Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Asus Xonar hangkártyák

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: KMT »


Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Sok helyen olvastam róla, de először itt találtam pontos infót arról, mi a különbség az ST és STX között azon kívül, hogy az ST PCI az STX PCI-E csatlakozóval rendelkezik, és az ST-re a H6 kiegészítő kártya is ráköthető, míg az STX-re nem. Szóval, a különbség a jitter csökkentés és a precíziós időzítés megoldásában van. Az ST-be ugyanis pluszba beépítettek egy Cirrus Logic CS2000 chipet is.


 
Sajnos az STX nem használja ki a PCI-E extra sávszélességét, kizárólag a csatlakozó felület PCI-E, maga az átvitel PCI.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Most találtam rá egy nagyon alapos ASUS Xonar Essence ST Deluxe tesztre. A "Deluxe" azt jelenti, hogy ez a 7.1-es változat, vagyis a H6 kiegészítő kártyával. Aki érdeklődik a sokcsatornás zenehallgatás iránt, annak szinte kötelező darab.


Sok helyen olvastam róla, de először itt találtam pontos infót arról, mi a különbség az ST és STX között azon kívül, hogy az ST PCI az STX PCI-E csatlakozóval rendelkezik, és az ST-re a H6 kiegészítő kártya is ráköthető, míg az STX-re nem. Szóval, a különbség a jitter csökkentés és a precíziós időzítés megoldásában van. Az ST-be ugyanis pluszba beépítettek egy Cirrus Logic CS2000 chipet is.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Most találtam rá egy nagyon alapos ASUS Xonar Essence ST Deluxe tesztre. A "Deluxe" azt jelenti, hogy ez a 7.1-es változat, vagyis a H6 kiegészítő kártyával. Aki érdeklődik a sokcsatornás zenehallgatás iránt, annak szinte kötelező darab.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Elit társaságban...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Már felkerült az ASUS honlapjára is az újdonság:
 
Asus weboldal
 
- 8x audio felkonvertálás, részletgazdag hangzás. A 44.1/88.2 / 176.4kHz jelet 352.8kHz-re, a 48/96/192kHz jelet 384kHz-ig konvertálja fel szimmetrikus módon. Támogatja a felkonvertálást 32 bites adatmennyiség esetén is.
 
- A 120dB-es jel-zaj viszony kiemelkedő tisztaságot és alacsony zajt eredményez.
 
- A beépített fejhallgató erősítő akát 600 ohmos fejhallgatókat is meghajt. Extra dinamikát, részletgazdag hangot és alacsony torzítást kínál.
 
- Testreszabható hangzási karakter a 11 cserélhető műveleti erősítő IC segítségével.
 
- A legtisztább hangzás a beépített tápegységnek köszönhetően. Minden feszültségszabványt támogat. Ellenáll az alacsony és a túlfeszültségnek. Biztosítja a legtisztább energiát a legtisztább hanghoz a hálózati zajok kiszűrésével.
 
- XLR kimenet a nemkívánatos zajok és interferenciák kiküszöbölésére.
 
- Bitperfekt adatfolyam az ASIO 2.2 driverrel, mellyel leegyszerűsíti az adattovábbítást, és kiküszöböli a Windows késleltetési problémáját. Nagy hűséggel képes visszaadni a hangfájlt, mivel az megegyezik az eredetivel (ilyenkor az előlapon világít a "bit-perfect" led).
 
- Alacsony jitter az aszinkron adatátvitel miatt. A legtöbb USB audio eszköz szinkron adatátviteli órajellel működik, hogy kompenzálja a PC és USB eszköz eltérő adatátiveli sebességét. A jitter azonban rosszabb, ha az adatátvieli sebesség eltérő. Ennek elkerülése érdekében a Xonar Essence One az aszinkron adatátvitelt támogatja. A rendszer alapja, hogy a puffer állapotának megfelelően állítja az adatátviteli sebességet.
 
- Két külön hangerőszabályozó a hangfalak és a fejhallgató számára.
 
- Optikai és koax digitális bemenet 192kHz-ig.

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

AZ XLR csatlakozás külön elismerést érdemel, mert azt eddig csak igen komoly és drágább készülékekben lehetett megtalálni..

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
zeuszcinema
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.02.01., vas. 20:17
Értékelés: 3

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: zeuszcinema »

Sziasztok a sorok végén már említik a ESSENCE ONE árát http://www.mobilit.hu/index.php?akod=29 ... =#tetszett

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Nagyon jó ez a linkelt fórum. A 170-171. oldalon az Asus angol nyelvű reklámszövege kiemel pár dolgot. Tömegtermékhez képest kifejezetten igényes kialakítású. Ami szerintem igazán népszerűvé teszi majd, az az USB bemenet, mert a piacon nincs túl sok olyan DAC, ami USB-n 192kHz/32bites jelet képes fogadni. Az extrém felkonvertálási képessége, a cserélhető opampokkal finomhangolható hangja, az igényes fejhallgató kimenete meg hab a tortán.


 
Egy Asus méretű cég, bármikor képes lenne leiskolázni a piac magasabb minőségű készülékeit, amennyiben a High-End szegmensben látnának üzletet...
 
Szerintem az Essence One egy komolyabb kirándulás a belépő szintű audiophile játékszerek világába, mint az eddigi, gépbe építhető PCI,PCI-E kártyáik voltak.
Mivel igen nagyot kaszáltak a ma is töretlen népszerűségnek örvendő STX sorozaton, előbb-utóbb várható volt, hogy előrukkolnak egy drágább, ám audiophile árcédulához mérten még mindig olcsó termékkel.
 
Azon a véleményen vagyok, hogy ez a konstrukció még sokak számára meglepetéseket tartogathat.
Több meghallgatáson jelen voltam, ahol némi módosítás után a filléres STX kártyák több ortodox audiophile arcáról letörölték az önelégült mosolyt...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



http://my-hiend.com/vbb/showthread.php?p=147355


 
Nagyon jó ez a linkelt fórum. A 170-171. oldalon az Asus angol nyelvű reklámszövege kiemel pár dolgot. Tömegtermékhez képest kifejezetten igényes kialakítású. Ami szerintem igazán népszerűvé teszi majd, az az USB bemenet, mert a piacon nincs túl sok olyan DAC, ami USB-n 192kHz/32bites jelet képes fogadni. Az extrém felkonvertálási képessége, a cserélhető opampokkal finomhangolható hangja, az igényes fejhallgató kimenete meg hab a tortán.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: KMT »

Neked is ajánlom a lehet(séges) szó értelmezését. Nem azt írtam helyette, hogy igen.

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ha a tudásához nem is, a hangjához képest már lehet.


Ezt miből gondolod? Hallottad már? Vagy csak a hasadra ütöttél?

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: hubee »


Köszi a linket.
Érdemes a következő oldalakra is átnézni, vannak belső képek is.
 
Béla, fordítanál kérlek?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Egyszer szeretnék én is olyan szintre eljutni, hogy egy kósza sajtóhírből, képes legyek egy készülék hangjáról, képességeiről véleményt alkotni...


:taps:
 

 

 


Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egyszer szeretnék én is olyan szintre eljutni, hogy egy kósza sajtóhírből, képes legyek egy készülék hangjáról, képességeiről véleményt alkotni...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: hubee »

Nyílván, ebben a kontextusban így értettem
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: KMT »

Ha a tudásához nem is, a hangjához képest már lehet.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: hubee »



http://prohardver.hu...dphone_amp.html


Hmm. Ez az ASUS Xonar Essence One USB DAC egész pofásnak tűnik. Csak jó eséllyel a tudásához képest túlárazzák
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Alby_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.12.27., csüt. 20:48
Értékelés: 63

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Alby_ »


Van a Xonar kártyák többségének Dolby Digital LIVE (esetleg DTS Connect) ENCODER képessége is.
Ezzel a játékok térhangzását képes lenne egy bitfolyamba "enkódolni" és így házimozi erősítővel is valóban 5.1 játék hang érhető el digitális átvitellel. Hiánypótló ilyen szempontból a piacon.
(Alapból a mezei hangkártyák csak 2 csatornát hajlandóak digitálisan átvinni a játékokból.)
Nekem emiatt vonzók ezek a kártyák, de még nem próbáltam ki ilyesmit, van ilyen tapasztalata valakinek a Xonar-okkal kapcsolatban?
Egyrészt a funkció mennyire korrekt, mennyire támogatott, nehézkes-e beállítani?
Másrészt persze hangminőség szempontjából is érdekelne az eredmény,
mert nyilván jobb (és ésszerűbb) mint 6 analóg kábellel áthordani a kártya által D/A alakított analóg jelet.
Még valami, videókártyával HDMI-n keresztül 7.1 LPCM jelbe erőből belehordott anyaghoz képest jobb vajon az eredmény?
 
Szintén láttam több modellnél a Dolby Headphone képességet, maga az algoritmus eredménye nekem bejött, erre is kíváncsi lennék.
Mennyivel jobb mint nélküle? (sokcsatornás film és játék esetén lehetne hasznos)
Mennyire globálisan támogatott ez a funkció a kártyán? Digitális kimeneten is használható (5.1 helyett 2chDolbyfüles jel mehet a receiver felé)?
Bekapcsolóm és minden sokcsatornás jelet átvariál és az látszik ki stereoban "teresítve"?

Avatar
Alby_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.12.27., csüt. 20:48
Értékelés: 63

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Alby_ »


Van a Xonar kártyák többségének Dolby Digital LIVE (esetleg DTS Connect) ENCODER képessége is.
Ezzel a játékok térhangzását képes lenne egy bitfolyamba "enkódolni" és így házimozi erősítővel is valóban 5.1 játék hang érhető el digitális átvitellel. Hiánypótló ilyen szempontból a piacon.
(Alapból a mezei hangkártyák csak 2 csatornát hajlandóak digitálisan átvinni a játékokból.)
Nekem emiatt vonzók ezek a kártyák, de még nem próbáltam ki ilyesmit, van ilyen tapasztalata valakinek a Xonar-okkal kapcsolatban?
Egyrészt a funkció mennyire korrekt, mennyire támogatott, nehézkes-e beállítani?
Másrészt persze hangminőség szempontjából is érdekelne az eredmény,
mert nyilván jobb (és ésszerűbb) mint 6 analóg kábellel áthordani a kártya által D/A alakított analóg jelet.
Még valami, videókártyával HDMI-n keresztül 7.1 LPCM jelbe erőből belehordott anyaghoz képest jobb vajon az eredmény?
 
Szintén láttam több modellnél a Dolby Headphone képességet, maga az algoritmus eredménye nekem bejött, erre is kíváncsi lennék.
Mennyivel jobb mint nélküle? (sokcsatornás film és játék esetén lehetne hasznos)
Mennyire globálisan támogatott ez a funkció a kártyán? Digitális kimeneten is használható (5.1 helyett 2chDolbyfüles jel mehet a receiver felé)?
Bekapcsolóm és minden sokcsatornás jelet átvariál és az látszik ki stereoban "teresítve"?

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi az infót.. igen azt olvastam, h az Essence inkább audio azon belül is leginkább fejhallgatókhoz lett optimalizálva...

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”