Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábeli zűrzavar

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Doky »


De az továbbra is rejtély, hogy ha ez kábelezési probléma volt, akkor miért befolyásolja, hogy gyári lemezről vagy írtról van-e szó...
Lehet, hogy a másolat NTSC lett? Olyankor előfordulhat, hogy az egyik gép le tudja játszani rendesen, a másik meg nem. De az is lehet, hogy az Onkyo-nál is csak beállítás kérdése az egész.
Ha nem is az NTSC miatt, de valami elállítódhatott másoláskor.

Pontosan.
Biztos hogy beállítási probléma lesz. :lol!:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


De az továbbra is rejtély, hogy ha ez kábelezési probléma volt, akkor miért befolyásolja, hogy gyári lemezről vagy írtról van-e szó...
Lehet, hogy a másolat NTSC lett? Olyankor előfordulhat, hogy az egyik gép le tudja játszani rendesen, a másik meg nem. De az is lehet, hogy az Onkyo-nál is csak beállítás kérdése az egész.
Ha nem is az NTSC miatt, de valami elállítódhatott másoláskor.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
humberto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.01.27., kedd 00:01
Értékelés: 0

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: humberto »


Köszönöm, megtörtént!
Most minden ok, egyedül a TV adás nem akar működni ha a DVD játszó be van kapcsolva, de ez nem is érdekel annyira!
 
De az továbbra is rejtély, hogy ha ez kábelezési probléma volt, akkor miért befolyásolja, hogy gyári lemezről vagy írtról van-e szó...

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Na srácok, most mondjatok valami okosat, mert nálam a tudomány csődöt mondott!  
Adott egy régi Videoton TV, aminek még megvan az a bosszantó tulajdonsága, hogy ha a SCART bemenetére rá van kötve valami (VHS, DVD...stb.) akkor a készülék bekapcsolásakor automatikusan bekapcsol a TV is. Ez baromi idegesítő, mert ha bekapcsolom a DVD-t, de csak zenét akarok hallgatni, akkor is bekapcsol a TV.
 
Ezért kitaláltam, hogy úgy kötöm össze őket, hogy a DVD-be SCART, a TV-be RCA csatlakozós végű SCART átalakító megy (vagyis egy átalakító ami RCA-ból csinál SCART-ot), így a videó és a hang átmegy, a vezérlőjel viszont nem.
 
Ez működött is rendesen amíg a Panasonic játszóm volt. Aztán szert tettem egy ONKYO DV-SP500-as készülékre, ami elvileg a gyári adatok szerint nem játszik írt lemezeket, gyakorlatilag eddig mindent megevett. DE!
 
Egyszer csak meglepődve láttam, hogy az írt lemezeknél a kép fekete-fehér lesz. Betettem egy eredeti, gyári filmet, azzal tökéletes a képe, jók a színek. Vissza egy másik írtat, megint elmentek a színek. Ekkor átkábeleztem, vissz*raktam a jó régi scart-scart kábelt, így tökéletes minden, az írt lemezek is színesek!
Kipróbáltam megint a Panasonic játszóval, ott mindkét kábelezési módszerrel jó minden.
 
Kérdés: mi a különbség egy írt és egy gyári lemez között, amit a lejátszó érzékelhet és ez miért oldódik meg azzal, hogy ás kábellel kötöm össze?

A Scart-kábel egyik érintkezője (nem tudom melyik, utána kell nézni) felel azért, hogy a készülék bekapcsolásakor a TV is bekapcsoljon, illetve az AV-bemenetre kapcsoljon. Ezt az érintkezőt kell a kábelen kikötni és továbbra is scart-scart kábelt használni, scart-RCA helyett.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
humberto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.01.27., kedd 00:01
Értékelés: 0

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: humberto »


Na srácok, most mondjatok valami okosat, mert nálam a tudomány csődöt mondott!
 
Adott egy régi Videoton TV, aminek még megvan az a bosszantó tulajdonsága, hogy ha a SCART bemenetére rá van kötve valami (VHS, DVD...stb.) akkor a készülék bekapcsolásakor automatikusan bekapcsol a TV is. Ez baromi idegesítő, mert ha bekapcsolom a DVD-t, de csak zenét akarok hallgatni, akkor is bekapcsol a TV.
 
Ezért kitaláltam, hogy úgy kötöm össze őket, hogy a DVD-be SCART, a TV-be RCA csatlakozós végű SCART átalakító megy (vagyis egy átalakító ami RCA-ból csinál SCART-ot), így a videó és a hang átmegy, a vezérlőjel viszont nem.
 
Ez működött is rendesen amíg a Panasonic játszóm volt. Aztán szert tettem egy ONKYO DV-SP500-as készülékre, ami elvileg a gyári adatok szerint nem játszik írt lemezeket, gyakorlatilag eddig mindent megevett. DE!
 
Egyszer csak meglepődve láttam, hogy az írt lemezeknél a kép fekete-fehér lesz. Betettem egy eredeti, gyári filmet, azzal tökéletes a képe, jók a színek. Vissza egy másik írtat, megint elmentek a színek. Ekkor átkábeleztem, vissz*raktam a jó régi scart-scart kábelt, így tökéletes minden, az írt lemezek is színesek!
Kipróbáltam megint a Panasonic játszóval, ott mindkét kábelezési módszerrel jó minden.
 
Kérdés: mi a különbség egy írt és egy gyári lemez között, amit a lejátszó érzékelhet és ez miért oldódik meg azzal, hogy ás kábellel kötöm össze?

Avatar
Pekmester
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 19:16
Értékelés: 0

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Pekmester »


Sziasztok! 
Komponens kimenetem van a blu ray készüléken. Átmenetlieg hozzá kéne kötnöm egy régebbi, még analóg tévéhez. A TV-n viszont csak s-vhs és hagyományos rca videóbemenet van. létezik erre valami átalakító?

Esetleg videokártyához kapott átalakítóval lehetne próbálkozni.
http://www.hardwarezone.com.au/reviews/ ... cid=6&pg=2
 
http://prohardver.hu/dl/rev/2008-06/2221/picz/3870a.jpg

köszi a segítséget!
ez lenne az igazi! kérdés, hogy találok-e ilyet külön?
 
olyat találtam, hogy komponensről euro scartra. de mivel a tévén az sincs, azért arra gondoltam hogy az auro scartot tovább alakítom s-vhs-re, de az már két átalakítás, biztos jobban rontja a képminőséget

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: szami »




Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: szami »


Sziasztok! 
Komponens kimenetem van a blu ray készüléken. Átmenetlieg hozzá kéne kötnöm egy régebbi, még analóg tévéhez. A TV-n viszont csak s-vhs és hagyományos rca videóbemenet van. létezik erre valami átalakító?

Esetleg videokártyához kapott átalakítóval lehetne próbálkozni.
http://www.hardwarezone.com.au/reviews/ ... cid=6&pg=2
 
http://prohardver.hu/dl/rev/2008-06/2221/picz/3870a.jpg


Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Komponens kimenetem van a blu ray készüléken. Átmenetlieg hozzá kéne kötnöm egy régebbi, még analóg tévéhez. A TV-n viszont csak s-vhs és hagyományos rca videóbemenet van. létezik erre valami átalakító?

Nincs erre átalakitó, használd az S-videót ha a van a bluray lejátszón, bár erősen kétlem...

Avatar
Pekmester
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 19:16
Értékelés: 0

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Pekmester »


Sziasztok!
 
Komponens kimenetem van a blu ray készüléken. Átmenetlieg hozzá kéne kötnöm egy régebbi, még analóg tévéhez. A TV-n viszont csak s-vhs és hagyományos rca videóbemenet van. létezik erre valami átalakító?

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az a koax, nem az a koax, hanem a DVD lejátszó digitális kimenete, és ezt tudod erősítőre kötni. A másik koax, az a televízió antennajelét hordozza, amit vagy a TV-be, vagy a videóba köthetsz. Ha sztereóban szeretnél TV-zni, akkor vagy egy sztereó TV-re van szükséged, vagy egy sztereó videóra, amiből egy erősítőn keresztül élvezheted a műsort.

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tisztelt Uraim, Hölgyek,
Nagyon örülök, hogy idetévedtem erre a fórumra, mert egy én is szeretmék beruházni egyszer egy Hifi/Házimozi rendszerre. Kérdésem: mely alkotóelemmel érdemes kezdeni? nem véletlen, hogy a kábeli zűrzavarba írok, mert az énnálam még nem tiszta a kép, hogy mit-mivel... A cél, mint mindenki másnak egy hallgatható audiorendszer és egy 10%-ban házimozi (persze csak lakótelepi szoba nagyságban gondolkodva).
Első láma kérdésem: a koaxkábelt rákötve egy erősítőre -és onnan a TV-re tovább- akkor kapok-e sztereo TV hangot majdan? (és maradhat még egy darabig a mono tévécske) vagy kapásból TV vásárlással kell indulni?
Üdvözlettel: Smasszer

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Simonnak teljesen igaza van, csak annyit fűznék hozzá, hogy ne felejts el az erősítőn átkapcsolni digitális bemenetre, ha DVD-t v. CD-t raksz be, illetve mindenképpen kapcsolj át külső dekóderre, ha SACD-t hallgatsz!

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, aszongya.
A DVD lejátszódat célszerű digitális úton összekönti az erősítőddel. Már ha az erősítődben van DD illetve DTS dekóder. Több oka is van ennek most nem részletezem.
Viszont. Ha szeretnél SACD-t használni és az erősítődben nincs SACD dekóder (márpedig nincs), viszont a DVD-dben van akkor kénytelen vagy 5.1 (6.1) analóg kábellel is összekötni a két cuccot mivel a multicsatornás SACD másképpen nem fog megszólalni.

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »

SENKI?? :smile16:

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Uraim (és Hölgyeim?),
van még egy további húsbavágó kérdésem:
Mindenütt azt írják, hogy a DVDről az 5.1 jelet és a sztereó jelet 6+2 db szeparált RCA-RCA val vigyem az erősítőre.
Igaz ez akkor is, ha az erősítő is dekóderes, mint pl. a Denon 1803 (és egyszer majd szeretnék többcsatornás SACDt és DVD-At is hallgatni)?
Így tegyek akkor is, ha a 6 közepes minőségű RCA helyett inkább egy High End digitális koaxot szeretnék (mint azt egy audiofil gyártó javasolja)?
A sztereó RCAra a CDk miatt mindenképp szükség van, vagy az audiofil koax azt is helyettesíti?
Sajnos kipróbálásra nincs lehetőségem, vagy egyiket veszem, vagy a másikat (RCAk ill. spéci Koax).

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A TVm egy 1 éves (bár Metró akciós) 82 cm-es 4/3-as Thomson (nem Scenium) 2 Scarttal és a leírása szerint RGB OK.
A videó szintén 1 éves, a legkisebb sztereó Thomson szintén 2 Scarttal, semmi RCA (elöl sem).
Tegnap beszereztem végre a Pio 656ost, az ajánlásokat figyelembe véve valószínűleg a video jelét a DVDn át viszem aTVbe (2 db Scart-Scart kábel) és a sztereó TV/videó hangot egy Scart-2RCAval a TVből az erősítőre (ami még nincs meg).

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az utobbi biztos, hogy van én is láttam már ilyet.
Van olyan "kütyü" is amit a scart aljzatba dugsz és kijön belöle 3 rca aljzat + egy scart aljzat. Ha van barkács kedved, akkor meg simán tudsz te is csinálni egy scártkábelböl + hang rca-as kimenetet.
Azonban gondolkodjunk kicsit gyakorlatiasan! Szükséged van erre? Megjött már a dvd-d kipróbáltad már, amit javasoltam? Láttál minöségromlást a vhs-nél?
Azt gyanítom, hogyha olyan tv-d van, amin "csak" 2 scart aljzat az össz csatlakozás, akkor az feltehetöen középkategóriás készülék. Így az esetleges minöségromlás sem biztos, hogy látható a képén. RGB-t tud egyáltalán fogadni?
A másik, hogy nem feltétlenül kell a hangot az erösítöbe a tv-röl vinni, lehet a videórol is, azon csak van rca hangkimenet.

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


T.Tanácsadók,
arra gondoltam, mi lenne, ha gyártatnék (KáCsa?) vagy vennék (ha lehet ilyet kapni v.hol) egy teljes bekötésű Scart-ot a DVD-TV közé ÉS a TV oldali Scartba beleköt(tet)nék 2 RCA-t (sztereó kimenet) az AV-erősítő felé?!
Így tkp. semmilyen jelromlás sem lenne, csak maga a kábel gyártása...Illetve talán létezik is ilyen kábel?
S mi lenne, ha a DVD-nél az S-Video csatlakozót kötném a TV Scart-jára szintén a fenti 2 RCA-s megoldással (mert ilyet mintha láttam volna a Monitor kínálatában...)?
Nos? :smile21:

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az elölapi megoldást én sem tartom normális állandó megoldásnak, de addig amig a videóra rákötöd a dvd-t addig megteszi. Mint említettem egy átlagos felhasználó nem másol nap mint nap dvd-t vhs-re. Legalábbis szeretném ezt hinni.
Seniki nem mondta, hogy sz..rt vegyél scart elosztóba, abból is van minöségi.
Ha ki van kapcsolva a macrovision dekóder, akkor is ront a videó jelen ha feleslegesen keresztülvezeted egy plussz készüléken.
Tévedsz, az anennakábelen nem szól sztereóban a vhs által lejátszótt kazetta. Én legalábbis nem találkoztam olyan VHS magnóval, amelyik képes lett volna rá. Az hogy a sztereó antenna jel természetesen változtatás nélkül átmegy a videón az meg természetes.
Hogy nem megy át a DPL jel az erösítöre? Ezt nem értem. Mire gondoltál? Ha a tv-n sztereó és az erösítö a tv-röl kapja a jelet, akkor miért ne menne át?!
Azt hogy te jobnak tartod a "csillagpontos" rendszert az erösítön át, azt megértem, de egyet nem tudok érteni minöségi indokokból.
Könnyen belátható, hogy annál kevesebb zavart szed össze a jel, minél rövidebb utat tesz meg a forrás készülék (DVD) és a célkészülékek (TV, VHS) között.
A sorbakötött készülékeket én sem támogatom, ezért azt tartom ideális megoldásnak, ha a tv-n van elegendö scart. Ez ebben az esetben nincs meg, ezért kompromisszumot kell kötni. Vagy scart elosztó (ami azért szintén plussz egy elem ami ront a jelen) vagy a vhs scartja megy a dvd-n keresztül, ami csak a vhs (amúgy sem épp tökéletes) jelén ront.
Ha érdekel, elmondom nálam hogy vannak összekötve a készülékek!

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


MINDWENKINEK KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
VÉGE!


Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi BJ!
 
- A TV elso sorszamu SCART-jaba dugod a DVD-d (lehetoleg olyan SCART kabelt hasznalj ami az RBG jelet atviszi!)
 
- A TV-d masodik sorszamu SCART-jaba pedig veszel 1 SCART elosztot: es ide dugod be a VHS-t meg az erolkodot. Es ne kapcsolosat vegyel mert megunod a sok kapcsolgatast... :-)
 
Tami

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A DVD-n 2 scart lesz. Az egyikbe dugd a vhs videód scartját, a másikból meg a tv-re vidd a jelet. Így a dvd jele közvetlenül jut a tv-hez, a videóé a dvd-n keresztül. A tv-n pedíg marad 1 szabad scartod, ahonnal el tudod vinni a tv hangját az erösítöhöz.

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, most aztán jól megkavartatok.
Akkor mit is csináljak?!
Egy ami fix, hogy a DVDt közvetlenül a TVre kötöm (Scart-Scart OK? vagy inkább RCA-Scart?).
Aztán a TVről valahogy átviszem a hangot az erősítőre (Scart/RCA-RCA).
A videót meg vagy eloszóval a TVre (Scart-Scart ?), vagy micsoda?
Értem én ezt?! :smile23: :smile6:

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem kell azt húzkodni. Össze lehet kötni azt normálisan is.
Pl az átlagos DVD lejátszókon min van egy scart és mellette RCA kimenetek, a legtöbb mai HiFi videón meg van elölapi bemenet, de ha éppen nincs, akkor a tv-n van ami összeköttetésben van az egyik hátlapi scarttal. És ha ez egyik sincs meg, akkor még mindíg vehetek néhány százasért scart elosztót, söt ha még azt sem akarom, akkor az antenna kábelen behangolom a videót (tudom úgy nem sztereó) arra az esetre ha vissza akarném nézni a képet miközben rá van dugva a videó egyetlen ki/bemenetére a dvd.
 
Ha meg nem másolásvédelem nélküli filmet akarsz átmásolni vhs-re, akkor meg úgyis közé kell kötnöd a macrovision killert. Amit állandóra megint nem illik a DVD és a TV közé bekötni, mert nem müködik RGB jelnél, és mert tovább rontja a jelet.
 
Ez a technikai része a dolognak, de szerintem nem általános, hogy nam mint nap vegyél át dvd-röl vhs-re filmeket.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”