Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy ez a kábel, amit használsz nagyon ismerős. Honnét szerezted be?Üdv: Lipi

Hungáriakábel, de van méterre (persze drágábban) kisboltocskában a Frangepán utcában

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem is van ilyen szalagkábelem, és tényleg printerekben használtak régen ilyet. IC kábelként is használtam, de már régen akkor még nem volt ennyi spec kábel, a hangjára már nem is emlékszem meg a lánc is elég gyengusz volt akkoriban.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lipi,
 
A hangjáról írnál valamit. Tapasztalatom szerint, inkább a minél kevesebb szigetelő anyagra kell törekedni. Én hagynám magában az ereket, legfeljebb valami pamutfűzőbe bújtatnám bele, nem tenném bele plusz műanyag csőbe-szigetelőbe. Bár kétségtelen így jobban néz ki.

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


Üdvözlet. készítettem egy IC kábelt és szeretnék még készíteni, de tanácsra lenne szükség. Az első, amiből készítettem, az a SATA kábel. 2x2 db 0,4 mm-es eret használtam fel hozzá, amit egy SATA kábel tartalmaz. Az ér teflonos szigetelésű és úgy látszik, hogy ezüstözött vörösréz. Eltávolítottam róla az alumínium árnyékoló fóliát. 2 db eret teflon szalagba tekertem és így alakult ki egy vezető ér. Ezeket 6 mm-es kék pneumatika csőbe húztam, amit kívülről színes zsugorcsővel borítottam be. Az első kérdés, ez jó-e így? Így néz ki:
 

 

 
A hangjáról még nem tudok nyilatkozni, mert addig még nem jutottam, de ami kések az nem múlik.
 
A másik kábel, egy már rég a készletemben lévő számítógépes adatkábel. Néhai szerint valamilyen printer kábel. 51 db ezüstözött vörösréz 0,3 mm vezetőből áll. Ez biztosan ezüstözött, mert oxidálódott a csupaszon maradt vezető. Elsőre azt gondolom, hogy 5x5 db eret használok fel belőle egy kábelhez. 2. kérdés. Szerintetek menyit használjak?
 

 

 
Lacy ez a kábel, amit használsz nagyon ismerős. Honnét szerezted be?
Üdv: Lipi
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy 
Esetleg lehet tudni valamit erről az összekötőröl (alapanyag, hang karakter)?

Jah bocs nem vettem észre a kérdésed.
 
Alapanyag bolti, ezöstözött réz, több elemi szálas, teflon belső és külső szigeteléssel.
Hang: árához mérten (mások szerint) remek, kissé magasba húz de én ezt nem hallom annyira. Annak ellenére, hogy van olyan fórumtárs, aki sokkalta a magashangokat a falaimból...

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Saját kábelkészítés kifizetődő tevékenység...Persze sok időt, kisérletezést és nagy precizitást igényel.
Az idő nagy részét az alapanyagok (vezető, dielektrikum) felkutatása veszi el.
Persze a design és a kezelhetőség sem utolsó.

Jól néz ki.
Miből van és mennyibe kerül?

Ez a típus 4X1mm2 tömör 99.999% tisztaságú ezüst vezetőket tartalmaz, víztiszta szilikon szigetelésben, litze fonatra kialakítva.
Több rendszerben is kipróbáltam, és jók a visszajelzések.
Árat privátban...

CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: AVX »


Saját kábelkészítés kifizetődő tevékenység...Persze sok időt, kisérletezést és nagy precizitást igényel.
Az idő nagy részét az alapanyagok (vezető, dielektrikum) felkutatása veszi el.
Persze a design és a kezelhetőség sem utolsó.

Jól néz ki.
Miből van és mennyibe kerül?

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Saját kábelkészítés kifizetődő tevékenység...
Persze sok időt, kisérletezést és nagy precizitást igényel.
Az idő nagy részét az alapanyagok (vezető, dielektrikum) felkutatása veszi el.
Persze a design és a kezelhetőség sem utolsó.


CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Lacy
 
Esetleg lehet tudni valamit erről az összekötőröl (alapanyag, hang karakter)?

CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Én meg ezeknél is olcsóbban tudok sokkal jobbat 
Nekem kellene 10 m. Tudsz küldeni?
Üdvözlettel: Lex

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

Nekem is van egy tippem: 47Lab kábel

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: close652 »


ha mégis a neotech érdekel, van egy eladó 2x1m-es KSH 441-esem
ká-csában szerelt dugókkal (RP-132GTB-6)
system

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én meg ezeknél is olcsóbban tudok sokkal jobbat


Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Kérdésem a következö:Szeretnék házilag jo kis összekötö kábelt barkácsolni.
A kiszemelt áldozatok a Neotech KHS-CA-201 métere 542ft
Kétszeres árnyékolású (Al fólia és OFC harisnya) OFC sztereó összekötő kábel kapcsolószállal, fekete PVC köpenyben. A vezetőt habosított polietilén veszi körül. Külső átmérője 2 * 6 mm, belső vezető keresztmetszete 0,34 mm2. A sztereó 2002/5 teszt ajánlott vétel kábele,
 
a második: Neotech KHS-154 2923 Ft/m
Kétszeres árnyékolású (vezető PVC fólia és ónozott réz harisnya), egymásra sodrott, teflon szigetelésű SPC vezetővel készült szimmetrikus összekötő kábel világos kék nylon harisnyában és átlátszó PVC köpenyben. Külső átmérője 9 mm. A vezető keresztmetszete: 2 * 0,52 mm2.A sztereó 2002/5 teszt győztes kábele,
 
a harmadik: Neotech KHS-441 1041 Ft/m
Kétszeres árnyékolású (Al Mylar fólia és OFC réz harisnya) SPC szimmetrikus összekötő kábel fekete PVC köpenyben. Az egymásra sodrott erek közötti teret polipropilén raffia tölti ki. Külső átmérője 8 mm. A belső vezető keresztmetszete 2 * 0,57 mm2. A sztereó 2002/5 teszt győztes kábele.
 
 
Az RCA dugok Bullet esetleg Neutrik tipusok lesznek.
Kérdés melyikkel jövök ki legjobb ár/érték arányba.Az összekötök hossza 0,75m lenne.

Ha még aktuális, akkor én ár-érték viszonylatban a Neotech KS-441SM (UP-OCC) 1277Ft kábelt ajánlanám.
A Bullet RCA helyett a Kácsában kapható RP-70GT-9 vagy az RP-190GT-9 RCA csatlakozókat, vagy ha méretre kompatibilis akkor a Neutrik NF2C-B-2.
Ebből a kábeltípusból közel 100m-t szereltem és pozitívak a visszajelzések.


CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005.11.09., szer. 23:45
Értékelés: 36

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Lazac »


Kérdés melyikkel jövök ki legjobb ár/érték arányba.
Vegyél Arzachel IC-t, abban nem fogsz csallódni.
 
75cm 6e
 
INFO

Avatar
Andru
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2006.02.11., szomb. 13:47
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Andru »


Kérdésem a következö:
Szeretnék házilag jo kis összekötö kábelt barkácsolni.
A kiszemelt áldozatok a Neotech KHS-CA-201 métere 542ft
Kétszeres árnyékolású (Al fólia és OFC harisnya) OFC sztereó összekötő kábel kapcsolószállal, fekete PVC köpenyben. A vezetőt habosított polietilén veszi körül. Külső átmérője 2 * 6 mm, belső vezető keresztmetszete 0,34 mm2. A sztereó 2002/5 teszt ajánlott vétel kábele,
 
a második: Neotech KHS-154 2923 Ft/m
Kétszeres árnyékolású (vezető PVC fólia és ónozott réz harisnya), egymásra sodrott, teflon szigetelésű SPC vezetővel készült szimmetrikus összekötő kábel világos kék nylon harisnyában és átlátszó PVC köpenyben. Külső átmérője 9 mm. A vezető keresztmetszete: 2 * 0,52 mm2.A sztereó 2002/5 teszt győztes kábele,
 
a harmadik: Neotech KHS-441 1041 Ft/m
Kétszeres árnyékolású (Al Mylar fólia és OFC réz harisnya) SPC szimmetrikus összekötő kábel fekete PVC köpenyben. Az egymásra sodrott erek közötti teret polipropilén raffia tölti ki. Külső átmérője 8 mm. A belső vezető keresztmetszete 2 * 0,57 mm2. A sztereó 2002/5 teszt győztes kábele.
 
 
Az RCA dugok Bullet esetleg Neutrik tipusok lesznek.
Kérdés melyikkel jövök ki legjobb ár/érték arányba.Az összekötök hossza 0,75m lenne.

Amp:Marantz PM-16
Cd:Marantz CD-17
Tuner:Sony ST-SB920QS
Cabel:V.D.H D352, V.D.H Combination
Speaker:Tannoy 638 �s Magnat MSP 110(MagnatSpecialProduct)

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”