Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hú de vágyakoztam egy FDD-s Spectrumra...Soha nem volt olyanom,csak álmodoztam róla...Marat a 48k meg a kis magnó.Persze nem panaszkodás-képpen írtam.

91-ben, mikor kint voltunk Ausztriában, úgy készültem, hogy veszek egy új gépet a régi 48K-s Spectrum helyett. Gondolkoztam rajta, hogy veszek egy 128K+3 -as Spekit, mert akkor tovább használhatom a kb. 90 db kazettámat, illetve átvehetem a rajtuk lévő anyagot floppyra és fejlőthetek a 128K-s progik felé, de aztán úgy döntöttem, hogy az igazi továbblépés csak az Amiga lehet, ezért vettem egy A500-at + 1 TV-modulátort.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


A Commodore a későbbiekben is előszeretettel alkalmazta a "plus" megnevezést.Gondoljunk csak az Amiga500plus-ra.

Vagy a Plus4-re.
 
De a "plusz" ment más gépeknél is.
 
1988: Sinclair ZX Spectrum+3 beépített floppy meghajtóval:

Hú de vágyakoztam egy FDD-s Spectrumra...
Soha nem volt olyanom,csak álmodoztam róla...Marat a 48k meg a kis magnó.Persze nem panaszkodás-képpen írtam.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


"Felderről jut eszembe", mielőtt elfelejtődik - tényleg, ki min használta a gépeit? Én például a kis színes, "hordozható" Orion TV-vel használtam, és utána jött egy ilyen monitor:

62cm-es fekete-fehér Videoton tv. A méret a lényeg

A Spectrumot egy 55 cm-es SensOrion színes tévén, később az öcsém egy 37 cm-es, FF Videoton Tündén.
Az Amiga is ment a SensOrion-on, majd amikor elköltöztem a szüleimtől, akkor egy kis 37 cm-es Contec színes tévén ment. Eladása előtt pár hónappal vettem egy video monitort, de azzal nem ment egy hétig sem, eladtam az A500-ast meg a monitort is.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


"Felderről jut eszembe", mielőtt elfelejtődik - tényleg, ki min használta a gépeit? Én például a kis színes, "hordozható" Orion TV-vel használtam, és utána jött egy ilyen monitor:

62cm-es fekete-fehér Videoton tv. A méret a lényeg

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Még emlékszem a különbségre, ahogy a homályos betűk hirtelen élessé váltak, a színek meg teljesen kivirultak

Nekem az első egy zöld Philips volt aztán jött a színes Commodore 1084S.
Használtam utólagosan Kis Feri bácsi által utólagosan videó bemenettel ellátott FF Junost-TV-t.Aztán Beijing,Videoton színes TV-ket.
Azután lett12" noname RGB monitorom,majd nekem is 1084,majd Amiga1200,4000hez Nec Multisync 14"crt monitorom.
Volt még egy igazi profi 28"-os Barco RGB videó monitorom is,amin nagyon jó kép volt(van,bár már nem használom,mert marha nagy).
Fölmentem a padlásra és lefotóztam nektek a hátulját.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szinte minden program letölthető a netről,Amigára,C64-re,Spekire,sőt ismeretlenebb géptípusokra is. 
Ez egy jó kis oldal itt szinte az összes C64,Amiga játék letölthető!Némely Amígás HD Fix változatban is,így nem kell cserélgetni a lemezeket a virtuális meghajtókban a winUAE-ben.:
http://www.server3-amiga-island.de/
 
Amiga 387játék
C64  1823játék

Már saját emulátor sem kell hozzá: rengeteg játék on-line játszható, pl.: itt.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A Commodore a későbbiekben is előszeretettel alkalmazta a "plus" megnevezést.Gondoljunk csak az Amiga500plus-ra.

Vagy a Plus4-re.
 
De a "plusz" ment más gépeknél is.
 
1988: Sinclair ZX Spectrum+3 beépített floppy meghajtóval:

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Felderről jut eszembe", mielőtt elfelejtődik - tényleg, ki min használta a gépeit? Én például a kis színes, "hordozható" Orion TV-vel használtam, és utána jött egy ilyen monitor: 

 
Még emlékszem a különbségre, ahogy a homályos betűk hirtelen élessé váltak, a színek meg teljesen kivirultak

Nekem az első egy zöld Philips volt aztán jött a színes Commodore 1084S.


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sinclair ZX Interface egy és 1 db Microdrive meghajtó:

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A C64 azért elég érdekes, hogy eredeti játékot lehetett venni kazettán, persze "turbo" nélküli változatban amiről negyed óra volt betölteni egy progit, floppyn ami fürgébb volt és cartridgen ami azonnal bepattant. A cartidge megoldással szinte olyan volt mint egy kész konzol.
Cartridge volt a VIC20-hoz és a Spectrumhoz is. A Speki dobozában volt egy katalógus és volt benne néhány 16kB-os játék cartridge-en. Sinclair ZX Interface II kellett hozzá és abba kellett bedugni. Az ára miatt nem volt hosszútávon életképes, akkoriban elég sokba került a memória, az Interace I és II asszem 14 ezer volt, egy 48 K-s gép árának a fele. Hasonló árprpobléma miatt nem terjedt el a végtelenített szsalgos Microdrive sem. Ebből 8-at lehetett sorba kötni egy Interface I-hez, de ennek az ára már meghaladta az alapgépét.
 
A képen a ZX Interface II catridge-ekkel.

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha nagyon akarnék tudnák találni itthon C64 játékokat floppy-n!Akkoriban rengeteg játékom volt hozzá faterral megvetettem egy csomót mikor kint dolgozott németbe.Olyan játékokat hozott hozzá,hogy csak pupilláztak a többiek!

Vendég

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A szines monitorom még megvan!Utoljára video tunerjáról használtam tévének meg müholdvevö beállitásánál.Ilyenekre teljesen jó!


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: AVX »


Unokatesomnak volt magnos C64-e nekem rohadt lassú volt a floppy-s C128 után!Én csak nevettem ahogy tekergette a számlálot nézegetve. Már akkoriban is kökorszakinak számitott!
A 80-as évek elején ez volt a legnagyibb biznisz.
Az állami cégek a műszaki bizományiból rendelték meg a C64-es gépeket.
Több,mint 2 Millio Ft volt egy szett.
Hatalmasat kaszáltak ezen páran.

Vendég

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Unokatesomnak volt magnos C64-e nekem rohadt lassú volt a floppy-s C128 után!Én csak nevettem ahogy tekergette a számlálot nézegetve. Már akkoriban is kökorszakinak számitott!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Látott,használt,esetleg birtokol valaki ilyesmit?
 
"A Commodore az 1977-es Chicago-ban tartandó Consumer Electronic Show-n,hónapokkal az Apple II.,és a Radio Shack TRS80 megjelenése előtt bejelentette és demonstrálta PET(Personal Electronic Transactor)gépét.
Ezzel a Commodore adta ki az első "igazi",(sokak számára elérhető)számítógépet."
 
The PET came fully functional out of the box:
 
a keyboard with a separate numeric pad (almost completely unheard of at the time, even as an option)
a 9" integrated Blue and White monitor
a main board with a powerful new 1Mhz MOS 6502 processor
lots of room for an additional RAM or Processor board
4K of memory
power supply
real storage device (cassette tape)
several expansion ports including an RS232 (serial) port
ability to handle and create fantastic graphics
upper and lower case text
an operating system that was burned onto ROM and loaded on boot... WOW that was cool.
 
A képen nem az eredeti 1977es PET,hanem a tuning PETplus 1980-ban megjelent változat.
A Commodore a későbbiekben is előszeretettel alkalmazta a "plus" megnevezést.
Gondoljunk csak az Amiga500plus-ra.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Nekem is mindíg van fönt Spectrum,C-64,Amiga emu a gépemen,amennyiben rám törne a nosztalgia.Legutóbb PSX emulátorral kezdtem neki a Final Fantasy VII-nek. Mostanáben ez a topik katalizálta bennem a nosztalgiát és elővettem sok régi játékot.
 
Szinte minden program letölthető a netről,Amigára,C64-re,Spekire,sőt ismeretlenebb géptípusokra is.
 
Ez egy jó kis oldal itt szinte az összes C64,Amiga játék letölthető!Némely Amígás HD Fix változatban is,így nem kell cserélgetni a lemezeket a virtuális meghajtókban a winUAE-ben.:
http://www.server3-amiga-island.de/
 
Amiga 387játék
C64 1823játék
 
Jó kis meló lehetett átnyomni a magnón keresztül a gépre a progikat,meghajlok előttetek.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

A C64 azért elég érdekes, hogy eredeti játékot lehetett venni kazettán, persze "turbo" nélküli változatban amiről negyed óra volt betölteni egy progit, floppyn ami fürgébb volt és cartridgen ami azonnal bepattant. A cartidge megoldással szinte olyan volt mint egy kész konzol.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


http://www.youtube.com/watch?v=j1Mnvead8Tc 


Ez a C64 emulátor - meg mások is - megvan nekem. Az MM-ben is lehet kapni 'C64 Classics' néven PC szoftvert, amiben megvan az emu, meg egy rakás régi progi - játékok, felhasználói szoftverek, oktatóprogik, stb. Nekem megvan a Star Commander nevű progi is, amivel úgy lehet a C64 fájlokat kezelni, mint a Norton Commanderrel (vagy DOS-os klónjaival). Anno, a 90-es évek derekán 1541-es floppy meghajtót kötöttünk PC-re és úgy húztunk át egy rakás progit floppyról az emu-ba. Ezek még most is megvannak nekem.
Hasonlóképpen Speki progikat is töltöttünk PC-be, magnóról soros porton keresztül, .tap formátumban. Komplett kazetta anyagok, utántöltős játékok és egyéb felhasználói nyalánkságok megvannak így PC alatt.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


 
Eszembe jutott, hogy a 80-as évek elejérő származó régi Mikro Magazinokba milyen jó volt pár évvel ezelőtt újra beleolvasni. Előtódultak a régi emlékek, azoknak az időknek a hangulata. Megmosolyogtató az egész oldalas Proper 16 és Proper 32 hirdetés is. Ezek magyar gyártmányú PC utánzatok voltak, kb. a Spekivel egy időben, már az is kiröhögte a magyar ipar csúcstermékeit.
Emlékszem, hogy apám munkahelyén (Debreceni Tervező Vállalat, ma Keletterv, vagy mi) az ott számítógéppel foglalkozó emberek mondták, hogy ezek a kis Spektrumok meg Commodore-ok magasan fölötte vannak azoknak a gépeknek, amiket ők bent használnak komoly vállalati célokra.

Igen,bizony akkoriban komolyabb gépekkel játszottunk otthon,mint amikkel dolgoztunk.
 
Persze én most is komolyabb géppel játszom otthon,mint amilyennel tényleges munkát végzem.
 
Lőttem gyorsan egy hirdetést az egyik régi HiFi magazin hasábjairól.
Ezek az oldalak is tele voltak hasonló már akkor is számunkra elavult,"használhatatlan" dolgok hirdetéseivel.
(Ez még csak nem is teljes értékű számítógép,hanem inkább elektronikus írógép...)
 
Azért ehez képest egy C-64+geos,nagyon ütős volt egy 5,25"-os meghajtóval.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szerintem kettő különböző személyről van szó.Kis Gettó-nak is jelentek meg a levrovban grafikái,viszont teljesen más stílusú grafikák,mint Kodreán címlapjai.
 
(Persze nem 100%,csak én így gondolom...)

Lehet. Kis Gettónak belső grafikái voltak, az biztos. Utána kéne olvasni, de nincs ihletem hozzá.
 
Eszembe jutott, hogy a 80-as évek elejérő származó régi Mikro Magazinokba milyen jó volt pár évvel ezelőtt újra beleolvasni. Előtódultak a régi emlékek, azoknak az időknek a hangulata. Megmosolyogtató az egész oldalas Proper 16 és Proper 32 hirdetés is. Ezek magyar gyártmányú PC utánzatok voltak, kb. a Spekivel egy időben, már az is kiröhögte a magyar ipar csúcstermékeit.
Emlékszem, hogy apám munkahelyén (Debreceni Tervező Vállalat, ma Keletterv, vagy mi) az ott számítógéppel foglalkozó emberek mondták, hogy ezek a kis Spektrumok meg Commodore-ok magasan fölötte vannak azoknak a gépeknek, amiket ők bent használnak komoly vállalati célokra.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Nem ez a Kodreán volt a Kis Gettó?

Szerintem kettő különböző személyről van szó.
Kis Gettó-nak is jelentek meg a levrovban grafikái,viszont teljesen más stílusú grafikák,mint Kodreán címlapjai.
 
(Persze nem 100%,csak én így gondolom...)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nekem is megvan a hazai ős számítógépes szaksajtó szinte hiánytalanul.A kedvenc borítóm,Kodreán Zoltán címlaptervei közül a Commodore Világ1. mellközép rúgást gyakoroló kifacsart nindzsája.
 
Volt még egy újság,úgy 90 környékén ami Amiga,C64-el foglalkozott,ám sehogy nem jut az eszembe...
Nekem volt pár Amiga Format magazinom is,talán még meg is vannak valahol...Természetesen ezekhez járt egy 3.5" lemez játékdemóval.Általában igen borsos árakon lehetett hozzájutni ezekhez az újságokhoz,vagy szétnézett használt példányokat kapott kölcsön az ember.

Volt egy Amiga Magazin is, amit tegnap kifelejtettem a felsorolásból.
A Spectrum Világ rövid neve meg SpV volt a CoV-hoz hasonlóan.
A CoV-ban a kedvenc rovatom a CoVboy levelező rovata volt. Szétröhögtük az agyunkat a hülye kérdésekre adott idióta válaszokon.
 
Nem ez a Kodreán volt a Kis Gettó?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Figyelem!
Találtam egy veszélyesen jó oldalt.:
 
http://pcvilag.muskatli.hu/irodalom/beg ... index.html
 


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


A kedvenc borítóm,Kodreán Zoltán címlaptervei közül a Commodore Világ1. mellközép rúgást gyakoroló kifacsart nindzsája.

Ez hihetetlen
 
Anatómia és perspektíva kb. az általános iskola alsó tagozatának rajzórájának a szintjén
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”