Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dimarson DM350 lejátszó

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali IMICI!
 
Egyre valószínűbb a probléma a lejátszóval van, mert amit leírtál az nálam is úgy van. A finom árnyalatoknál teszi pixelessé a képet. :smile6: Valaki legyenszives ossza már meg a tapasztalatait velünk. THX. :smile5:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocsi. Mégegyszer..
 
Valaki dobjon meg a 3055-ös DM350-es frimewareval.
Nagyon köszi.........

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Létszi dobj már meg az uj frimewareval. köszi.


Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem van ehy gondom amit itt tuti meg tudtok nekem magyarázni. Dvd2SVCD-vel csinálok avi-->SVCD-t és valami négyzet alakú szutykot tesz a jobb felső sarokba. Ezt a CCE csinálja?
Nekem sokáig nem volt bajom a CCE2.5-el, nem tett bele semmit, de felinstalláltam a 2.66-ot és azóta ezt a szart beleteszi. Bár feltettem a legújabb Dvd2Svcd-t is. Melyikkel lehet baj?
Ami érdekes lehet hogy nem is használtam az utolsó 2 konvertálásnál a 2.66-ot, ugyanis külön könyvtárba tette, ha nem a 2.5öt használta és mégis beletesz valami logot.
Uninstall mind a kettő, kiszedtem regedittel, visszateszem csak a 2.5-t és ugyan az a négyzet alakú micsoda megint ott van.
Mi lehet a megoldás?
Persze mikor feltettem megint nyomtam neki crack-et és irta is hogy okés a dolog.
H E L P!!!
Azóta telepítettem újra a wint, a 2.5 CCE ment fel crackel és a 1010 Dvd2Svcd, és ott a nyégyzet alakú logo
:smile23: :smile23:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


> Olyan mintha mpeg-et néznél
 
A DVD az bizony mpeg. És a minőség nagyban függ a kódolás minőségétől. Nálam is előfordul "kockásodás", de én nem a Dimarson hibájának tulajdonítottam. Igaz, nincs összehasonlítási alapom, csak PC-n néztem eddig. Az viszont zavar, hogy néha egy másodpercig "bentragad" egy előző kép kockája. Igaz nagy ritkán fordul elő. Talán a melegedésnek tudható be...

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mindegyiknek így kell működnie, vagy csak ez a Dimi működik így, hogy egy régi cd-t berakok, amin előfordul pár mp3 szám összevissza a könyvtárakban, azokat összegyűjti és lejátsza? Mert úgy tudtam, kifejezetten MP3CD-t lehet csak lejátszani asztalival. Playlist file-al rajta stb. De ez így csinál. Ez KIRÁLY!!!!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Visszakaptam a gari szervízből a lejátszómat. Fejcsere volt, nem állítottak rajta, kicserélték. Most szuperül visz mindent. Még a konyhaasztalt is.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali Komzol!
 
Nekem egy teljes képernyős gyári DVD-m van (Enigma), azon én is láttam hasonló pixelesedést. Főleg nagyon finom színárnyalat-változáskor látni. Olyan mintha mpeg-et néznél. De nálam nem annyira zavaró. Bár el tudok képzelni olyan képet, amikor esetleg jobban látni. Én először egy olyan jelenetnél vettem észre, ahol az ablakon fokozatosan növekvő intenzitással "bekúszik" a fény, és terjed a helységben. Amíg "mozog a csóva" addig eléggé látható az "mpeg hatás" Szélesvásznún még én sem tapasztaltam. De nem vagyok biztos benne, hogy-mivel videoklippről van szó-nem gyárilag ilyen-e a lemez. :smile26:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló!
Én egy hete vettem a Keravill-nál egy Dimarson DM350-es DVD lejátszót! Árához képest nagyon jó képességekkel biró kis készülék! Minden ami kell benne van: AC 3 dekóder 5,1 analóg kimenettel. DTS. Zoom. Stb! Nem beszélve a 2év gariról!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Balcsi!
Most olvastam, hogy kb 50-filmet gyártottál a Dimarson készülékedhez.Érdekelne pár film ha eladásra is írsz, nekem is Dimarson rendszerem van egy DM R-500-as. Most is írt video CD-ket nézek rajt de nem mindeggyik jó minőségű ha tudnál küldeni egy mailt a filmcímekkel akkor azt nagyon megköszönném és vennék párat, elsősorban szinkronizált mesefilmek és filmek érdekelnének.
Várom a mailt a holdos@freemail.hu címemre
Üdv; Laci

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítségeteket kérném!
Vettem egy Dimarson DM-R400 házimozi szettet írt DVD akartam lejátszani de nem játszotta le.Megkérdeztem a forgalmazót ők azt mondták DVDR- szabványban írt DVD felismer a lejátszó de tanácsot nem tudtak adni milyen programmal kell megírni a DVD-t. Ha valakinek van valami tapasztalata e téren akkor segítsen nekem.
Köszi! :smile9:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nekem van egy teljes képernyös nem szélesvásznú koncert dvd-m gond nélkül viszi

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Azt szeretném megtudakolni, hogy nálatok dvd film nézése közben (Gyári DVD) pixelesedik e a kép. Mert nálam elég gáz. Ha szélesvásznú a film akkor minden frankó, gyönyörű a kép. Viszont, ha teljesképernyős akkor iszonyú pixeles részek vannak.
Nálatok is létezik ez a jelenség, vagy gyárihiba amit tapasztalok? :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47: :smile47:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali !!
Bedöglött a lejátszóm. Elvittem a szervízbe. Alaplap csere.
Az új lappal az SVCD-k közül néhánynál szaggat a hang. Másokat meg tökéletesen játszik le (a régi lappal viszont akadt). Szerintetek lehet kezdeni valamit a filmekkel, hogy nézhető (hallgatható) legyen. Sajnálnám kidobni !
Köszi előre is !!! :smile9:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Távol állt tőlem a neked esés. Másrészt a noname dvd lejátszók nagy előnye a sokféle formátum ismerete. Számítógépes lejátszóprogrammal nem tudsz kapcsolható feliratozású filmeket nézni. Remélem találsz olyan svcd-t is, ami rendesen működik. Én eddig kb 50 filmet gyártottam le a Dimarsonhoz, ezek gond nélkül mennek, akadozás, pixelesedés nélkül.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv mindenkinek!
Figyelj Balcsi. Mondtam az elején hogy magánvélemény amit irok erről a dimarson cuccosról, nem tudom minek kell most nekemesni.Egyébként beleolvastam a fórumba de nem olvastam végig, csak ami hirtelen érdekelt. Az hogy hogyan készül a film maga azért nem érdekelt annyira mert én csak végfelghasználó vagyok, tehát arról nyilatkozom amit látok.Különböző forrásokból szerzett svcdket néztem és ennek alapján mondtam hogy nagy a szórás. Lehet hogy a te módszereiddel ok.-k az svcd-k, nem tudom de ha kölcsönadnál egyet akkor tudnák csak nyilatkozni. Én ott vagyok hogy kulturáltabb dvd lejátszót kellett volna vennem, egy 50rúgó körüli ONKYOval szemezgettem, de ez csak sima vcd supportos volt. Ez az egész svcd már a sirba visz lassan. Még mindig azt mondom, svcd-t windvd alatt kell nézni,asztaliba meg a dvd való.Most aztán be lehet szólni nekem.


Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez egy nagy m@rhaság,hogy a DVD-RW lemezeket nem olvassák az asztali készülékek! Nagyon is sok olvassa!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Dimarson 350 4EvEr

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok!
 
sokan fikázzák a dimarson dvd -t, de azért mert "noname" jóval több dolgot kell tudnia, mint egy jónev?nek.
két napja másoltunk egy eredeti gyári lord of the ring magyar dvd -t újraírható Pioneer DVD -re. Hangsúlyozom, ÚJRAÍRHATÓRA! El?re figyelmeztetett több ember is, hogy ez teljesen felesleges dolog volt, hiszen a DVD-RW lemezeket egyetlenegy DVD lejátszó se fogadja (hogyha film van rajta). Azért a teszt kedvéért beletettem, és láss csodát, szó nélkül lejátszotta. Mivel a film csak két újraírható DVD -re fért rá, ezért a második, sokkal márkátlanabb Princo DVD-RW -t is kipróbáltam, és szintén le tudta játszani! Ezután betettem az eredeti filmet is, és ami a legviccesebb volt, az elejét alig-alig tudta beolvasni!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ezen a fórumon mindent meg lehet tudni az SVCD lejátszásról, feliratokról, stb. Olyanok írták le a tapasztalataikat többnyire, akik sokat kisérleteztek a különböző formátumokkal, mire rájöttek egysmásra. Ez sok időbe kerül, ezért értékesek az ilyen leírások. De csak akkor van értelme, ha el is ovassa valaki.Mint szavaidból kitűnik, te nem vetted a fáradságot.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Osztom a véleményed!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves PVIKTOR
Az az igazság, hogy nem értek veled egyet.Nekem ugyn nem dimarsonom vam "mbo-921" de irok dimarsonra is és még senki nem panaszkodott. Az svcd-szabvany, és sok lejatszo háklis a betartására. Pld a dimarson is. Nem mindegy, hogy az svcd-t hogy irjak marmint milyen progival.A dimarson gondban van az xvcd es xsvcd formatumokkal. Sok noname dvd playert volt lehetosegem kiprobalni és az a vélemenyem, hogy akinek nincs pénze úgy kb 450.000 ft ja az ne vegyen márkás dvd-t mert nem fogja tudni kihasználni. Az az elv meg hogy majd aprankent beszerzem a dolgokat azert nem mukodik, mert ha megvesz egy markas dvd-t és mire eljut odáig, hogy az erolkodo es hangfalak is meglegyenek addigra mar jobb dvd-t vehetne ugyanazert a penzert. Szoval sok playert kiprobalva azt kell mondanom hogy atlagos tv-n nezve atlagos erositon halgatva sok noname cucc siman leveri a markas ,egyebkent ugyan azokbol az alkatreszekbol osszehanyt playert éa akkor a szolgáltatásokrol még nem is beszeltunk.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Még egy kérdés: Macrovision off trükköt tud valaki DM350-hez? Megköszönném ha leírná!
Köszi előre is!!!
Üdv: Imre

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Szóval vettem egy nagy levegőt, és firmware-t frissítettem a DM350-en. Semmi gond nem volt, teljesen hibátlan. Leírom a pontos menetét:
1. Letöltöd a www.radi.hu-ról a DM350-es firmware-t
2. Felírod CD-re, lehetőleg minél lassabban, én 4-szeres sebességgel és DAO módban írtam Philips CDR-re
3. Beteszed a lejátszóba, ÉS NEM NYÚLSZ SEMMIHEZ, ne nyomj meg egyetlen gombot se!
4. A gép kb. 1 percig egerészik, kiírja a folyamat státuszt, majd ha sikeres, DONE felirat jelenik meg és kikapcsol.
5. Visszakapcsolva már be lehet állítani a SETUP-ban a magyar menüt.
6. FONTOS!!! CSAK AKKOR CSINÁLJ FRISSÍTÉST, HA A GÉP EREDETILEG NEM MAGYAR MENÜS! MAGYAR MENÜSRE NE TÖLTSD RÁ, MERT FAILED ÜZENETTEL ELSZÁLLHAT!
 
A változások:
1. Kicsit gyorsabb lemezfelismerés
2. Magyar menü
3. MP3 továbbra is "ömlesztve" :smile16:
 
Szóval ezek szerint műxik a dolog. Nem mondom, visszatartottam a lélegzetem upgrade alatt de sikerült!
Üdv mindenkinek!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem egész jó tapasztalataim vannak a készülékről, és megcáfolom azt hogy "Ha komolyan gondolja valaki a házimozit akkor valami márkásabbat vesz" hozzászólást, márt csak azért is mert a készülék belseje tiszta Samsung, amit ugye te is említettél.
Nekem a saját konvertálásaim nem akadnak, nem pixelesednek sőt még 4x zoomnál is alig pixelesedik, ami dvd-re is igaz.
Igaz ugyan hogy egy filmet fél napig konvertálgatok egy TB1400-al de megéri a minőság! :smile8:
Akinek van sok lóvéja dvd filmekre z vegyen, nekem még jó a 140 ft-os SVCD is.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”