Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Jó a technikai részleteit ennyire nem ismertem, de sztem ebben nem is az a lényeg, hanem, hogy a Nintendo nem vállalta be saját néven azt amiből Sony 100millió darabot adott el.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Megbízták a Sonyt, hogy fejlesszen ki nekik egy cd alapú konzolt, de aztán nem láttak benne piaci perspektívát a formátum könnyű hamisíthatósága miatt. A Sony látott és ha már kifejlesztette akkor piacra is dobta PlayStation néven.
Erős túlzás a Sony fejlesztés,ugyanis a Playstation 1 hardverét már korábban megtalálhattuk a Namco arcade automatáiban.
Tehát egy arcade hardverről van szó,amit lebutítottak egy picikét,ugyanis 2Mbyte videó memória helyett a Playstation mindössze 1Mbyte memóriát tartalmazott a System 11-ből.
Tehát nem olyan szinten készült a Sony berkein belül,mint a 2.gépnél az Emotion Engine,Graphic Synthezer,amely már céltudatosan egy új gép létrehozása volt a semmiből.
 
http://www.system16.com/hardware.php?id=533&page=2
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hát ige, a HC és konzol piac hibás és kiváló döntések sorozata. Meg egy sor olyan tényezőé amiről nem tudunk. Tény, hogy az Amigának, a Commodorenak és az Atarinak volt egy nagy évtizede, de nem tudtak hova továbbfejlődni.
Amúgy az egyik ilyen "kedvenc" döntésem a Nintendoé. Megbízták a Sonyt, hogy fejlesszen ki nekik egy cd alapú konzolt, de aztán nem láttak benne piaci perspektívát a formátum könnyű hamisíthatósága miatt. A Sony látott és ha már kifejlesztette akkor piacra is dobta PlayStation néven.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Az ára azért volt magas, mert csak a Commodore gyártott hozzá mindent, míg a PC-khez az egész világon gyártanak azóta is mindenféle alkatrészeket, egymással versengve a fejlesztésben és az árakban.
A PC névre sem emlékezne ma már senki, ha csak az IBM gyártott volna hozzá mindent.

Igen,ez így van!
Azért azt hozzá kell tenni,hogy az akkoriban gyártott kínai cuccok minősége köszönő viszonyban sincs a mai minőséggel.(Értsd sokkal silányabb minőségűek voltak.)
Nem kapcsoltak időben,hogy átrakják Kínába a gyártást,ami jelentősen csökkentette volna az árát.(Ezt a Commodore a minőség magasabb szinten tartásával magyarázta.Így utólag másként gondolnák szerintem...)
A másik nagy gond,hogy nem fejlesztették a hardvert megfelelő mértékben.Tehát az utolsó AGA chipkészletre épülő(Amiga 1200,4000)jelentősen nem különbözött az 1985-ben megjelent Amiga 1000-től.
Bár ígéret volt a Commodore részéről a 24bites grafikára,valamint a 16bites hangra ezt alapgépben soha nem valósították meg.(16bites grafkártya,16bites hangkártya létezett a nagyobb desktop gépekhez A2000/3000/4000)
Talán még 10évet kihúznak,amennyiben célorientált feladatokra fejlesztik tovább az Amigákat.Videógrafika(ebben élen jártak),hang,broadcast utómunka rendszerek kiszolgálása,speciális kártyák stb.)Az Atari a Falcon030 gépével ezt használta ki,hiszen akkoriban a zenei stúdiók nagy része ezeket alkalmazta.
A pénzhiány,valamint hibás döntések sorozata vezetett a bukáshoz,illetve teljesen átalakult a home computer piac,amelyben nem maradt hely a Commodore számára (sem).
A home computer kategória ebben az Amiga,Atari halálával,végleg távozott.
Az utolsó hatalmas baklövésük a CD32nevű konzol,amely lényegében egy Amiga1200 kiegészítve CD-rom olvasóval.
Ez a masina volt a világ első 32bites konzolja,1993-ban mutatták be.
Csúfosan megbukott,hiszen akkor már a kapukat döngette a Playstation és a Sega Saturn(szintén megbukott),amely konzolok más dimenzióba tartoztak hardver szempontból.
A másik,hogy sima Amiga1200 játékok futottak rajta megspékelve FMW videóbetétekkel,ami nagyon kevés volt,még a hardcore Amigás társadalom számára(is).
Ma is léteznek még fejlesztések Amigára,azonban a hardver és a szoftver sem összpontosul egyetlen kézben,mint Jay Miner eredeti Amiga projektje.
Szerintem a mai viszonyokban semmi esélye nincs más,vagy akár régi gépcsaládok feléledésének.
Egy érdekes írás,érdemes elolvasni.:
http://www.intermedia.c3.hu/~szmz/compa ... igahis.htm
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ez a jobb sorsra érdemes gépcsalád aztán elhalt a relatív drágasága és a Commodore hibás üzletpolitikája miatt.Ezek voltak talán az utolsó igazi lélekkel rendelkező számítógépek,amelyeket lehetett szeretni,nem pedig lélektelen vasak voltak.

Az ára azért volt magas, mert csak a Commodore gyártott hozzá mindent, míg a PC-khez az egész világon gyártanak azóta is mindenféle alkatrészeket, egymással versengve a fejlesztésben és az árakban.
A PC névre sem emlékezne ma már senki, ha csak az IBM gyártott volna hozzá mindent.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Az Inter Karatét kétszer annyira szereted mint a többit?

ÁÁÁÁ azé annyira nem,de kétségtelen,hogy szeretem...
Kitörtem pár QuickShot nyakát a nagy karatéjozásba.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Amúgy ha van valakinek pofátlanul olcsó Amigája akkor szóljon, mert kéne. Van hozzá vagy 60 eredeti játékom és ki sem tudom próbálni

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Az Inter Karatét kétszer annyira szereted mint a többit?

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


C-64
 
Elite
Tir Na Nog
The Last Ninja
Saboteur
Defender Of The Crown
International Karate
Raid Over Moscow
Ghost Busters
International Karate
Rambo 2
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Tényleg a Wizard of WOR

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Nekem a C64,Spectrum,majd később az Amiga,majd azután a konzolok jelentették a csoda eljövetelét.
Az Amiga messze megelőzte a korát,már abban az időben multimédiás számítógépnek számított,mikor még föl sem találták ezt a kifejezést.A multimédia megszületése az Amiga 1000számítógép megszületéséhez köthető,konkrétan akkor 1985-öt írtunk.(4096szín HAM6-ban,8bit 4csatorna sztereó hang,alapból egér vezérelt multitasking oprendszer!!!!)
A PC-t ezekben az időben kb. a nevetség,valamint a szóra sem érdemes kategóriákba sorolták az ínyencek.
Az első CD-Rommal rendelkező gép is az Amiga gépcsaládhoz köthető,amelynek a neve Amiga CDTV-volt,ennek megjelenési időpontja 1987!
Gyakorlatilag a világ nem volt még felkészülve ezekre a technikai vívmányokra,így az Amiga soha nem kapta a neki megfelelő elismerést.
Ez a jobb sorsra érdemes gépcsalád aztán elhalt a relatív drágasága és a Commodore hibás üzletpolitikája miatt.
Ezek voltak talán az utolsó igazi lélekkel rendelkező számítógépek,amelyeket lehetett szeretni,nem pedig lélektelen vasak voltak.
 
Írom mindezt úgy,hogy fél órája akadt ki a Crysis mert kevés neki a 4Giga memóriám!
Hát igen más isők voltak...
Ahogy Obi One Kenobi mondta "Emberibb fegyver, emberibb időkre való."
Ezt gondolom én a régmult masináiról...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


Csinálok ilyen toplistaféléket, mert csak. Akinek kedve van csatlakozzon
 
Kedvenc PC-s játékaim:
 
Baldur's Gate 1-2
Unreal
Heroes 3
Carmageddon 2
UFO 1-2
 
Kedvenc C64-es játékaim:
 
Krakout professional
David's Midnight Magic
Commando
Hot Rod
Inter Karate 2
 
Kedvenc konzolos játékaim (ez még csak most formálódik)
 
Space Invaders
Golden Axe 2
Atomic Runner

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


A 20 évvel ezelőtti kazik és floppyk már eléggé döglődnek, de PC-n minden flottul megy.
Hát igen ez egy fura dolog. A PC-re való áttérés első élményei azok voltak, hogy ugyan magnófejet nem kellett állítgatni, de valamire mindig kevés volt a memória, vagy nem ismerte föl a hangkártyát, vagy akadozott, vagy el sem indult, vagy lefagyott. A PC-vel nem a megbízhatóságot kötöttem össze mint jelzőt, de a legeslegkedvencebb játékaim PCre jöttek ki ezért is játszok PCn legtöbbet.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Látod én pont fordítva vagyok vele. Nem tudnám elképzelni, hogy emulátoron játszak valamivel és nem az eredeti vason. Amikor a kezemben egy tíz-tizenöt éves gamepad vagy joystick nyikorog azt semmivel sem lehet pótolni. Pont az a szép benne, hogyha kora ellenére is hibátlanul működik. Amúgy meg nevezz meg egyetlen hobbit amit azért csinál az ember mert haszna van, én ezt inkább munkának hívom
Emulátoron (főleg Amiga) a gyerek nyomul és ugyanúgy élvezi, mintha PC-s játék lenne. Nem tart percekig, míg bejön, a Load Error-ról nem is beszélve. A 20 évvel ezelőtti kazik és floppyk már eléggé döglődnek, de PC-n minden flottul megy.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Látod én pont fordítva vagyok vele. Nem tudnám elképzelni, hogy emulátoron játszak valamivel és nem az eredeti vason. Amikor a kezemben egy tíz-tizenöt éves gamepad vagy joystick nyikorog azt semmivel sem lehet pótolni. Pont az a szép benne, hogyha kora ellenére is hibátlanul működik. Amúgy meg nevezz meg egyetlen hobbit amit azért csinál az ember mert haszna van, én ezt inkább munkának hívom

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Nekem is életem részei voltak ezek a gépek, minden havernál más volt (Speccy, C=64, Enterprise, később Amiga 500 és Atari ST), aztán jártunk egymáshoz játszani. De hardvert nem gyűjtök, főleg utólag nem vásárolok fel, mert nem sok haszna van egy szekrénybe zárva tárolni őket. A progikat ma is tudom használni a PC-men, úgyhogy nem érzek túl nagy nosztalgiát az elavult, problémásan vagy egyáltalán nem működő régi hardverek iránt. Inkább azok az idők hiányoznak, amikor még együtt vagy otthon külön nyomultunk rajtuk. Akkoriban még csúcsnak számított néhány spéci megoldás, ma már minden megkapható jó sok pénzért, így elmúlt azoknak az időknek a hangulata.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Ő az SX64. Van Commodoreból egy pár verzió, lehet gyűjtögetni. Nekem 64esből 5 féle van, kisebb nagyobb különbségekkel. De van egy pár amit én is csak képen láttam eddig: C65, C116, C128D

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hát még van egy hónapom a harmadik X-ig, ha ez fiatalnak számít az vagyok A lenti képen csak a konzolok vannak, amiket másfél éve kezdtem el gyűjteni, de a HC-kat már sokkal régebb óta. Én is C64-el kezdtem a pályafutást. Jött a PC eladtam a Commodoret aztán egy hónap múlva vettem egy másikat mert "kellett"
 
Öcsédet ismerem vajon? Én is debreceni vagyok.
 
Ehol egy hevenyészet kép a HC gyűjteményemről (az 1080HT másik polcon van):

Ezeknek a nagy részét már jobban ismerem, csak a fenti polcon a szétnyitható kis gépet nem láttam még élőben.
Olyat viszont azóta sem láttam, amit valamelyik BNV-n a 80-as évek közepén: Egy dobozba volt beépítve egy C=64 és egy kisméretű monitor.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hát még van egy hónapom a harmadik X-ig, ha ez fiatalnak számít az vagyok
A lenti képen csak a konzolok vannak, amiket másfél éve kezdtem el gyűjteni, de a HC-kat már sokkal régebb óta. Én is C64-el kezdtem a pályafutást. Jött a PC eladtam a Commodoret aztán egy hónap múlva vettem egy másikat mert "kellett"
 
Öcsédet ismerem vajon? Én is debreceni vagyok.
 
Ehol egy hevenyészet kép a HC gyűjteményemről (az 1080HT másik polcon van):


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


No akkor be is rakom a képet ami elindította a dolgot és várok mindenkitől fotográfiát a szeretett kütyükről!
Van egy pesti haverom, aki C=64 mániás volt, most is van egy szekrénye, tele mindenféle Commodore kütyükkel, pl. VIC20, C=16, C=+4, C=64 3 v. 4-féle kiadásban, C=128 és Amiga 500, plusz mindenféle kiegészítők, amiket az utóbbi években össze tudott szedni, főleg 1541-es külső floppy meg újabb is és Commodore magnó (asszem Dataset néven futott).
Az öcsémnél Debrecenben még van elfekvőben egy XT billentyűzetbe épített 80 kB-os ZX Spectrum, Sinclair Interface 1, Sinclair Microdrive, 4 db végtelenített szalagos Microdrive kazi, egy maszek utángyártott Kempston Interface, vagy 60 kazettányi progi, nagyrészt játék. Van egy (nem Speccyhez való) spéci magnója is, valami utángyártott dolog lehet.
Ahogy vtb kollekcióját elnézem, ő már fiatalabb generációhoz tartozik, mert 90-es évekbeli dolgai vannak nagyrészt.
Én magam hardvereket nem gyűjtök, a régi C=, Speccy, Amiga programok emulátor alatt futnak a PC-men, a gyerek még igen sokat játszik Amiga progikkal.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


No akkor be is rakom a képet ami elindította a dolgot és várok mindenkitől fotográfiát a szeretett kütyükről!


Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Hajrá!

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”