Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVD-R tesztek

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Hali.. 
Vettem 5db eProformance DVD-R lemezt (900ft/db-ért), mondván,h ez legalább nem olyan 300ft-os és még meg is van mind...
 
A Pioneer 105-ösöm fel sem ismeri, mint ha bent sem lenne semmi...
 
Inkább visszatérek a jó kis 300ft-os Princo-hoz.. azt legalább megírja igaz 1x-eset írok, de azt tökéletesen...
 
Tényleg ha valakinek kell ez az 5db mondjuk 500ft/db-ért akkor rajta...
 
csak meg akartam osztani bánatom...

Nekem 5 eProformance-bol felismerete a Toshiba SD-R5002 mind az 5-ot, de égetés kozben mind elszállt .... (mindegik más -más helyen adta meg magát sutés kozben). Amúgy azzal adták el, hogy TDK réteg van rajta (tényleg az is volt, asszem TDK02), de ennek ellenére soha tobbet nem veszek...
 
Sanyi

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Vettem egy LG GMA 4020B írót érdekelne hogy van e valakinek tapasztalata,hogy ez az író mennyire szereti a Princo DVD-R lemezeket.Minden egyéb tapasztalatot is írjatok meg.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Vettem egy LG GMA 4020B írót érdekelne hogy van e valakinek tapasztalata,hogy ez az író mennyire szereti a Princo DVD-R lemezeket.Minden egyéb tapasztalatot is írjatok meg.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Vettem egy LG GMA 4020B írót érdekelne hogy van e valakinek tapasztalata,hogy ez az író mennyire szereti a Princo DVD-R lemezeket.Minden egyéb tapasztalatot is írjatok meg.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Vettem egy LG GMA 4020B írót érdekelne hogy van e valakinek tapasztalata,hogy ez az író mennyire szereti a Princo DVD-R lemezeket.Minden egyéb tapasztalatot is írjatok meg.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Már írtam néhány általam tesztelt lemezről, ezt egészíteném ki a következőkkel:
 
1. A Pioneer DVR-104-es írómnak cseréltem a biosát, mivel erre felhívta a figyelmet maga a Pioneer. Az eredetivel fennállt a túlmelegedés (és ezáltal a leégés) kockázata, így kicseréltem a Pioneer által ajánlott, javított változatra.
 
2. Imation: Nekem is rossz tapasztalataim vannak. Sony asztaliban ugyan hibátlanul ment, de több PC-s DVD lejátszóban is akadozott. Ennyi pénzért lehet jobbat is venni. És csak 1x-esen írható.
 
3. Galaxy: MM-ban DVD tokban ezer alatt. 1x-esen lehet megírni, eddig csak egy darabot próbáltam ki, azt hibátlanul megírta és a Sony asztali játszóm is hibátlanul lejátszotta.
 
Az egyik előző hozzászólásra reagálva: Nero-t használok íráshoz (néha Pinacle Instant Copy-t). A Nero-t általában frissíteni szoktam. Maga az író program nem enged, csak egy fajta sebességen írni (a kétszeresen írhatóakat csak kétszeres sebességen tudom írni). Innen tudom, hogy a Galaxy, Ritek csak egyszeresen írható.
És továbbra is azt tudom mondani: eProFormance a Pioneer DVR-104 - Nero - Sony DVP-NS400 kombinációban hibátlan (2x-es írás mellett).

Én vettem eProformance lemezt és a Pioneer DVR-105 fel sem ismeri, nemhogy megírja...
Ha kell van 5db 2500ft-ért eladom az 5db-ot...
 
Ez van
 
ui.: A Galaxy tokos MM-ből, nekem megírta, de se a PC-s DVD olvasom, se a Thomson DTH 210-es fel sem ismeri..

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali..
 
Vettem 5db eProformance DVD-R lemezt (900ft/db-ért), mondván,h ez legalább nem olyan 300ft-os és még meg is van mind...
 
A Pioneer 105-ösöm fel sem ismeri, mint ha bent sem lenne semmi...
 
Inkább visszatérek a jó kis 300ft-os Princo-hoz.. azt legalább megírja igaz 1x-eset írok, de azt tökéletesen...
 
Tényleg ha valakinek kell ez az 5db mondjuk 500ft/db-ért akkor rajta...
 
csak meg akartam osztani bánatom...

Avatar
micbusin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.04.26., szomb. 15:52
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: micbusin »


Computer Doctor ettol a csokatol vettem 20 db szitazhto maxell-t eddig 4-et megirt, 6-ot elszurt a dru500a -s irom, azt vettem eszre, ha 4.2G-nal kevesebbet irok nem rontja el
nero nem tudja lezarni a lemezeket, recordnow vagy megirja vagy nem.
szerintem szarok azok a lemezek. most majd felprobalom a princo-t, de abbol mar csak 5-ot veszek.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagykerekben 8-900 Ft körüli összegért mennek a TDK és a Verbatim lemezek is. Ha valaki el tudja számolni annak jó. Aki nem az vagy az apróneten keresgél, vagy ausztriából hozza kb 700-ért. Van valami biztros hely még ahol ezeket venni lehet? Olvasom itt az 500 körüli árakat, ígértek is többször, de mire lett belőle valami addogra vagy 1eFt vagy gagyi lemez. Szóval: beszerzési források?
 
Előre is kössz az infókat.
 
Walt

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Visszaterve a Maxell DVD-R lemezre: 
roviden: jo
picit bovebben: nem jo
 
Megirja a Toshibam 2x-esen, vissza is olvassa, az asztali viszont akadozva jatssza.
OK, ez lehet az MBO hibaja, de pl. Verbatimmal nem nagyon teszi, szal az JOBB.
 
Maradoka TDK/Verbatim parosnal.
 
csak.ennyi

Na látod ez az! Nekem se jött be, de ahol szoktam vásárolni, ott tegnap egy pali pont ezt kereste, mert neki nagyon bevált. :smile47: ilyenkor mi van :smile47:

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Visszaterve a Maxell DVD-R lemezre:
 
roviden: jo
picit bovebben: nem jo
 
Megirja a Toshibam 2x-esen, vissza is olvassa, az asztali viszont akadozva jatssza.
OK, ez lehet az MBO hibaja, de pl. Verbatimmal nem nagyon teszi, szal az JOBB.
 
Maradoka TDK/Verbatim parosnal.
 
csak.ennyi

Avatar
Joule
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 19:55
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Joule »


Sziasztok!
A napokban vásároltam Elta DVD-R (8411DVDJC) lemezből pár darabot.
Kettőre firkáltam eddig,(Toshiba SD 5002) de tökéleteletesnek tűnik.
Asztaliban (JVC) se akadás, se képugrás nem tapasztalható.
Nálam az Imation "ugrál" össze vissza. Persze amelyiknek hibátlan az egész lemezterülete.
Mert jó pár darabnak hibás a lemez végén levő 25-30%. Ott frankón be is állnak a lejátszók.
Elta a Metróban kapható br:8xx Ft-ért.
-J-

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


ás lemezekkel meg tökéletes: Ritek, Universal ál Ritek Stb.
A Universal nem ál Ritek, hanem van belőle Ritek G03-as, meg olyan, ami nem az. Egyébként a Universal Ritek "melléktermék" legjobb tudomásom szerint.

Bocsi nem is úgy értettem, egy vessző kimaradt: Universal, ál Ritek.(lásd korábbi beírásomat) Így gondoltam

Avatar
micbusin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.04.26., szomb. 15:52
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: micbusin »

Nem a Neroval van gond, a Sony egyszerűen bizonyos -R lemezeket nem szeret, nálam is pontosan ez a lezárási hiba volt, illetve esetleg 20 percig tartott :-).
 
 
ás lemezekkel meg tökéletes: Ritek, Universal ál Ritek Stb.

a princokat is elrontotta

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Sanyi: annyit a szlovákiában kapható lemezekről , hogy 55KCS nálatok a That's write (330Ft) szerintem jó a lemez , legalábbis egyszeres írás mellett. 
Ha jól tudom PRINCO a Demostudional (Budapest) 400pénz 25 db felett - erről mit tudtok?

Igen, most per pillanat Thats write médiumra írok, Lead Data (LD) a réteg gyártója, és eddig mindegyik 100%-os lett 1x-es írás mellett. Most épp 2x-en próbálom egy toshiba SD-R5002-vel, de ahogy nézem a futamidot, ez is csak 1x-es lesz. Nem baj, fo az, hogy eddig tokéletes a Thats write.
 
 
Sanyi

Avatar
Miki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.03.15., szomb. 06:23
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Miki »


ás lemezekkel meg tökéletes: Ritek, Universal ál Ritek Stb.
A Universal nem ál Ritek, hanem van belőle Ritek G03-as, meg olyan, ami nem az. Egyébként a Universal Ritek "melléktermék" legjobb tudomásom szerint.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sanyi: annyit a szlovákiában kapható lemezekről , hogy 55KCS nálatok a That's write (330Ft) szerintem jó a lemez , legalábbis egyszeres írás mellett.
 
Ha jól tudom PRINCO a Demostudional (Budapest) 400pénz 25 db felett - erről mit tudtok?

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


kolega szolt, hogy sony dru-500a, nero 5.5.10.20-al az osszes -R-es lemezt szarul irta eddig, +R-t meg mind jol.van vkinek ilyen iroja?

van. szerintem rossz firmwaret használ.
http://www.sony.jp/products/Consumer/Pe ... 00a20f.exe

legujabb van fent, elobb beszeltem sraccal, akitol vettem a lemezeket azt mondta, hogy a neroval voltak gondot hasznaljam az instant cd-dvd 7 vagy valami hasonlo nevu, majd rakeresek (ooo, megveszem:) aztan holnap reggel felprobalom. kosz a segitseget.
 
mic

Nem a Neroval van gond, a Sony egyszerűen bizonyos -R lemezeket nem szeret, nálam is pontosan ez a lezárási hiba volt, illetve esetleg 20 percig tartott :-).
 
 
ás lemezekkel meg tökéletes: Ritek, Universal ál Ritek Stb.

Avatar
micbusin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.04.26., szomb. 15:52
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: micbusin »


kolega szolt, hogy sony dru-500a, nero 5.5.10.20-al az osszes -R-es lemezt szarul irta eddig, +R-t meg mind jol.van vkinek ilyen iroja?

van. szerintem rossz firmwaret használ.
http://www.sony.jp/products/Consumer/Pe ... 00a20f.exe

legujabb van fent, elobb beszeltem sraccal, akitol vettem a lemezeket azt mondta, hogy a neroval voltak gondot hasznaljam az instant cd-dvd 7 vagy valami hasonlo nevu, majd rakeresek (ooo, megveszem:) aztan holnap reggel felprobalom. kosz a segitseget.
 
mic

Avatar
Miki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.03.15., szomb. 06:23
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Miki »


kolega szolt, hogy sony dru-500a, nero 5.5.10.20-al az osszes -R-es lemezt szarul irta eddig, +R-t meg mind jol.van vkinek ilyen iroja?

van. szerintem rossz firmwaret használ.
http://www.sony.jp/products/Consumer/Pe ... 00a20f.exe

Avatar
micbusin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.04.26., szomb. 15:52
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: micbusin »


kolega szolt, hogy sony dru-500a, nero 5.5.10.20-al az osszes -R-es lemezt szarul irta eddig, +R-t meg mind jol.
van vkinek ilyen iroja?

Avatar
micbusin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.04.26., szomb. 15:52
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: micbusin »


Egyebkent mit tudtok a Maxell DVD-R lemezrol? 
Milyen szinu? Vilagos, sotetlila?
Van-e olyan megbizhato mint a TDK?
 
Mert ha igen, az 500 alatti ar, nagyon baratsagos erte

most irtam 2-t (ures, szitazhato) mindketto szar lett. sony dru-500a, nero 5.5.10.20. adatot irtam, megirta, de a txt file-ok olvashatatlanok nagyreszben, viszont van 1-2 file ami jo lett. 1x-esen irtam, egymenetest, nem tudta lezarni.
verbatim is szar az uj sonyval -> http://hwsw.hu/hir.php3?id=18255

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


De igen piros Astrával.Mit csinálunk vele?

Szerintem semmit nem tudunk vele csinálni.Ha egy kicsit "mélyebben" elbeszélgetünk vele, még a végén mi járunk rosszul /feljelentés stb./
Én ezt a pénzt már elkönyveletem veszteségnek.Bár az igazsághoz hozzátartozik,az erre az alapanyagra irt filmek pc-n tökéletesen müködnek.És ami a legfontosabb, rippelhetök minféle hiaüzenet nélkül.Szóval azért nincs minden veszve,a 13000ft-n kivül.
Közben találtam egy oldalt,ahol a sokat emlegetett Bulkpaq-ot kinálják.
http://filehost.hu/bulkpaq/
Ha jól látom,minimum 25db-ot kell venni.Nem érdekel valakit felesben a dolog?

Természetesen, én is törvényes eszközökre gondoltam, pl.: jegyeztessünk be egy oldalt ritek néven és meséljük el a tapasztalatainkat, vagy hirdessünk mi is a(z) (w)apróneten.

Avatar
karlos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 10:14
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: karlos »


De igen piros Astrával.Mit csinálunk vele?

Szerintem semmit nem tudunk vele csinálni.Ha egy kicsit "mélyebben" elbeszélgetünk vele, még a végén mi járunk rosszul /feljelentés stb./
Én ezt a pénzt már elkönyveletem veszteségnek.Bár az igazsághoz hozzátartozik,az erre az alapanyagra irt filmek pc-n tökéletesen müködnek.És ami a legfontosabb, rippelhetök minféle hiaüzenet nélkül.Szóval azért nincs minden veszve,a 13000ft-n kivül.
Közben találtam egy oldalt,ahol a sokat emlegetett Bulkpaq-ot kinálják.
http://filehost.hu/bulkpaq/
Ha jól látom,minimum 25db-ot kell venni.Nem érdekel valakit felesben a dolog?

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Vettem az egyik waprónetes hirdetőtől 25 db-os Ritek-nek mondott lemezt cake-en, a DVDINFO szerint: MXLRG001 a média kód. Talán ez egy maxell-nek gyártott Ritek? No mindegy..., ellenben a csomagból 2 db lemezen ugyanott ugyanolyan foltok vannak.Az eladó hozzáállása: Mi original csomagot adtunk, nem tehetünk róla  , különben is két darab belefér  :smile19: .
 
Számoljunk: Az ár elvileg 520 pénz volt 25 db-ból két darab rossz az 8%, tehát a lemezek (ha a többi mind jó) 562 Ft-ba kerültek.
 
Vigyázzatok tehát az ilyen olcsó árusokkal!

Sziasztok!
 
Nekem is sikerült beszereznem 25db-ot az ál-Ritek dvd-böl.Nálam a hibák az elsö lejátszás után jelentkeztek.Az erre a lemezre irt filmek akadnak,kockásodnak.Bár az asztalim elég érzékeny /Dimarson 300/, de szerintem,ez egyértelmü lemezhiba.
 
handras: Te kitöl vetted a lemezt? A száma véletlenül nem 067025xxxx?
 
Miki: Engem is érdekelne a Bulkpaq dvd-r.Légyszives,nekem is add meg az illetö elérhetöségét.Köszi.

De igen piros Astrával.
Mit csinálunk vele?

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”