Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Asus Xonar hangkártyák

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

A Xonar Essence ST-hez kipróbáltam egy alternatív driver, tegnap megjelent 1796-os változatát, de több problémám is akad az Asus Asio-val foobar2000 alatt. Bizonyos beállításnál pattog, máskor belassul és erősen szaggat, illetve a hangereje csak a foobar hangerőszabájozójával vezérelhető, a windows vagy az Asus Center-ével nem. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond, és milyen beállításokat kellene használni a korrekt működéshez?

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Sziasztok!
 
Rákérdeztem az Asusnál, mikortól lehet kapni nálunk is a Xonar Essence One-t. Ezt a választ küldték:
 
"Tisztelt Ügyfelünk!
 
A Xonar Essence One DAC javasolt fogyasztói ára 149000 Forint lesz és várhatóan februárban érkezik a termék az országba. A kollégám egyeztetett a nagykereskedővel és a Ramiris EU Zrt. fog várhatóan hozni ilyen hangkártyát az országba... Tudomásom szerint jelenleg sem az ST sem pedig a HDAV termékvonalban nem lesz újítás, így nem tudom megmondani esetleges jövőbeni kártyák támogatják-e a H6 kártyát..."

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

digit outon jobban szól az essence stx em mint analog on,picivel.Pedig jó a kábelem nagyon.ez akkor most mit jelent?az erősítőben jó a dac?

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Lenne egy "buta" kérdésem :
- a xonar essence stx működéséhez kiegészítő táp kell (molex csatlakozó).A kérdés: a PC-táp gyenge kábeleit kicserélném jobb minőségű kábelekre és a molex csati kihagyásával közvetlenül a panelre forrasztanám - lenne hallható eredménye?
Ha igen milyen kábelt javasolnátok?


 
 
Használd akkuról, így függetleníted a PC gagyi tápellátástól a kártyát.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
domper73
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 07:15
Értékelés: 9

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: domper73 »


Lenne egy "buta" kérdésem :
- a xonar essence stx működéséhez kiegészítő táp kell (molex csatlakozó).A kérdés: a PC-táp gyenge kábeleit kicserélném jobb minőségű kábelekre és a molex csati kihagyásával közvetlenül a panelre forrasztanám - lenne hallható eredménye?
Ha igen milyen kábelt javasolnátok?

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



kiprobaltam asio driverrel is,es valoban teljesen mas hangja van,megjobb!!!!van valakinek tapasztalata (asio vagy nem)kivancsi vagyok mas hogy hallgatja a kartyajat.


 
ASIO nélkül klasszisokkal szerényebb a megszólalás.
Az utolsó két-három driver tudja kizárólag a "bit perfect" módot, így célszerű a régi drivereket frissíteni.
 
http://support.asus.com/download.aspx?S ... fR1jymHK2f
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Es meg egy dolog,ha feltolom a khz et plafonig,vagy visszaveszem 44.1 re nem igen hallok kulonbseget.Ez normalis dolog,vagy a fulemmel van gond??Netan a bose kat kellene dragabbra cserelni,hat nem tudom.


 
Ne variáld a kHz-et, mert az eredetitől eltérő mintavételi frekvencia, plusz konverzióra készteti az olcsó hangkártyát és ezáltal drasztikusan romlik a minőség.
A jóval drágább Essence One-nál a felkonvertálást komolyabb, modernebb, merőben más engine végzi, viszont az STX esetében, komoly hangminőségromlással fizetünk nem "bit perfect" adatfolyam esetén.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


gondoltam rakok fel a belerol kepet.


Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Es meg egy dolog,ha feltolom a khz et plafonig,vagy visszaveszem 44.1 re nem igen hallok kulonbseget.Ez normalis dolog,vagy a fulemmel van gond??Netan a bose kat kellene dragabbra cserelni,hat nem tudom.

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nemreg vettem egy xonar stx et,hong kongban,30ezer volt az ara.en kinaban elek,lattam rajt a cimket,made in china.utana neztem a kinai neten,27ert volt a legolcsobb,de nem mertem megvenni,mert hatha nem azt kuldik.a lenyeg,ennyi penzert ezt a hangminoseget sehol nem kapod meg.egy jo dac ara is kozel ennyi.sajnalom hogy az stx et vettem meg,mert ezt nem lehet boviteni,de mar mindegy.nagyon tetszik az essence one,szivesen kiprobalnam,de az ara miatt maradok az stx mellett.kiprobaltam asio driverrel is,es valoban teljesen mas hangja van,megjobb!!!!van valakinek tapasztalata (asio vagy nem)kivancsi vagyok mas hogy hallgatja a kartyajat.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Megjelentek az első YouTobe-os, önjelölt okostónik videói a One-ról...
 
http://www.youtube.com/watch?v=CR6iv8HO9Pg
 
http://www.youtube.com/watch?v=vd94WYRkaj4
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Az első fecske. Sajnos, a német Amazon is 400 euróért kezdte árulni, ami egy százassal több, mint az első hírekből sejteni lehetett.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: KMT »

Maga asus fan?

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

A németeknél már rendelhető. Ahogy néztem, először november elejére vettek fel előrendeléseket, de most december végére módosították.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: hubee »



Az előzetes után felkerült egy teszt is. (ASUS Xonar Essence One)


"- Már csak egy dologgal maradtam adós az pedig az Asus Xonar Essence One ára, ami pontosan 99.900 Ft.
Külön köszönet az Asus Magyarországnak, akik a rendelkezésünkre bocsátották az Xonar Essence One-t."
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Mennyért "vesztegetik"?


 
Én úgy tudom, hogy 100ezer környéke.
Persze amilyen harmatgyenge a forint, még az is lehet, hogy több...
 
Jó hír, hogy már a hazai ASUS oldalon is megemlítik, így hamarosan elérhető.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
toportyán
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2008.05.08., csüt. 18:15
Értékelés: 6

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: toportyán »




 
Hifi shown fülelgette valaki ? Azt hiszem Bartimexéknél volt látható, hallható..


 
 
Mennyért "vesztegetik"?

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: hubee »



 
Hifi shown fülelgette valaki ? Azt hiszem Bartimexéknél volt látható, hallható..
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: hubee »



http://www.hificity.....php?ident=7447


Az előzetes után felkerült egy teszt is. (ASUS Xonar Essence One)

 
 
ASUS Xonar U1 -esem van, szerintem kb. az ára láttán sejthető hangot nyújtja.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


ASUS Xonar U1 External USB Audio Station

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


Xfi kártyák többsége gyárilag is támogatja a funkciót.a hardveresek mindegyike trükkel rávehető.azért messze nem hiánypótló volt,mert az xfi hamarabb tudta.
 

Van a Xonar kártyák többségének Dolby Digital LIVE (esetleg DTS Connect) ENCODER képessége is.
Ezzel a játékok térhangzását képes lenne egy bitfolyamba "enkódolni" és így házimozi erősítővel is valóban 5.1 játék hang érhető el digitális átvitellel. Hiánypótló ilyen szempontból a piacon.
(Alapból a mezei hangkártyák csak 2 csatornát hajlandóak digitálisan átvinni a játékokból.)
Nekem emiatt vonzók ezek a kártyák, de még nem próbáltam ki ilyesmit, van ilyen tapasztalata valakinek a Xonar-okkal kapcsolatban?
Egyrészt a funkció mennyire korrekt, mennyire támogatott, nehézkes-e beállítani?
Másrészt persze hangminőség szempontjából is érdekelne az eredmény,
mert nyilván jobb (és ésszerűbb) mint 6 analóg kábellel áthordani a kártya által D/A alakított analóg jelet.
Még valami, videókártyával HDMI-n keresztül 7.1 LPCM jelbe erőből belehordott anyaghoz képest jobb vajon az eredmény?
 
Szintén láttam több modellnél a Dolby Headphone képességet, maga az algoritmus eredménye nekem bejött, erre is kíváncsi lennék.
Mennyivel jobb mint nélküle? (sokcsatornás film és játék esetén lehetne hasznos)
Mennyire globálisan támogatott ez a funkció a kártyán? Digitális kimeneten is használható (5.1 helyett 2chDolbyfüles jel mehet a receiver felé)?
Bekapcsolóm és minden sokcsatornás jelet átvariál és az látszik ki stereoban "teresítve"?



Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »

.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


"ASUS Magyarország
 
Az elmúlt napokban leginkább multimédiás fronton erősítettünk, a legújabb O!Play után megérkezett a két várva várt asztali Blu-ray médialejátszó, a BDS-500 és BDS-700 is. A normál és 3D-s Blu-ray kiadványok mellett számos egyéb formátumot is támogatnak az eszközök, a 700-as modell pedig beépített Wi-Fi egységgel is rendelkezik! Karácsonyra várjuk a hazai megjelenést."

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
schawo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 20:19
Értékelés: 3

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: schawo »

A bal oldali leányzó, úgy ahogy van, jöhet egy hallgatózásra.

Digit: Firewire, Logitech Sqeezebox Touch, Lynx AES16
Források: Apogee Mini DAC, Lynx Aurora, Mytek Stereo192 DSD, Sonifex RB-DAC1
HIFI: Csöves EL34 push-pull -> Rubicon RP-63F
Fejhallgatók: AKG K500, K240 DF, K240 Sextett, Beyerdynamic T70, Sennheiser HD540, Shure SRH840, Yamaha HP1

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”