Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Asus Xonar hangkártyák

BarateGites
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.06.12., szomb. 12:57
Értékelés: 0

Re: Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: BarateGites »

Melyik rendelkezik jobb szoftverfunkciókkal?

Van hallható különbség mindkettő között? a kreatív megoldás olcsóbb az Amazon raktárában, ezért ezt néztük.

Mi a véleményed mindkettőről?

Szeretném, ha ezekről a kártyákról áttekintenék az SNR-t és a tényleges kimeneti impedanciát, valamint a SINAD tesztet stb.

Van egy MSI B450 Gaming PLUS alaplapom, de az ember a fedélzeten csak meleg szemét, ha megfelelő fejhallgatóhoz csatlakozik, például HD58X Jubilee vagy HD6XX

Emlékszem, a régi Xonar Főigazgatóságom éjjel-nappal minőségi különbségeket mutatott, de ez sajnos a PCI old school portja.

Kíváncsi vagyok, hogy ezek közül a vállalatok közül melyik gyárt jobb hangminőséget és illesztőprogramokat a Windows 10-hez?

Avatar
leonel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2012.05.21., hétf. 11:43
Értékelés: 73

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: leonel »



Tegnap a kezeim közé került az új Essence One MKII MUSES Edition hangkártya:
 
http://www.asus.com/Essence_HiFi_Audio/ ... S_Edition/
 
 
Mivel én bonthattam fel, ezért járatnom kell pár napot mielőtt komolyabb véleményt tudnék mondani róla, de annyi hamar lejött hogy sokat reszeltek rajta, a jól bevált MUSES opamp-ok mellé jobb kondik, és jobb USB receiver került, az új DSP firmware pedig az új driverrrel már DSD-t is tud.
 
Engem elsősorban a DSD miatt érdekel a kártya, de PCM-ben is jobb lett az elődtől

Üdv,
 
Érdeklődnék, hogy esetleg sikerült-e már fülügyre venni?
Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.
Köszönöm.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Tegnap a kezeim közé került az új Essence One MKII MUSES Edition hangkártya:
 
http://www.asus.com/Essence_HiFi_Audio/ ... S_Edition/
 
 
Mivel én bonthattam fel, ezért járatnom kell pár napot mielőtt komolyabb véleményt tudnék mondani róla, de annyi hamar lejött hogy sokat reszeltek rajta, a jól bevált MUSES opamp-ok mellé jobb kondik, és jobb USB receiver került, az új DSP firmware pedig az új driverrrel már DSD-t is tud.
 
Engem elsősorban a DSD miatt érdekel a kártya, de PCM-ben is jobb lett az elődtől

Trym84
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.01.05., vas. 12:38
Értékelés: 13

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Trym84 »


Sziasztok
 
Nem rég vagyok fenn az oldalon, de kicsit szúrja a szemem, hogy Asus Xonar topic van, SoundBlaster X-Fi topic pedig nincs!
 
Szóval... Ha Asus Xonar topic van, SoundBlaster X-Fi topic hogyhogy nincs? Azért ők is csináltak, és még a mai napig is csinálnak nagyon jó hangkarikat! Vagy ha SB nincs is, de azért az Auzentech X-Fi szériái is megérdemelnének 1 topicot. Szerintem legalábbis
 
Én pl. rengeteg infot tudnék róluk adni. Pl: Van 1-2 újság cikkem is az X-Fi karikról, na meg 2008 óta kinozom az Elite Pro-mat, 2010 óta az Xtreme Gamer Fatal1ty Pro-mat, és közel 1 éve egy Auzen X-Fi Prelude-t.
 
Szóval akit esetleg érdekelne egy X-Fi topic... Nyithatnánk(persze nem rivalizálásként )
 
A Xonar fanoktól bocs emiatt a hsz-ért!

"Hail The Hordes - See You in Valhalla" /Quorthon/
--------------------------------------------------------------
Gép : Aerocool AeroEngine II(SoundBlaster X-Fi mod) l Be Quiet! BQT E500W l Gigabyte GA-MA770T UD3 2.0 + full Nickel/Acetal EK waterblock l AMD Phenom II X4 955 Black Edition + EK Supreme LTX Nickel/Acetal(Intel "X" mod) l 4x2Gb DDR3 Corsair Dominator GT 2000 Mhz + EK RAM Dominator Nickel/Acetal l Gigabyte GTX 285 1GB + EK full cover Nickel/Acetal l FrozenQ Liquid Fusion uv blue 250mm l Samsung F4 2Tb l Laing DDC 1T Plus + Phobya silver nickel top l Alphacool NexXxos Xtreme 360 + 3x Enermax TB Vegas Duo + 3x Arctic F12 Pro PWM l Asus DRW 2014 L1T l Sound Blaster X-Fi Elite Pro (7.1) + EK waterblock l Auzentech X-Fi Prelude (7.1) l SoundBlaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro (7.1) l Monitor: LG IPS 237L l Projektor : Optoma HD72i l Hangcucc : 3 db Logitech Z5500 Digital (THX) l mp4 lejátszó: 2db, Creative ZEN X-Fi2 8GB, 16 GB l Fejhallgató: SHURE SRH 440 (Studio), Audio Technica ATH SJ50 (DJ)  Autó: BMW 320i 2,2 170 LE

Avatar
thomasrc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.09.09., hétf. 21:07
Értékelés: 2
Kapcsolat:

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: thomasrc »


Felhoznám a topikot pár szó erejéig.
 
steven7 jóvoltából beszereztem egy Essence ST hangkártyát. LME49720NA-s műveletivel kaptam meg. Megmondom őszintén, nem számítottam ekkora hangzásbeli különbségre a Xonar DX-hez képest. Mikor először meghallottam, kicsit leesett az állam... Pedig az ST előtt maga a Xonar DX volt számomra a tökéletes hang megtestesítője.
 
A lényeg, hogy közben vettem hozzá még pluszban néhány műveleti erősítőt tesztelgetni:
 
- LME49720HA
- LME49860NA
- LME49990MA
 
Egyelőre csak az LME49860-ast tudtam kipróbálni, mert a másik kettő további bűvészkedést igényel.
 
Az LME49720NA-ban egy valami nem tetszett, hogy a mélyek szinte kivitték a dobhártyámat... Persze megszokható egy idő után, de ez a problémám megszűnt az LME49860-assal. Épp csak annyival kevesebb a mély benne, hogy ne vigye ki a dobhártyámat. A közép és magas hangokban is mintha lenne változás, nekem teltebbnek tűnnek egy árnyalatnyival és jobb a fülemnek. Van a hangszínben egyfajta melegebb tónus, ami nekem tetszik. Szóval egyelőre marad ez.
 
Az LME49990-esre kíváncsi leszek, ugyanis a fórumok szerint lekörözi mindkét műveletit hangzásilag. Ugyanakkor viszonylag kevés információt találtam róla ezzel kapcsolatosan, szóval még kérdéses... Valaki esetleg próbálta már? - Egyetlen bökkenő, hogy nekem csak három darabom van belőle és négy kéne a hangkártyába, szóval ennek a tesztelése még odébb van.
 
Ui.: Egyébként meglepő, hogy ez az egyetlen topik van a Hardver fórumban. Ennyire jók az ASUS hangkártyák, hogy másról nem is érdemes itt beszélni?

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Ez a topik még él?

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: bazzs »



230 Voltos bementi fesz kell a dacnak, milyen aksira gondoltál?


 
 
Kérdezd ValhallA-t, hátha ad valami okos tippet.
Finesse !

Avatar
Medvezsidó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.09.23., csüt. 21:06
Értékelés: 51

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Medvezsidó »



Mindenképpen próbáld ki aksiról hajtva! Több kategóriával jobb hangot kapsz utána!


 
230 Voltos bementi fesz kell a dacnak, milyen aksira gondoltál?

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: bazzs »



Üdv Mindenkinek!
 
A héten hozzájutottam egy Asus Xonar Essence One dac-hoz. Pc-re van kötve a dac egy coax kábelen keresztül. Lenne pár kérdésem nálam tapasztaltabb emberekhez hogy mit hogyan érdemes beállítani.
Az első az lenne hogy a digit kimenetet milyen mintavételi frekvenciára állítsam.Mindig a lejátszani kívánt zenéhez kell állítani vagy, elég ha ráteszem a legnagyobbra (192khz/24 bit). A másik a dac-on ki/be kapcsolható Upsampling. Kinek mi a tapasztalta érdemes e használni vagy nem. Igazából egy nem túl kitartó összehasonlítást már eszközöltem és sajnos nem hallottam különbséget a kettő között. Illetve hogy a kimenet mintavételi frekvenciáját mire teszem abba se hallottam eddig alapvető különbséget.
Illetve egy harmadik kérdés azoknak akiknek ilyen dacja van, hogy próbálkoztak e opamp módosítással. Én tervezem 6 darab NE5532es műveleti erősítő cseréjét 6 darab OPA2107es-re. De eddig még a gyári felállással hallgatom.
 
Előre köszönöm a tippeket, tanácsokat!


 
 
Mindenképpen próbáld ki aksiról hajtva! Több kategóriával jobb hangot kapsz utána!
Finesse !

Avatar
Medvezsidó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.09.23., csüt. 21:06
Értékelés: 51

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Medvezsidó »


Üdv Mindenkinek!
 
A héten hozzájutottam egy Asus Xonar Essence One dac-hoz. Pc-re van kötve a dac egy coax kábelen keresztül. Lenne pár kérdésem nálam tapasztaltabb emberekhez hogy mit hogyan érdemes beállítani.
Az első az lenne hogy a digit kimenetet milyen mintavételi frekvenciára állítsam.Mindig a lejátszani kívánt zenéhez kell állítani vagy, elég ha ráteszem a legnagyobbra (192khz/24 bit). A másik a dac-on ki/be kapcsolható Upsampling. Kinek mi a tapasztalta érdemes e használni vagy nem. Igazából egy nem túl kitartó összehasonlítást már eszközöltem és sajnos nem hallottam különbséget a kettő között. Illetve hogy a kimenet mintavételi frekvenciáját mire teszem abba se hallottam eddig alapvető különbséget.
Illetve egy harmadik kérdés azoknak akiknek ilyen dacja van, hogy próbálkoztak e opamp módosítással. Én tervezem 6 darab NE5532es műveleti erősítő cseréjét 6 darab OPA2107es-re. De eddig még a gyári felállással hallgatom.
 
Előre köszönöm a tippeket, tanácsokat!

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tevedtem,kamu volt az elado.itt is 120 korul mennek sajna.De ami szerintem megeri,auralic ark mx 150penzert.
 

SZiasztok!!!Raakadtam a neten egy essence one ra,azonnal meg is rendeltem!!!!ara:30 ezer forint ,uj a keszulek!!
 
 



Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SZiasztok!!!Raakadtam a neten egy essence one ra,azonnal meg is rendeltem!!!!ara:30 ezer forint ,uj a keszulek!!
 

Sziasztok!
 
Rákérdeztem az Asusnál, mikortól lehet kapni nálunk is a Xonar Essence One-t. Ezt a választ küldték:
 
"Tisztelt Ügyfelünk!
 
A Xonar Essence One DAC javasolt fogyasztói ára 149000 Forint lesz és várhatóan februárban érkezik a termék az országba. A kollégám egyeztetett a nagykereskedővel és a Ramiris EU Zrt. fog várhatóan hozni ilyen hangkártyát az országba... Tudomásom szerint jelenleg sem az ST sem pedig a HDAV termékvonalban nem lesz újítás, így nem tudom megmondani esetleges jövőbeni kártyák támogatják-e a H6 kártyát..."



Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Fémházas 49720NA -t még nem hallottam, szerintem rendelek belőle, ha jó a hangja nem nagy ügy hajlítani egy olyan árnyékoló lemezt ami alatt elfér.

 
Lehet DIP-8 adapterrel együtt is rendelni, kérésre bele is forrasztják. Egyetlen hátránya, hogy nagyon melegszik, még árnyékolólemez nélkül is. Én ezért csak a H6 kártyán használok ilyeneket.
 

 
Egyébként többféle hűtést barkácsoltak már hozzá, itt van két példa:
 

 


Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Dehogy zavartál meg, köszönöm a tippet
 
Elnézést ha esetleg félreérthető voltam, nem magával a 49720NA-val van bajom,
hanem arra próbáltam utalni az előző írásomban hogy az AKG fülesem hangja az Essence STX erősítőjével hajtva
vékonyabb kicsit mint az ízlésem, ezt a 2134 testesebb hangja jól kompenzálja.
Fémházas 49720NA -t még nem hallottam, szerintem rendelek belőle,
ha jó a hangja nem nagy ügy hajlítani egy olyan árnyékoló lemezt ami alatt elfér.
 
Az essence one-hoz egyébként az Asus Magyaro. képviselet jóvoltából elsők között volt szerencsém;
nagyon vártam, de a hangja gyári állapotában nekem sajnos nem jött be, és akkor nem volt lehetőségem
opampokat cserélgetni benne - az elvárások pedig talán túlzottak voltak
(egy jobbfajta ess sabre dac, zero dac, komolyabb usb-spdif transport ellenében kellett volna megállnia a helyét).
 
zenére végül másfele találtam megoldást, a xonar pedig játékra tökéletes nekem
 
 

Elnézést, nem akartalak megzavarni, főleg ha Te az LME49720-at fémesebbnek, fárasztóbbnak gondolod, és szerinted szerény mélytartománya van. Rendeltem jópár típusból, végigpróbáltam őket, és nálam egyértelműen az LME49720 volt a legjobb. A technikai paraméterek alapján is fényévekkel jobb az OPA2134-nél. Van belőle fémházas LME49720HA is, ami még jobb, viszont nem fér be a hangkártya burkolólemeze alá. Esetleg valami gyengébb minőségű kínai változatot hallgathattál? Én tőle vettem már kétszer is, csak ajánlani tudom. Még annyit, hogy az ASUS árult az ST/STX pároshoz opamp upgrade KIT-et, amiben egész véletlenül egy pár LME49720NA volt, illetve a One-t már gyárilag ezzel hozták ki. Az lehet, hogy nekem esetleg botfülem van, de az ASUS ekkorát nem tévedhet.



Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Akkor ha minden igaz érdemesebb a PCI-os változatot választani. Mondjuk nem értem, hogy hogy hagyhatták ki ezt az órajel hangolást az STX-ből.
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »



Nincs, mert a PCI is bőven elég a kártya adatforgalmához. Ha jól tudom, eredetileg így is tervezték, csak a szabványok fejlődése miatt készült belőle PCIe változat, és az átalakító helyigénye miatt maradt ki az STX-ből a low jitter precision clock áramkör.


Értem, köszi a válaszokat!
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



köszönöm a tippet, ha hozzájutok egy párhoz akkor meghallgatom azzal
azonban abból kiindulva azonban hogy a 2134 jót tesz a xonar saját füles-erősítőjével hajtott akg k501 fülesem hangjának,
a 49720 -tól fémesebb - fárasztóbb hangot "várnék" szerényebb mély-tartománnyal - kíváncsi lettem.


Elnézést, nem akartalak megzavarni, főleg ha Te az LME49720-at fémesebbnek, fárasztóbbnak gondolod, és szerinted szerény mélytartománya van. Rendeltem jópár típusból, végigpróbáltam őket, és nálam egyértelműen az LME49720 volt a legjobb. A technikai paraméterek alapján is fényévekkel jobb az OPA2134-nél. Van belőle fémházas LME49720HA is, ami még jobb, viszont nem fér be a hangkártya burkolólemeze alá. Esetleg valami gyengébb minőségű kínai változatot hallgathattál? Én tőle vettem már kétszer is, csak ajánlani tudom. Még annyit, hogy az ASUS árult az ST/STX pároshoz opamp upgrade KIT-et, amiben egész véletlenül egy pár LME49720NA volt, illetve a One-t már gyárilag ezzel hozták ki. Az lehet, hogy nekem esetleg botfülem van, de az ASUS ekkorát nem tévedhet.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


köszönöm a tippet, ha hozzájutok egy párhoz akkor meghallgatom azzal
azonban abból kiindulva azonban hogy a 2134 jót tesz a xonar saját füles-erősítőjével hajtott akg k501 fülesem hangjának,
a 49720 -tól fémesebb - fárasztóbb hangot "várnék" szerényebb mély-tartománnyal - kíváncsi lettem.
 
 

Kedves IamMenyus! Javaslom, próbáld ki két LME49720NA IC-vel is, nálam az vált be legjobban.



Avatar
Limo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.03.23., pén. 09:06
Értékelés: 1

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Limo »



Neten több helyen is olvastam h fülessel használva Xonar Essence kártyákon érdemes a két gyárilag beletett JRC 2114 műveleti erősítőt
OPA 2134 -ra cserélni. Ezt hétvégén jól ki is próbáltam a játékos gépemben levő Essence STX kártyán a jó öreg AKG K501 fülesemmel.
 
Nem vártam csodát, de kellemesen csalódtam, a csere után nyíltabbnak és tisztábbnak tűnik a hangja,
játékoknál DolbyHP módban a térhatás is jobb lett - én biztosan nem fogom visszatenni a gyári opamp -okat.
 
A cserét kis költsége miatt ajánlom kipróbálni mindenkinek aki Essence ST, vagy STX kártyát használ fülessel
 
 
 
u.i.: a kártya RCA kimeneteit használva állítólag jobb az OPA 2134 nél az LM 6172, ezt nem próbáltam, én fülessel használom.


 
Köszönöm a tippet!

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



... a PCI/PCIe csatalófelület közözötti különbségnek van vmi hangra gyakorolt hatása?


 
Nincs, mert a PCI is bőven elég a kártya adatforgalmához. Ha jól tudom, eredetileg így is tervezték, csak a szabványok fejlődése miatt készült belőle PCIe változat, és az átalakító helyigénye miatt maradt ki az STX-ből a low jitter precision clock áramkör.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Talán hülye a kérdés, de azért mégiscsak felteszem: Van vmi különbség hangban a Xonar Essence ST és az STX között? Másszóval a PCI/PCIe csatalófelület közözötti különbségnek van vmi hangra gyakorolt hatása?


 
Az ST két dologban több, mint az STX: a PCI-PCIe fordító helyére beépítettek egy low jitter precision clock áramkört, ami valószínűleg javít a hangján, illetve ki tudod egészíteni 7.1-re egy H6 nevű kártyával.
 
 
Neten több helyen is olvastam h fülessel használva Xonar Essence kártyákon érdemes a két gyárilag beletett JRC 2114 műveleti erősítőt OPA 2134 -ra cserélni.

 
Kedves IamMenyus! Javaslom, próbáld ki két LME49720NA IC-vel is, nálam az vált be legjobban.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Neten több helyen is olvastam h fülessel használva Xonar Essence kártyákon érdemes a két gyárilag beletett JRC 2114 műveleti erősítőt
OPA 2134 -ra cserélni. Ezt hétvégén jól ki is próbáltam a játékos gépemben levő Essence STX kártyán a jó öreg AKG K501 fülesemmel.
 
Nem vártam csodát, de kellemesen csalódtam, a csere után nyíltabbnak és tisztábbnak tűnik a hangja,
játékoknál DolbyHP módban a térhatás is jobb lett - én biztosan nem fogom visszatenni a gyári opamp -okat.
 
A cserét kis költsége miatt ajánlom kipróbálni mindenkinek aki Essence ST, vagy STX kártyát használ fülessel
 
 
 
u.i.: a kártya RCA kimeneteit használva állítólag jobb az OPA 2134 nél az LM 6172, ezt nem próbáltam, én fülessel használom.

Avatar
Limo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.03.23., pén. 09:06
Értékelés: 1

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Limo »


Talán érdekes lehet némi felhasználói vélemény: egy Asus Xonar Essence One ketyeg nálam otthon és a teljesennél egy kicsivel jobban rendben van. Ami egyben kicsit kritika is, mert jó lett volna, ha azt írhatom, hogy istenkirálycsászár a cucc. Bevallom, magam is azt gondoltam az előzetes olvasmányaim alapján, hogy nagy durranás lesz. Kulturált és ízléses a kiszerelés, mondhatni, hogy van benne anyag. Tiszta, korrekt hangja van és ár/érték szempontból is szerintem az árán túlteljesít. Jobb Hi-Fi környezetben dolgozatva (PC-ről USB-n csatlakoztatva NAD C356BEE végfokként és JMLabs Focal 826 hangfalak) nagyon profin és meggyőzően teljesít extra kábelezés nélkül is. Mérföldekkel csodálatosabb a hangja, akár CD-lejátszóból, akár mondjuk egy PS3-ból kinyerhető hanghoz képest, de hát ennek így is kell lennie. Aki ilyen környezetbe szánja (mint én is), az szerintem jó vételt csinál vele.
Érdekességként egy cimbinél megteszteltük high-end környezetben, konkrétan egy méregdrága MSB Labs DAC helyére egy álom-környezetbe tettük be (Pass XA30 Class A erősítő, szuper kábelezés és csúcshangfal, stb.). Maradjunk annyiban, hogy nem ért meglepetés, pedig titokban azért naívan reménykedtem benne, hogy fog. Csacskaság is volna most lehúzni őt, hiszen végülis egy dolog volt a cél: kipróbálni. Hát nem oda való volt.
Viszont nagyon kipróbálnám némi OP-amp tuninggal, van valakinek ötlete/tapasztalata, hogy honnan lehet bele való csipeket begyűjteni és vajon melyik lehet egy kecsegtető konfiguráció?

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Talán hülye a kérdés, de azért mégiscsak felteszem: Van vmi különbség hangban a Xonar Essence ST és az STX között? Másszóval a PCI/PCIe csatalófelület közözötti különbségnek van vmi hangra gyakorolt hatása?
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Még annyi plusz infó az új driverhez (ebben már 2.0.0.10-es ASIO van szemben a hivatalos Asus driver 2.0.0.7-es ASIO-jával), hogy valószínűleg nem a DPC latency okozza a belassulást és akadást, mert a gépen a latency csúcsok 8 ms körüliek, az ASIO buffer pedig 10 ms-re van állítva, a pattogást meg végképp nem tudom, hogy mi okozhatja. Egyelőre visszaálltam az ASIO4ALL 2.10-re, azzal minden tökéletesen működik.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”