Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HDMI összeköttetés

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HDMI összeköttetés

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Mivel jobb topicot nem találtam, ezért itt tenném fel a kérdést:
 
Van bármilyen eszköz (switcher, toldó, akármi), ami túlfeszültség ellen véd a HDMI bemeneten? (a megjelenítő bemenetére gondolok)
 
És itt nem villámra vagy 220V-ra gondolok, hanem olyan apró PC-ből érkező túlfeszre, ami tönkrevághatja a megjelenítő HDMI bemenetét.
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HDMI összeköttetés

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


10m HDMI - HDMI kábelt hol lehet kapni (relatív) elfogadható áron? Jó lenne max. 15e Huf-ból megúszni.
 
Ebből a fajta kábelből van 12m vagy 15m-es?

kacsa-audio

Avatar
oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2004.09.20., hétf. 11:53
Értékelés: 0

HDMI összeköttetés

Hozzászólás Szerző: oddman »


10m HDMI - HDMI kábelt hol lehet kapni (relatív) elfogadható áron?
Jó lenne max. 15e Huf-ból megúszni.
 
Ebből a fajta kábelből van 12m vagy 15m-es?
Projector:JVC X30 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (Intel NUC i3, 8GB RAM, 240GB SSD)
CD:Technics SL-PG490 A/V:NAD T-748
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:PS4 slim

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

HDMI összeköttetés

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Azért is jó lehet a HDMI-s erősítő, mert HDMI switchként működhet, ha a megjelenítőn csak 1 HDMI bemeneted van, de 2 forrást akarsz rákötni (DVD játékos + DVD író pl.)
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

HDMI összeköttetés

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Sziasztok! 
Meglehetősen kezdő vagyok a házimozi témában, ezért lehet, hogy a felvetés teljesen triviális lesz. Az a gondom, hogy van egy HDMI bemenetes TV-m, és egy HDMI kimetes DVD lejátszóm. Ezt a két eszközt nyilván össze tudom kötni egy HDMI kábellel.
A kérdés az, hogy mi történik, amikor belép a rendszerbe egy házimozi erősítő is (amin nincsen HDMI)? A DVD lejátszó hangkimenetére rá tudom kötni digitálisan (koax vagy optikai) az erősítőt, de mi lesz a video-jellel? Egyáltalán szükséges egy ilyen rendszerben a DVD és az erősítő video-jel összekötése? Más: egyáltalán miért szükséges a házimozi erősítőre video jelet engedni?
 
Segítségeteket köszönöm
PZ81

Az erősítőre azért megy a videojel is, hogy ha forrást váltasz, akkor külön ne kelljen a megjelenítőn is váltani, hanem azt is megcsinálja az erősítő.
A te esetedben nincs értelme a videójelet az erősítőre vinni.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
PZ81
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.09.20., szer. 14:37
Értékelés: 0

HDMI összeköttetés

Hozzászólás Szerző: PZ81 »


Sziasztok!
 
Meglehetősen kezdő vagyok a házimozi témában, ezért lehet, hogy a felvetés teljesen triviális lesz. Az a gondom, hogy van egy HDMI bemenetes TV-m, és egy HDMI kimetes DVD lejátszóm. Ezt a két eszközt nyilván össze tudom kötni egy HDMI kábellel.
A kérdés az, hogy mi történik, amikor belép a rendszerbe egy házimozi erősítő is (amin nincsen HDMI)? A DVD lejátszó hangkimenetére rá tudom kötni digitálisan (koax vagy optikai) az erősítőt, de mi lesz a video-jellel? Egyáltalán szükséges egy ilyen rendszerben a DVD és az erősítő video-jel összekötése? Más: egyáltalán miért szükséges a házimozi erősítőre video jelet engedni?
 
Segítségeteket köszönöm
PZ81

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”