Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonyphile topic

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Sok mindenben egyetértek Ultegra írásaiban. Bár szerintem Gordon nem a sonyt utálja, hanem ezt az egész szélsőségesen marketing szemléletű termékfejlesztés és kínálatot a szórakozató elektronikában. Persze tágabb értelemben a világgal van ezen a módon baja, mint ahogy nekem is.  
.....

Gandalf ismersz! Magam sem tudtam volna jobban megfogalmazni!
 
Ultegra
Soha nem titkoltam azt, hogy nem szimpatizálok a Sony-val, sőt úgy általában a Sonyhoz hasonló "óriásokkal" (pl a Microsoft...). A Sony-nál sem a termékeivel van a fő baj (bár ai eddig volt sony termékem, az mind idő előtt elromlott, vagy eleve sz@r volt, pedig hát nem nyúztam jobban, mint a többi termékeket).
Soha nem mondtam, hogy minden Sony termék rosz ár/érték arányú. Olvasd csak el mit írtam. Azt a véleményt viszont fentartom, hogy a többségük az!
 
Sajnos tudni lehet, hogy a Sonynál sokkal több jut marketingre, mint műszaki tartalomra (nem szó szerint érteni!). És bizony az átlagember rá vágja, hogy a Sony jó, mert ezt HISZI! és nem azért, mert ez a tapasztalata, vagy ezt mutatná a statisztika. Mivel az emberek ezt hiszik, ezért azonos képességek melett több pénzt lehet elkérni egy hasonló termékért. Ebből adódóan túlárazottak a Sony termékek a minőségükhöz, a nyújtott szolgáltatásokhoz képest.
Miért hiszik az emberek azt, hogy a Sony jó?
Két okból: egyrészt egykoron a Sony tényleg kimagasló minőséget gyártott. Ez az, ami akkor ismerté tette a nevét (sajnos ez az időszak már rég véget ért).
A másik ok, hogy a folyamatos reklám ezt sugalja az emberek számára. Egy Sony termék "mindig is" jól nézett ki, mert sokat költöttek a design-ra. Olyan népbutító elemeket alkalmaznak, mint pl a fém előlap. Amitől az egyszerű ember azt hiszi, hogy az egész készülék valami massziv megbizható dolog. A "félműszaki" meg azt, hogy milyen jól van árnyékolva a zavarok ellen.
 
Igazából a Philips rég leállt az AV erősítők gyártásával, annak idején egyébként nem volt roszabb, mint az átlag. A Yamaha belépő CD lejátszójának mondjuk ajánlom a Yamaha CDX-396 típusú készüléket. Ennek az ára olyan 40 eFt. Ennél olcsóbb CD lejátszót nem igen érdemes gyártani, mert az olcsó CD lejátszók helyét átvették a DVD lejátszók. A Sony vagy a Philips sem megy 30 eFt alá.
Egyébként pont ez az egyik bajaom a Sony-val: mindent gyártani akar! Persze nem mindent gyárt valóban a Sony üzem, hanem szépen OEM-ben gyártatja valahol és aztán rá kerül a Sony felirat.
Ezért is ostobaság egy márkanévben megbízni. Konkrétan tudom pl, hogy a székesfehérvári Philips cégnél egyazon gyártosoron, egyazon alkatrészekből készülnek nem csak Philips termékek. (Tehát nem az van, hogy egy Philips főalkatrész köré épül valami más egy másik gyárban, hanem a teljes készülék ott készül a Philips gyárban, csak a végén más márkajelzés kerül rá.) Ezek után pedig hülyítik a népet, hogy XY márka megbízhatóbb, mint a többi.
 
Ez a lemezolvasási dolog megint felületes látásmód. Annak idején 96-97 körül, a Sony DVD lejátszók úgy jöttek ki, hogy nem voltak hajlandóak olvasni az írott CD lemezeket (voltak persze ilyen Pana, Onkyo lejátszók is). Sok megszállott bevette azt a marketingszöveget, hogy ez azért van, "mert egy olyan jó készülékbe bűn betenni egy írott CD lemezt". Természetesen nem azért volt! (Sőt még csak nem is azért, mert ezek a cégek védték volna a CD-ket a másolástól.) Azért volt ugyanis, mert olcsóbban lehetett lézer olvasó fejet gyártani, ami csak a DVD lemezek és a gyári CD-k olvasására voltak képesek. A CD-R-hez akkoriban kettős lézerfejet használtak a konkurensek.
Persze egy idő után eladhatatlannak minősültek ezek a lejátszók.
(Akkoriban én egy Philips 950-est nyúztam, ami alapból nem játszotta le az SVCD-t. Nem mintha nem lett volna képes rá. Sikerült ugyanis találnom olyan szervízkódot, amivel aktíválni lehetett ezt a funkciót. Viszont akkor letíltotta a DD dekóderét. Miért? Mert az Ázsiába szánt modelekben nem volt igény 5.1-es kimenetre, viszont voltak gyári SVCD lemezek. Hogy a Világ más részein ne legyen a DVD-nek konkurense az SVCD, ezért letiltották őket. Persze ez nem Sony, de a gondolkodásmód "sonys".)
 
Sony-ból sajnos tényleg nem tudok kimagaslóan jó ár/érték arányú készüléket a mostani kínálatból. Vannak nagyon jó készülékek, de azok drágák is és az ársávukban tudnék jobbat. Bersze biztosan van ilyen, csak nem ismerek!
 
Szóval a Sony azért akar mindent "gyártani" (illetve Sony név alatt termékeket árulni) mert jól átgondolt és a tömegek számára működő marketing hadjáratot fojtat, márpedig ebből minden fronton előnyt akar kovácsolni.
 
Off
Én 25 eFt-ért sem vennék egy szegényes szolgáltatású, átlagos kép/hang minőségű dvd lejátszót 2005-ben, még akkor sem, ha Denon van ráírva! Anyi pénzért is tudnék jobbat!
gordon314.fw.hu

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Nekem a 820-as videómmal van gond, de már meg sem javíttatom, nincs értelme. Sony-val nincs semmi bajom, túlárazott a beltartalmához képest. Szerintem a QS, ES szériákból már lehet választani.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Sok mindenben egyetértek Ultegra írásaiban. Bár szerintem Gordon nem a sonyt utálja, hanem ezt az egész szélsőségesen marketing szemléletű termékfejlesztés és kínálatot a szórakozató elektronikában. Persze tágabb értelemben a világgal van ezen a módon baja, mint ahogy nekem is.
 
A nagyfelbontású zenei dolgokkal kapcsolatos véleménnyel egyetértek, viszont nagyfelbontású HD anyagokban úgy érzem a helyzet kicsit árnyaltab. ha nem a magyarországi viszonylatra gondolunk, hanem világmeretekben, akkor a HD formátum igen lényegesen jobban megmozgatja az emberek fantáziáját. A dolog erősen összefügg szerintem a széles képernyős keskeny televíziók térhódításával és némileg a kisebb mértékben a projektorok elérhető ársávba zuhanásával. A keskeny televiziók minden szempontból divatosak és általában nagy képátlóval rendelkeznek és az újabb szériák pedig nagy felbontással. Itt már azért az igényesebb vásárlók kevesellhetik a dvd adta lehetőségeket. Bár sokan vannak akiknek ez nem kell, de azért szép számmal vannak akiknek ez számít. A keskeny plazmák és lcd-k ára szerintem a közeljövőben még tovább zuhan és elkezdi tovább gerjeszteni ezt a folyamatot. Nem beszélve arról, hogy a multik összeállva a kiadókkal simán ráterelhetik az embereket az új formátumra. Nem kell mást tenni, mint kihozni a filmek HD változatát és azt ezt tudó lejátszókat, úgy megállapítva az árat, hogy a legtöbb ember inkább kicsit többért, de az új formátumot válassza.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Ultegra!
Nagyon sok igazság van abban amit irsz. Nekem van jópár sony cuccom (dvd, vhs, tv, discman), meg volt is. Nekem semelyikkel nem volt gondom eddig, és meg is vagyok vele elégedve. Igaz a tv-m nemrég beszart és procit kellett benne cserélni, de akkor is imádom!
 
Egyetértek a mondanivalóddal, csak egy dolgot ne említsük azt a rohadt precision drive-ot, mert attól a hátamon is felállt a szőr! Olyan hangos volt hogy a hálóban kurvára fel kellett hangsoítanom a tv-t, hogy ne halljam a bődületes zajt, amit produkált.
El is ajándékoztam hiretelen.
Precision drive2 már rendben van.
Ennél sokkal jobb, "találmányai" is vannak/voltak a sonynak.

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Gordon, ne haragudj, de süt a szövegedből a Sony gyűlölet, pont ahogyan Posza is sarkít, csak a másik végére. Nincs jó ár/érték arányú terméke a Sony-nak? Szerintem a QS sorozat iskolapéldája annak, hogyan kell még szélesebb rétegek számára is megfizethető szinten kimagasló megépítési minőségű eszközöket gyártani. Nem véletlenül használják studiókban pl. a TC-KB920-ast (kazettásdeck), nem véletlenül ST-SB920-as tunerrel mérik a rádiók vételi minőségét és nem véletlenül nyert kismillió díjat a CDP-XB930 (CD lejátszó) sem. Akadt egy STR-DB940-es erősítő (EISA díjas házimozi gép), egy DVP-S7700 (DVD lejátszó) és egy SCD-XB940-es (az első "mainstream" CD lejátszó) is a sorozatban.
 
Más. A nagy cégek pont ugyanúgy a vásárlókból élnek, mint az egészen aprók. Így - hiába képesek irdatlan marketing-hadjáratokra - kénytelenek a piaci igyényeknek megfelelni. Csurig vannak az otthonok Panda, meg mit tudom én milyen DVD-kkel. De alapvetően a még versenyben lévő "nagy" márkák nem legalsó kategóriás termékeiben (JVC, Philips, Sony, Kenwood, Panasonic, Denon, Yamaha, stb) az ember megbízhat. Az alján minden cég hulladékot árul, egyszerűen azért, mert azon az áron ők sem tudnak aranyat kihozni. Sokaknak már a néhány ezer forintos árrés is fáj, és inkább rámennek egy noname-re, akkor is, ha szemmel láthatóan messze alatta van a "márkás" minőségének. Ezért tartom illetlenségnek a Sony alsó kategóriás termékeit szidalmazni. Szar, persze, hogy szar, mert nem lehet másmilyen. De nem szarabb, mint egy JVC, Panasonic, Philips, Kenwood, azonos árszegmensben. Gond nélkül hozza a szintet. Más. Akad egy-két különös helyzet a piacon. Pár éves CD lejátszóiba a Philips tudvalevőleg ugyanazt a belsőt dobta, mint amik a Marantzba kerültek. Így a hiperlowcost Philips 723 - készülékázra nézve butított Marantz CD 4000 - árához mérten nagyon szépen szól! Egy Sony XE5*0-as CD mellé nem állhat, holott többe kerül! De nem hinném, hogy ennek alapján kellene megítélni a Sony-t! Más. A Sony tudomisén mennyi pénzt lökött a "varázslatosan jó" Precision Drive mechanikájának fejlesztésébe. Aztán berakja egy lejátszóba, Te meg bedobod az X-szeresen megírt lemezedet és lám - nem olvassa a rohadék. Ugyanakkor veszel a Metróban egy Airis DVD lejátszót, és vidáman elzakatol a Sony számára kezelhetetlen lemezzel - negyedárban. Miért is? Mert az Airis mögött álló kis taiwani cég vett 10.000 darab PC-s DVD olvasót, majd apró módosításokkal bedobta egy készülékházba, mellécsomagolt némi elektronikát és eladta DVD lejátszónak. Akkor most jobb lejátszó lett az Airis? A legtöbben ilyen és ehhez hasonló példákkal húzzák a mélybe a Sony-t, mint ár / érték arányban csőd céget. De kérdem én, melyik cégnek nincs elb*szott de drága, és szemtelenül jó áron kínált terméke is? Nagyon könnyű azzal dobálózni, hogy a Sony drágán adja a motyóját, mert CD-ben a Philips olcsóbban ad jobbat, házimozi erősítőben meg a Yamaha kínál kedvezőbb vételt. Tessék nekem megnevezni értékelhető Philips házimozi erősítőt, vagy belépő szinten elérhető árú Yamaha CD lejátszót! Jó, persze, nem kell mindenből Sony-t venni, de cég szinten gondolkodunk, vagy mi a szösz. Más. Most a Denon DVD 1710-est 24.500 forintért kínálják (apropó, szerintem vegyen ilyet, aki most akar olcsón DVD-t!!), ennek alapján bátran mondhatom, hogy a Denon a világ legjobb ár / érték arányú termékeit gyártja. Vagy mégsem?
 

 
SACD: gyárthatnának 5x ennyit valóban. Meg a Pioneer is nyomhatná a LaserDisc-jeit, mint a hülyegyerek. De nem szeretne csődbe menni. Amíg nincs megfelelő mennyiségű SACD lejátszó szerte az otthonokban, a Sony-nak semmilyen érdeke nem fűződik SACD lemezek kiadásához. Hogy ki az ok és ki az okozat (sok lemez -> többen vesznek lejátszót / sok lejátszó van -> több lemezt lehet eladni, többet kell nyomni), azt szerintem "odafönt" jobban tudják, mint mi "itt lent". Egyébként sincs igény ezekre a nagyfelbontású formátumokra. Az emberek messze túlnyomó többsége még mindig ott tart, hogy "szóljon valami" szinten hallgat zenét. Ilyen körülmények közé SACD-t vinni nem egyszerűen komikus, kifejezett ostobaság. A DVD-ben és a CD-ben épp az a szép, hogy azonos alapanyagról 5.000 forintostól 5.000.000 forintos eszközből teljesen más hang / kép fog kijönni. A felső réteg nyilván a formátumot is szerenté "nemesíteni", míg az "alja" simán megelégszik silányabb minőséggel is (mp3, ugye). Ezért kételkedem abban is, hogy néhány éven belül lesöpri a HD-forradalom a DVD-t a színről... Sokkal-sokkal-sokkal-sokkal szűkebb az a réteg, aki választ egy 40 gigás, boltban vásárolt adathordozót és beteszi a félmilliós rendszerébe a csilivili, nagyfelbontású, százcsatornás hanggal ellátott anyagot, mint az, aki dc-n keres egy minél gyorsabban megmozgatható, agyon-tömörített filmet és megnézi aktív szpíkereken, 17 collos monitoron... Ugye nem kell statisztikai adatokat készítenem ahhoz, hogy ezt elhidd? Sorra nyílnak a fizetős mp3 letöltőhelyek és a 4. gen. tömörítést alkalmazó online videotékák, ezzel szemben nem nagyon hallottam még SACD-DVDA-kölcsönzőről. Márpedig a piac a többségről szól.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Szerintem az a gond, hogy ami mást várunk el, mint amit a sony képvisel. Kérdezz meg egy átlag embert aki nem házimozis vagy hifi hobbis, hogy említsen egy jó minőségű audiovizuális márkát. 10-ből 10 biztosan említi a sonyt. a sony elérte, hogy a nagy tömegeknek a minőséget jelentse. Ez biszony azt jelenti, hogyha az adott termékből nem is kimagaslót, de egy átlagosan jó minőséget képvisel mindenhol. Továbbá vannak olyan termékektípusok, ahol még igen jó minőséget is ad elfogadható ár/érték arány mellett. Ilyen az sacd, cd, dvd, tv és esetleg projektor termékei.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


A Sony verheti a nyálát, hogy az ő neve alatt született a legtöbb elterjedt fejlesztés, de ehezz semmi köze annak, hogy a konkurenseinél roszabb ár/értékű készülékeket gyárt. 
Ezért a Sonynak duplán szégyen, ha egy saját fejlesztésre épülő készülékből a konkurencia jobbat és olcsóbbat gyárt!

Azért az ilyen kerek-perec kijelentések után biggyessz mán oda egy szerintem-et...

Igazad van, félre érthető. Arra akartam utalni, hogy Posza logikája nem áll meg, ha egy cég a konkurenseinél roszabb ár/értékű készüléket gyárt, arra nem mentség, hogy ő volt annak a készüléktípusnak a fejlesztője, sőt!
 
(Amúgy nyilván nem minden Sony termék rossz ár/érték arányú, csak a többsége szvsz )

Erre csak azt tudom mondani, hogy én megvagyok elégedve a Sony cuccaimal, amelyeket az elmúlt 7 év alatt megvettem. Mindenesetre miért vegyek pl.Pió-t dvd-be, ha kb. háromnegyed óra alatt sikerült elérni, hogy az SACD megszólaljon rajta. A Sony-ba belököm, és kész. Arról nem is beszélve, hogy valamilyen képmegjelenítőt be kell kapcsolnom hozzá. Pedig a Pió-t is hogy dícsérik. Megmondom őszintén, nagyon elment a kedvem az egésztől, pedig azért vittem be az üzletbe a SACD korongokat, hogy meghalgassam a csúcs (Eisa) Dvd-n, és a hozzávaló erősítőn...
Végig olvasva az eddigieket csak azt tudom mondani, legalább ennyre "elvetemült" Panásokat ismerek. Meg Philips-eseket, stb...
 

Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Nem kell messzire menni, itt van a SACD, ami még jó dolog is. Ha a Sony music akarná, akkor holnaptól, az összes kiadványát csak hibrid SACD-n jelentetné meg. Ezzel szinte tömegével terjedne a SACD, és senki nem is szólhatna egy szót sem, mert sima CD-ként is éppen úgy lehetne használni. (Persze az ötlet tulzó, de simán megtehetnék, hogy 5-ször annyi SACD jelenjen meg mint most.)
 
 
Sírnak ezek a cégek, hogy az mp3, az olcsó CD másolás következtében alig lehet eladni a gyári CD-ket, ezért kell ilyen magasan tartani az árukat. Ezzel a kereslet méginkább visszaesik és mégtöbb másolt lemez kerül forgalomba.
 
Azért érdemes ezt is végiggondolni: ha egy gyári CD-t valaki átmásol, akkor vesz írható lemezt (pénz a jogdíj birtokosoknak) vesz CD írót (pénz a jogdíj birtokosoknak). Ha mp3-ban tartja, akkor vesz mp3 lejátszót (ez sem rossz üzlet egyes cégeknek).
Ha lenne valami hathatós másolásvédelem és egy CD-ről nem lehetne másik CD lemezre másolatot készíteni, akkor mi történne? Az, mint ami volt a 80-as évek elején: másolnák kazettára. Ja, hogy a kazetta már régi találmány és feloldották már a license védelmét, tehát szabadon felhasználható....
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Ez néhány betokosodott topmanager agybeteg döntése volt. Én is japán cégnél dolgozom, látom, hogy mennyire kötik az ebet a maguknak kitalált, de sokszor életszerűtlen elveikhez. A fejlesztőknél biztosan régen felmerült már a kompatibilisebb formátumok támogatása, de aki ezt meg merte említeni, azt egy jó kis managementi leordítás után elküldték sz@ros ládákat takarítani.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: close652 »


Lehetne egy csomó gyári DiVX kiadvány is (mondjuk egy teljes TV sorozat egy mai kétrétegű DVD-n), de nem lesz, mert nagyobb üzlet ezt kiadni DVD-n, HDDVD-n, BluRay-en...
na itt van a kutya elásva, mert a sony zenemű, film, stb. kiadó is...
így sikerült saját minidisc-jét is tönkretennie, mert az sokáig nem támogatott más
(mp3, wma) formátumokat és PC-ről való áttöltést.
 
azt figyelem, hogy pro és kontra majd' mindenki érzelemből (is) beszél, Yvsmad a kivétel.
system

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A Sony verheti a nyálát, hogy az ő neve alatt született a legtöbb elterjedt fejlesztés, de ehezz semmi köze annak, hogy a konkurenseinél roszabb ár/értékű készülékeket gyárt. 
Ezért a Sonynak duplán szégyen, ha egy saját fejlesztésre épülő készülékből a konkurencia jobbat és olcsóbbat gyárt!

Azért az ilyen kerek-perec kijelentések után biggyessz mán oda egy szerintem-et...

Igazad van, félre érthető. Arra akartam utalni, hogy Posza logikája nem áll meg, ha egy cég a konkurenseinél roszabb ár/értékű készüléket gyárt, arra nem mentség, hogy ő volt annak a készüléktípusnak a fejlesztője, sőt!
 
(Amúgy nyilván nem minden Sony termék rossz ár/érték arányú, csak a többsége szvsz )
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


microsoft OS rossz példa, szeretnék én annyi OS közül válogatni mint hifi és AV cuccból. 
ellenpélda is akad: VHS - nem a betamax terjedt el lakossági fogyasztásra.
 
ami meg nem sikerült hatalom ide vagy oda: minidisc és memory stick

messze több szoftver közül választhatsz, mint AV készülék közül. Viszont a szoftverek "szabványát" jelentő operációs rendszerekből kevesebb van, mint ahogy AV készülék fajtákból is. Mert zenére van: CD, DVD-Audio, SACD, vinil, kazetta, szalag, memóriakártya, minidisc... Lehetne még kismillió, ami legalább olyan jó, mint mondjuk a CD (pl ott a HDCD) de ha nem áll mögöttük egy két világcég, akkor kevés az esélye, hogy tömegesen elterjed.
Ilyen pl a DiVX, ami ugye illegalitásból fejlődött ki. Lehetne egy csomó gyári DiVX kiadvány is (mondjuk egy teljes TV sorozat egy mai kétrétegű DVD-n), de nem lesz, mert nagyobb üzlet ezt kiadni DVD-n, HDDVD-n, BluRay-en...
gordon314.fw.hu

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


A Sony verheti a nyálát, hogy az ő neve alatt született a legtöbb elterjedt fejlesztés, de ehezz semmi köze annak, hogy a konkurenseinél roszabb ár/értékű készülékeket gyárt. 
Ezért a Sonynak duplán szégyen, ha egy saját fejlesztésre épülő készülékből a konkurencia jobbat és olcsóbbat gyárt!

Azért az ilyen kerek-perec kijelentések után biggyessz mán oda egy szerintem-et...
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: close652 »


microsoft OS rossz példa, szeretnék én annyi OS közül válogatni mint hifi és AV cuccból.
 
ellenpélda is akad: VHS - nem a betamax terjedt el lakossági fogyasztásra.
 
ami meg nem sikerült hatalom ide vagy oda: minidisc és memory stick
system

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Én speciel teszek rá, hogy egy adot készüléket a cég maga fejlesztette, vagy úgy vette hozzá a license-et, a lényeg, hogy az adott pénzért a lehető legjobbat kapjam.A Sony verheti a nyálát, hogy az ő neve alatt született a legtöbb elterjedt fejlesztés, de ehezz semmi köze annak, hogy a konkurenseinél roszabb ár/értékű készülékeket gyárt.

Csak néhány elvetemült Sony-hívő vesz mindenáron Sony-t, egy normális ember úgy vásárol, mint Gordon. A Sonynál egyértelműen a márkanevet kell megfizetni, amiben még mindig benne van a magas fejlesztési és előállítási költség, valamint a csökkenő árak ellenére is igen magas arányú extraprofit.
De még így is lehet, hogy egy adott választékból Sony készülékre jön ki a legjobb ár/érték arány. Ebben az esetben viszont meg fogom venni a Sony-t, mert egyébként nem utálom.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Posza
 
Én speciel teszek rá, hogy egy adot készüléket a cég maga fejlesztette, vagy úgy vette hozzá a license-et, a lényeg, hogy az adott pénzért a lehető legjobbat kapjam.
A Sony verheti a nyálát, hogy az ő neve alatt született a legtöbb elterjedt fejlesztés, de ehezz semmi köze annak, hogy a konkurenseinél roszabb ár/értékű készülékeket gyárt.
 
Az elterjedt fejlesztésekhez ugyanis nem csak műszaki zsenialitás kell, hanem hatalom is. A Sony-nak ez meg is van. Az élet már számtalanszor bebizonyította, hogy nem a legjobb szabványok terjednek el, hanem azok a szabványok, ami mögött pénz van! A többi cégnek is voltak fejlesztései, de vagy belátták, hogy nem tudnak versenyre kelni egy elterjedt szabványal vagy eladták pl a Sony-nak
 
(hírtelen szoftver példa jut eszembe: ugye senki nem gondolja, hogy a windows a legalkalmasabb operációs rendszer agépére? Annak idején én használtam pl BeOS-t. Hát az volt bene a poén, hogy harmad annyi idő alatt boot-olt, mint a windows, kezelte az összes létező file rendszert, a támogatott hardverek között ha kicseréltél valamit, ahhoz nem kellett újra drivert telepíteni, sőt pl kicserélhettél egy hangkártyát anélkü, hogy újra kellett volna indítanod a rendszert, elég volt csak a multimédia modult újra indítani, ami kb 2 mp volt. Nálam a Micorsops és a Sony kb egy kutya.)
 
A konkurencia, akik nem maguk fejlesztették ki a CD-t, a DVD-t... pedig nem kap pénzt minden eladott termék után, mint a fejlesztési jogokat birtokló Sony, hanem ugye ők fizetnek. Ezért a Sonynak duplán szégyen, ha egy saját fejlesztésre épülő készülékből a konkurencia jobbat és olcsóbbat gyárt!
gordon314.fw.hu

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Skipper: azért a deck-ed Pio
Igen, mert azt még apum vette 23 évvel ezelőtt
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: close652 »


Tapasztalatok Sony eszközökkel és Sony céggel kapcsolatban: 


Azt a - szintén egoista és undoritó - memory sticket kihagytad...

már kitárgyaltuk, de
van új hasonlítás, aszongya:
 
Szereti mint Lacy a memory sticket!
 
---
 
Skipper: azért a deck-ed Pio
system

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tapasztalatok Sony eszközökkel és Sony céggel kapcsolatban: 


Azt a - szintén egoista és undoritó - memory sticket kihagytad...

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


Tapasztalatok Sony eszközökkel és Sony céggel kapcsolatban:

Ultegra!
 
Ezt a véleményemet kb. egy hónapja egy másik topicba már megírtam. Ajánlom figyelmedbe:
 
A Sony, az egyik, ha nem a legnagyobb konszern, de már letett egypár dolgot az asztalra, ami utánna trendi lett, és nem tűnt el a sűllyesztőben. Lássuk csak.. Cd- a Philipsel közösen, Flopy, Sík képcső, Minidisc., walkman. De mondhatnám a DVD-t is, amelyet szintén a Philipsel közösen tették le. A "többi gyártó" mind átvette ezeket, és láss csodát, mára szinte mindegyik jobban(?) tudja csinálni. Akkor miért nem ők fejlesztették ki először? Nem volt rá guba, vagy csak egyszerűen így sokkal kényelmesebb? Megvárjuk mit dob piacra az a hülye Sony, aztán jól "megcsináljuk" a mienket, ami agyonveri ennek a mumusnak a készülékeit!
De folytathatnám a sort a Blu-ray-el... !
 
Részlet egy '95-ös sztereóból, vagy Hifi piac-ból: IFA'95(Németország)
"A Sony standján, mint mindig, hatalmas tömeg hömpölygött. Itt láttam egy legalább egy méter széles tévét, amely nem volt tán még tíz cm mély se. Plasmatron (a trinitron után?) nevet viselte. Namost akkor ki csinálta az első plazmát, (most nem a '64-be kifejlesztett 4 pixelesre gondolok) még ha csak újdonság célzattal is? Csak utánna eladták, mert még nem láttak még benne fizetőképes keresletet. A Philips csak '97-be "dobta" piacra az övét, amely hivatalosan az első volt... !
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Szerintem a SONY DVD-játékosok híresek arról, minden szemetet be tudnak olvasni
Ezzel vitatkoznék.
 
Ellenpéldák:
- 4 lemezes Gyűrűk ura - Két torony: második lemez 20-21 -dik fejezetében eléggé szétesik a kép.
- Doktor Zsivágó: nem emlékszem hányadik fejezete lefagy. Át kell ugrani, különben nem megy tovább
- Predator 2: szintén lefagy egyik fejezetnél
- Frantic: első három fejezet után újraindul a film.
 
Sony DVP-S725D-m van itthon, de más Sony készülékeknek is gondjuk volt ezekkel a fejezetekkel. Érdekes, hogy Pioneer 575, LG, Philips-630 és más noname készülékek (Cyberhome) simán vitték őket. Igaz azoknak mással votl problémájuk.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


miután a cd játszóival nem voltak igazán negatív tapasztalataim.
Nos, igen Egy SONY nem lehet elég jó ahhoz, hogy minden kétkedőt meggyőzzőn
Amúgy persze: ízlések és pofonok...
(Mellesleg az én SONY torony hangfalamnak is főleg az a baja, amit Gandalf is említett.)
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


De erősítőben igen komoly az előrelépés (TA-FB930R -> TA-FA3ES). TA-VA8ES-t hallottam közvetlenül DVD-ről hajtva koncertlemezzel. Ez egy 99-es erősítő, de olyan szépen szól, hogy az ... azt meg kell hallgatni :-) Ha nem látod mi szól, azt hiszed hifis monoblokkokból van összerakva a rendszer... 


Én egyszer hallottam egy ES kategóriás komoly 15 kiós sony sztereó erősítőt. Egész addig marha jó volt, amíg nem kapcsolták be. Ezek után olyan harsogó tolakodó volt a hangja, amit én hosszútávon nem bírnék elviselni. Szóval nagy csalódás volt, miután a cd játszóival nem voltak igazán negatív tapasztalataim.

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Azért itt súlyos tévedések vannak. A DivX igen komoly előrelépés az MPEG2-höz képest.
Amikor az első DivX tömörítők kijöttek, még nem volt ilyen egyértelmű az előny, nem a mostani akárhanyas verziót kell alapul venni.

Ó dehogynem volt egyértelmű. A ma használt matematikai háttér 95%-a már az első - még illegális -, 3.11 alpha változatú DivX-ben implementálásra került. Sokan még az 5.0.3 legális változat megjelenése után is ezt használták - nem véletlenül. Generációs különbség van az MPEG2 és a DivX között.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A cél, hogy DVD lemezről, ROM formátumban megírva tudjak zenét lejátszani a Pio 575-tel. Eddig ezt PCM hang + fekete kép AVI kódolásával tudtam megoldani, de most utána nézek a wma encodereknek is!
Kísérletezz és várjuk a tapasztalataidat!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”