Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

videókártya + tvout

Avatar
fater80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2009.06.04., csüt. 20:16
Értékelés: 7

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: fater80 »

ok kössz
Proji: INFOCUS IN3138Hda Vászon elitescenn 120". TV LCD: LG 42LK530 FullHD, BluRay: LG BD 550, Erösitö: Marantz SR 7011  CD1: Technics SL-PG 590,Deck: Technics RS-BX 501, hangfal: Dynavoice Challanger M-85 set  SUB: Proson R12, 7. Taga TAV 806. kábel: A FRONTOKNAK SUPRA RONDO 4*2.5mm ,a háttérnek PROSON 2*2.5mm SAL 2×2.5mm, proson sub,Kácsa hdmi 1.4HAMA HDMI 1.3, profilgold PGD-481,Kácsa KCE-210

Saját készítésű fa hi-fi álvány front hangfal alátét és háttér sugárzó állvány.

Pc: Intel i3 4330 asrock H97 Gskill ripjaws 8GB ddr3 Kingston SSDNow V300, WD Caviar blue ezex 1Tb, Hitachi deskstar 7k1000.b,ASUS Xonar D1 LG W2242T Win7 64bit home edition, Kodi player<p>

Player:Technics SL-P777, Technics SL-PS900 vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN, ASUS transformer lapos,hangkárty Creative X-FI sorround 5.1 usb vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN,INAKUSTIK PREMIUM BLUETOOTH vezeték INNAKUSTIK PREMIUM rca, Technics SU-V85A, vezeték AUDOQUEST X2, TAGA Platinum S-90SL. Áram: Goldaudio elosztó, Inakustik REFERENZ hálozati.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


épp van is, elküldi levélben...
 
http://szamitastechnika.vatera.hu/kabel ... 93950.html

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hellótok  a videokártyámon nincs tv-out és arra gondoltam d-sub,- kompozit rca kábelel kötném össze hogy lehet ilyen kábelt csinálni? hova kel bekötni a d-subba ? d-sub- cat- komponens rca rajzot már találtam de az nem jó nekem

A d-sub-hoz van hdmi átalakitó is ha jól tudom, ha van hdmi a tévéden akkor azzal összetudod kötni..De ezzel az átalakitóval is megoldgatod

igen tudom hogy van ilyen csak itt a környéken nem találtammég ilyet
 
innen lehet rendelni:http://elektroexpressz.hu/sct/0/ 250ft csak a postaköltség vagy 1500ft és ezért szeretnék inkáb ilyet csinálni
 
hdmi nincs a tv-men

nézd meg a vaterán ott elküldik egy sima ajánlott levélben 2-300 ft...annyit megér mint kinlódni vele...

Avatar
fater80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2009.06.04., csüt. 20:16
Értékelés: 7

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: fater80 »


hellótok  a videokártyámon nincs tv-out és arra gondoltam d-sub,- kompozit rca kábelel kötném össze hogy lehet ilyen kábelt csinálni? hova kel bekötni a d-subba ? d-sub- cat- komponens rca rajzot már találtam de az nem jó nekem

A d-sub-hoz van hdmi átalakitó is ha jól tudom, ha van hdmi a tévéden akkor azzal összetudod kötni..De ezzel az átalakitóval is megoldgatod

igen tudom hogy van ilyen csak itt a környéken nem találtammég ilyet
 
innen lehet rendelni:http://elektroexpressz.hu/sct/0/ 250ft csak a postaköltség vagy 1500ft és ezért szeretnék inkáb ilyet csinálni
 
hdmi nincs a tv-men
Proji: INFOCUS IN3138Hda Vászon elitescenn 120". TV LCD: LG 42LK530 FullHD, BluRay: LG BD 550, Erösitö: Marantz SR 7011  CD1: Technics SL-PG 590,Deck: Technics RS-BX 501, hangfal: Dynavoice Challanger M-85 set  SUB: Proson R12, 7. Taga TAV 806. kábel: A FRONTOKNAK SUPRA RONDO 4*2.5mm ,a háttérnek PROSON 2*2.5mm SAL 2×2.5mm, proson sub,Kácsa hdmi 1.4HAMA HDMI 1.3, profilgold PGD-481,Kácsa KCE-210

Saját készítésű fa hi-fi álvány front hangfal alátét és háttér sugárzó állvány.

Pc: Intel i3 4330 asrock H97 Gskill ripjaws 8GB ddr3 Kingston SSDNow V300, WD Caviar blue ezex 1Tb, Hitachi deskstar 7k1000.b,ASUS Xonar D1 LG W2242T Win7 64bit home edition, Kodi player<p>

Player:Technics SL-P777, Technics SL-PS900 vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN, ASUS transformer lapos,hangkárty Creative X-FI sorround 5.1 usb vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN,INAKUSTIK PREMIUM BLUETOOTH vezeték INNAKUSTIK PREMIUM rca, Technics SU-V85A, vezeték AUDOQUEST X2, TAGA Platinum S-90SL. Áram: Goldaudio elosztó, Inakustik REFERENZ hálozati.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hellótok  a videokártyámon nincs tv-out és arra gondoltam d-sub,- kompozit rca kábelel kötném össze hogy lehet ilyen kábelt csinálni? hova kel bekötni a d-subba ? d-sub- cat- komponens rca rajzot már találtam de az nem jó nekem

A d-sub-hoz van hdmi átalakitó is ha jól tudom, ha van hdmi a tévéden akkor azzal összetudod kötni..De ezzel az átalakitóval is megoldgatod


Avatar
fater80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2009.06.04., csüt. 20:16
Értékelés: 7

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: fater80 »


hellótok a videokártyámon nincs tv-out és arra gondoltam d-sub,- kompozit rca kábelel kötném össze hogy lehet ilyen kábelt csinálni? hova kel bekötni a d-subba ?
d-sub- cat- komponens rca rajzot már találtam de az nem jó nekem
Proji: INFOCUS IN3138Hda Vászon elitescenn 120". TV LCD: LG 42LK530 FullHD, BluRay: LG BD 550, Erösitö: Marantz SR 7011  CD1: Technics SL-PG 590,Deck: Technics RS-BX 501, hangfal: Dynavoice Challanger M-85 set  SUB: Proson R12, 7. Taga TAV 806. kábel: A FRONTOKNAK SUPRA RONDO 4*2.5mm ,a háttérnek PROSON 2*2.5mm SAL 2×2.5mm, proson sub,Kácsa hdmi 1.4HAMA HDMI 1.3, profilgold PGD-481,Kácsa KCE-210

Saját készítésű fa hi-fi álvány front hangfal alátét és háttér sugárzó állvány.

Pc: Intel i3 4330 asrock H97 Gskill ripjaws 8GB ddr3 Kingston SSDNow V300, WD Caviar blue ezex 1Tb, Hitachi deskstar 7k1000.b,ASUS Xonar D1 LG W2242T Win7 64bit home edition, Kodi player<p>

Player:Technics SL-P777, Technics SL-PS900 vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN, ASUS transformer lapos,hangkárty Creative X-FI sorround 5.1 usb vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN,INAKUSTIK PREMIUM BLUETOOTH vezeték INNAKUSTIK PREMIUM rca, Technics SU-V85A, vezeték AUDOQUEST X2, TAGA Platinum S-90SL. Áram: Goldaudio elosztó, Inakustik REFERENZ hálozati.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Végül egy Galaxy GTS250 lett belőle, fél éves használt kártya.
 
A CUDA egyébként az nVidia megodása a H.264 tömörítés felgyorsítására, az ATI-nál a hasonló funkciót Stream-nek nevezik és az a H.264 mellett az MPEG2-t is támogatja.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Na mindegy, rendeltem egy ilyet, talán a célnak megfelel ez is: MSI PCIe N9800GT-MD1G/PWMEbben van Cuda is, aztán majd meglátom, mire jutok vele.

Végül mégsem vettem meg. Azt mondták, hogy a 9800GT-nél 20-30%-kal jobb és csak 2-3 ezerrel drágább a GTS250 és mégjobb az Ati 5770. Akkor most melyik lenne jó nekem HD videók szerkesztéséhez/konvertálásához? :kiraly:
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Na mindegy, rendeltem egy ilyet, talán a célnak megfelel ez is: MSI PCIe N9800GT-MD1G/PWM
Ebben van Cuda is, aztán majd meglátom, mire jutok vele.
 

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Itt ez nagyon szépen ki van tárgyalva: 
My Webpage

Köszi a linket.
Igazából nekem nem lejátszáshoz kell, hanem a szerkesztés és konvertálás felgyorsításához.
Tehát akkor mi az a jellemző, ami sokat számít videók átkonvertálásakor? A chipset? A memória? Vagy valami más?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
jojo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2008.05.11., vas. 20:13
Értékelés: 0

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: jojo »


Videókari keresésben kérném a segítségeteket.Hallottam róla, hogy bizonyos videokártyák besegítenek (HD-s) videoanyagok konvertálásakor a CPU-nak és ha sok egyforma műveletet kell egymás után elvégezni, akkor át tudják venni ezt a feladatot a CPU-tól.
A kérdés tehát az lenne, hogy mit kell figyelni a videokártyák műszaki adatai között, ami egyértelműen támogatja ezt a funkciót?

Itt ez nagyon szépen ki van tárgyalva:
 
My Webpage

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Videókari keresésben kérném a segítségeteket.
Hallottam róla, hogy bizonyos videokártyák besegítenek (HD-s) videoanyagok konvertálásakor a CPU-nak és ha sok egyforma műveletet kell egymás után elvégezni, akkor át tudják venni ezt a feladatot a CPU-tól.
A kérdés tehát az lenne, hogy mit kell figyelni a videokártyák műszaki adatai között, ami egyértelműen támogatja ezt a funkciót?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ennyivel azért mennie kéne. Még akkor is ha a hardveres támogatás ki van kapcsolva (nekem p3-800-on is simán megy 1024x768-ban WinNT(!) alatt, ahol helyből semmi HW-gyorsítás nincsen. Egydül DTS hangnál szaggat egy picit.
Inkább valami SW probléma lesz, chipset driverek hiányoznak vagy ilyesmi.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello mindenkinek! Lenne egy kérdésem hozzátok. Én számítógépes DVD-rom- ot vásároltam a napokban, és a kezdeti lejátszó programok beszerzésének megoldása után azzal találtam szemben magam hogy a kép és a hang filmek szerint eltérő módon szaggat, ugrálgat, de szinte kivétel nélkül minden filmnél valamennyire. A gépem Celeron 800 Mhz 128 Mb RAM, Nvidia Geforce 2 MX...../Mx400 videó kátyával, a DVD pedig samsung 16x/48x-os. Szerintetek a gépem nem megfelelő a lejátszáshoz vagy a memória vagy ha van valami megoldás hogy pl a video kártya is segítséget adjon a lejátszásnál vagy valami hasonlo akkor mi lenne az? Tudtok ebben segíteni?
Köszi előre is.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Tv felé nekem mindig ott van alól felől a fekete csík.A képméretet egyébként tudom nagyobbra is venni,de akkor már,mint amikor a monitor is kisseb felbontáson műxik,az egérrel kel tologatni a képet,ha a kép minden részletét látni akarom. :smile45:

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na nekem a Rage Pro-val pont ugyan ez volt a bajom!
Kizárólag 800x600-ban tudtam éppen csak fullscreenre kihúzni, de sötét jeleneteknél így is bejött a kép széle.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valóban igazad van, első kézből nincs tapasztalatom a legújabb Ati-k minőségéről, de amiket az ismerőseim mondanak, abból annyit tudok leszűrni, hogy semmivel sem jobb a Conexantnál.
Van viszont egy hatalmas előnye a GeForce kártyáknak: akárki akármit mond, még mindig cumi van az ATi driverekkel bizonyos játékok alatt...

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A 16:9-es filmeknél egyértelmü a fekete csík.A a 4:3-as filmeknél gondoltam,hogy jó lenne,ha nem lenne fekete csík.A monitornál természetesen lehet választani anamorph beállítást,de Tv felé az Ati Radeonnál nincs ilyen lehetőség.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha egy film szélesvásznú és 4:3-as TV-n nézed akkor evidens, hogy alUl és felÜl van fekete csík. Ha nem lenne hiányozna a film fele. Nekem Matrox Dualhead kártyám van és az Ati Radeon 8500-nál szebb TV kimenete van. Nem kell baszakodni a felbontással egy az egyben kiteszi a videó (és csak a videó) képét a TV-re. Beállíthatod, hogy 16:9-es TV-d van és akkor anamorph módon teszi ki a képet.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Olvasom a különböző véleményeket.Nekem például Ati radeon 7200-es van.Nincs egyáltalán összehasonlítási alapom,de tavaly pont azárt vettem meg,mert azt az infót kaptam,hogy a Tv kimenetét mindenféle képp lehet állítani.Tényleg van állítási lehetőség,de a képet mégsem tudom széjel húzni,hogy ne legyen alól felől fekete csík.Ugyanis ha az állítással próbálkozok a képet széjel húzza ugyan de a fekete sáv marad.Vagyis olyan mintha egy maszk lenne előtte.Ez a kártya nem adja a Tv felé az 1024x768-as méretet csak max.840x600-ra lehet állítani.Ez még nem jelentene problémát,de a maszkolás zavar.Az eladó azt mondta,hogy minden kártya így adja ki a képet kivéve a magasab kategóriáju Matrox kártyák,de azok 100eFt körüliek.Ismétlem én nem láttám más TV out-os kártát igy nem tudom hogy més milyen képet ad.Személyesen nekem a kép minőségével nincs kifogásom sőt az eladóra hivatkozva az Ati radeon kártyák adnak a legjobb Tv kimenetet.Ezekhez kinek van hozzászólása? :smile44:

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Alapvetoen egyetertek az ati kozosseg biralataval, en is utalom amikor valaki valamely hardver vagy szoftvergyarto rajongojava, sot hivojeve valik.
En nem tettem mast, mint ajanlottam az atit, mint amelyiknek igen jo hire van ezen a teren. Lehetseges, hogy a mai nvidia kartyak mar nagyon jok tv-kimenet teren is, akar jobbak, mint az ati.
Az alapveto problema az, hogy keves embernek van szemelyes tapasztalata a friss, konkurrens kartyak mindegyikerol. Ha jol veszem ki a szavaidbol, meg nem lattad radeon kartya tv-kepet. Megis te is eleg biztos vagy benne, hogy nem jobb, mint az nvidiae, pusztan arra alapozva, hogy az nvidiaval elegedett vagy.
A legjobb, ha szemelyesen meg tudod nezni, es azt valasztod, amelyik jobban tetszik (ezzel asszem nem segitettem sokat :smile5: )

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »

jaigen, a második részre a válasz: természetesen a Conexant CX25871 és a Philips SAA7104 csip is tudja mindezt

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Már megbocsáss, de annak a Rage Pro-nak a vid kimenetéről anno ódákat zengett az egész ATi közösség! Nem ezzel hasonlítom össze, csak ezért írtam, hogy megértsétek, a minőség relatív benyomás, és az 5 éves sztereotip kántálás a buddhista szertartásokon elmegy, de a számítástechnikában havonta jelennek meg újdonságok, nem kell általánosítani a mai állapotokra az évekkel ezelőtt elterjedt rémhíreket.

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mint emlitettem, nincsenek szemelyes tapasztalataim az nvidia kartyakrol, ezert nem szeretnek vitatkozni.
De a rage pro egy legalabb 5 eves modell, nem korrekt azzal osszehasonlitani a mai kartyakat. A radeonokban teljesen mas chip van, es ezekben az ati mar kezdetektol igen komolyan vette a videolejatszas es a tv-out minoseget. (pl. videoimmersion technologia).
 
Ezen kivul az atiknal (lehet, hogyg az nvidianal is igy van, nem tudom) kulon allithatod a ket kimenet felbontasat, frissiteset, ezert nincs problema azzal, ha magasabb felbontasban hasznalod a monitort, mint a tv-t. (Egyebkent a tv-kimenet max 1024*768-at bir).

Vendég

videókártya + tvout

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A cx25871-es chipet nem rakják atikba ===> Nem kell lefikázni azt, ami nem ati. Nem olyan egyértelmű ez. Vagy mégis. cx25871

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”