Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sumi 3 utas Scan-Speak Activ Tower hangfala

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Sumi 3 utas Scan-Speak Activ Tower hangfala

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Kérdezhetnétek, akkor miért adtam el?
Elkészült, feladat teljesítve, csak hallgatni kellene megelégedéssel...
Ehhez én akkoriban még túl nyughatatlan voltam. Állandóan kerestem az újdonságot, a kihívást, az újabb rejtélyt..
Így SS ment, én pedig folytathattam hifis ámokfutásom tovább.
Szerencsére egy barátomhoz került, így azért nem kellett teljesen elszakadnom gyermekemtől.
És itt válik érdekessé a történet ismét.
Évek keresgélése után a 7 literes monitoroktól a kétajtós szekrény méretű sztatikusokig úgy alakult tavaly ősszel, hogy megint nem volt rendszerem. Jártam a hifi sókat, hallgatóztam, de egyszerűen nem akart jönni a következő áldozat...
Hívott barátom, hogy csináltatott új, esztétikusabb talpat a gyermekem alá, meg végre rávette magát, és átkábelezte a dobozokat VDH belső kábellel, hallgassam már meg...
Ott, akkor jött az isteni szikra.
Valami olyat hallottam, ami mélyen megérintett. Ha egyszer összejött, miért ne sikerülhetne még egyszer? 
 
Ezt még egyszer meg kell építenem, felhasználva a szerzett tapasztalatokat, ha lehet még jobbra!
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Sumi 3 utas Scan-Speak Activ Tower hangfala

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


A történet 2-3 éve kezdődött, mikor is a jézuska hozta nekem ezt.
 


 
Na jó, nem csak úgy kaptam ajándékba, hanem dolgoznom kellett érte, nem is keveset.
Ráadásul mindenféle hozzáértés nélkül. Mondhatni, vakrepülés volt ez a javából.
Utólag már tudom, hihetetlen szerencsém volt, hogy beletrafáltam.
Eredetileg így nézett ki a donor, amit itt vettem a fórumon.
 

 
Egy igazi fenevad volt, eredetileg mozira tervezve,a mély szekció 12 dB!!!-s kiemeléssel..
Ezt még Fapaci orvosolta egy teljesen új váltóval, ami már kb. egyenletes átvitelt mutatott, de
az volt az érzésem, van még benne tartalék. Számolgatás, döntés, új doboz kell.
Akkor jött képbe először ez a doboz.
 

 
A kb. 55 literes térfogata sokkal jobban passzol a hangszórók kívánalmainak, mint az eredeti 120 liter.
Megépült ,és minden várakozást felülmúlt a kapott hang.
 
 
 
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”