Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

hi-fi-állvány

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ivancso89 írta:
2022.11.21., hétf. 14:59
Alby_ írta:
2018.11.09., pén. 09:56
Sziasztok!
Lehet kapni mosógép alá ajánlott rezgéscsillapító gumiszőnyegeket. Ez piszkálja a hifis fantáziámat.
(Általában 50x62x1cm méretű. Szintetikus gumi. Gondolom vágható.)
Lehet kapni effélét Praktikerben, Diégóban, és OBIban Kenobi.
Kérdésem, hogy próbált e már valaki ilyet, és mire, hogy milyen eredménnyel?
Meg lehetne talán próbálni
- hifi állvány alá,
- készülék alá polccal,
- mélyláda alá,
- hangfal és állványa közé.
Érdemes vajon vele próbálkozni, láttok benne fantáziát, vagy hülyeség az ötlet? Mit gondoltok róla?

Kép

Szia!

Próbáltad végül? Én is ezen agyalok éppen, de nem nagyon találtam róla infót hifis körökben...
Majdnem napra pontosan negy evvel ezelotti hozzaszolasra reagaltal. Bar lehet azita csak kiprobalta. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

ivancso89
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.02.03., hétf. 10:42
Értékelés: 0

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: ivancso89 »

Alby_ írta:
2018.11.09., pén. 09:56
Sziasztok!
Lehet kapni mosógép alá ajánlott rezgéscsillapító gumiszőnyegeket. Ez piszkálja a hifis fantáziámat.
(Általában 50x62x1cm méretű. Szintetikus gumi. Gondolom vágható.)
Lehet kapni effélét Praktikerben, Diégóban, és OBIban Kenobi.
Kérdésem, hogy próbált e már valaki ilyet, és mire, hogy milyen eredménnyel?
Meg lehetne talán próbálni
- hifi állvány alá,
- készülék alá polccal,
- mélyláda alá,
- hangfal és állványa közé.
Érdemes vajon vele próbálkozni, láttok benne fantáziát, vagy hülyeség az ötlet? Mit gondoltok róla?

Kép

Szia!

Próbáltad végül? Én is ezen agyalok éppen, de nem nagyon találtam róla infót hifis körökben...

Avatar
Atomhuzat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.06.12., csüt. 14:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Regöly

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Atomhuzat »

Sziasztok!

A jobb oldali D2 eredeti kép megvan valakinek?
allvany_lab.png
allvany_lab.png (955.15 KiB) Megtekintve 4257 alkalommal

Köszönöm!
Primare SPA23 - Elac Carina 247.4 - 241.4 - 243.4 - BenQ W1070 - 106" Screen - PS5

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

És immár beköltözve...
Csatolmányok
20220105_204950.jpg
20220105_204950.jpg (1.76 MiB) Megtekintve 4901 alkalommal
20220105_204959.jpg
20220105_204959.jpg (1.72 MiB) Megtekintve 4901 alkalommal
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Közben készült egy készülékállvány is az ünnepek alatt!
Előzetesen nagy reményeket fűztem hozzá, de azért volt bennem félsz is, hátha kapufa lesz. Fellélegeztem...
Kicsit ipari a dizájn, de nekem bejön, és a legfőbb, hogy praktikus.
Csatolmányok
20211231_130802.jpg
20211231_130802.jpg (1.78 MiB) Megtekintve 4904 alkalommal
20211231_130752.jpg
20211231_130752.jpg (1.81 MiB) Megtekintve 4904 alkalommal
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: sony309 »

suprnova írta:
2021.11.12., pén. 10:07
elengedtem a projektet
Köszönöm a választ!
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Szia, elengedtem a projektet, eladtam a szeparált készülékeimet, az egybe hifimhez nem kell állvány :)
sony309 írta:
2021.11.11., csüt. 17:10
suprnova írta:
2021.04.06., kedd 16:07
Csinálnék egy Hifi Racks Podium Ref. állványt.
Üdvözlet, szervusz!

Érdeklődök, hogyan áll a projekted? Hol tartasz? Mit, milyen anyagból, hogyan csináltál, csináltattál?
Nekem is tetszik ez az állvány, én is belevágok. Anyagok felkutatásánál tartok, ezért kérdezem.
Köszönöm a választ!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Online
Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: sony309 »

suprnova írta:
2021.04.06., kedd 16:07
Csinálnék egy Hifi Racks Podium Ref. állványt.
Üdvözlet, szervusz!

Érdeklődök, hogyan áll a projekted? Hol tartasz? Mit, milyen anyagból, hogyan csináltál, csináltattál?
Nekem is tetszik ez az állvány, én is belevágok. Anyagok felkutatásánál tartok, ezért kérdezem.
Köszönöm a választ!
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Sziasztok! Csinálnék egy Hifi Racks Podium Ref. állványt, 40mm vastag táblásított tm tölgy lapból lesznek a polcok, de az esztergályos munka miatt a lábak ill., a polcok kapcsolódási pontjainak kialakításáról nincs valakinek fotója ne adj' Isten rajza? A youtube-os összeszerelős videót láttam, elképzelésem van de nem biztos, hogy jó :)
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Palm »

Palm írta:
2020.10.24., szomb. 15:48
A meglévő saját magam álltal készített tv-hifi asztalt gondolkodtam, hogy lecserélem olyanra, amin a center hangfal elfér a tv alatt.
Sok gondolkodás után úgy döntöttem, hogy inkább a tv-hez csinálok állványt, amit rá lehet rakni a tv asztalra és alatta elfér a center hangfal. Nem lett volna esztétikus olyan asztal, aminek 4 szintje van és a center résznél kiugróan nagyobb a távolság a 2 szint között. Másrészt ha lecserélem a hangrendszert és magasabb lesz a center, akkor csinálhatok új asztalt, a régivel meg nem tudok mit kezdeni. Eladással meg nincs humorom bajlódni.
A készülő félben lévő tv "láb" alumínium lesz. Gondolva a jövőre nagyobb tv is rá fog férni és dönthető lesz.
CNC lézer vágással készülnek a talpak, a csövek/zárt szelvények simán daraboló fűrésszel vágva megfelelő méretre és szögre. A hegesztést egyik ismerősöm fogja csinálni, aki igen profi ezen a téren. A kész "láb" homokszórva lesz és porlakkozva több rétegben. Talán 1 hónap múlva kész lesz.
Több kisebb dolog készül inkább. A tervezés során sok gondolkodás után született ez az ötlet. Hogy fér el, takaríthatóság, esztétika, stb.
A tv kap 1 állítható magasságú tartót, ami 3 lábú.
A center kap 1 egyszerű szintén 3 lábú, de alumínium állványt.
Az erősítő és a jelforrások pedig készülék asztalokat.
Az alap design elgondolás a készülék asztalokhoz a Naim frame.
3 ponton fog egyik szint a másikra "támaszkodni".
A fa rész még jó kérdés mi lesz. Rétegelt fa lemez és tömör fa (fenyőfa, bambusz, stb., ami táblásítva kapható) is számításba került. A beszerezhetőség és az ár dönt majd.
A szintek között a tartó részt aluminium zárt szelvényből tervezem és csőből bronz tüskékkel.
Lehet akril is kerül bele és kerámia csapágygolyó.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Palm »

A meglévő saját magam álltal készített tv-hifi asztalt gondolkodtam, hogy lecserélem olyanra, amin a center hangfal elfér a tv alatt.
Sok gondolkodás után úgy döntöttem, hogy inkább a tv-hez csinálok állványt, amit rá lehet rakni a tv asztalra és alatta elfér a center hangfal. Nem lett volna esztétikus olyan asztal, aminek 4 szintje van és a center résznél kiugróan nagyobb a távolság a 2 szint között. Másrészt ha lecserélem a hangrendszert és magasabb lesz a center, akkor csinálhatok új asztalt, a régivel meg nem tudok mit kezdeni. Eladással meg nincs humorom bajlódni.
A készülő félben lévő tv "láb" alumínium lesz. Gondolva a jövőre nagyobb tv is rá fog férni és dönthető lesz.
CNC lézer vágással készülnek a talpak, a csövek/zárt szelvények simán daraboló fűrésszel vágva megfelelő méretre és szögre. A hegesztést egyik ismerősöm fogja csinálni, aki igen profi ezen a téren. A kész "láb" homokszórva lesz és porlakkozva több rétegben. Talán 1 hónap múlva kész lesz.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

matyi94 írta:
2020.09.23., szer. 10:48
Végre elkészült az állványom!
Kép

A lemezjátszó elcsatolására szívesen fogadnék pár tanácsot! Ezt leszámtva iszonyatosan büszke vagyok rá, lévén az első bútor, amit valaha terveztem és építettem.
Gratulálok, ötletes!
Lemezjátszó elcsatolás dolgában, nekem a 10mm-es üveglap, alatta egy 3-as szett öntapadós Soundcare 00201("pogácsa") vált be. Ár/érték arányban nagyszerű, kb 15e-böl kijön.
Persze a határ a csillagos ég, csak a felhasználó fantáziája, és a pénztárcája szab határt, de azt mondom, nem érdemes nagyon túlspirázni a dolgot, a kevesebb, néha több.
Aztán az sem mindegy, hogy kb. ahány lemezjátszó, annyiféle felületen érzi jól magát.
Nincs mese, kisérletezni kell, ki kell ismerni minn nyújtja a legjobb teljesitményt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
matyi94
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.06.14., pén. 17:25
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: matyi94 »

Végre elkészült az állványom!
Kép

A lemezjátszó elcsatolására szívesen fogadnék pár tanácsot! Ezt leszámtva iszonyatosan büszke vagyok rá, lévén az első bútor, amit valaha terveztem és építettem.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.09.10., csüt. 16:02
meggyöztek a fenti érvek, idöt is találtam, körisfát vettem, vágtam, fúrtam, ragasztottam...elkészült mind a 4 szint.
Nyilván/sajnos nem olyan pontos mintha profi mühely csinálta volna, viszont benne a saját munka öröme. A tüskék alatt még variálgatok (simán az állványra, csak pénzérmék alattuk [benyomódás ellen], stb)
Gratula! leborulok.gif

Én sajnos sem nem vagyok ennyire ügyes, sem időm nincs barkácsolni, így kénytelen voltam gyári megoldáshoz folyamodni...
Csatolmányok
7AF4559B-50A7-4E51-8F00-0DC50914E775_1_201_a.jpeg
7AF4559B-50A7-4E51-8F00-0DC50914E775_1_201_a.jpeg (2.23 MiB) Megtekintve 7786 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.06.17., szer. 16:06
avl2 írta:
2020.06.17., szer. 15:46
...
A: tömör lap a polc és a lábak pl. összecsapolva rögzítve; a lábak önmagukban összefüggöek, négy 1-1- darabból álló láb
B: tömör lap a polc és a lábak szintenként külön
C: nem tömör lap a polc, "csak" "lécek" a készüléktartók
D: a lábak meglehetösen tömörek (tégla, fa, ...), polc lehet tömör lap is, de "léc" is


allvany_lab.png


melyiknek mi lehet hangzásra, készülék hangzására való hatása, elönye ?
egyéb gondolatok is érdekelnek, köszönöm.
praktikus elönyök is érdekelnek, de azt inkább látom (elkészítési egyszerüség, variálhatóság, készülék porosodása (le tudom takarni használaton kívül, hozzávalók ára,....)
Nekem a B típusú van, minden polcláb külön tüskén áll az alatta levő polcon.
.....
Viszont a megoldás praktikus oldala, hogy a polcok lábastól csak úgy lekaphatók egymásról. Ezért, egyrészt olyan sorrendben helyezed őket egymásra, ahogy szeretnéd...... Fentről bontod le, alulról építed vissza
meggyöztek a fenti érvek, idöt is találtam, körisfát vettem, vágtam, fúrtam, ragasztottam...elkészült mind a 4 szint.
Nyilván/sajnos nem olyan pontos mintha profi mühely csinálta volna, viszont benne a saját munka öröme. A tüskék alatt még variálgatok (simán az állványra, csak pénzérmék alattuk [benyomódás ellen], stb)
D4A1B552-C3AC-434C-BB05-BBC586433BAD.jpeg
D4A1B552-C3AC-434C-BB05-BBC586433BAD.jpeg (31.86 KiB) Megtekintve 7794 alkalommal

Online
Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: kupecke »

A D1-es nagyon ismerős :smile29:
Nem tudom hangra milyen, az biztos, hogy stabil, egyik legfontosabb szempont, hogy babám ízlésének megfelelt, hasonlót talált a printerest-en, nappalihoz ment, megcsináltam. ( persze a polcoknál ügyeltem a nemesfára ;) ) Azóta nem mozdítottam, nem is lehet, ezen kell nekem tetszően szólnia mindennek, legyen az bármely komponens. Semmilyen plusz izolációt nem alkalmazok.
Ha hifis szempontból nézem és az elcsatolás tényleg olyan fontos, én a helyedben a B variáns felé indulnék, régebben én is ilyenben gondolkodtam, aztán lett, ami lett..., már az egyszerűsítés felé tartok az úton , sosem lesz belőlem hozzáértő szagértő :smile28:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.06.17., szer. 16:06
....Fentről bontod le, alulról építed vissza a rendszert...
köszönöm a bizalmat ! bemutatkoznék: Mekk Mester vagyok :D :D
10:40-töl:

youtu.be/P7S6FA3WQ6Y


de ne lebzseljetek, serkenjetek fel, elöször megcsináljuk a tetözetet

persze nem sértödtem meg, simán vicces/humor, ki gondolná, hogy alulról epitünk, felülröl bontunk ? ennek hifi forumon is kell menni ! :smile29:

szerintem sajat gyartasban egy ilyet raadasul könnyebb is, mert kisebb meretek eseten a kisebb pontatlansagok nem jönnek annyira ki, nem adodik több össze (ami egybe építésnél feszültség, hézag stb. forrása)

elöny még, hogy a szintek magassaga könnyebben modosithato.

stabilitas nem hatrany ?
gyarliag milyen megoldasok vannak a tüske talpára illetve házilag vajon hogyan lehet azt legjobban megcsinalni ?
pl. korpuszösszehuzo csavar+tönkanyával pl. https://falcodepoudvar.hu/webshop/show/ ... csavar_692
a láb rögzitese, es a csavar es annak imbuszfejébe a felette levö szint laba aljának tüskéje ?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.06.17., szer. 15:46
Egy készülékállványnak vannak vízsszintes részei, amire a készülékek jönnek és vannak a többnyire függöleges lábak.
Lábmegoldásra néhányat összemásoltam - gondolom néhányan felismerik sajátjukat, másét.

A: tömör lap a polc és a lábak pl. összecsapolva rögzítve; a lábak önmagukban összefüggöek, négy 1-1- darabból álló láb
B: tömör lap a polc és a lábak szintenként külön
C: nem tömör lap a polc, "csak" "lécek" a készüléktartók
D: a lábak meglehetösen tömörek (tégla, fa, ...), polc lehet tömör lap is, de "léc" is


allvany_lab.png


melyiknek mi lehet hangzásra, készülék hangzására való hatása, elönye ?
egyéb gondolatok is érdekelnek, köszönöm.
praktikus elönyök is érdekelnek, de azt inkább látom (elkészítési egyszerüség, variálhatóság, készülék porosodása (le tudom takarni használaton kívül, hozzávalók ára,....)
Nekem a B típusú van, minden polcláb külön tüskén áll az alatta levő polcon.
Az első kérdésedre nem tudok értelmes választ adni, mert nem tudom, hogy hangban mit jelenthet, de tényleg. Gondolom a polconkénti tüskéknek van vibrációcsökkentő hatása, de nem valószínű, hogy akkora, mint a spéci drága készülékalátéteké. Szóval lehet jobb vagy rosszabb hangban, mint a többi, tényleg nincs elég összehasonlítási alapom és tapasztalatom.

Viszont a megoldás praktikus oldala, hogy a polcok lábastól csak úgy lekaphatók egymásról. Ezért, egyrészt olyan sorrendben helyezed őket egymásra, ahogy szeretnéd, másrészt viszont amikor "nagytakarításért" szét kell szedned majd újra összeraknod a rendszert, a művelet sokkal egyszerűbb, mert a már leürített polcot egyszerűen leveszed, és könnyebben hozzáférsz a következő szinthez. Fentről bontod le, alulról építed vissza a rendszert, ha az állvány és a fal között kevés a hely, akkor ennek óriási praktikumbeli előnye van (ha az állvány a szoba közepén van, vagy annyi hely van mögötte, hogy be tudsz menni mögé, és a kábeleket kényelmesen eléred, akkor ez a praktikumbeli előny már nem akkora.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Egy készülékállványnak vannak vízsszintes részei, amire a készülékek jönnek és vannak a többnyire függöleges lábak.
Lábmegoldásra néhányat összemásoltam - gondolom néhányan felismerik sajátjukat, másét.

A: tömör lap a polc és a lábak pl. összecsapolva rögzítve; a lábak önmagukban összefüggöek, négy 1-1- darabból álló láb
B: tömör lap a polc és a lábak szintenként külön
C: nem tömör lap a polc, "csak" "lécek" a készüléktartók
D: a lábak meglehetösen tömörek (tégla, fa, ...), polc lehet tömör lap is, de "léc" is

allvany_lab.png
allvany_lab.png (955.15 KiB) Megtekintve 8255 alkalommal

melyiknek mi lehet hangzásra, készülék hangzására való hatása, elönye ?
egyéb gondolatok is érdekelnek, köszönöm.
praktikus elönyök is érdekelnek, de azt inkább látom (elkészítési egyszerüség, variálhatóság, készülék porosodása (le tudom takarni használaton kívül, hozzávalók ára,....)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: avl2 »

avl2 írta:
2016.08.05., pén. 06:34
....
nekem 20 eve az az allvanyom, amit en csinaltam fa labakkal, "MDF" polcokkal.  csakhogy nehany cucchoz szükre csinaltam: 44cm szeles cucc nem fer ra, es a KA-3020SE, KT-6040 ilyenek, ezek most a tetejen vannak egymason, ez a motivacio.
 
van valahol leiras olcson otthon egyszerüen elkeszithetö allvanyrol, ami audio szempontbol jo (kinezet meglehetösen közömbös) ? ...vagy adjam mar el a KA-3020SE-t es probaljam ki az uj erösitödet :-) ? ...ösztöl ujra több idöm lesz hallgatozni, akkorra tervezem
most is itt tartok, szóval nem kapkodok vele, nem is hiányzik annyira.
annyi, hogy skicceltem egyet;

allvany_elkepzeles.PNG
allvany_elkepzeles.PNG (52.68 KiB) Megtekintve 8338 alkalommal

ha hasonlo méretü valakinél "hentereg", illetve (egyéb) javaslatok érdekelnek;
kapott árajánlatok alapján úgy néz ki, hogy profival nem csináltatok ilyet, annyira nem kell [hisz évek óta megvagyok a gondolattal, hogy legyen, és a valóságban a régi állvánnyal], mint amennyire drágának tartom

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Sziasztok!
Ilyen,vagy hasonló készülék állványt tud nekem készíteni valaki? A lényeg,hogy állítható magasságú legyegyen a polc távolság.
A magyassága max 104 cm lehet.7 polc kéne hozzá.Nem kell csili vili,a funkcionalitás a lényeg.Most a képen látható sound arts állványom van,csak már kinőttem.Valami hasonló is megfelelne,csak állítható legyen,hogy variálni tudjam a polcok távolságát.
botgabor1@gmail.com
06202325034
állvány2.jpg
állvány2.jpg (2.1 MiB) Megtekintve 8831 alkalommal
állvány.jpg
állvány.jpg (192.61 KiB) Megtekintve 8831 alkalommal
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
matyi94
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.06.14., pén. 17:25
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: matyi94 »

Épp most fejeztem be egy ilyennek a tervezését.

Kép

Bal felül és jobb alul lemeztartó látható.

20mm-es tölgy lapokból, M20-as menetsszár lábakkal.

Hamarosan kezdi az asztalos, talán szilveszterre már kész is.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Palm írta:
2019.11.13., szer. 09:16
DIY asztalnál tűnik. Lehet tévedek, de láttam már ilyen tőcsavaros megoldást.
ilyenszerünek latszik: https://www.tnt-audio.com/clinica/flexye.html

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kép

DIY asztalnál tűnik. Lehet tévedek, de láttam már ilyen tőcsavaros megoldást.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: nadtom »

fülelek írta:
2019.04.29., hétf. 20:57
Igen.
lehet gurulós is a stelázsi, csak minőségi csapágyazott, kemény műanyag kerék legyen rajta.
pl. https://www.powerbelt.hu/38-as-sorozat-p894
Köszi! :tutiok:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”