Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Philips 963SA

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


Hello!Most nem emlekszem biztosra, de nekem azt hiszem a .24-es van fennt.
Majd otthon megnezem. A Philips szerint azota nem ujitottak. Honnan van az infod, hogy letezik .25-os?
Udv!
Smelo

Biztos nincs megelégedve a .24-essel...

Hello!
Na ja, ha csak ezen mulna... Vajon a Philips embereit erdekli, ha vki nincs megelegedve a kb 3 evvel ezelotti termekuk nyujtotta minoseggel, es szolgaltatasaval, es folytatjak a fejlesztest ezerrel?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hello!Most nem emlekszem biztosra, de nekem azt hiszem a .24-es van fennt.
Majd otthon megnezem. A Philips szerint azota nem ujitottak. Honnan van az infod, hogy letezik .25-os?
Udv!
Smelo

Biztos nincs megelégedve a .24-essel...
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


Tudna valaki küldeni nekem egy .25 firmware-t, mert a neten sehol nem lelem. 
thx

Hello!
Most nem emlekszem biztosra, de nekem azt hiszem a .24-es van fennt.
Majd otthon megnezem. A Philips szerint azota nem ujitottak. Honnan van az infod, hogy letezik .25-os?
Udv!
Smelo

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Tudna valaki küldeni nekem egy .25 firmware-t, mert a neten sehol nem lelem.
 
thx

Avatar
balazsgaal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 14:51
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: balazsgaal »


A PAL progressziv kimenettel kapcsolatban írnék le egy kis pontosítást.
Amikor a 963SA megjelent, még nem volt szabványosítva a PAL progresszív jel ezért NTSC (480p) progresszív jelet adott ki magából ha hátul át volt kapcsolva a progresszív kapcsoló. A régi szoftverhez be kellett írni egy P-kódot (159 222 023 00), ami engedélyezte a menüben az ´Unprocessed´ pontot, így erre állítva PAL progresszív jelet adott ki. Az újabb verzióknál úgy tudom, hogy már elôjön az ´Unprocessed´ , tehát nem kell a P-kódot beírni, amivel amúgy is vigyázni kell, mert 25 P-kód beírás után az utolsó beragad, és csak soros porton keresztül lehet resetelni (a P-kód mutatja a régiókódot is).

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Helló !
 
Megnéztem SVCD-vel is egy 963SA-t, ami még 4.81.22-vel van szerelve (Bridget Jones, max 2.6Mbit, VR), nem volt akadás. Megnéztem egy hivatalos SVCD tesztlemezzel is, azzal sem volt akadás.
Szóval valószínűleg nem szoftver lesz a ludas...
 
A teáltalad leírt akadozás optikai egység gyengélkedést mutat, de akár lehet, hogy valamely hibajavító áramkör hibásodott meg a szervó-elektronikában. Ez lehet ESD, vagy valami túláram, vagy csak egyszerűen megbízhatósági hiba. Ha a kezdetektől csinálja, akkor valamelyik IC-re gyankodnék, ha egyre rosszabb (és közben egyre újabb SW-ek vannak benne), akkor inkább optikai egység (OPU) hiba lehet.
Mondjuk mivel a CD és DVD olvasás is gyengélkedik (ami az optikában a legritkább esetben szokott egyszerre megpusztulni, mert a CD és dVD lézer külön egységek az OPU-n belül), ezért én szervó-elektronika IC-re gyanakodnék. Vannak Philips szervízek, akik rendelkeznek "Compair" és "SearchMan" eszközökkel, amik a Philips cuccokat kianalizálják PC Soros porton keresztül, és megadják a pontos hibahelyet). Ha találsz ilyen szervízt, akkor jó esélyed van, hogy megtalálják a hibát. Persze nem árt, ha van pár tesztlemezük is...
Tőlem ennyire telik "távanalízissel".
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


Hali ! 
Nos, akkor a 24-es SW a legújabb hivatalos? Akkor mégiscsak letöltöm...
 
Egyébként ha a lejátszód így akadozik, és minden lemezzel (persze ha van még valakinek 963SA-ja, akkor mondja meg, ha nem így van...), akkor inkább Loader hibára gyanakodnék, szerintem ott valami gixer lesz a fókuszálással vagy a kiolvasással...
Ha idővel egyre rosszabb lesz a dolog, majdnem biztos, hogy mechanika csere lesz a dologból. Ha az optikai egység (OPU) a rossz, akkor legelőször CDRW-vel és a DVD+RW-vel kell, hogy kijöjjön a dolog, mert ezeknek a legkisebb a reflexiója. Ha ugrás a track-ek között, akkor a szervó-elektronika kaphatott egy nagyot vagy a szervó-szoftver hülyült meg (bár ebből neked az utolsó van meg, ha jól látom...
 
Elméletileg a szervízeknek vannak speciális lemezeik, amivel Bler-t, Skew-t, stb-t tudnak mérni. Ezek aránylag gyorsan kihozhatják a mechanika lemezolvasási hibáit.
 
Üdv: MMS

Hello MMS!
Ha kell, szivesen elkuldom ezt a frimwaret.
Hogy erted, azt, hogy a szervo-elektronika kapott egy nagyot?
Valszeg egyszer raszanom magam, es beadom akkor a szervizbe, hogy nezzek meg. Foleg, ha tenyleg kimerhetoek ezek a hibak!
Koszi a segitseget!
Udv!
Smelo

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Hali !
 
Nos, akkor a 24-es SW a legújabb hivatalos? Akkor mégiscsak letöltöm...
 
Egyébként ha a lejátszód így akadozik, és minden lemezzel (persze ha van még valakinek 963SA-ja, akkor mondja meg, ha nem így van...), akkor inkább Loader hibára gyanakodnék, szerintem ott valami gixer lesz a fókuszálással vagy a kiolvasással...
Ha idővel egyre rosszabb lesz a dolog, majdnem biztos, hogy mechanika csere lesz a dologból. Ha az optikai egység (OPU) a rossz, akkor legelőször CDRW-vel és a DVD+RW-vel kell, hogy kijöjjön a dolog, mert ezeknek a legkisebb a reflexiója. Ha ugrás a track-ek között, akkor a szervó-elektronika kaphatott egy nagyot vagy a szervó-szoftver hülyült meg (bár ebből neked az utolsó van meg, ha jól látom...
 
Elméletileg a szervízeknek vannak speciális lemezeik, amivel Bler-t, Skew-t, stb-t tudnak mérni. Ezek aránylag gyorsan kihozhatják a mechanika lemezolvasási hibáit.
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


Helló Smelo! 
Ezek akadás nélkül mentek a 4.81.22 SW-el. (egyébként ez az utoldó NEM hack-elt változat én pedig elvől nem rakok fel hack-et a gépemre, mondjuk itt majd kivételt teszek)
 
A VCD eredményem sajnos ez SVCD-nél nem sokat jelent, mert az MPEG2 jelfolyam, ergó teljesen más a jelkezelés. A héten az SVCD-t is megnézem. De ami a lényeg, ha jól van megírva a lemez (még ha nem is szaványos a bitráta), akkor nem szaggat VCD-vel. Mondjuk ez a videó jelfolyam bitrátáját növeltem, nem a hangét.
 
Egyébként az a baj Hack-elt SW-el, hogy nem tudjuk, hogy MELYIK SW-verziót hack-elték meg. Elméletileg nagyobb a verziója, mint a 4.81.22-nek, csak nem biztos, hogy valójában a 4.81.22-t törték-e fel, vagy egy teljesen más (korábbi) verziót, és csak a SW-frissítés okai miatt írtak rá új SW-nevet. (magyaul a hack-el kívül minden más sokkal régebbi benne)
 
Na mindegy, ez már csak elméleti okoskodás. Az igazi teszt az lesz, hogy megnézem a 4.81.22-vel és a 4.81.24-el, és ha a 24-el akad, a 22-vel nem, akkor a hack-elt verzió igazából régebbi szofver. Ha mindkettő rossz, akkor nincs még megoldás, reklamálni kell.
Ha pedig az én lemezeimmel egyáltalán en akad egyik sem, akkor a lemezzel lesz a gond, nem a 963SA szofverrel... ebben az esetben érdekelne, hogy pontosan milyen beállításokkal írtad meg a lemezt,. és milye szofverrel (Néró császár, WinOnCD, stb).


Hello MMS!
Nekem a Philips Magyarorszag kuldte meg a 4.81.24-es szoftwaret, ezert nem hinnem, hogy a 4.81.22-es lenne az utolso gyari verzio.
Nem is a verzioszamok erdekesek.
Mint emlitettem, a PBBC bekapcsolasa utan fordul elo, hogy neha meg-megall egy pillanatra a kep. Nem surun, de elofordul. Sot, egy sulyosabb hiba, de a DVD-knel is (gyari es masolt egyarant) tapasztaltam, hogy -igaz nem gyakran, es nem mindig ugyanott a lemezen- egy-ket tizedmasodpercre megall a film.
A masik, hogy neha az mp3 szamokat nem jatsza vegig, hanem valahol a szam kozbe "atugrik" a kovetkezo szamra.
Az SVCD-ket a DVD2SVCD-vel keszitettem, es a Nero-val irtam ki. Az mp3-as lemezeim is a Neroval keszultek anno.
A szerviz azt hiszem nem foglalkozna a problemaval, mivel nem mindig, es ugyanott fordulnak elo, es nem hinnem, hogy napokig egy ember csak ezeket a hibakat figyelne a lejatszomon.
Udv!
Smelo

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Bocsesz a sok helyesírási hibáért, tegnap 4-ig Imperium-oztam, kissé dekoncentrált vagyok.
 
Remélem, a lényeg azért "átment"...
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Helló Smelo!
 
Egy félrteértés miatt nem mindent teszteltem pontosan, amit írtál (csak VCD-t néztem meg, az SVCD-t még nem ), de ha mást nem, ezt jó volt megnézni.
Teszteltem a túlírt (nem szabványos) bitrátával írt VCD-ket, amik korábban soik gondot okoztak. A szabványos 1150 Kbit/sec-től egészen 1980 KBit/sec bitrátáig. Ezek akadás nélkül mentek a 4.81.22 SW-el. (egyébként ez az utoldó NEM hack-elt változat én pedig elvől nem rakok fel hack-et a gépemre, mondjuk itt majd kivételt teszek)
 
A VCD eredményem sajnos ez SVCD-nél nem sokat jelent, mert az MPEG2 jelfolyam, ergó teljesen más a jelkezelés. A héten az SVCD-t is megnézem. De ami a lényeg, ha jól van megírva a lemez (még ha nem is szaványos a bitráta), akkor nem szaggat VCD-vel. Mondjuk ez a videó jelfolyam bitrátáját növeltem, nem a hangét.
 
Egyébként az a baj Hack-elt SW-el, hogy nem tudjuk, hogy MELYIK SW-verziót hack-elték meg. Elméletileg nagyobb a verziója, mint a 4.81.22-nek, csak nem biztos, hogy valójában a 4.81.22-t törték-e fel, vagy egy teljesen más (korábbi) verziót, és csak a SW-frissítés okai miatt írtak rá új SW-nevet. (magyaul a hack-el kívül minden más sokkal régebbi benne)
 
Na mindegy, ez már csak elméleti okoskodás. Az igazi teszt az lesz, hogy megnézem a 4.81.22-vel és a 4.81.24-el, és ha a 24-el akad, a 22-vel nem, akkor a hack-elt verzió igazából régebbi szofver. Ha mindkettő rossz, akkor nincs még megoldás, reklamálni kell.
Ha pedig az én lemezeimmel egyáltalán en akad egyik sem, akkor a lemezzel lesz a gond, nem a 963SA szofverrel... ebben az esetben érdekelne, hogy pontosan milyen beállításokkal írtad meg a lemezt,. és milye szofverrel (Néró császár, WinOnCD, stb).
 
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Helló !
 
A többi dolognak utánanézek, de egy dolog BIZTOS (és éppen ez a lényege a készüléknek!): az Európai (/001, /021 és /051-es) DVD963SA-knak PAL Progressive Scan kimenete van, és ezt kapcsolod ki vagy be. (de lehet NTSC is ez a kimenet, lásd lejjebb!)
 
Az említett NET-en levő leírások gondolom nagyrészt .com oldalakról jönnek, ahol az AMERIKAI készülékekről írnak. A lejjebb elmlített francia oldal éppen azt taglalja, hogy a DVD963SA PAL Progressiv Scan kimenetéhez nem árt olyan Tv-készülék vagy Projektor, ami támogatja a PAL ProgScan-t, vagyis az 576p-t, mivel a 480p az NTSC ProgScan-t jelenti. egyébként tényleg csak az NTSC ProgScan megy.
 
A DVD963SA készülék kimenete MULTI, tehát ha beleraksz egy NTSC lemezt, akkor a kimeneteken megjelenhet PAL vagy NTSC jel is, vagyis KONVERTÁLJA, eza Menu beállításaitól függ! Ha elolvasod a Felhasználói Útmutatódat, ez elég egyértelmű belőle... Van benne egy táblázat, de most belerakom, hogy egyértelmű legyen végre Mindenkinek, elérhető a www.p4c.philips.com-on is.
De ha soha nem teszteleted, mert nincs ProgScan TV-d akkor MINEK lett a téma egyáltalán felvetve? Azért mert valaki azt mondta a "buszon" vagy a Net-en? Szerintem ilyenkor mégiscsak a hivatalos dokumentációk az irányadók, vagy érdemes kipróbálni, nem? És akkor téma egyértelmű. Én mégiscsak jobban hiszek a saját szemenek, mint másnak, ha már úgyis ott van a cucc az asztalomon. Pl nekem DVD962SA-m van, soha nem hiányzott a ProgScan (bár rá van írva), de ha úgysincs ilyen TV-m, és még elméletileg sem zavar, ha csak NTSC, mert úgysem lesz 2 illám Plazma TV-re.
 
A fent említettz NTSC lejátszáshoz persze az is kell, hogy a lemez 2-es vagy ALL Régiókóddal rendelkezzen (csupán ezt kell meghack-elni, akinek a Régió1 lejátszás hiányzik (nem tudom, miért kell annyira, tele van a raktár olcsó amerikai lemezekkel?) és NTSC kimenet kiválasztása esetén a TV-d is MULTI módú kell, hogy legyen.
 
Ha NEM hack-elt a készüléked, így kell működnie.... Hogy a Hack-elt SW hogy működik, az az írójának a témája...
 
Üdv: MMS


TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


 
Progresszív Scan kimenet:
Most az jelenti a lenti "Pprogressivoutput: unprocessed 480p" kiírás, hogy nem működik a Progresszív Scan kimeneted vagy csak egy nem működő új menüpont? Alapvetően a 963SA-nál ugyanis kapcsolóval állítható, hogy YUV vagy ProgScan legyen rajta. Kicsit tanácstalan vagyok, majd utánanézek, nekem még nincs meg ez az SW.
 
 
A VCD/SVCD lejátszás:
Mi a gond vele, mert az nem írod le ("nem tökéletes"). Most a lemezt nem ismeri fel, vagy szaggat a lejátszás, pixeles, torz a kép, vagy...? Mivel a szaggatás már rég nem lehetne probléma, míg az első inkább Loader-problémára utal, ami azért javítható...


Hello!
Koszi a valaszt.
Nos, a palprogresszivrol a velemenyem (probalni nem probaltam, nincs olyan megjelenitom):
eredeti allapotban szerintem a keszulek tuloldalan levo kapcsoloval NTSC jelre konvertalt progressziv kep menne ki. Tobb helyen erre utalo leirast lattam a neten. A korabban emlitett p-kod ugykodessel jon letre a palprogressziv kimenet lehetosege. Errol egy oldal:
http://www.geocities.com/lajoliepagedel ... -codes.htm
Mivel franciaul nem tudok, nekem nem sokat mond az oldal. Itt is irnak egy uj menupontrol, ami az uj frimwarrel is letrejon. Tehat szerintem ezzel a frimwarrel mar nem kell ez a p-kod ugykodes, ugy kapunk a menu beallitasa utan, es a kapcsolo atkapcsolasa utan palprogressziv jelet.
Persze lehet hogy tevedek...
SVCD-lejatszasa:
Ha a PPBC on-ra van allitva akkor tragikus, ha off-ra, akkor csak neha akad meg egy-egy pillanatra.
Hullamos vibralas:
Sokat nem kiserletezgettem vele. Csak azert zavaro, mert az utobbi idoben mindig arra figyelve nezem a filmeket.
Mivel ez a keszulek tipus mar nem eppen uj, elkepzelheto, hogy a Philips tovabbiakban nem fejleszt a frimwarein?
Udv!
Smelo

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Hali Smelo,
 
Rég nem néztem meg ezt a szekciót (közel másfél hónapig meg se nyitottam a Fórumot), úgyhogy bocs.
 
SW:
A lent említett SW (4.81.24+7.12) a DVD963SA-ra a legutolsó, ennél újabb tényleg nem elérhető.
Amennyire tudom, a Szervo-SW letöltése egyáltalán nem macerásabb, sőt ezek egy file-ba vannak gyúrva, tehát ha ilyen SW-t kap valaki, akkor nem is tudja külön csak az Applikációs SW-t frissíteni. Van olyan is, hogy más kombinációban használva nem is működik megfelelően a dolog, mindkettő frissítése kell a stabil működéshez.
 
Progresszív Scan kimenet:
Most az jelenti a lenti "Pprogressivoutput: unprocessed 480p" kiírás, hogy nem működik a Progresszív Scan kimeneted vagy csak egy nem működő új menüpont? Alapvetően a 963SA-nál ugyanis kapcsolóval állítható, hogy YUV vagy ProgScan legyen rajta. Kicsit tanácstalan vagyok, majd utánanézek, nekem még nincs meg ez az SW.
 
Hullámos Vibrálás
A hullámos vibrálást még nem tapasztaltam, meg ilyenről nem is hallottam. Hozzáteszem, hogy az 963SA STi5580, míg a DVD957 STi5505 IC-t tartalmazott és teljesen más minden bennük a legkisebb panelig...
Milyen kimeneten, és Milyen képernyőn nézed? Ha kikapcsolod a ProgScan-t (és csak YUV-t látsz), akkor is tapasztalod, vagy csak Scart-on láttad? Próbáld ki az Svideo vagy Composite kimeneteket is az ellenőrzés végett. Ha mindenhol látod a hullámos vibrálást, akkor Monoboard vagy IC hiba lehet, vagy valamilyen túllövés, esetleg az új SW máshogy vezérli a központi IC-t mint az előző (ezt a régi SW-vel is láttad?)
Ha csak a Scart-on látod a vibrálást, valamilyen alkatrészhiba kell, hogy legyen, akár a csatlakozónál, de ha mindkét (nem rokon) DVD-nél is látojátok, STi hiba is lehet...
Ha csak most jelentkezett az új SW-vel, jó ellenőrzés, ha csinálsz egy "downgrade"-et. Ha eltűnik a gond, SW, ha nem Hardwer hiba.
 
A VCD/SVCD lejátszás:
Mi a gond vele, mert az nem írod le ("nem tökéletes"). Most a lemezt nem ismeri fel, vagy szaggat a lejátszás, pixeles, torz a kép, vagy...? Mivel a szaggatás már rég nem lehetne probléma, míg az első inkább Loader-problémára utal, ami azért javítható...
 
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


Hello!
Lenne egy problemam es egy kerdesem. A fennt nevezett DVD-n nehany filmnel (masolt es eredeti egyarant) elo-elofordul, hogy a hatter elott az emberek feje korul egy savban "hullamos vibralas" latszik. Ugyanez a jelenseg elofordul egy kollagamnal is. meki egy philips 957-ese van.
Mitol van ez? Mit lehetne tenni ennek megszunteteseert?

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


- van-e ujabb frimware hozza, mint a jelenlegi: '01-'02 5580 4.81.17 021001P22201200 7.10.0


http://philips.ianc.net/downloads.shtml
 
DVD963SA 4.81.24 (servo 7.12.0) () [download]

Koszi! Egy kerdes: A servo verzioja kulonbozik. Feltoltheto-e a kulonbozo servo frimware, vagy sem? ugy olvastam, hogy annak az upgade-je macerasabb.

Erre sajnos nem tudok választ adni, én is csak rákerestem az infókra.

Nos, jol elbeszelgetek itt magamban. Tegnap felhivtam problemammal a Philps Magyarorszagot, es korrekt modon emailben elkuldtek a legfrissebb frimware-t, ami megegyezik a lent emlitettel. Feltoltottem.
Tapasztalataim:
- Javult, de meg mindig nem tokeletes a VCD-SVCD lejatszasa. (Miert van, hogy a korabbi olcsobb lejatszom konnyeden boldogult ezekkel, a Philips meg nem kepes ugy megcsinalni a lejatszojat, hogy elegedett legyen az ember ezen formatumok lejatszasaval?)
- A menuben a TV formaknal ujabb pont jelent meg:
Pprogressivoutput: unprocessed
480p
Varom az ujabb javitast, hatha belehuznak, es lesz egy tokeletes lejatszom...

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »

Kinek milyen tapasztalata van a fenti keszulekkel a VCD. SVCD-ket illetoen? Milyen frimwarerrel futnak?

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Hali Smelo,
 
Kösz az infót. A PAL Progresszív Scan-t biztos nem állítja a kód, mivel azt kapcsolóval tudod belőni, és ezt defaultban tudják kiszállításkor az európai készülékek (R2). erről bárki megbizonyosodhat egy katalógus vagy egy 963SA és egy PlazmaTV birtokában (én az utóbbit javaslom )
 
Szerintem ez csak egy Régiókód hack (aminek az értelmét egyébként nem nagyon látom), és esetleg engedélyezi az NTSC Progressiv Scan-t is a YUV Kimeneten, bár ezután én nem venném 100%-ra, hogy menni fog a PAL Progressive Scan is (mivel honnan tudná a készülék, hogy éppen melyik jelet kell kiadnia?).
Mindenesetre ez egy amerikai honlap, de nem tudom, egy NTSC-s ürgének minek kellene PAL PrScan kimenet... Fordítva (pl. egy német az USA-ban veszi meg a készülékét), lenne értelme, de akkor meg nem R2-es, hanem R1-es a készülék (ergó nem jó rá a kód)! (??? )
 
Ha a lenti kódsor mégis elbökne valamit, javaslom a:
 
"play", "159 222 012 00" , "play" kódsort, hogy visszaállítsd a készülék default értékét...
Persze ez nem mult-region, de legalább minden úgy működik, ahogy le van írva. :-)
 
Egyébként még annyit, hogy maguknak a kódoknak nincs semmi értelme (tehát a bitek variációja nem kapcsol különféle funkciókat), csak egy mátrix soraira hivazkozik, amiről senki nem tudja mi mit jelent (max. a teremtője). Csak azért mondom, mielőtt elkezd valaki próbálkozni különféle kódokkal, bekapcsolhatatlanná válhat egy rossz kód után a cucc, mert olyan hardwer-elemet kereshet ez alapján, ami esetleg még csak bele sem fér a készülékbe, pl DVD-író Digital Board-ot...
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


Helló ! 
Csak egy kérdés, de lehet, hogy nem vagyok képben: az európai DVD963SA-k alapból tudják a PAL Progresszív Scan kimenetet. Mit kell ezen Hack-elni?
Símán megy a komponens kimeneten, van mellette egy kapcsoló: átbillented: Progresszív Scan, visszabillented: síma componens kimenet a YUV kimeneten
 
Vagy rosszul értettem valamit? Csak hoigy egyértelmű legyen, becsatoltam a német DVD963SA hátulját. Ott látható, hogy honnan lehet levenni a PAL Progresszív Scan jelet. Természetesen a Scart-ról NEM, nincs meg az áramköri kivezetés (a jelszintekről már nm is beszélve).
 
Üdv: MMS

Lehet hogy en nem ertek akkor vmit. Igaz, probalni nem probaltam, a het vege fele lesz talan oly Tv-m, amin probalhatok, de akkor mit szolsz a kovetkezo leirasrol az alabbi oldalon:
 
http://www.dvdrhelp.com/dvdhacks.php?se ... +DVD+963SA
 
Region code hack posted by Steve Rock at January 12 2003:
 
Pal Prog + Multi Region hack for 963sa (R2 - Europe version)
 
1. Hack for PAL p-scan using the supplied remote is "play", "159 222 023 00" , then press "play" for region 2 player

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: MMS »


Helló !
 
Csak egy kérdés, de lehet, hogy nem vagyok képben: az európai DVD963SA-k alapból tudják a PAL Progresszív Scan kimenetet. Mit kell ezen Hack-elni?
Símán megy a komponens kimeneten, van mellette egy kapcsoló: átbillented: Progresszív Scan, visszabillented: síma componens kimenet a YUV kimeneten
 
Vagy rosszul értettem valamit? Csak hoigy egyértelmű legyen, becsatoltam a német DVD963SA hátulját. Ott látható, hogy honnan lehet levenni a PAL Progresszív Scan jelet. Természetesen a Scart-ról NEM, nincs meg az áramköri kivezetés (a jelszintekről már nm is beszélve).
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Vendég

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kerdesem lenne:Ha megcsinalom a neten megtalalhato palprogressiv hack-et,
azt hol lehet levenni? Tovabbra is a komponens kimeneten,
vagy a scart-on is?
Elore is koszi a segitseget!

Csak a komponens kimeneten.

Avatar
Miami
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 10:31
Értékelés: -1

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Miami »


De ha pl. nem CD-t akarsz hallgatni, akkor vissza tudod állítani, nem? Ez tehát nem lehet probléma. A VCD esetében is vissza kell állítani ugyanígy.
Persze vissza tudod állítani, csak furcsálom a dolgot. Általában úgy szokták megoldani a lejátszóknál, hogy hangfajtáknál külön adhatod meg, hogy mit küldjön a lejátszó. Tehát DD helyett PCM, dts helyett PCM (ha van dts dekóder a lejátszóban), Mpeg helyett PCM külön, külön beállításokkal. Nem pedig úgy, hogy az összes helyett PCM. Bár mint ahogy írtam ezt a típust nem ismerem.

Ezek a Philips-ek már sajnos csak ilyenek. Nekem csak 96 khz volt a max, ezért nem volt nálam probléma. Lényeg, ami lényeg ( © Havas) a probléma elhárítva.

Microsoft is not an answer, it's a question. The answer is: NO!
 
TV: NEW Lg 32LC2RR (80Gb HDD) Erősítő: Sony STR-DB 780QS; Video: AIWA HV-FX8200; DVD: Philips 729 + Sony PS2; Hangfal: Wharfedale Zaldek front: 2000 háttér: 300 + Centre

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


De ha pl. nem CD-t akarsz hallgatni, akkor vissza tudod állítani, nem? Ez tehát nem lehet probléma. A VCD esetében is vissza kell állítani ugyanígy.
Persze vissza tudod állítani, csak furcsálom a dolgot. Általában úgy szokták megoldani a lejátszóknál, hogy hangfajtáknál külön adhatod meg, hogy mit küldjön a lejátszó. Tehát DD helyett PCM, dts helyett PCM (ha van dts dekóder a lejátszóban), Mpeg helyett PCM külön, külön beállításokkal. Nem pedig úgy, hogy az összes helyett PCM. Bár mint ahogy írtam ezt a típust nem ismerem.

A CD upsampling volt a bunos. A 192 kHz-et az Onkyo 494-esem nem birta, viszont 96 kHz-en ment a koaxon a Cd hangja is.
Koszi Gordon314-nek a segitseget.
Ez a pal progresszives dolog engem is erdekelne, hogy is van...

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


De ha pl. nem CD-t akarsz hallgatni, akkor vissza tudod állítani, nem? Ez tehát nem lehet probléma. A VCD esetében is vissza kell állítani ugyanígy.
Persze vissza tudod állítani, csak furcsálom a dolgot. Általában úgy szokták megoldani a lejátszóknál, hogy hangfajtáknál külön adhatod meg, hogy mit küldjön a lejátszó. Tehát DD helyett PCM, dts helyett PCM (ha van dts dekóder a lejátszóban), Mpeg helyett PCM külön, külön beállításokkal. Nem pedig úgy, hogy az összes helyett PCM. Bár mint ahogy írtam ezt a típust nem ismerem.
gordon314.fw.hu

Avatar
Miami
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 10:31
Értékelés: -1

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Miami »


Ha így állítod be, akkor a DD és a dts helyett is PCM-et küld, nem?Amúgy a VCD-nél mpeg kódolású a hang és azt a mai reciverek jó része nem tudja dekódolni, ezért az mpeg esetén érdemes PCM-re kapcsolni.
 
Viszont CD esetén eleve PCM a hang, szóval ezzel nem segítesz a felvetett problémán!

Csekkoltam tegnap este a problémát és igazad van, nekem kijön a CD hangja mindkettő beállításnál.
 
>Ha így állítod be, akkor a DD és a dts helyett is PCM-et küld, nem?
 
De ha pl. nem CD-t akarsz hallgatni, akkor vissza tudod állítani, nem? Ez tehát nem lehet probléma. A VCD esetében is vissza kell állítani ugyanígy.

Microsoft is not an answer, it's a question. The answer is: NO!
 
TV: NEW Lg 32LC2RR (80Gb HDD) Erősítő: Sony STR-DB 780QS; Video: AIWA HV-FX8200; DVD: Philips 729 + Sony PS2; Hangfal: Wharfedale Zaldek front: 2000 háttér: 300 + Centre

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”