Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Meg tudnátok írni, hol lehet tefloncsövet, és valamilyen interkonnekthez valócsillapító anyagot venni?
http://www.kolofol.hu/
 
Arra azért számíts, hogy az itthon gyártott teflon termékek elég merevek.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Neked minek tefloncső? A Kimberhez nem fog kelleni Frankinek írtam, hogy Bigi tudja ilyen csövet hol árulnak.

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »


Meg tudnátok írni, hol lehet tefloncsövet, és valamilyen interkonnekthez valócsillapító anyagot venni?
Bigit kérdezd, ő tud beszerzési forrást, nekem is mondta de elfelejtettem hol van, meg érthetetlenül is magyarázta


Köszi mindent!
Hol keressem?
Tervezek egy 2 utas monitort


Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg tudnátok írni, hol lehet tefloncsövet, és valamilyen interkonnekthez valócsillapító anyagot venni?
Bigit kérdezd, ő tud beszerzési forrást, nekem is mondta de elfelejtettem hol van, meg érthetetlenül is magyarázta

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


... interkonnekthez való csillapító anyagot venni?
Az meg mi?
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »

Meg tudnátok írni, hol lehet tefloncsövet, és valamilyen interkonnekthez valócsillapító anyagot venni?

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »


Sziasztok!
Tud valaki kimber kábelt eladót? (4tc, 4pr stb. )
legalább 8 méter kellene!

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Itt olvastam róla:HFP fórum


Érdekes és szórakoztató elmékedések, de egy próbát talán megér. Tanultam ilyesmikről, tehát képes vagyok elfogadni, hogy működhet.

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »



A harisnya kb. 500 FT/méter. (KÁCSA)
A harisnyára miért van szükség? Csak a ferritgyűrűk rögzítése miatt?
A gyűrűk száma és elhelyezkedését tapasztalati úton határoztad meg?
 
Nekem CAT7-ből van hálókábel (árnyékolás leszedve majd az érpárak visszacsavarva és 1 szálból (4/4 ér +/-) készítve), de ez is érezhető tisztulást hozott a PC-s IEC kábelhez képest. Ráadásul forrasztás nélkül csináltam, a végén krómozott dugóval.

A harisnya egy részről a helyén tartja, másrészt védi mechanikailag a ferritet. Nem szeretném széttörni az üveg kemény ferrit gyűrűt mondjuk úgy, hogy odacsapom valaminek. Bár az is igaz, erre kicsi az esély.
 
Itt olvastam róla:
HFP fórum
 
Cseréld le a dugókat forraszthatóra. Nem nagy költség. Ha kell használati utasítás a dugó szereléshez elmondom mik a tapasztalataim. Nem egyszerű elsőre!
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


A harisnya kb. 500 FT/méter. (KÁCSA)
A harisnyára miért van szükség? Csak a ferritgyűrűk rögzítése miatt?
A gyűrűk száma és elhelyezkedését tapasztalati úton határoztad meg?
 
Nekem CAT7-ből van hálókábel (árnyékolás leszedve majd az érpárak visszacsavarva és 1 szálból (4/4 ér +/-) készítve), de ez is érezhető tisztulást hozott a PC-s IEC kábelhez képest. Ráadásul forrasztás nélkül csináltam, a végén krómozott dugóval.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Köszi a gyors választ
 
Az a kábelharisnya aránytalanul drága szerintem. Nem sokkal olcsóbb mint a CAT7-es kábel. Én a hangfalkábelt szeretném majd valami hasonlóba belehúzni, nem gondoltam, hogy csak ez duplázza a kábel árát.
 
Lehet, hogy keresgélek, talán lesz máshol barátibb áron, ha igen majd megosztom az infót.

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


Lehet, hogy írtad már korábban, de ez a szalagkábel mire szolgál eredetileg?Lehet, hogy anyagában nem is olyan jó minőség.
Nem minden arany, ami szalagkábel...
 
A tápkábeled nagyon tetszik.
Leírnád az összetevőket hol és mennyiért vetted? Én is kipróbálnám. Majd mesélj a tapasztalataidról.
MIlyen kábelt használtál hozzá?
Azt tudod, hogy a csatlakozóid max. milyen vastag kábelt tudnak befogadni?

CD-ben DVD-ben és egyéb elektronikai eszközökben használják jel és tápáram vezetésre a panelek közt, tehát az audio felhasználás nem áll olyan távol tőle. Viszont, ami fontos, hogy ezöstözött vörösréz vezetők húzódnak benne. (0,7 mmx0,12 mm) Ez ha jól számolom 0,084 mm2 vezető keresztmetszet. Ez 15 eres, de mondjuk 40 eressel már egészen szép vezető keresztmetszet érhető el. (3.36 mm2)
 
"Lehet, hogy anyagában nem is olyan jó minőség.
Nem minden arany, ami szalagkábel..."
Egyetértek. Pont ezért kell kipróbálni!
 
A hálózati kábel:
A kábel CAT-6 duplán. Azaz 8 db ér / vezető ez 2,26 mm2 keresztmetszet.
A ferritgyűrűk belül 6,3 kívül 15 mm. 50 Ft/db (LOMEX)
Az IEC dugó aranyozott forrasztható 547 FT (KÁCSA)
A hálózati dugó 245 FT (BAUMAX) Ami fontos ez is forrasztható az érintkezőket ki lehet nyomni a műanyag házból, akár ki is lehetne cserélni valami másra. Ezen még dolgozok. Amúgy az érinkező nem tömör, hanem sárgaréz lemezből, kör alakúra sajtolt darab. Vagy banán dugóra is lehetne cserélni, ahogy ez a kácsás dugókban is van. Pld. van a Baumaxban egy kopp márkájú dugó, ami ezt leszámítva egy az egyben ua. A Baumaxban kb. 900 FT, a Kácsás 3840 FT!
A harisnya kb. 500 FT/méter. (KÁCSA)
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


Víztiszta szilikon szigetelést honnan tudok szerezni?
Tömítéstechnikában használnak ilyet. Hátha ez segít a keresésben. Esetleg a Lomexben kéne megkérdezni.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Lehet, hogy írtad már korábban, de ez a szalagkábel mire szolgál eredetileg?
Lehet, hogy anyagában nem is olyan jó minőség.
Nem minden arany, ami szalagkábel...
 
A tápkábeled nagyon tetszik.
Leírnád az összetevőket hol és mennyiért vetted? Én is kipróbálnám. Majd mesélj a tapasztalataidról.
MIlyen kábelt használtál hozzá?
Azt tudod, hogy a csatlakozóid max. milyen vastag kábelt tudnak befogadni?

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


Köszi a felajánlást...Az csak a probléma, hogy hangsugárzó összekötőt szeretnék ebből az áttetsző ezüstözött lapkábelből kipróbálni, ahhoz viszont legalább 2X2.5m lapkábelre lenne szükségem.
Légyszíves privátban küldj eggy árajánlatot 5m-re.

Hát sajna olyan hosszú nekem sincs hacsak össze nem forrasztok két kábelt. a hosszabb darabok úgy 140 cm-esek lehetnek max.
 
Viszont, ami engem is érdekelne, az általam belinkelt képen látható szalagkábel. Ha ebből sikerülne méterre kapni szélesebb kiszerelésben, az még hangfal kábelnek is használható lenne. Amit szereztem az csak 34 cm. (100Ft/db a Lomexben) Aszem a Nordostnak van hasonló hangfal kábele de csilliárdokért.

Üdv: Lipi
 
Ez most készült el:

Az alkatrészek közelebbről:

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


Üdv! 
SATA kábelből létezik 1 méteres hossz is?
 
 
A CAT7-es kábelt próbálta már valaki úgy bekötni, hogy nem szedte le a gyári szigetelését, árnyékolását? 
Biztosan rosszabb az eredmény, mint kibontva? Ha igen, akkor miért?
 
 
Lipi írta korábban, hogy teflonszalagba csavarta a kábelt?
Ez miért javítja a hangzást?
Lipi! próbáltad esetleg a nélkül is meghallgatni?
 
Van valami elfogadott álláspont, hogy a SATA-nál hány eret célszerű IC kábelnél felhasználni?

Én még nem láttam 1 méteres SATA kábelt, de 75 cm-es van és az szvsz. elég. Én a Mistralban vettem 250 Ft-ért ENERGY márkájú, ha egyáltalán van ilyen.
 
A teflonnal kb. úgy van, ahogy néhai is írta, biztos nem javít, de legalább nem ront rajta. Az köztudott, hogy a szigetelés anyaga is fontos. Én úgy gondolom, hogy arra kell odafigyelni ne sztatizálódó anyag legyen a szigetelés, tehát pld. a teflon v. a szilikon megfelelőbb, mint a PVC. Esetleg, amit néhai is favorizál a cipőfűző.
 
VBV 1+1 eret használ és ajánl, de én saját felelőségemre eltértem ettől szvsz. jól szól így is, de nem volt még alkalmam összehasonlítani a két változataot. Majd egyszer talán sikerül.
Üdv: Lipi
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csövi »

Víztiszta szilikon szigetelést honnan tudok szerezni?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Az említett lapkábelből én is próbálnék audio kábelt készíteni....Pontos címet szeretnék kérni, ahhol méterre kapható.

Sajnos nem kapható. Én legalább is nem tudom hol, de szívesen adok ingyé ha kell. Egyébként most vettem a kácsában rca dugókat így hamarosan ki tudom próbálni a 2x5 és a 2x10 eres verziót. És van egy másik szerzeményem, ami még biztos megér egy misét.


Helló!
 
Köszi a felajánlást...
Az csak a probléma, hogy hangsugárzó összekötőt szeretnék ebből az áttetsző ezüstözött lapkábelből kipróbálni, ahhoz viszont legalább 2X2.5m lapkábelre lenne szükségem.
Légyszíves privátban küldj eggy árajánlatot 5m-re.

CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SATA-ból kell lenni 1m-esnek is legalábbis a neten lehet találni. Én eddig csak egy érpárat használtam, mert beszeretném járatni mielőtt kipróbálom a többeres Litze szerkezetet. Ami eddig változott a bejáródás folyamán, hogy jobbak lettek a mélyhangok, részletezőbb és mélyebbre megy, de várok még egy-két hónapot.
 
CAT7-ről nincs tapasztalatom, igaz hallottam már szólni a CAT5-öt, de abban a rendszerben katasztrófális volt, fátyolos, lassú hang, pedig amihez hasonlítottuk egy közönséges sodrott drót volt én is meglepődve hallgattam, mert sokan dícsérik.
 
Lipi valószínűleg azért csavarta teflonba az ereket, hogy ne kószáljanak szerteszét és ez egy jó dielektrikum, nem hinném hogy javít rajta, bár nem is ront annyit, hogy ez nagyon zavaró lehetne, mert akkor gondolom nem rakta volna rá.
 
Az enyémen nincs semmi, csupasz drótszálak a saját szigetelésükben.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Üdv!
 
SATA kábelből létezik 1 méteres hossz is?
 
 
A CAT7-es kábelt próbálta már valaki úgy bekötni, hogy nem szedte le a gyári szigetelését, árnyékolását?
Biztosan rosszabb az eredmény, mint kibontva? Ha igen, akkor miért?
 
 
Lipi írta korábban, hogy teflonszalagba csavarta a kábelt?
Ez miért javítja a hangzást?
Lipi! próbáltad esetleg a nélkül is meghallgatni?
 
Van valami elfogadott álláspont, hogy a SATA-nál hány eret célszerű IC kábelnél felhasználni?

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lipi,
 
 
Majd írd le a tapasztalataidat, majd én is kipróbálom egyenlőre járatom a SATA drótot. (nagyon bejött)

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


Az említett lapkábelből én is próbálnék audio kábelt készíteni....Pontos címet szeretnék kérni, ahhol méterre kapható.

Sajnos nem kapható. Én legalább is nem tudom hol, de szívesen adok ingyé ha kell. Egyébként most vettem a kácsában rca dugókat így hamarosan ki tudom próbálni a 2x5 és a 2x10 eres verziót. És van egy másik szerzeményem, ami még biztos megér egy misét.

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Üdvözlet. készítettem egy IC kábelt és szeretnék még készíteni, de tanácsra lenne szükség. Az első, amiből készítettem, az a SATA kábel. 2x2 db 0,4 mm-es eret használtam fel hozzá, amit egy SATA kábel tartalmaz. Az ér teflonos szigetelésű és úgy látszik, hogy ezüstözött vörösréz. Eltávolítottam róla az alumínium árnyékoló fóliát. 2 db eret teflon szalagba tekertem és így alakult ki egy vezető ér. Ezeket 6 mm-es kék pneumatika csőbe húztam, amit kívülről színes zsugorcsővel borítottam be. Az első kérdés, ez jó-e így? Így néz ki: 

 

 
A hangjáról még nem tudok nyilatkozni, mert addig még nem jutottam, de ami kések az nem múlik.
 
A másik kábel, egy már rég a készletemben lévő számítógépes adatkábel. Néhai szerint valamilyen printer kábel. 51 db ezüstözött vörösréz 0,3 mm vezetőből áll. Ez biztosan ezüstözött, mert oxidálódott a csupaszon maradt vezető. Elsőre azt gondolom, hogy 5x5 db eret használok fel belőle egy kábelhez. 2. kérdés. Szerintetek menyit használjak?
 

 

 
Lacy ez a kábel, amit használsz nagyon ismerős. Honnét szerezted be?
Üdv: Lipi

Az említett lapkábelből én is próbálnék audio kábelt készíteni....
Pontos címet szeretnék kérni, ahhol méterre kapható.

CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Én meg ezeknél is olcsóbban tudok sokkal jobbat
Lacy! Ennek a kábelnek milyen felépítése van?

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


Lacy ez a kábel, amit használsz nagyon ismerős. Honnét szerezted be?Üdv: Lipi

Hungáriakábel, de van méterre (persze drágábban) kisboltocskában a Frangepán utcában

És milyen kábel ez eredetileg?
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”