Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Amire tettek védőföldet azt be kell kötni!
 
Tudomásom szerint Magyarországon 240V ra csak kettős szigetelésű kábel alkalmazható.
 
Azért vannak kivétalak lángoló karácsonyfa izzó banándugóval stb...
Velem karácsonykor esett + hogy nagymama hozott egy ablakban világitó díszt és banándugó volt rajta, és egy gyengeáramú vezetékel volt vezetve.
Úgy hajítottam ki a kukába mint a huzat.
 
Tényleg figyeljetek a biztonságra.

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: endi »

Én azért a biztonság kedvéert bekötöttem a földelést bár most feleslegesen all mert se az erösitömnek se a fejegységeknek nem földelt a csatlakozoja.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Én nem merném alanature bekötni a tűzállót sem hálókábelnek...
Miért nem?

Mármint lecsupaszítva értettem, mert ebből is csak a belső ereket használják...Nem tűnik túl biztonságosnak az a vékony szigetelés ami a belső ereken marad...De lehet ez csak az én félelmem, és nincs alapja...

Szerintem érdemesebb rajtahagyni, mert így a gumi törésgátót ráhúzva egy nagyon passzentos kábelt kapsz, ami mechanikailag is stabil. Esetleg még egy fekete textilszalaggal be is tekerheted és még jól is néz ki.
A hangot nemhogy nem rontja, hanem taln még javítja is. És ekkor már bekötheted a 3. eret is, ha netán vmikor ilyen föltelt cucchoz használnád.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na igen a biztonság mindenek felett...

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mármint lecsupaszítva értettem, mert ebből is csak a belső ereket használják...Nem tűnik túl biztonságosnak az a vékony szigetelés ami a belső ereken marad...De lehet ez csak az én félelmem, és nincs alapja...
A kettős szigetelésű kábelben belül jó szorosan vannak az erek mégsincs probélma
Viszont védi a vastag külső borítás mechanikusan.
Lecsupaszítva viszont sérülékeny, és egy apró karcolás is "rázóssá" teheti a vele való érintkezést...
A legjobb hang oltárán sem szabad a biztonságot feláldozni

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végülis ez tök egyszerű
A készülék, amihez földelt hálózati kábel jár, eséllyel földelést is kíván, de nem feltétlen, mert a PC-nél szokásos 3 késes aljzat pl azért (is) nagyon praktikus, mert nagy áramokat is átvisz, valamint elősegíti a hálózati kábel egyszerű cseréjét egy jobb fajtára.
Ha valaki meg kiváncsi, hogy a készüléke, amihez ilyen aljzat, vagy eleve bekötött földelt kábel van, az valóban földeléses-e, egy klasszikus ellenállásméréssel, vagy vezetékkereső sipolóval csengetővel megállapítható, ergo fémház és földelőcsatlakozó között ha közelítőleg 0 ohm van, vagy sípol a szakadásvizsgáló, akkor biz ott szükséges a földelés megléte.
Paneleseknek azért van szerencséje, mert ott parketta van, és az szigetel.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem merném alanature bekötni a tűzállót sem hálókábelnek...
Miért nem?

Mármint lecsupaszítva értettem, mert ebből is csak a belső ereket használják...Nem tűnik túl biztonságosnak az a vékony szigetelés ami a belső ereken marad...De lehet ez csak az én félelmem, és nincs alapja...

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Én nem merném alanature bekötni a tűzállót sem hálókábelnek...
Miért nem?

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Minden készülék ami árammal megy és fémből van az érintés védelem miatt, kívánja a földelést, ...
Ez igy ebben a formaban nem igaz! Fem hazban levo keszulekeknel is alkalmazzak a kettos szigetelest mint erintesvedelmi modot. A kettos szigetelest es a vedofoldelest pedig szigoruan tilos egyutt alkalmazani! Vagy egyik vagy masik. Az otthoni audio berendezeseket pedig a legritkabb esetben keszitik vedofoldes erintesvedelemmel, altalaban kettos szigetelest szoktak alkalmazni. Igy teljesen mindegy, hogy a fali konnektorban ott van-e a vedofold vezetek vagy sem. Az mas kerdes, hogy az otthoni erosito fabrikalok milyen megoldasokat alkalmaznak a sajat erositoikben, de aki ilyesmire adja a fejet annak tudni kell, hogy mit miert csinal. Csak ugy a vedofoldet nem szabad ide-oda kotozgetni hogy kiserletezzunk a hangminoseggel. Inkabb a szobaakusztikan erdemes tobbet valtoztatni mint a vedofoldelest babralni mert szvsz sokkal tobbet szamit hova teszi az ember a hangsugarzokat, honnan hallgatja oket, milyen a szoba elrendezese, csillapitasa stb.


Ez egy olyan szakszerű válasz volt, mintha egy tankönyvben olvastam volna!!!
Sajnálom, hogy vannak, akik nem így gondolják! Nekik ajánlanék valamilyen munkavédelem jegyzetet...

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Az mindenképp jó ha kijavítasz hibás műszaki véleményeket, én örülök neki de ezentúl az enyémek javítására nem lesz szükség.
Te tudod ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az mindenképp jó ha kijavítasz hibás műszaki véleményeket, én örülök neki de ezentúl az enyémek javítására nem lesz szükség.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Ne sajnáld, én nem sajnálom, legalább több időm marad másra. Egyébként biztosan igazad van a témában, ezt nem vitatom de akkor is lacy-val ketten ellentétes véleményt fogalmaztatok meg, és aki nem hozzáértő annyira az most kinek higgyen? Kell akkor a földelés egy erősítőbe vagy nem? Ha a gyártó rakott rá akkor igen, ha nem akkor nem, tudom ez ilyen egyszerű, aki meg maga barkácsol annak meg tudnia kell.
Ha nem tetszik Lacynak amit irtam majd reagal ra. Egyebkent ugy erzem nem ellentetes a velemenyem Lacyeval. Ő annyit irt, hogy a foldelest kivano hifiknek meg kell adni a foldelest (legalabbis en igy ertelmeztem). Ezt en is igy gondolom es igy is helyes (az mas kerdes, hogy mennyi ilyen hifi keszulek van forgalomban). Azokat a keszulekeket amik vedofoldes erintesvedelemmel vannak ellatva mindenkepp vedofoldes konnektroba kell dugni. Amik kettos szigetelesuek azoknak mindegy, hogy vedofoldes-e a konnektor vagy sem mert a keszuleken belul nincs hasznalva a vedofold vezeteke. Ami ezen kivul fontos, hogy a keszulekek belsejeben ne jatszadozzunk a vedofolddel. Ha pl. egy keszulek alapvetoen kettos szigetelesu, akkor semmikepp nem szabad a vedofoldet mondjuk a jelfoldel osszekotni (es semmi massal sem, meg a fem keszulekhazzal sem!) hogy a hangminosegben keressunk barmifele valtozast. A vedofoldet erintesvedelemre talaltak ki es kesz. Hagyjuk ugy ahogy a gyarban megcsinaltak.
 
gnagy:
ha a hozzaszolasomat okoskodasnak véled azt is csak sajnalni tudom. Egyaltalan nem ez volt a szandekom vele, hanem az, hogy egy muszakilag helytelen megjegyzest kijavitsak. Ha ez nem viszi elore a forumot, akkor semmi sem. De megtehetem azt is amit Nehai, nem szolok bele a "nagyfiuk" dolgaba akkor sem ha muszaki hulyesegek kerulnek a forumba aztan lesz ami lesz ... vegulis mit erdekel engem. Hmmm? Mit szolsz hozza?

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ne sajnáld, én nem sajnálom, legalább több időm marad másra. Egyébként biztosan igazad van a témában, ezt nem vitatom de akkor is lacy-val ketten ellentétes véleményt fogalmaztatok meg, és aki nem hozzáértő annyira az most kinek higgyen? Kell akkor a földelés egy erősítőbe vagy nem? Ha a gyártó rakott rá akkor igen, ha nem akkor nem, tudom ez ilyen egyszerű, aki meg maga barkácsol annak meg tudnia kell.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Duplikált, sorry

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak azt nem értem a kérdésekre miért nem jönnek a szakszerű válaszok akkor amikor azokat valaki megkérdezi, bezzeg ha bele kell kötni valamibe akkor itt vagytok rögtön.
 
Ebben mondjuk sok igazság van...
 
Előrébb vinné a fórumot, ha nem okoskodnánk hanem segítenénk azokat akik segítséget kérnek.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Ezt miért nekem írod? Lacyval beszéljétek meg, részemről nem érdekel tovább.ha azt írom kell védőföld akkor az a baj ha nem akkor az. Úgyérzem befejeztem innentől kezdve a kábelekre és egyéb kérdésekre a válaszokat, Béla nyugodtan leveheted a V.I.P-s témát a nickemről, szasztok.
 
Csak azt nem értem a kérdésekre miért nem jönnek a szakszerű válaszok akkor amikor azokat valaki megkérdezi, bezzeg ha bele kell kötni valamibe akkor itt vagytok rögtön.

Sajnalom ha igy gondolod a dolgokat. A hozzaszolasom nem egy adott szemely ellen (nem ellened) iranyult. Teljesen mindegy ki mondja, a mondando az amit kifogasoltam. Egyebkent az eredeti kerdesben amit 'endi' tett fel szo sincs erintesvedelemrol. Nem is szoltam hozza, mert engem nem erdekelnek a kabelek ilyen szinten. De nagyon jol tudhatod, hogy ha muszaki hulyeseg lat napvilagot azt nem tudom szo nelkul hagyni ... teljesen mindegy ki irja.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt miért nekem írod? Lacyval beszéljétek meg, részemről nem érdekel tovább.
ha azt írom kell védőföld akkor az a baj ha nem akkor az. Úgyérzem befejeztem innentől kezdve a kábelekre és egyéb kérdésekre a válaszokat, Béla nyugodtan leveheted a V.I.P-s témát a nickemről, szasztok.
 
Csak azt nem értem a kérdésekre miért nem jönnek a szakszerű válaszok akkor amikor azokat valaki megkérdezi, bezzeg ha bele kell kötni valamibe akkor itt vagytok rögtön.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Minden készülék ami árammal megy és fémből van az érintés védelem miatt, kívánja a földelést, ...
Ez igy ebben a formaban nem igaz! Fem hazban levo keszulekeknel is alkalmazzak a kettos szigetelest mint erintesvedelmi modot. A kettos szigetelest es a vedofoldelest pedig szigoruan tilos egyutt alkalmazani! Vagy egyik vagy masik. Az otthoni audio berendezeseket pedig a legritkabb esetben keszitik vedofoldes erintesvedelemmel, altalaban kettos szigetelest szoktak alkalmazni. Igy teljesen mindegy, hogy a fali konnektorban ott van-e a vedofold vezetek vagy sem. Az mas kerdes, hogy az otthoni erosito fabrikalok milyen megoldasokat alkalmaznak a sajat erositoikben, de aki ilyesmire adja a fejet annak tudni kell, hogy mit miert csinal. Csak ugy a vedofoldet nem szabad ide-oda kotozgetni hogy kiserletezzunk a hangminoseggel. Inkabb a szobaakusztikan erdemes tobbet valtoztatni mint a vedofoldelest babralni mert szvsz sokkal tobbet szamit hova teszi az ember a hangsugarzokat, honnan hallgatja oket, milyen a szoba elrendezese, csillapitasa stb.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nálunk sem földelt semmi...A készülékek közül is csak a tévé, pc, és a Xbox...Sem az erősitő, sem a Cd, sem dvd semmi...De gondolom épp ezért alkalmazzák a többszörös szigetelést a kábeleknél...Én nem merném alanature bekötni a tűzállót sem hálókábelnek...

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azt, hogy egyszerre megfogja a fűtéscsövet és a készüléket. Minden készülék ami árammal megy és fémből van az érintés védelem miatt, kívánja a földelést, de sajnos mint írtam az ország jó részében, csak a fürdőszoba és a konyha kapott ilyen konnektorokat (panel), de vidéken és a városok régi házaiban is hasonló vagy még rossazbb a helyzet, egy részt nem is tudják sokan, tehát hiába köti be a három eres drótot a falig ha onnan csak kettő megy tovább, erre kívántam csak felhívni Endi figyelmét.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


a közelben van-e fűtéscső, és egyszerre sikerülhet-e pl a gyereknek (vagy persze bárki másnak) egyszerre elmarni a csövet, meg a földeletlen -de földelést kívánó- hifit...
De vélhetőleg az ilyen berendezéseknél is élnek a kettős szigetelés lehetőségével is nem?
Vagy mit értesz "elmarás" alatt?

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Én még földelést kívánó hifit nem láttam soha...
Ja de egyszer, de az egy kapcsolóüzemű tápos Sony volt. Komolyabb gépeknél is szokták alkalmazni?

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én nem ajánlottam, amúgyis ezt mindenki maga dönti el, de például a panel lakások és a régi társas házak zömében, a szobákban nincs földelt konnektor, és megsem halnak meg tömegével az emberek emiatt, de kétségtelenül igazat adok neked, a földelésre szükség van!!!

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha földelt a konnektorod akkor be rakhatsz annak is egy szálat akkor 9szálra lesz szükséged, de általában a földelés bekötése ront a hangon, hogy használod vagy sem azt neked kell eldöntend.
Jah! Meg azt is, hogy pl kő vagy parketta van a szobában, ahol van a cucc, meg azt is, hogy a közelben van-e fűtéscső, és egyszerre sikerülhet-e pl a gyereknek (vagy persze bárki másnak) egyszerre elmarni a csövet, meg a földeletlen -de földelést kívánó- hifit... Aztán a börtön alatt éppen eleget lehet azon siránkozni, hogy mért halt meg áramütés miatt egy családtag, vagy ismerős...
Remek ötletek, de szerintem ilyen hülyeséget még viccből se javasoljon senkise a másiknak...

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha földelt a konnektorod akkor be rakhatsz annak is egy szálat akkor 9szálra lesz szükséged, de általában a földelés bekötése ront a hangon, hogy használod vagy sem azt neked kell eldöntend.
 
Miért és hogyan ront a hangon a földelés?

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”