Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dimarson DM350 lejátszó

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tud valaki megoldást a macrovision off -ra?
:smile13:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Vissaztérve a Dimarson DVD lejátszóra, szerintem árfekvésben (nekem) nagyon jó.
Én még dvd-vsárlás előtt állok. Mit gondoltok megfelelő lehet nekem a Dimarson? Van benne surround decoder?
 
Előre is köszi a választ!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát a régiómentesítés:
 
- Hidegreset
- Kinyitod a CD tálcát
- Megnyomod a SETUP-ot
- Elmész a jobb szélső menübe (itt lehet passw-t, VFD-t állítani)
- Lenyomod 4-szer a 3-as gombot a távírón, És kiválasztod amelyik régiót szeretnéd. 0 = codefree.
-Enter


Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Udv!
 
Ha valakit erdekel: a fagyogatast es a pixelesedest okozhatja a keszulek tulmelegedese (TAP ES VIDEODEKODER) is. Hasonlo gondok elofordultak (foleg nyaron) a GDV130-cal is. Ez kikuszobolhato aktiv hutessel (12V/0.16A-os PC tap vagy nagyobb proci-hutoventilatorral.)
Azota nincs kiakadas, kepkockasodas es nem rantotta homersekletu egy lemezem sem 8-10 ora folyamatos lejatszas utan SEM.
 
A zaj minimalisra csokkentese erdekeben le lett egy 1 kohm-os forgo potmeterrel trimmelve ~35 ohm-ra (multimeter elonyos).
A rovidzar elkerulese erdekeben (pl. ventilator ledoglik) egy 100 mA-es biztositekot tettem a potmeter ele. :smile45:
 
_Elmeletileg_ barmelyik PC-alapu DVD-vel mukodo lejatszoba konnyen beepitheto, a keszulek belso felepitesetol fuggoen kell elhelyezni a ventilatort.
Lassan 1 eve kifogastalanul mukodik nalam, egy probat meger szvsz annak, aki melegedesi gondokkal kuzd.
 
(Eddig tobben megcsinaltak GDV130, Divido, Yamakawa es Scan2000 lejatszokon a visszajelzesek szerint.)
 
A kapcsolas:
 
+12V DC (sarga) ---> 100 mA bizt. ---> forgo ellenallas --->
12 V DC/0.16A ventilator ---> Fold (fekete)
 
(Szabvanyos PC-csatlakozos 4 eres vezeteket hasznaltam, a DVD-be meno csatlakozo koze lett iktatva a toldat.)
 
A fotok a beepitesrol a http://groups.yahoo.com/group/Scan2000 forum Photos szekciojaban megtalalhatok.
 
:smile40:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sikerült néhány dolognak nekem is utánnajárni...
 
...több szerencsém volt a lejátszóval, bár tény hogy néha egy egy kockásodást elkövet és néha olvasási hibát is elő lehet hozni belőle (fagyogat). Persze más kérdés, hogy egy ilyen árkategóriáju DVD-t nem azért vesz az ember, mert ettől különösebb csodát is várna. Én a számítógépet kívántam csak kiváltani vele, mert az néha már az agyamra ment (hütőventillátorok miatt).
 
Régiómentesítése könnyedén megoldható. Neten hamar meg lehetett találni. Csak más néven fut....ugyanis teljesen megegyezik a SCHNEIDER DVD-858-al, annak egy klónja ez.
 
Firmware frissitéssel (sajnos még nem tudtam beszerezni hozzá) megoldható a macrovision off is. CD-R lemezről végezhető...


Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor maradok a DVDRom/H+-nál, és tovább spórolok a 16:9 TV-re... :smile7:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Tegnap egy közeli ismerősömmel vettünk egyet a helyi ELEKTROPONT-ban.Az összehasonlítási alapom a saját DVD-m egy PIO 535-ös.
Csatlakozások a hátulján:
1 x SVIDEO
1 x SCART(RGB-s)
1 x Composit kép
1 x 2RCA stereo kimenet
1 x 6 csatornás dekódolt DOLBY DIGITAL kimenet (Nem DTS,ahogy a szórólapon volt)
1 x komponens video kimenet
1 x Koax digit kimenet
1 x optikai kimenet
 
Tapasztalatok:
Csak a karaoké kimenetek hiányoznak az előlapról és máris egy kalap alá lehetne venni a többi hasonló árazású DVD-vel.
Mert az első darab,amit elhoztunk a boltból kapásból gyári hibás volt,mert nem ismerte fel a gyári DVD lemezt,csak az írottakat (a gyári DVD betételekor hallani lehetett a felpörgő hangot,majd egy kattanás és leállt-ilyet lehet hallani egyes DVD-ROM-okban is néha...),az írottakat viszont lejátszotta.
A boltba visszavitel után bekötöttük a cserélt gépet.
Szóval írott VCD-t vitte gond nélkül,erről nem is írok többet.
Írott SVCD (chapter felosztás nélkül),betételkor automatikusan elindítja a filmet.Az eltelt időt kiírja,a visszalevőt viszont nem tudja pontosan megjeleníteni.Egyébként SVCD-nél a VCD kijelzés világít a kijelzőn,akárcsak a PIO-nál.Beletekeréskor egy darabig viszi a képet is,majd egy idő után lefagyott a kép,viszont a tekerés ment tovább.Egy-két határozott PLAY gombnyomással lehetett megállítani a tekerést.A filmből kb. 30 percet néztem,de ezidőben is 2-3 szor kikockásodott a kép és meg-megugrott egy kicsit.A PIO-mal természetesen ez nem fordult elő 1xsem.Láthatóan sokkal bizonytalanabb a sávkövetése,mint a PIO-nak.
A kép RGB-vel LÁTHATÓAN rosszabb,mint a PIO-mnál!A képre mintha valami hálót húztak volna (DIVIDO betegség)és sokkal jobban látszottak a tömörítési hibák,mint a PIO-nál.Ez számomra nagyon nem meggyőző.Egyébként egy pár hónapos 72cm-es SAMSUNG TV-n teszteltem.
Még mindig írott SVCD chapter felosztással.Ugyanaz,mint az előbbinél de chapterváltásnál kikockásodik a kép 2-3mp-re.Majd folytatódik a lejátszás normálisan.Ez a PIO-nál szintén soha nem fordult elő.Számomra nagyon zavaró volt.SVCD-ről nagyjából ennyit.
Gyári DVD lemez:Con Air volt éppen nálam ezzel teszteltem.Az indítómenünél,(mikor azt írja ki,hogy válasszak menünyelvet)egyszerűen nem lehetett tovább menni.
:smile17: Lefagyott.Kikapcsolás,bekapcsolás majd ugyanez.Kis méreg,majd 3-szorra valahogy eljutott a főmenüig,én sem tudom hogyan.Innen nagyjából jó volt,a chaptereket jól vitte a skip gombbal,viszont a menüben mikor a 13-as chaptert akartam megnézni itt is egyszerűen lefagyott,újraindítás.A srác aki a lejátszót vette,kissé ideges volt már.A gyári DVD film képe is láthatóan gyengébb volt,mint a PIO-nál.Szintén negatívum.
Írott audio CD:lassú betöltési idő.A trackeket rettentő lassan váltotta!Beletekerni a számokba csak nehézkesen lehetett,és alig lehetett valamit hallani tekerés közben,hogy hol tart a zene.
CDRW-t nem próbáltam,de azt biztos gond nélkül viszi.
MP3-at nem próbáltam,mert nem volt nálam,itt esetleg
még lehetnek gondjai.
Mechanika amúgy viszonylag halk.A made by Samsung nem tudom mire utalhat,én azt gondolom ez a lejátszó is DVD-Rom tipúsú,mint a legtöbb hasonló árkategóriájú készülék(Cyberhome,Elta stb.).Bár itt gyári hibákat nem fedeztem fel,mint pl.CH gyári hibás RGB kimenet.
Kapcsolható feliratos SVCD pont nem volt nálam így nem tudtam letesztelni.A használati utasítás viszonylag korrekt,igányes.Bár a jel-zaj viszonyról és a dinamika tartományról nincs adat.
Viszont az MPEG multichannel logo az elején van,így ezt szerintem tudja,bár nem tudtam kipróbálni.
Nagyjából ennyi,mindenki döntse el megéri-e.
:smile1:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ma nekem is feltunt egy kirakatban, DVD/MP3 (vcd-re nem emlékszem, de biztos az is), beépített DD dekóder, elég kulturáltan összerakottnak tunik. Hátlapon Made by Samsung.
39990 pénz.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok.
 
Valaki tud esetleg erről a ketyeréről valamit?
 


Válasz küldése

Vissza: “Hardver”