Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd modifikáció

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Azt látom, csak azt nem értem miért lenne ez hatásos földhurok ellen nagyobb frekvencián.
 
 
A 2 db Darlington BD679/BD680 magas belsö ellenállása izolálja a trafótól. a másik oldalon viszont alacsony és egyenletes impadenciája van 7Mhz-ig. 
 
Egy sima 7805/lm317-nek  1Khz-töl már növekszik az ellenálása is 10Khz-nél már magas. 


3power_impedance.pdf
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


2 db zöld ízzó van a Revoxban, na jó van benne több minden apró kütyü, de annak semmi köze a hangjához

Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Akkor félreértettük egymást. Én olyan mérésre gondoltam, ahol pl. az analog jelkimenten mért valamilyen zaj, torzítás látsziik, ami egyértelműen köthető a különböző kivitelű tápokhoz.
 
 
Az biztos hogy nem egy egyszerű THD vagy FFT zaj mérés. az nem mutatja meg a kapott hang milyenségét az analog kimeneten már csak a zajt látod az hogy mi okozza azt nem.  Teljesen más oldalról kell meg közeliteni.
Az lm337 es topikban pont ezt magyarázák el.   Én biztos nem vállalom be hogy lefordítsam nektek, mert ha hülyeséget irok itt rögtön letépik a felyemet
 
Ezért is linkelembe be őket, átnézed ha van kedved kipróbálod egyik sem bonyolult.  A kapot hang meg magáért beszél.
 
A zajt meg már a dac elött kell lecsökkenteni minimálisra különbem értékes bittek vesznek el.  
 
Itt van hogy kell megmérni a táp impadenciáját 10mhz-ig.
 
"Voltage regulators have limited bandwidth, this means that output impedance is likely to rise above this bandwidth. The inductance of wiring between regulator and load is likely to further reduce effective bandwidth.
 
These effects can be compensated with a correctly dimensioned decoupling cap. If the decoupling cap value is too high or too low, bumps or dips are created in regulator output impedance. This in turn can lead to undesired effects in connected loads and can lead to different perceived sound quality.
 
The coupling cap properties are also important here, two caps with exactly the same value can still have different impedance properties.
 
 
I use large bandwidth voltage regulators with approx. 7 MHz bandwidth (LM78xx has around 10 KHz bandwidth), so decoupling cap values can be relatively low. This enables the use of film caps.
 
I made some mistakes in common mode capacitance multiplier and pre-regulator. Here I used 470uF decoupling caps, this value is too high of course, so I replaced these with 1uF film caps for now.
 
I use a sweep generator and a scope to check voltage regulator impedance between 10 Hz and 10 MHz. I connect the sweep generator (50 Ohm output impedance) to the regulator output using a 180R series resistor.
 
The scope is triggered by the sweep generator by connecting sync out with the scope external trigger input. The scope input is connected to the voltage regulator output.
 
The scope now displays a real-time scan of the regulator impedance over approx. 10 MHz bandwidth.
 
The decoupling cap was tuned for flattest frequency response and lowest ringing / overshoot. Fine tuning was done using listening tests."
 
Próbálok valami képet is keresni ,de a topik kb 6-700 oldal, 10 év kisérletezkedés folyamata.        
 
http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... 1541a.html
 
Csak kezd el a közepénél kb 300.-ik oldaltól sok mindent kitárgyalnak milyen szempontok fontossak..........
 
 
 
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


A cd--ét milyen fénnyel szokták meg világítani, én valahol zöld ledet láttam. ?
 
Zöld.  A Revoxban és egy-két Philipsnél zöld van.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Vissza az elejére, az egyszerűbb mod amit fel raktam, opa green, audio kondik, feszültség finomítás, hf szűrés, a hang ami most kijön a játékosból szerintem fenomenális ennyi pénzért, kb 8000ft költöttem a lejátszóra és kaptam egy olyan hangot ami analogos hosszan hallgatható szórakoztató. Volt dacom, három cd lejátszóm, csöves elő fok, de eddig ez a leg jobb hang amit eddig sikerült csinálnom.
2. Mod.
Össze számoltam a 2.mod 50-55 ezer ft ban fog megállni.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Vissza az elejére, az egyszerűbb mod amit fel raktam, opa green, audio kondik, feszültség finomítás, hf szűrés, a hang ami most kijön a játékosból szerintem fenomenális ennyi pénzért, kb 8000ft költöttem a lejátszóra és kaptam egy olyan hangot ami analogos hosszan hallgatható szórakoztató. Volt dacom, három cd lejátszóm, csöves elő fok, de eddig ez a leg jobb hang amit eddig sikerült csinálnom.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: Pedo »



Igen van. Igaz ez az LM337/317-es tápokról szól. De mivel a legtöbször azt használjuk hasznos lehet.
 
Az impadencia és a Z phase ami érdekes és hatással van kapott hangra , "zaj spektrum" -ra ha így jobban tetszik.
 
http://www.diyaudio.com/forums/power-su ... ators.html
 
 
Pedo akár le is tesztelhetné ha már kéznél van neki egy ilyen jó kis táp. Csak egy C+RC snubber a trafó és a dióda között.
 
http://www.diyaudio.com/forums/power-su ... r-jig.html
 
 
Pedo. Alakul a dolog, mikor lesz kész??
Sajnos még kb három hét mire meg jön az összes alkatrész. Már csak az a kérdéses hogyan fogóm bele zsúfolni a három trafót és a stabokat, plusz a csöveket a lejátszó dobozába. Lehet hogy külön kis dobozban lesznek a trafók, legalább nem rezegtetik a dobozt .!
A cd--ét milyen fénnyel szokták meg világítani, én valahol zöld ledet láttam. ?

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: shany »



Igen van. Igaz ez az LM337/317-es tápokról szól.   De mivel a legtöbször azt használjuk hasznos lehet.
 
Az impadencia és a Z phase ami érdekes és  hatással van kapott hangra , "zaj spektrum"  -ra ha így jobban tetszik....

Akkor félreértettük egymást. Én olyan mérésre gondoltam, ahol pl. az analog jelkimenten mért valamilyen zaj, torzítás látsziik, ami egyértelműen köthető a különböző kivitelű tápokhoz.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: shany »


Nem , de ami a trafó jobb oldalán van érdekesebb lehet.     
Azt látom, csak azt nem értem miért lenne ez hatásos földhurok ellen nagyobb frekvencián.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Ilyen zajspektrumokról van valamilyen mérés ?
 
Igen van. Igaz ez az LM337/317-es tápokról szól.   De mivel a legtöbször azt használjuk hasznos lehet.
 
Az impadencia és a Z phase ami érdekes és  hatással van kapott hangra , "zaj spektrum"  -ra ha így jobban tetszik.
 
http://www.diyaudio.com/forums/power-su ... ators.html
 
 
Pedo akár le is tesztelhetné ha már kéznél van neki egy ilyen jó kis táp.  Csak egy C+RC snubber a trafó és a dióda között.
 
http://www.diyaudio.com/forums/power-su ... r-jig.html
 
 
Pedo.  Alakul a dolog, mikor lesz kész??
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: Pedo »



OPA GREEN
 

EL KÉSZÜLT AZ ELEKTRONCSÖ STABJA -2X204V ANÓD VESZ LESZ.
 

FŰTÉS STAB IS RAJTA VAN, EBBŐL KETTŐ DB LESZ KÜLÖN A CSÖVEKNEK.
 

ÉS AZ OPA I/V STABJA - A TÖBBI ALKATRÉSZ ÚTON VAN, NEM SOKÁRA EL KÉSZÜL A PÖRGENTYÜ...
 

ADDIG MÍG NEM KAPOK ENGEDÉLYT NEM TESZEM KÖZZÉ AZ ALKATRÉSZEKET.
 
HA AZT NÉZZÜK AKKOR EZ SEM OLYAN ÓRIÁSI DOBÁS, HISZEN RÉGÓTA CSÖVESÍTIK A CD LEJÁTSZÓKAT. 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Az R3 és R4-re gondolt volna?
 
Nem , de ami a trafó jobb oldalán van érdekesebb lehet.     
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: shany »


Igy talán jobban érthető ha tafóval együtt látod a tápot. 
Az R3 és R4-re gondolt volna?

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Ez, hogy működik  ?
 
Igy talán jobban érthető ha tafóval együtt látod a tápot. 

Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: shany »



... and reduces ground loop issues...
 
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... sp=sharing
 
 
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... sp=sharing

 
Ez, hogy működik  ?

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: shany »



...Persze mindig lehett tuningolni , de csak a zaj spektrumon változtatsz, ami vagy jobban tetszik vagy nem....
 

 
Ilyen zajspektrumokról van valamilyen mérés ?

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Lehet, hogy nem ideális hely, de ez a cd lejátszó már nem alap, más átalakítások is történtek, a lényeg: ezzel együtt már tetszik a kapott hang. Igaz eddig sem voltam 1541 fan, nálam a 1540 a nyerő.
 
Nálam is 1540-es szól.   Nem cserélném le semmi újabbbra az biztos.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: sokekola »


"Amúgy jó hogy lett egy ilyen topik is , csak szerintem a kondi cserélgetésen már mindenki túl esett 10 évvel ezelött......"
Ez így nagyon nem igaz. Mindenki máshol tart a hi-fi evolúcióban...aki most lép be, lehet még tuningról nem is hallott! Személyes tapasztalat!

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Egy alap cd játszó nem ideális hely egy TDA1541-nek, sőt egyik dac-nak sem, így nem lehett megítélni egy dac tudását, a felét sem fogja hozni abban a környezetben.   Tudom mert nekem is volt cd-40-em.......
 
Persze mindig lehett tuningolni , de csak a zaj spektrumon változtatsz, ami vagy jobban tetszik vagy nem.
 
Most hogy van egy felesleges TDA1541-ed épithetsz belöle egy külön álló dacot, valamilyen shunt táppal és normális IV-el, DEM clock móddal és I2S attenuatorral.
 
Utána lehet a hangjáról nyilatkozni.    
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... sp=sharing
 
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... UyMmI0ZjIw
/view?usp=sharing
 
 
Amúgy jó hogy lett egy ilyen topik is , csak szerintem a kondi cserélgetésen már mindenki túl esett 10 évvel ezelött......

Lehet, hogy nem ideális hely, de ez a cd lejátszó már nem alap, más átalakítások is történtek, a lényeg: ezzel együtt már tetszik a kapott hang. Igaz eddig sem voltam 1541 fan, nálam a 1540 a nyerő.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Itt van egy egyszerű táp amit érdemes kiprobálni.  Ha valamiből jó hangot akarok elérni mindig ezzel kezdem.  
 
Nem az én ötletem a diyaudio-ról van az Ecdesign TDA1541-es topikjából. ott már nem a 60-ezres cd játszó hangjának az elérése a cél hanem a lemezjátszó vagy orsósmagnó analog megszólalásának megközelítése.      Bár nem tudom milyen cd játszótt lehet ma kapni 60 ezerért................
 
 
"Mains powered equipment that is connected through GND will create (RF) ground loops between interconnected devices. The interference is added to the passing audio signal, causing significant degrading.
The best performing circuit (highest ripple rejection and lowest dropout voltage) consists of a Darlington transistor, a resistor and a capacitor.

By placing one capacitance multiplier in the pus rail and one in the minus rail, coupling both, a common-mode capacitance multiplier can be created that provides over 500,000 times ripple reduction and reduces ground loop issues. So typical 100mVpp input ripple is now reduced to approx. 200nVpp ripple before it is fed to the voltage regulator that further reduces this ripple into almost undetectable low levels (<2nVpp). "
 
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... sp=sharing
 
 
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... sp=sharing
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »



s-l500.jpgs-l501.jpg
Én egy ilyenre tettem szert, a Marantz CD-40-be tettem be, a TDA1541 helyett(4xTDA1387). Hát mit mondjak? Áldom annak a kis Hong Kong-i vágott szeműnek az eszét, aki ezt kiötlötte(ráadásul bagóért, ingyen postával!!!), sokkal jobb lett a kapott hang, állítom egy két koronás 1541 sem lenne jobb, pedig az nem kevés pénz...

 
 
Egy alap cd játszó nem ideális hely egy TDA1541-nek, sőt egyik dac-nak sem, így nem lehett megítélni egy dac tudását, a felét sem fogja hozni abban a környezetben.   Tudom mert nekem is volt cd-40-em.......
 
Persze mindig lehett tuningolni , de csak a zaj spektrumon változtatsz, ami vagy jobban tetszik vagy nem.
 
Most hogy van egy felesleges TDA1541-ed épithetsz belöle egy külön álló dacot, valamilyen shunt táppal és normális IV-el, DEM clock móddal és I2S attenuatorral.
 
Utána lehet a hangjáról nyilatkozni.    
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... sp=sharing
 
https://drive.google.com/file/d/0B1ex7K ... UyMmI0ZjIw
/view?usp=sharing
 
 
Amúgy jó hogy lett egy ilyen topik is , csak szerintem a kondi cserélgetésen már mindenki túl esett 10 évvel ezelött......
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Én egy ilyenre tettem szert, a Marantz CD-40-be tettem be, a TDA1541 helyett(4xTDA1387). Hát mit mondjak? Áldom annak a kis Hong Kong-i vágott szeműnek az eszét, aki ezt kiötlötte(ráadásul bagóért, ingyen postával!!!), sokkal jobb lett a kapott hang, állítom egy két koronás 1541 sem lenne jobb, pedig az nem kevés pénz...

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: sokekola »


Ide is beírom szert tettem egy opa green nevezetű műveleti erősítőre, egyszerűen fantasztikus fejlesztés ! A cd lejátszó ugrót egy nagyot hang minőségben. Most szerintem oda merném tenni egy 50-60 ezer ft -os lejátszó mellé.
Ez így van! Tényleg sokat dob a lejátszón, és ahhoz képest filléres fejlesztés...kábelekkel sokkal nagyobb összegekért kapunk ekkora javulást.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Ide is beírom szert tettem egy opa green nevezetű műveleti erősítőre, egyszerűen fantasztikus fejlesztés ! A cd lejátszó ugrót egy nagyot hang minőségben. Most szerintem oda merném tenni egy 50-60 ezer ft -os lejátszó mellé.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Cd modifikáció

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Igen az opa mindig kérdéses egy rendszerben, meg kell keresni az ízlésünknek megfelelőt.
 
Az elő fok jó dolog, ha jó az illesztés, a vissza csatolót erősítés ég és föld a többszörös erősítés között, itt viszont kevés műveleti erősítő alkalmas erre a feladatra.
 
Itt szeretnék segítséget kérni mert én egyelőre három opàrol tudók ami bírja a vissza csatolást, és jó marad a hangja.
 
NE5532 eredeti Philips
LM388 motorola
NJM2068
--------------

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”