Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lp lemezmosó topik

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »



 
Pont most akartam írni neked...

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Big »



Annak ellenére, hogy csapnivaló fotós vagyok és a készülékem is egy 10 éves kompakt, vettem a bátorságot és készítettem mosás előtti és utáni képeket. Sajnos jobbat nem tudok készíteni.
 
BEFORE
BEFORE.JPG
 
AFTER
AFTER.JPG
 
AFTER 2
AFTER 2.JPG


DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Annak ellenére, hogy csapnivaló fotós vagyok és a készülékem is egy 10 éves kompakt, vettem a bátorságot és készítettem mosás előtti és utáni képeket. Sajnos jobbat nem tudok készíteni.
 
BEFORE

 
AFTER

 
AFTER 2


Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Közel két hete, hogy megérkezett az kecskeszőr kefém, de csak most volt időm próbát tenni a vákuumos DIY "gépemmel". Olyan lemezekkel teszteltem, amelyeknél a barázdákban látható volt a por, amit a száraz tisztítókefével csak tili-tolizni lehetett, valamint a zaj is hallható volt. A "munkaállomást" erős fénnyel megvilágítottam és feldobtam az egyik lemezt. A lemez száraz tisztítása után, felvittem a folyadékot a felületére és a kefe segítségével terítettem, de nem nyomtam rá. A folyadék szétterülését követően, látszódott, hogy apró szennyeződéseket hoz a felszínre, majd 1-2 perc várakozás után, leszívattam a cuccost. Ezt követően felhordtam ismét a lemezre a folyadékot. Kitűnően látszódott, hogy másodjára jobban terül az anyag, szinte beszippantotta azt a barázdába és majdnem, hogy magától terült teljesen a lötty. Következett egy határozott kefés tisztítás az óramutató járásával ellentétes, majd megegyező irányba, majd ismét vákuum. Az egész procedúrát öblítés és egy leszívatás zárta. Az eredmény megkérdőjelezhetetlenül hatásos. Látható és nem utolsósorban, jól hallható a javulás. A lemezt fény alatt vizsgálva, kitűnően látható a teljes barázdaspirál tisztasága. Olyan, mintha apró szivárványok lennének a vájatokban. (nyilván a fénytörés okozza a barázda falon) A lejátszás során megszűnt a zavaró sercegés és pattogás, továbbá a barázdazaj is jelentősen csökkent, ami jól megfigyelhető a sávok közt és a zene halkabb részeinél. Arra gondoltam, hogy amint időm engedi, készítek hangfelvételt mosás előtti és utáni állapotról és megosztom Veletek.
 
Ezúton is köszönöm Nektek a segítséget a tájékozódásban és nem utolsósorban köszönöm egyik Fórumtársunk szíves támogatását, a kefe beszerzésében.

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Koriori »


Az, 0.9 %-os NaCl oldat. Ehhez képest más oldattal nem szívesen öblítenék testüreget, ha meg öblítésre ajánlják, nem mosnék lemezt vele.
Igen, ez így igaz.
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Az amolyan fiz-só oldat  nem?
Az, 0.9 %-os NaCl oldat. Ehhez képest más oldattal nem szívesen öblítenék testüreget, ha meg öblítésre ajánlják, nem mosnék lemezt vele.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Koriori »

Sziasztok! Mazsolázgattam itt a topicban. Én azt javaslom, hogy a löttyöt mosás után ne szűrjétek hanem öntsétek ki. A szűrés az amolyan önámítás. Nem dobálózok számokkal inkább arányokkal. Az a szennyeződés ami be tud ülni a lemez barázdába, majd pedig a micro szálas folyadékos mosással eltávolításra kerül azt hagyományos szűrővel nem tudjátok kiszedni a lötyiből. Kétlem, hogy otthon rendelkezésre állna az szűrés technológia amivel ez megoldható. De miután ez egy DIY topic - tehát ha ragaszkodtok hozzá akkor elárulom, ülepítéssel jobb, esetleg tökéletes eredményt tudtok elérni. Sajnos a rossz hír az, hogy normál gravitációs körülmények között nem, de erre már régen kitalálták a centrifugát.  Nem kell túl bonyolítani, olcsón ki lehet hozni és szinte tökéletes eredményt a szűrésnél sokkal jobbat lehet kihozni vele.
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Koriori »



Akkor láss tisztán; én mind lemezmosással, mind testüregek, műtéti területek öblítésével foglalkozom.
Amivel kiöblítünk egy testüreget, azzal nem biztos, hogy lehet lemezt mosni, és vissza.
 

Az amolyan fiz-só oldat  nem?
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Koriori »


Tessék kávét főzni desztvízből, úgy nagyon finom lesz állítólag fórumon olvastam (ki is fogom próbálni   )
Figyeljetek oda, mert az ioncserélt víz nem desztillált víz! Az ioncserélt víz kémiai úton van előállítva, a deszt víz értelem szerűen lepárlással. Ilyent csak gyógyszertárban lehet beszerezni, vagy ha van otthon ozmozis szűrős víztisztítód. De a KV az valóban szenzációs ízeket kap az ilyen víztől! (És a tea is+ én szoktam egy kis rumot is tenni bele mert attól aztán meg egyenesen mennyei! :-))
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: audiomeca »


Tessék kávét főzni desztvízből, úgy nagyon finom lesz állítólag fórumon olvastam (ki is fogom próbálni   )
Ez valoban igy van.
 
Magaban tenyleg egy iztelen vacak.
LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Tessék kávét főzni desztvízből, úgy nagyon finom lesz állítólag fórumon olvastam (ki is fogom próbálni   )
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Én igen, még anno vegyészhallgató koromban. Nem finom.
Én biokémia gyakorlaton. Hát a nem finom, az enyhe kifejezés.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Kóstoltad?
Én igen, még anno vegyészhallgató koromban. Nem finom.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ne kóstold meg, nagyon pocsék íze van. Kóstoltad?

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Akkor láss tisztán; én mind lemezmosással, mind testüregek, műtéti területek öblítésével foglalkozom..
 
Kész, ez a mondat mindent visz, Tartantino filmben is megállna, respect
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


És a desztillált vizet meginni?
Ne kóstold meg, nagyon pocsék íze van.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Akkor láss tisztán; én mind lemezmosással, mind testüregek, műtéti területek öblítésével foglalkozom.
Amivel kiöblítünk egy testüreget, azzal nem biztos, hogy lehet lemezt mosni, és vissza.
Az LP "hőkora a '60-as évek voltak. Hogy valaki nem ismeri azt a szót, hogy detergens, attól még a tárgy az létezik. Mi fotósok használtuk. Akiktől tanultuk a '70-es években meg már jó pár évtizede.

Nem mondtam azt,hogy minden testüreg öblítésre használt folyadék alkalmas lemezmosásra, ill lemezmosó folyadékba összetvevőnek. Azt mondtam,hogy a RINS-AQUA alkalmas rá. Egy OGYI alkalmazási előiraton meg kár vitatkozni.  70-es években meg 3 éve voltam. A "a detergens nem volt" valóban félreérthető, pontosan fogalmazva: nem ismertük, ill faluhelyen nem volt hozzáférhető.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Akkor láss tisztán; én mind lemezmosással, mind testüregek, műtéti területek öblítésével foglalkozom.
Amivel kiöblítünk egy testüreget, azzal nem biztos, hogy lehet lemezt mosni, és vissza.

 
És a desztillált vizet meginni?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: akvapark »



1, Az LP hőskorán a 80-as éveket értem. Akkor mostam lemezt. Kétszeresen destilllált víz és alkohol keverékével. Detergens nem volt és azt sem tudtam, hogy van egyáltalán Visegrádi utca. Viszont bőszen nyomtam a LENCO-t. Az információkat egymástól szereztük, meg ha telt rá,akkor a HIFI magazinból.
2, Több alkalommal leírtam,hogy a kétszeresen desztillált víz tisztább,mint az egyszeresen desztillált ,de ettől ez még nem tudományos magyarázat.
3, A steril NaCl 0,9 %, azaz a fiziológiás sóoldat - RINS-RINGER - valóban nem javasolt lemezmosásra, én viszont  RINS-AQUA-t említettem, mely alkalmazási előiratából alant idézek:
 
4. sz. melléklete az OGYI-T-3853/01 sz. Forgalombahozatali engedély módosításának
 
                                                                                                                                             Budapest, 2005. március 29.
                                                                                                                                                             Szám: 6552/41/2005
                                                                                                                                                             Előadó: dr. Mészáros G./HTM
                                                                                                                                                             Melléklet:
                                                                                                                                                             Tárgy: Alkalmazási előírás
                                                                                                                                                                            módosítása
                                                                                                                                                                          
 
1.      A GYÓGYSZERKÉSZÍTMÉNY MEGNEVEZÉSE
RINS-AQUA öblítőoldat
2.      MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL
Összetétel üvegenként: 1000 ml injekcióhoz való víz.
3.       GYÓGYSZERFORMA
Öblítőoldat. Tiszta, színtelen, steril injekcióhoz való víz.
4.       KLINIKAI JELLEMZŐK
4.1     Terápiás javallatok
Testüregek, műtéti területek öblítésére, műtétek közben kötszerek, egyéb eszközök nedvesítésére használható.
 
leborulunk.gif

Akkor láss tisztán; én mind lemezmosással, mind testüregek, műtéti területek öblítésével foglalkozom.
Amivel kiöblítünk egy testüreget, azzal nem biztos, hogy lehet lemezt mosni, és vissza.
Az LP "hőkora a '60-as évek voltak. Hogy valaki nem ismeri azt a szót, hogy detergens, attól még a tárgy az létezik. Mi fotósok használtuk. Akiktől tanultuk a '70-es években meg már jó pár évtizede.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Természetesen:
 
1./ Az LP hőskorában azt sem tudtuk, mi az a lemezmosás. Magyarországon a '80-as évek közepén, a Visegrádi u-ban kezdte egy maszek. ma is őrzök vagy 2 belső tasakot Tőle.
2./ Egyszerűen a bideszt vízben kevesebb a maradék oldott anyag, tehát van magyarázat.
3./ Műtét közben STERIL NaCl-t töltünk beteg hasába, azzal azért ne mossunk.

3

1, Az LP hőskorán a 80-as éveket értem. Akkor mostam lemezt. Kétszeresen destilllált víz és alkohol keverékével. Detergens nem volt és azt sem tudtam, hogy van egyáltalán Visegrádi utca. Viszont bőszen nyomtam a LENCO-t. Az információkat egymástól szereztük, meg ha telt rá,akkor a HIFI magazinból.
2, Több alkalommal leírtam,hogy a kétszeresen desztillált víz tisztább,mint az egyszeresen desztillált ,de ettől ez még nem tudományos magyarázat.
3, A steril NaCl 0,9 %, azaz a fiziológiás sóoldat - RINS-RINGER - valóban nem javasolt lemezmosásra, én viszont  RINS-AQUA-t említettem, mely alkalmazási előiratából alant idézek:
 
4. sz. melléklete az OGYI-T-3853/01 sz. Forgalombahozatali engedély módosításának
 
                                                                                                                                             Budapest, 2005. március 29.
                                                                                                                                                             Szám: 6552/41/2005
                                                                                                                                                             Előadó: dr. Mészáros G./HTM
                                                                                                                                                             Melléklet:
                                                                                                                                                             Tárgy: Alkalmazási előírás
                                                                                                                                                                            módosítása
                                                                                                                                                                          
 
1.      A GYÓGYSZERKÉSZÍTMÉNY MEGNEVEZÉSE
RINS-AQUA öblítőoldat
2.      MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL
Összetétel üvegenként: 1000 ml injekcióhoz való víz.
3.       GYÓGYSZERFORMA
Öblítőoldat. Tiszta, színtelen, steril injekcióhoz való víz.
4.       KLINIKAI JELLEMZŐK
4.1     Terápiás javallatok
Testüregek, műtéti területek öblítésére, műtétek közben kötszerek, egyéb eszközök nedvesítésére használható.
 
leborulunk.gif
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Fussunk neki mégegyszer !
Az LP hőskorában a köznép számára elérhető legtisztább víz a kétszeresen desztillált víz volt, ergo aki jót akart lemezeinek, ezt használta. 
Tudományos magyarázat nincsen, a megállapítás konszenzuson alapult.  Javasolhattak volna 3-4-szer desztillált vizet is, de minek, ha nem volt elérhető széleskörben.
A lényeg: a lehető legtisztább - elérhető árú - vizet javasolt használni. Nekem bejött a RINS-AQUA. Ha műtét közben bele lehet locsolni a beteg hasába - az LP-nek se árthat. :D

Természetesen:
 
1./ Az LP hőskorában azt sem tudtuk, mi az a lemezmosás. Magyarországon a '80-as évek közepén, a Visegrádi u-ban kezdte egy maszek. ma is őrzök vagy 2 belső tasakot Tőle.
2./ Egyszerűen a bideszt vízben kevesebb a maradék oldott anyag, tehát van magyarázat.
3./ Műtét közben STERIL NaCl-t töltünk beteg hasába, azzal azért ne mossunk.

3
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Tetszik az avatarod mylord
Nekem úton van az USB-s mikroszkópom, mosás előtt és után majd teszek be képeket.
Hangot egyelőre nem tudok beilleszteni

Köszi, netről loptam.
Kinai 150 * nagyításúval néztem én is a barázdákat, hát láttam érdekes dolgokat.
Mosást a közeljövöben nem tervezek, de ha mosok lövök pár képet előtte és utána.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Kifejtenéd részletesebben
Tetszik az avatarod mylord
Nekem úton van az USB-s mikroszkópom, mosás előtt és után majd teszek be képeket.
Hangot egyelőre nem tudok beilleszteni

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Szinte minden pontja téves megállapításaidnak, sorry.
Kifejtenéd részletesebben
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Fussunk neki mégegyszer !
Az LP hőskorában a köznép számára elérhető legtisztább víz a kétszeresen desztillált víz volt, ergo aki jót akart lemezeinek, ezt használta. 
Tudományos magyarázat nincsen, a megállapítás konszenzuson alapult.  Javasolhattak volna 3-4-szer desztillált vizet is, de minek, ha nem volt elérhető széleskörben.
A lényeg: a lehető legtisztább - elérhető árú - vizet javasolt használni. Nekem bejött a RINS-AQUA. Ha műtét közben bele lehet locsolni a beteg hasába - az LP-nek se árthat. :D

Szinte minden pontja téves megállapításaidnak, sorry.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”