Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Csináltam egy Digit koax tápkábelt
 
Szerintetek nem viszem túlzásba?
 
Furutech Digit Coax
 
Itt most a ferritmagra gondolok, szerintem olyan szép rajta.
Bár szerintem ez a fajta zajszűrés nem sokat ér de ezt látom sok interconnekten, igazándiból akkor érne valamit ha legalább 1 hurok lenne rajta, szerintem.
De azért jó lett nem?

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csizzah »



Sziasztok, 
Mélynyomóhoz szeretnék valami kábelt szerkeszteni, miből érdemes fabrikálni?, napokban szereltem otthon hálózatot és maradt egy darab cat5e, ha a két végét ledugózom beválhat szerintetek?, vagy subwooferhez mit szoktak ajánlani.
 
Előre is köszi.

Tökéletes a célra, de használd fel akár mind a 4 érpárat!
SATA-ból még jobbat tudsz, de itt is többet kell párhuzamosan bekötni.

Köszi az infot, akkor kipróbálom.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Sziasztok, 
Mélynyomóhoz szeretnék valami kábelt szerkeszteni, miből érdemes fabrikálni?, napokban szereltem otthon hálózatot és maradt egy darab cat5e, ha a két végét ledugózom beválhat szerintetek?, vagy subwooferhez mit szoktak ajánlani.
 
Előre is köszi.

Tökéletes a célra, de használd fel akár mind a 4 érpárat!
SATA-ból még jobbat tudsz, de itt is többet kell párhuzamosan bekötni.

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csizzah »


Sziasztok,
 
Mélynyomóhoz szeretnék valami kábelt szerkeszteni, miből érdemes fabrikálni?, napokban szereltem otthon hálózatot és maradt egy darab cat5e, ha a két végét ledugózom beválhat szerintetek?, vagy subwooferhez mit szoktak ajánlani.
 
Előre is köszi.


Avatar
nTaur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.08.27., szer. 21:43
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nTaur »


Egyébként szerintem ezeket a kábeleket egy tűzálló megesz reggelire...
"tűzálló"? Az pontosan milyen kábel?

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyébként szerintem ezeket a kábeleket egy tűzálló megesz reggelire...

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


nTaur!
 
Privit küldtem.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A KS-1034M is az a lapos ...KS-1440, KS-1515M ez ezüstözött, De ha jól olvastam az 1034 van neki is....
 
De ott van készen a Nordost - Flatline 2Flat kábele és nem egy drága darab 2600 ft körül van métere.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha már KS van nekik olyan lapos, egészen lapos kábel, ami szépen elfér bármi alatt...
többféle keresztmetszetben is létezik. Meg réz vagy ezüst vagy vegyes verzióban is.
pl ez is ilyen: KS 1034 http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid ... csoport=39

Avatar
nTaur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.08.27., szer. 21:43
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nTaur »


KS-1034M drótom nekem is volt, nem rossz hangja van az árához képest, miért nem raksz a hátterekhez is ilyet? Vagy olcsóbbat szeretnél?
Háááát.... :-) Ha lehet akkor igen, ráadásul a mérete is szempont a padló alatti elvezetés miatt, s talán ekkora keresztmetszetre sincs szükség (?).

Eszembe jutott még egy lehetőség. Vajon az jó lehet, ha duplán kábelezem (a hangsugárzóknál erre van lehetőség, az erősítőnél pedig közösítem)úgy, hogy a magasakat mondjuk KS-1033M (2*1,5 mm2) kábeleken viszem? Ez ugyanis a mérete miatt még talán elférne a parketta alatt és hamár úgyis a magas freki szempontjábol jelentene zavart az oxidáció, ezzel "kijátszható" lenne. Rosszul gondolom? /Nyilván a legjobb az lenne, ha nem görcsölnék vele, de hamár megvan.../

Avatar
nTaur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.08.27., szer. 21:43
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nTaur »


KS-1034M drótom nekem is volt, nem rossz hangja van az árához képest, miért nem raksz a hátterekhez is ilyet? Vagy olcsóbbat szeretnél?
Háááát.... :-) Ha lehet akkor igen, ráadásul a mérete is szempont a padló alatti elvezetés miatt, s talán ekkora keresztmetszetre sincs szükség (?).

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

KS-1034M drótom nekem is volt, nem rossz hangja van az árához képest, miért nem raksz a hátterekhez is ilyet? Vagy olcsóbbat szeretnél?

Avatar
nTaur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.08.27., szer. 21:43
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nTaur »


Köszönöm a válaszokat, sajnos nem lettem tőlük boldog! :-) Bíztam a logikámban, de arról pl. nem tudtam, hogy a magas freki a vezető külső felületén halad, ami ugyebár érintett. :-( Egyébként ez egy Neotech KS-1032M kábel - ha jól emlékszem, mert nincs előttem. Egyébként tudnátok ajánlani olyan lapos kábelt (padló alatt kell vezetnem), ami megfelelő lehet háttérsugárzók bekötéséhez? Típus szerint B&W 601 S3-asok a hátterek. A frontok és a center (B&W 602 S3, LCR60 S3) is Neotech kábelekkel van kötve, de azok nagyobb, KS-1034M (2*4,1 mm2) típusok. Viszonyítási alapom nem sok van, mert szinte az elejétől kezdve ezeket használom. Várom az ötleteket, véleményeket!
 
Köszönöm,
nTaur

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Mivel a magas frekik a vezető szál külső területein haladnek azért érdemes normális vezetéket venni nekem is volt ilyen kábelem teljesen befeketedett a vezető ez egy lessú folyamet volt és nem tünt fel de amikor kicseréltem elált a lélegzetem.
 
Normális kábelek vége ezért van lezsugor csövezve hogyne szivja fel a vezeték a párát.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »

En most nem a hangminoseg szempontjabol kozelitenem a dolgot, hanem mas (praktikus) szempontbol. Ha egy kabelnel mar elkezdodott az oxidacio, akkor az gyanus (rossz lehet a szigeteles, nem megfeleloen taroltak, rafolyt vmi, ki tudja mi minden tortenhet egy kabellel amig a felhasznalohoz erkezik). Nekem is volt ilyen kabelem, kivagtam (rahagyassal) az oxidalodott reszt, de sajnos idovel tovabb terjedt az oxidacio. Nem mondom, hogy ez igy lesz minden kabellel, de ha nem volt tul draga es van belole megfelelo hosszusagu, akkor inkabb vagd le az oxidalodott reszt es a maradekot hasznald. Nem tudom pontosan milyen kabelrol van szo, de ha olyan aminek a szigetelese atlatszo, akkor ott konnyen ellenorizheto, hogy idovel tovabb oxidalodik a belso er. Ha ez igy van es latszik is, akkor erdemes lecserelni az egeszet.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ettől még használhatod nyugodtan, csak nem lesz 100%-os. De valóban nem nagy kár egy ilyen noname OFC drótért, mert ugye a legolcsóbb 1,5mm-es villanydrót is OFC és ráadásul még jobb hangú is.

Avatar
GeriSoft
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2008.04.21., hétf. 13:58
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: GeriSoft »


Sziasztok! 
A következő problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket:
Nemrég egy barátomtól kaptam 2*2,5-es szövött-fonott OFC kábelt. Még sosem volt használva, de a külső felülete részben oxidálódott a köpeny alatt. A szálak között és belül tiszta, csak a külsején látható. Kérdésem az, hogy a banándugók forrasztása előtt mivel tudom fémtisztára pucolni, illetve ha ez sikerül és a csatlakozóknál jó a kontakt, akkor a hangképet károsan befolyásolja-e a kábel külsején kialakult rézoxid, vagy ez nem gond? Tippem szerint, ha a tisztított rézszálakhoz megfelelően forrasztok, akkor gyakorlatilag az összes tiszta vezető szál (a teljes keresztmetszet közel egésze) megfelelően "dolgozik" és a köpeny alatti felületi oxidáció nem okoz hallható elváltozást, de mivel ez csak az én elképzelésem, kérném a nálam jártasabbakat, mondjanak véleményt.
 
Köszönöm szépen!
 
Üdv,
nTaur

szerintem maga az oxidáció sokat nem nyom latba a hangnál, bár tény, hogy a magasabb frekvenciák ugye az erek külső felületén haladnak, és így a 3-400 érből neked kb 50-60 oxidálódott, pont kívül.
 
Nem olyan drága egy egyszerűbb OFC kábel, cseréld le
 
Letisztítani meg nem tudod, mert olyan vékonyak egy jó kábelben az erek, hogy ha savazod, egyből szétmálik

Avatar
nTaur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.08.27., szer. 21:43
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nTaur »


Az oxidáció bárhol is van, egészen biztosan károsan befolyásolja a hangképet, kérdés, hogy mennyire, és hogy téged ez mennyire zavar. (t. képpen, mivel oxidációmentesen nem hallottad ezért sosem fog kiderülni)
Köszönöm a választ!
 
Kicsit elszomorított, így borult az elképzelésem, miszerint a szálak oxidmentes belső keresztmetszete (minimális átmérővesztés mellett) "hibátlanul" kiszolgálják majd a hangsugárzót. :-(
Az oxidáció eltávolítására nincs valamilyen ötleted?
 
Köszönöm!
 
Üdv,
nTaur

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az oxidáció bárhol is van, egészen biztosan károsan befolyásolja a hangképet, kérdés, hogy mennyire, és hogy téged ez mennyire zavar. (t. képpen, mivel oxidációmentesen nem hallottad ezért sosem fog kiderülni)

Avatar
nTaur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.08.27., szer. 21:43
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nTaur »


Sziasztok!
 
A következő problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket:
Nemrég egy barátomtól kaptam 2*2,5-es szövött-fonott OFC kábelt. Még sosem volt használva, de a külső felülete részben oxidálódott a köpeny alatt. A szálak között és belül tiszta, csak a külsején látható. Kérdésem az, hogy a banándugók forrasztása előtt mivel tudom fémtisztára pucolni, illetve ha ez sikerül és a csatlakozóknál jó a kontakt, akkor a hangképet károsan befolyásolja-e a kábel külsején kialakult rézoxid, vagy ez nem gond? Tippem szerint, ha a tisztított rézszálakhoz megfelelően forrasztok, akkor gyakorlatilag az összes tiszta vezető szál (a teljes keresztmetszet közel egésze) megfelelően "dolgozik" és a köpeny alatti felületi oxidáció nem okoz hallható elváltozást, de mivel ez csak az én elképzelésem, kérném a nálam jártasabbakat, mondjanak véleményt.
 
Köszönöm szépen!
 
Üdv,
nTaur

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

az szép, még jó, h nem lett komolyabb probléma belőle....

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: endi »


A gyártok szabványaival kapcsolatba ,volt a kezembe olyan hosszabito eloszto amit egy aruházban vettünk olcson az maga volt az életveszély.
Kivülröl normálisan nézet ki földelt csatlakozok megfelelö vastagságu kábel csak két hét alatt leégett a vasalo használata alatt.
A kiváncsiság kedvéert szétszedtem ,nagyon megdöbbentem a látványtol nem volt földelés benne csak két 0,4mm es erecske ami még interconect nek is vékony szerintem a gyárto valami gagyi török cég volt.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
Horel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2008.04.22., kedd 14:11
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Horel »


Nem akarok igazságot tenni,de kettős szigetelésű készüléket a hálózati védővezetőre kötni TILOS! A kettős szigetelés jele két négyzet egymásban,amit a hazánkban forgalomba helyezett készülékeken (elvileg) fel kell tüntetni. Tehát amin ez a jel szerepel,azzal ne kísérletezzünk. Ezzel a témával az a gond,hogy esetleg hozzá nem értő emberek kezdenek el kísérletezni a jobb hang reményében,aminek veszélyes következményei lehetnek. Annyit meg még a jobb hang sem ér,már ha igaz is,amiben személy szerint kételkedek,az viszont tény, hogy rontani tud,komoly gerjedéseket és brummokat okozhat,különösen,ha kapcsolóüzemű tápegységű készülék van az erősítőre kötve,pl.TV.
Szakmámból kifolyólag sok hajmeresztő és életveszélyes barkácsolással találkoztam már,aminek könnyen nagy baj lehetett volna a vége,pedig azt hitték,tudják,mit csinálnak.
 
Azért a parketta szigetelését nem tesztelném mezítláb
Mindenem DIY,legjobban a fiam sikerült.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 8495&p=1#k
 
Azért egy két gyártó használja a védőföldet

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”