Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Notebook

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: close652 »

az a disznóság, hogy apple (sincs) a közbeszerzésben bekap6od.gif :smile19:
system

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Árat mondjuk nem írtál, de az adatokból kb. 300 ezerre tippelek.


Hát, inkább 200-250 körül gondolkodok.
 
A két Amilo amit írtam:
L7320 199.990
M1450 239.990
 
Mindkettő sulinetes, tehát elvileg majd jövőre visszajön a 60.000 Ft.
 
Erről a kettőről, ill általában a F-S Amilo gépekről van valami konkrét tapasztalat?

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


egyaltalan nem ertek hozza, csak a sajat tapasztalatom:
volt laptopom mar par
nem nagyon hasznaltam oket
vagy nehez volt, vagy hangos es mindnek az aljaban is volt 2 venti igy az agyban nem lehetett hasznalni mert fel akart gyulladni, lassu volt, mindig lefagyott es a windows se valami nagy kedvencem (ma mar)
 
de amiota apple laptopom van szinte nem is ulok az asztali gep elott
nem kell konfiguralni, nem fagy, alapbol tartalmaz az oprendszer olyan progikat amikrol a win-en almodni se lehet (idvd, imovie) stb., beepitett wifi, sok extra
 
egy g4-es ibook (csak osx fut rajta) 150-180e ft hasznaltan
egy uj macbook (osx es win) 310-400ezer ft ujonnan
egy macbook pro (osx es win) 540-700ezer ft ujonnan
 
amiket a topikinditoban irtal arra mar az ibook is tokeletes (en is ilyet hasznalok)
 
arrol nem is beszelve, hogy most az ibook utan egy pc laptopot hasznalni olyan erzes, mintha egy orosz irogep volna...
o v e r p o w e r e d

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Notebook

Hozzászólás Szerző: pjotr »

A wifi-t mindenképp ajánlanám ha második gépnek kell, egyszerűbb összekötni a kettőt meg internetre kapcsolódni, mint vezetékkel.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Szia!
 
Én pont egy éve használok egy Acer Aspire 3023WLMi gépet.
Akkoriban én is nagyob belemerültem a témába, ezúton is ajánlom neked az index notebook topicját, lehet, ott még naprakészebb emberek vannak.
 
Én is 2. gépnek vettem, teljesen tanácstalanul.
Kellett egy jó erős gép, de ugye az erő meghatározásában nagyon sokat számít a játék.
Azaz,hogy mennyit és mivel akarsz játszani.
MErt, ha egyáltalán nem, akkor bőven elég egy gyengébb gép is.
Ha viszont szempont, hogy fusson a legújabb NFS is akadás nélkül, akkor meg mélyen a zsebbe kell nyúlni.
A legfontosabb a videokártya.
Itt meg már jó nagyot ugrik az ár.
Én már majdnem feladtam a keresést, mivelhogy 250 ezer körül (ennyi volt a ekret, ez jó lett volna sulinetben, vagy anélkül 200 körül) nem nagyon volt normális videokaris gép.
 
Szinte az összes gépbe megosztott memóriát használó videokártyát tesznek, már az olcósbbak közül.
Intel, Nvidia kártykkal, ezek szinte mind használhatatlanok.
Szerintem még 1GB ramnál is.
 
Szal ha szempnot a game, akkor csakis saját memóriás videokaris gépet vegyél.
Az enyém, Radeon X600 64MB-s, PCI express kártyával volt 270 ezer, sulinetre.
 
Ezen már el lehet játszadozni.
Monitor?
Az enyém 15.4 -es 16:9-es XGA.
Természetesen vonzott a menő 16:9-es képernnyő, de féltem,hogy ez a filmeknél tökéletes arány milyen lesz alkalmazásoknál.
Aztán rájöttem, ez a 16:9 nem olyan, mint a TV-knél.
Szóval itt egy word, vagy excel, vagy egy 4:3-as kép normál arányban fog megjelenni, nincs szó semmiylen lapításról-nyújásról. Sem pedig letterbox-szerű arűnyról, ahol két oldalt van fekete csík.
A win alkalmazások midnegiyke szépen kitölti a képernyőt, úgy értem, hogy több a szabad hely, az ablakok jobban elférnek.
Nagyon nagy ötlet ez a 16:9 a számítógépeknél is,ezt nem bántam meg.
Már a PC-m monciját is gondolkodom,h. ilyenre kéne cserélni.
 
A DVD dualos író, nem valami híres, ezt sokan aláírják.
 
Szinte midnen laptopban van midnenflée kártyacsatlakoztatási lehetőség-SD,XD, MMC, stbstb-nagyon praktikus.
Infra is van benne, sokat használom a telo-képek áttöltésére.
Az újabbakban talán már a BT is széria.
WLAN is jó dolog lehet, de én még egyszer sem tudtam használni ingyenes hotspot híján.
USB is van benne 4 db. ez is okos, Firewire, stb.
Minél több az extra cucc, termsézetesen annál jobb, magad tudod, miket fogsz ezekből kihasználni.
 
Akksija 2.5 óra körül bír, talán 3, alig használtam az eegy év alatt akksiról, bevallom.
 
A proci, memó, winyót nem szükséges elemznem, szintén igény szerint dönts, az eénym már sztem úgyse kapható.
 
Legtöb ismerősömnek (5db) Acer gépe van, midenki elégedett velük.
Kinézetre is angyon szépek.
Ajánlom, néz körül a msotani Acer kínálatban.
notebook.hu, usanotebook.hu, borsowdebbolt.hu, ezeket ajánlom, de tutira van még ezer másik bolt is.
 
Árat mondjuk nem írtál, de az adatokból kb. 300 ezerre tippelek.
Haverom mpst vett egy Applet 850 ezerért.
Az is szép meg jó, de én majd egy millát nem adnék egy játszós-netes gépért.
 
Sok szerencsét, jó választást.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Kerestem, nem nagyon találtam kifejezetten notebookos topicot, így nyitottam egyet.
 
Abból az apropóból, hogy szeretnék venni egyet mostanság, de tanácstalan vagyok. 2. gépnek kellene otthonra (ha nagyon akarunk mindketten netezni a nejemmel, vagy az asztali gép valami miatt foglalt), utazások, szülő látogatások során a gyerkőcről képek, videók bemutatása, térkép, útvonal tervező, egyéb időtöltések stb. Szóval jó általános használatra kellene (tudom, ez a leg nehezebbenbehatárolható). Néha 1 kicsi játék, de ez nem fontos.
 
Esetleges konkrét márka/tipus ajánlatot szívesen fogadok, nekem gőzöm sincs, mi az, ami jó (ok, árából lehet következtetni, nade nem mindig)
 
Sulinetes gépekkel érdemes-e foglalkozni? Idén még ki szeretném használni, és fizetek annyi adót, hogy bőven kitelik belőle.
 
Két konkrét gépről is érdekelne a véleményetek:
Electroworld akciós ujságban van, mindkettő sulinetes, sok infót nem találtam róla:
 
1. Fujitsu Siemens Amilo L7320HU2
15,4 wide TFT, Celeron 390 proci, 1GB Ram, 100 GB HDD, DVD/RW
 
2. Fujitsu Siemens Amilo M1450HU2
15,4 wide TFT, Pentium M735 proci, 1 GB DDR2 Ram, 120 GB SATA HDD, FireWire, DVD/RW, kártyaolvasó, WiFi
 
Minden tanácsot köszönök.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”