Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonyphile topic

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igen, ez így van. Én elsősorban arra gondoltam, amit te is leírtál, hogy nincs egy "normális" rögzített szabvány, mint anno az MPEG1/2 volt, és ez a PC-s társadalomnak köszönhető, meg az is, hogy a DivX-et általában nem arra használják, hogy jó minőségű képet kódoljanak vele kisebb fájlméret mellett, hanem hogy minél kisebb helyen (alig) tűrhető kódolást csináljanak.Gondolom, YvsMad is ilyesmire gondolt.

Az átlagos felhasználó pontosan ezt érzékeli, a közkézen forgó letöltött videók is ezt támasztják alá. Más a lehetőség - sok van a mai DivX-ekben - és más az elérhető filmek tömegének a minősége.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


csak az előző hozzászólás alapján kezdtem agyalni: lehet olyan mp3 file-t készíteni, ami egyáltalán nem alkalmaz veszteséges tömörítést? magyarán pont olyan jól fog szólni, mint az eredeti wav?

Nem, az MP3 "szabvány" szerinti legnagyobb bitráta 320 kbps. Ez is hallhatóan gyengébb, mint az eredeti.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Azért itt súlyos tévedések vannak. A DivX igen komoly előrelépés az MPEG2-höz képest.
Amikor az első DivX tömörítők kijöttek, még nem volt ilyen egyértelmű az előny, nem a mostani akárhanyas verziót kell alapul venni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


 
mp3-at nem biztos, de több ugyanezen - vagy hasonló - elven alapuló eljárásban van rá opció. WMA tudja, OGG tudja (asszem mindkettő a Meridian kodeket implementálja apró módosításokkal). 40-70%-os méretű lesz az eredetihez képest. Meg van egy csomó szabad formátum is, pl. a FLAC, ezt kifejezetten audiofil felhasználók internetes adatcseréjére, ilyesmikre használják. Ez nagyon elterjedt, még mobileszközök is vannak, amelyek hardware szinten támogatják ugyanúgy, mint az mp3-at. De egyébként rettenetes mennyiségű lossless szabvány van. Fantáziát mindenki lát benne, mert ahogy nő a sávszélesség egyre szélesebb rétegek érdekeltek a minőségi zenehallgatásban. Ma már kódolás, dekódolás sem probléma, mert a teljesítmény is adott. Jól jellemzi a dolog létjogosultságátát, hogy az Apple-nek, a Microsoft-nak is saját lossless formátuma van, valamint hogy a DVD-A szabvány is veszteségmentes tömörítést alkalmaz.

Köszi
Engem mondjuk kifejezetten az mp3 érdekelt, no de a wma is ötleteket szült. (Amúgy ape formátumban találkoztam veszteségmentes internetes letöltésekkel.)
 
A cél, hogy DVD lemezről, ROM formátumban megírva tudjak zenét lejátszani a Pio 575-tel. Eddig ezt PCM hang + fekete kép AVI kódolásával tudtam megoldani, de most utána nézek a wma encodereknek is!
gordon314.fw.hu

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


A DivX igen komoly előrelépés az MPEG2-höz képest.
Igen, ez így van. Én elsősorban arra gondoltam, amit te is leírtál, hogy nincs egy "normális" rögzített szabvány, mint anno az MPEG1/2 volt, és ez a PC-s társadalomnak köszönhető, meg az is, hogy a DivX-et általában nem arra használják, hogy jó minőségű képet kódoljanak vele kisebb fájlméret mellett, hanem hogy minél kisebb helyen (alig) tűrhető kódolást csináljanak.
Gondolom, YvsMad is ilyesmire gondolt.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Ultegra »



csak az előző hozzászólás alapján kezdtem agyalni: lehet olyan mp3 file-t készíteni, ami egyáltalán nem alkalmaz veszteséges tömörítést? magyarán pont olyan jól fog szólni, mint az eredeti wav?


 
mp3-at nem biztos, de több ugyanezen - vagy hasonló - elven alapuló eljárásban van rá opció. WMA tudja, OGG tudja (asszem mindkettő a Meridian kodeket implementálja apró módosításokkal). 40-70%-os méretű lesz az eredetihez képest. Meg van egy csomó szabad formátum is, pl. a FLAC, ezt kifejezetten audiofil felhasználók internetes adatcseréjére, ilyesmikre használják. Ez nagyon elterjedt, még mobileszközök is vannak, amelyek hardware szinten támogatják ugyanúgy, mint az mp3-at. De egyébként rettenetes mennyiségű lossless szabvány van. Fantáziát mindenki lát benne, mert ahogy nő a sávszélesség egyre szélesebb rétegek érdekeltek a minőségi zenehallgatásban. Ma már kódolás, dekódolás sem probléma, mert a teljesítmény is adott. Jól jellemzi a dolog létjogosultságátát, hogy az Apple-nek, a Microsoft-nak is saját lossless formátuma van, valamint hogy a DVD-A szabvány is veszteségmentes tömörítést alkalmaz.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »



csak az előző hozzászólás alapján kezdtem agyalni: lehet olyan mp3 file-t készíteni, ami egyáltalán nem alkalmaz veszteséges tömörítést? magyarán pont olyan jól fog szólni, mint az eredeti wav?
gordon314.fw.hu

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Sajnos a PC-s világ rányomta bélyegét az egész szórakoztató elektronikára, a régi gépek számára kényszerből lebutított formátumok (MP3, DivX, stb.) virágkorát éljük.
Azért itt súlyos tévedések vannak. A DivX igen komoly előrelépés az MPEG2-höz képest. 10MBps bitrátával (tehát DVD-vel azonos sávszélességen) 1080i HD adást lehet átvinni negyedik generációs tömörítést használva. Az mp3 pedig a Dolby Digital és DTS tömörítésénél is fejlettebb. Nem beszélve az mp3-ból kinőtt ogg-ról. Az, hogy ezek a formátumok rettenetesen flexibilisek (példa legyen az XviD, vagy a WMV, amely 100kbps streaming AV adatfolyamtól kezdve HD filmezésig mindenre alkalmas, de lehet az ogg is, ami pl. a GSM-ben szokásos half-rate módnál sokkal jobb minőséget eredményez azonos bitráta mellett, de használható sokcsatornás HD audio tömörítésére is), az nem jelenti azt, hogy butított hulladékok. Az, hogy az ember az interneten 700 megás DivX filmeket talál leginkább, semmilyen mértékben nem devalválja a formátum érdemeit és előnyeit.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Sajnos a PC-s világ rányomta bélyegét az egész szórakoztató elektronikára, a régi gépek számára kényszerből lebutított formátumok (MP3, DivX, stb.) virágkorát éljük.
Igen, sajnos ez teljes mértékben így van.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Piaci magatartás, üzletpolitika: Ha én lennék az Isten, a Sony naponta 50-60 botütéssel gazdagodna ott, ahol a legkevésbé szeretné. A hatalommal való sokszoros és mértéktelen visszaélés első számú példái. Mindenütt saját ipari szabványt akarnak elterjeszteni, és mindenki mást lesöpörni, lealázni, kiradírozni, eltüntetni. Lásd CD, aminek szerencsére a jogtulajdonosa a fejlesztőtárs Philips. Lásd MD, amivel ki akarták sajátítani a hangkazetták piacát. Lásd BetaMax, ami valóban jobb volt, mégis elbukták. Lásd SACD, ami viszont egyáltalán nem olyan nagy bukó, mint sokan állítják, csak nincs rá igény. Lásd BluRay, amivel ki tudja mi lesz. Lásd ATRAC, ami hiába nagyon jó, hiába jobb az mp3-nál nagybitrátájú tömörítésnél, a mai piaci helyzetben, a mai igények mellett egyszerűen nem versenyképes. A licenszkezeléséről meg mindent elárul, ha azt mondom, hogy hozzá képest a Windows megfelelő gyermeke engedékeny. Lásd Hi8, ami jó is volt, és el is terjedt. A Playstation-re sokan máig a konzolvilág megváltójaként tekintenek. Felhívnám a figyelmet azonban arra, hogy ami ma a warezolás kettes számú színtere, hajdanán a filmipart is maga mögött tudta bevétel tekintetében (a Nintendo arany évében, 1993-ban a videojáték ipar az Egyesült Államokban számszerűen nagyobb árbevételt hozott, mint a filmipar. Ez volt a SNES-MegaDrive (vagy ahogy ott hívják, Genesis) éra csúcsa).
Na jó, akkor hozzászólok a végéhez is:
 
A BetaMax anno túl drága volt a tömeges elterjedéshez. Nem bukták el, mert a stúdiók igencsak rákaptak.
Az Atracnak az a gondja, hogy a jogdíjak miatt a PC-s világ nem kapta fel. Az MP3 ennek az egésznek a megkerülése, ráadásul állítható mértekű tömörítéssel, amit az Atrac nem tudott.
Azon egy pillanatig sem kell csodálkozni, hogy ha egy cég ilyen sokat öl a fejlesztésbe szinte minden területen, akkor annak hasznát is akarja látni, mert különben minek az egész. Ha van valamiből saját fejlesztése és az jó is, akkor nem fogja kidobni egy pénzért vehető másikért. Sajnos a PC-s világ rányomta bélyegét az egész szórakoztató elektronikára, a régi gépek számára kényszerből lebutított formátumok (MP3, DivX, stb.) virágkorát éljük.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Igen, köszönjük a hozzászólást, szerintem elég hasznos volt.
1-2 észrevétel:
Szerintem a SONY DVD-játékosok híresek arról, minden szemetet be tudnak olvasni (nekem eddig 2 ilyen SONY-m volt, és az összes haver hozzám hozta az "olvashatatlan" lemezeket, és láss csodát: csont nélkül vitte mindet).
Szerintem is jó ár/érték arányt képviselnek a QS erősítők. Az E szériások jóval gyengébbek, de azt nem hiszem, hogy egy Yamaha 350 vagy 440 odaverne neki (kb. egyazon szinten vannak, vkinek ez, vkinek az tetszik jobban).
SONY CRT TV-k: a drágább modellek (230-tól) kategóriájuk (egyik) legjobbjai, mind képminőségben, mind szolgáltatásban és dizájnban. Lapos kivitelű TV-t (PLazma, LCD) már nem biztos, hogy SONY-t vennék, mert amelyik modell tetszik, az irreálisan drága.
Piaci politika: nekem sem tetszik, de nagyon nem. De mindegyik cég ugyanezt csinálná, ha ők is ilyen übercsászár helyzetben lennnek a szórakozattó elektronikai piacon.
A SONY fülesekkel kapcsolatban én még rosszat nem nagyon hallottam (olyan langyosvíz kategória), én az enyémmel nagyon meg vagyok elégedve (MDR-CD480).
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: close652 »


Tapasztalatok Sony eszközökkel és Sony céggel kapcsolatban:

hát ez jó kis összefoglalás köszönjük!
system

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Tapasztalatok Sony eszközökkel és Sony céggel kapcsolatban: 
Asztali építőelemek:
 
E-line és egyéb belépő szintű, vagy feature-orientált eszközök: általában középszar-középjó termékek. Ami kárpótolhat, az a felhasználóbarát kivitel (ezt a túlbonyolítottságot kifejtené valaki??). A hangminőség CD lejátszók esetén csapnivaló, MD-ben kielégítő, kazettás deckben meg kifejezetten jó. Az E-line videok gyötrelmesen szarok. Az óriás CD váltók hangja megdöbbentően szép, de 200-as lemezszám fölött szeretik hajtogatni a CD-ket (igaz, az enyéim még egyet sem ettek meg, de számtalan helyen olvastam az effektről). Használtpiacon DÖGIVEL vannak cuccok, sokszor perverz módon a valós érték alatt lehet kifogni egy-egy terméket. Házimozi erősítők hangja árszegmensben jó, használtpiacon az egyik legjobb. Az E-osztályú tunerek jók. A DVD lejátszók képe árhoz mérten nagyon jó, mechanikájuk csapnivaló (Precision Drive 1-2-3 ide vagy oda, a 8.000 forintos Teszkós DVD-k vígan elolvasnak olyan lemezeket, amivel a Sony már akad, leáll, megdöglik).

Csak az első csoporthoz szólnék hozzá:
 
Az alap Sony házimozi erősítők kategóriájuk legaljának számítanak. Denon, Yamaha ebben az árban kiröhögi a Sonykat. Én is hallottam, teljesen élettelen, valami szól kategória.
Az alap magnódeckek jók lettek volna, ha gyárilag minden darabot rendesen beállítanak. Nagyon sok tesztben panaszkodtak erre. Árkategóriában verte: Marantz, Yamaha, Pio deck bármikor. Ezeknek a közelében sem volt. Mondjuk a nagy rivális Technics-eket tényleg verte.
A CD-vel, videoval egyetértek, MD-vel nem találkoztam.
DVD-vel nekem viszont csak jó tapasztalatom volt, amíg megvolt a 400-as Sonym képe a legnagyobb Panával is versenyben volt. Bár amikor megjelent, írható DVD-ről még nem is hallottam, később csont nélkül vitte a leggagyibb írott lemezeket is (Fibra, Princo) és az újraírhatókat is. Az is igaz, hogy az eggyel kisebb 300-asnál már olvastam problémákról.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Tapasztalatok Sony eszközökkel és Sony céggel kapcsolatban:
 
Asztali építőelemek:
 
E-line és egyéb belépő szintű, vagy feature-orientált eszközök: általában középszar-középjó termékek. Ami kárpótolhat, az a felhasználóbarát kivitel (ezt a túlbonyolítottságot kifejtené valaki??). A hangminőség CD lejátszók esetén csapnivaló, MD-ben kielégítő, kazettás deckben meg kifejezetten jó. Az E-line videok gyötrelmesen szarok. Az óriás CD váltók hangja megdöbbentően szép, de 200-as lemezszám fölött szeretik hajtogatni a CD-ket (igaz, az enyéim még egyet sem ettek meg, de számtalan helyen olvastam az effektről). Használtpiacon DÖGIVEL vannak cuccok, sokszor perverz módon a valós érték alatt lehet kifogni egy-egy terméket. Házimozi erősítők hangja árszegmensben jó, használtpiacon az egyik legjobb. Az E-osztályú tunerek jók. A DVD lejátszók képe árhoz mérten nagyon jó, mechanikájuk csapnivaló (Precision Drive 1-2-3 ide vagy oda, a 8.000 forintos Teszkós DVD-k vígan elolvasnak olyan lemezeket, amivel a Sony már akad, leáll, megdöglik).
 
QS széria: a házimozi erősítő hangja fantasztikusan homogén és dinamikus, beleszögez a fotelba, elvarázsol, libabőröz (pedig az enyém már elég régi darab, de ki nem cserélném...). Én az STR-DB2000-től is hidaltam. Sokcsatornás zenével harmat. Túl digitális, túl tolakodó. Itt kezdődnek a fix lézerfejes CD lejátszók, amelyek ár/érték arányban a legkomolyabb értéket képviselik a használtpiacon. Az MD hangja ugrásszerűen megnő az E-osztályhoz képest. Kazettásdeckben nem sok, tunerben semmilyen előrelépés nincs - hangját tekintve - a mainstream sorozathoz képest. A DVD lejátszók pont ebben a kategóriában mennek szürreálisan drágán: nem tudnak többet, mint egy E-gép, de többször annyiba kerülnek (igaz, ez korábbi helyzet, a mai QS DVD-ket nem ismerem "személyesen"). Stereo erősítőben egyértelműen nem éri meg az árát. Ezen a szinten már érdemes elkezdeni tuningolni a gépeket, mert a legtöbbhöz messze méltatlan pl. a lámpazsinór tápkábel.
 
ES széria: még csak erősítőm van, de mi tagadás, ez ott van a szeren. CD-t hallottam nem rég, nekem az is bejött, bár nem volt mellette a QS-em, így közvetlenül összehasonlítani nem tudtam őket. De erősítőben igen komoly az előrelépés (TA-FB930R -> TA-FA3ES). TA-VA8ES-t hallottam közvetlenül DVD-ről hajtva koncertlemezzel. Ez egy 99-es erősítő, de olyan szépen szól, hogy az ... azt meg kell hallgatni :-) Ha nem látod mi szól, azt hiszed hifis monoblokkokból van összerakva a rendszer...
 
R sorozat: még egyet sem hallottam (bár egy ismerősöm most hozatott a világ másik végéről egy 18 bites DAC-ot, előre hegyezem a fülem), de általában ódákat zengenek róluk. Az árcédulát egyetlen esetben sem földlakókra tervezték, azt mondják, minőségben is hozzák ezt a szintet. Részemről kétlem.
 
Minden más:
 
Mobil eszközök: alacsonyabb osztályban gyatra megépítési minőség, feljebb szemtelen árképzés. Aminek a típusjelzésében szerepel a 9** kifejezés, általában nem okoz csalódást, hangban, szolgáltatásaiban, kivitelezésében is ott van a világ élvonalában, csak mire az ember összekoplalja...
 
Fejhallgatók: Kétoldalú dolog. A zártak - pontosabban amiket én hallottam - a Sony szégyenlistájának első számú résztvevői. Elképesztően szarok. A DJ fejhallgató szerintem hányás, a hifis fejhallgatók meg harmad annyit nem érnek, amennyiért kínálják őket. Ugyanakkor a fülbe dughatós Fontopia üt mindent. Még a 40-50 ezer forintos Shure-okat is. Az árában lévő Sennheiser-ek mellé sem állhatnak.
 
Hangsugárzók: Pascal szettel lehet meglepetést okozni, de kizárólag mozizásra, vagy PC mellé használhatók (aki megengedheti magának, ugye...), zenehallgatásra alkalmatlanok. Nagyobb Sony-ból én még nem nagyon hallottam meggyőző hangút - semmilyen árkategóriában.
 
Megjelenítők: Amit eddig láttam: korrekt képgeometria, szép színvilág, ár picit a konkurrencia fölött, épp ezért nem is vennék ilyet. Előbb ugranék Philipsre, esetleg Thomsonra.
 
Körítés
 
Marketing: Rettenetes, vízagyú-amcsi orientált demagógia, go create-es vegyél lájfsztájlt, mi vagyunk az überHQ sugalmazás orrba-szájba. Részletekért lásd Mavica, MemoryStick, Playstation, Handycam, Walkman, Wega Engine, Trinitron kapcsolódó csilivili, dedikált weblapjait.
 
Piaci magatartás, üzletpolitika: Ha én lennék az Isten, a Sony naponta 50-60 botütéssel gazdagodna ott, ahol a legkevésbé szeretné. A hatalommal való sokszoros és mértéktelen visszaélés első számú példái. Mindenütt saját ipari szabványt akarnak elterjeszteni, és mindenki mást lesöpörni, lealázni, kiradírozni, eltüntetni. Lásd CD, aminek szerencsére a jogtulajdonosa a fejlesztőtárs Philips. Lásd MD, amivel ki akarták sajátítani a hangkazetták piacát. Lásd BetaMax, ami valóban jobb volt, mégis elbukták. Lásd SACD, ami viszont egyáltalán nem olyan nagy bukó, mint sokan állítják, csak nincs rá igény. Lásd BluRay, amivel ki tudja mi lesz. Lásd ATRAC, ami hiába nagyon jó, hiába jobb az mp3-nál nagybitrátájú tömörítésnél, a mai piaci helyzetben, a mai igények mellett egyszerűen nem versenyképes. A licenszkezeléséről meg mindent elárul, ha azt mondom, hogy hozzá képest a Windows megfelelő gyermeke engedékeny. Lásd Hi8, ami jó is volt, és el is terjedt. A Playstation-re sokan máig a konzolvilág megváltójaként tekintenek. Felhívnám a figyelmet azonban arra, hogy ami ma a warezolás kettes számú színtere, hajdanán a filmipart is maga mögött tudta bevétel tekintetében (a Nintendo arany évében, 1993-ban a videojáték ipar az Egyesült Államokban számszerűen nagyobb árbevételt hozott, mint a filmipar. Ez volt a SNES-MegaDrive (vagy ahogy ott hívják, Genesis) éra csúcsa).
Elképesztően elvetemült dolgok alkalmazása másolásvédelemre: újfajta alapanyagból készült CD kifejlesztése a PSX számára, olyan olvasófej kifejlesztése, amely csak gyári CD lemezt kezel és alkalmazása egy negyedmillió forintos SACD lejátszóban, az egész világ kollektív szopatása az ATRAC formátumú fájlokkal, csak analóg másolási mód engedélyezése duplalemezes MD decken, copyright-os CD-ről csak a hanganyag átmásolása digitális úton MD-re, CD-text nélkül CD-MD deckben, és egyéb torzszülemények...
Jogos, de mégis fájdalmas üzletpolitika. Vegyük a CD-k esetét. Nagyon jó(nak árult) CD lejátszó = 500-as sorozat. Jó(nak árult) CD lejátszó = 300-as sorozat, ami lényegi részét tekintve megegyezik az 500-assal, mínusz fejallgató kimenet, mínusz CD-text, mínusz 15% az árból. Jön a 200-as sorozat, ehhez már távot sem adnak, de a lelke még mindig azonos az 500-assal. Árban mínusz 40%... Ezért jó, hogy bevezették köztes lépcsőnek a QS-sorozatot. Ha jól tudom, sorozaton belül külön megy a fejlesztés, és nem jellemző, hogy ES-ből butítanak E-line-ig. Persze vannak kivételek. Pl. DVP-S725D vs. DVP-S525D, ahol előbbi egy QS-termék, utóbbi az E-line csúcsa.
 
Szimpatikus lépések csak elvétve. Nekem tetszik pl. a Reference széria ritka, megfontolt frissítgetése. Bejön az új Qualia sorozat, amely számomra a tökéletes kompromisszummentesség és árral szemben úszkálás szimbóluma - igaz, ki tehetné meg, ha nem egy ekkora óriás. Persze soha nem lesz ilyen termékem, és tudom, hogy ez is egyfajta vásárlói megtévesztés (csak lejátszó, acélházas MD-walkman 500.000 forintért, ugye...), de nekem személy szerint tetszik. Szimpatikus, hogy Európában bevezették a B (QS) sorozatot, amely híd a méregdrága ES és mérsékelt minőségű E-osztályú termékek közt. Amerikában ez ugye nem létezik, ott ES-ként árulják az összes, nálunk QS sorozathoz tartozó gépet is.
 
Megítélés: Javarészt alaptalanul húzzák a mélybe a Sony eszközöket. Pedig egyáltalán nem szarok. Talán nem véletlenül van tele minden háztartás ilyen-olyan Sony motyókkal. Ahogy észrevettem, sok embernek épp ez fáj. A Denon, Rotel, Harman képzelt exkluzivitása visz el sokakat abba az irányba, hogy szebbnek hallják az átlagost a másik átlagosnál. Sokan nem tudják elképzelni, hogy egy cég megfelelő formában képes lehet arra, hogy a teljes piaci árszegmensben képviseltetve legyen. A Sony - még ha sokszor kompromisszumokkal és borzasztó bárgyú marketinggel is - úgy érzem, képes erre. Bár ha a méretét és a szórakoztató-elektronika iránti elkötelezettségét figyelembe vesszük, annyira talán nem is meglepő. Majdhogynem bármiről legyen is szó szórakoztató elektronikai fronton, tudok mondani versenyképes Sony terméket. És ez lehet boomboxtól kezdve high-end DAC-on át hangprocesszorig minden. Nem azt mondtam, hogy világverő, azt mondtam versenyképes. Cáfoljatok meg

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Nem jó ez a karcsúsítgatás minden téren. Én a 730p DVD játékosomat cseréltem 785-re, és ha csak a DVD-Video lejátszást nézzük, akkor nekem a 730-as jobban tetszett. Ennyit az egyre újabb és picsányibb (már elnézést) modellekről.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy, úgy látom, ez a link nem működik! De ha érdekel, a www.klubmedia.hu-n megtalálod a HQ100-ast, sőt már(nekem is új), a 150-est is...
Köszi, már megnéztem, csak közben mást is tettem-vettem...

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


Lacy, úgy látom, ez a link nem működik! De ha érdekel, a www.klubmedia.hu-n megtalálod a HQ100-ast, sőt már(nekem is új), a 150-est is...

Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »



Hja! Kéne mán egy fekete kávájú tv     
Ott vannak a HQ-100-asok!

Ammeg mii?
Például ez!
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hja! Kéne mán egy fekete kávájú tv
Ott vannak a HQ-100-asok!
Ammeg mii?

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


Annak idején '99-ben az első síkképernyős crt tv ezüst színnel került a boltokba , azóta (kevés kivétellel) mindenki követte.   
Hja! Kéne mán egy fekete kávájú tv

Ott vannak a HQ-100-asok!
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Annak idején '99-ben az első síkképernyős crt tv ezüst színnel került a boltokba , azóta (kevés kivétellel) mindenki követte.
Hja! Kéne mán egy fekete kávájú tv

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


Ennyire spórolnak, vagy mért ilyen lapos??!


Négy éve a lejátszók még videó "vastagságúak" voltak. Erre a Sony a 735-ös modellt 77mm-esre kihozta. Erről beszéltem egy kicsit lejjebb, trendi lett, mint sok más Sony újítás. Annak idején '99-ben az első síkképernyős crt tv ezüst színnel került a boltokba , azóta (kevés kivétellel) mindenki követte.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Mester »


A végén nmár Scartot sem tudnak majd elhelyezni a hátulján annyira lapos lesz!
Majd adnak hozzájuk egy lengő specdugó-scart átalakítót


Meg el fog veszni az A4-es lapok közt a dvd-játékos.

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A végén nmár Scartot sem tudnak majd elhelyezni a hátulján annyira lapos lesz!
Majd adnak hozzájuk egy lengő specdugó-scart átalakítót

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: cosmo »

A végén nmár Scartot sem tudnak majd elhelyezni a hátulján annyira lapos lesz!

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”