Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lp lemezmosó topik

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Hali!
Lemezmosót szeretnék építeni, ezért szorgalmasan végiolvastam a topikot, meg böngésztem a netet. Sok jó infót kaptam, kösz. Miután véletlenül kaptam egy vákuumszivattyút, a "loricraft" rendszerű, karos mosóban gondolkodom.

 
 
Hali!
 
Én már láttam ilyen gépet működés közben (és igen, naggggyon szeretnék egy ilyet, majd ha milliomos leszek, mert már nagyon unom a VPI-om (és a legtöbb hasonló gép) porszívó hangját ) és bár nem tudok válaszolni kérdéseidre, 2 megjegyzést tennék:
 
1) A pont-szívásos módszer (ami jóval kisebb nyíláson keresztül szív a többi elterjedt gépekhez képest) már önmagában is megengedi a halkabb működést. Ehhez viszont társul egy nagyon halk motor, amit talán nem is olyan egyszerű beszerezni elsőre, nem tudom, milyen szivattyúra tettél szert, próbáltad már üzem közben? A pont-szívás önmagában lehet még nem elég, hogy halk maradjon a gép.
 
2) Bár lehet nem erre gondoltál szó szerint a posztodban, a cérnaszál egyáltalán nem tisztít, ezt minden leírásban hangsúlyozzák. Mint ahogy egy klasszikus száraz carbon kefe szálai is túl vastagok, hogy a barázda aljából bármit is kiszedjenek, a Loricraft gép cérnája se erre való  A szál tartja el, tartja vissza a szívófejet, hogy hozzáérjen a lemezhez, tovább biztosítja azt a megfelelő távolságot a szívónyílás és a lemez/felszívandó folyadék között, hogy valamiféle örvény kialakulhasson a szívófej nyílása és a lemez között, így hatékonyabban szippantja be a piszkos folyadékot. A folyamatosan futó cérna egyben az elvezetést is segíti a szívófejlben/karban.
 
A neten olvasott Loricraft utánaépítési leírások alapján nem tűnik egyszerűnek, szép kihívás lesz, . Ha erősebb barkács vénám lenne a jelenleginél, én is nekivágnék!
 
Sajna helyette csak évek óta álmodozom, hogy egyszer csak lecsapok egy használtra (ami ritka, mint a holló)
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
faguri
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.06.17., pén. 18:31
Értékelés: 0

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: faguri »


Hali!
Lemezmosót szeretnék építeni, ezért szorgalmasan végiolvastam a topikot, meg böngésztem a netet. Sok jó infót kaptam, kösz. Miután véletlenül kaptam egy vákuumszivattyút, a "loricraft" rendszerű, karos mosóban gondolkodom.
 

 
Tanácsot kérnék olyantól, aki már látott ilyet:
- a tisztító cérnát, vagy mi a fenét (hogyan nevezzem?) milyen sebességgel adagolja a szerkezet? Ezt az istennek sem tudtam a youtube videókból kiokoskodni.
- ez alaposabban tisztít, mint a porszívós rendszerűek? (hogy jóval csendesebb, az biztos)
- a karnak - véleményetek szerint - kell-e mesterséges forgatás, vagy elég, ha viszi a barázda? Különböző DIY megoldásokat nézve, vegyes kép. Van, aki motorosan mozgatja (a maximalisták), van aki kiköti egy befőttes gumival, van ahol semmi sincs.
- mekkora lehet a "tűnyomás"?
 
Na, ennyi. Üdv mindenkiinek.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Végig olvasva az elmúlt 2 évben született reagálásokat, úgy gondolom, kicsit melegítsük fel a témát.
Meghívok minden Fórumtársat egy kis együtt gondolkodásra !
Téma felvetés :
 
Mit mossunk, mit ne mossunk ? LP-t,ha a száraz módszer eredménytelen. .
 
Mivel, azaz milyen szerrel, vagy szer-kombinációval mossunk ?  30% izopropil alkohol + 70 % dest.víz + 7 - 10 csepp Triton X (detetgens)
 
Milyen módon mossunk , vákuumos, kefés /azaz mechanikus / , ragasztós ? Ragasztót csak végszükség esetén,ha már semmi sem használ. Ideális a vákuumos.
 
Milyen fajta felrakódáshoz / zsír,"lenco" szösz, por, homok / melyik a jobb, kíméletesebb, esetleg kevésbé macerás, vagy olcsóbb ? Beszáradt LENCO-ra a gőzölést ajánlotta anno gaborka = 64, de ő már eltűnt a fórumról. Egyszer próbáltam egy borzasztó állapotú lemeznél gőztisztítóval - nem jelentős eredménnyel.
 
Antisztatikus hatás fokozása / portaszítás / Antisztatikus zacskó, lehet kapni.
 
Zsákolás-mibe tegyük a lemezt ?  Ld. fenn.
 
Gyári készítmény, DIY ? DIY, szintén ld. fenn.
 
Ahogy elnéztem, sok "megátalkodott " ember van közöttünk. Vegyész , hadi seborvos, laboros, fotós, mikroszkóp tulajdonos. Ami közös, a féltve őrzött kincs, az analóg lemez.
Szerintem mindegyikőnknek van gyakorló lemeze is , amit nem sajnál a kísérletezgetésre.
 
Remélem, a topik elindítójának nincs kifogása ellene.

Pirossal a válaszok.
 
Most leírom,hogy én hogyan szoktam.
Jobb sorsra érdemes AKAI gyalura ráteszem a lemezt.
Öntök rá 30 % izopropil + 70 % dest.víz + 7-10 csepp triton keveréket.
Finom ecsettel elterítem, hogy bőven ellepje.
5 percet várok.
Száraz-nedves porszívóra rászerelt egészségügyben használatos - mellkas szívásra használt - csővel leszívom a folyadékot.
A cső vége 45 fokban vágott, átmérője kb 10-12 mm. A vágott rész végén van egy pici V alakú bemetszés,hogy tudjon levegőt beszívni és ne szippantsa magához a lemezt. 
Igen, a cső hozzáér a lemezhez,de ha mellhártya kibírja, akkor a talán a VINYL is.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »


Végig olvasva az elmúlt 2 évben született reagálásokat, úgy gondolom, kicsit melegítsük fel a témát.
Meghívok minden Fórumtársat egy kis együtt gondolkodásra !
Téma felvetés :
 
Mit mossunk, mit ne mossunk ?
 
Mivel, azaz milyen szerrel, vagy szer-kombinációval mossunk ?
 
Milyen módon mossunk , vákuumos, kefés /azaz mechanikus / , ragasztós ?
 
Milyen fajta felrakódáshoz / zsír,"lenco" szösz, por, homok / melyik a jobb, kíméletesebb, esetleg kevésbé macerás, vagy olcsóbb ?
 
Antisztatikus hatás fokozása / portaszítás /
 
Zsákolás-mibe tegyük a lemezt ?
 
Gyári készítmény, DIY ?
 
Ahogy elnéztem, sok "megátalkodott " ember van közöttünk. Vegyész , hadi seborvos, laboros, fotós, mikroszkóp tulajdonos. Ami közös, a féltve őrzött kincs, az analóg lemez.
Szerintem mindegyikőnknek van gyakorló lemeze is , amit nem sajnál a kísérletezgetésre.
 
Remélem, a topik elindítójának nincs kifogása ellene.
 
 
 
 
 
 
 
 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: tollact »



Szia!
Köszönöm, ez bejött :-)
Kipróbáltad, jól mosnak? Éz helyileg nekem is elérhetó lenne Komárom mellől...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Bzoli63
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2014.07.25., pén. 19:14
Értékelés: 17

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Bzoli63 »



Szia,
Baross ut , Dr Petz Lajos ut sarok, Zenebutik.

Szia!
Köszönöm, ez bejött :-)

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Majik »



Sziasztok!
 
Tud valaki ajánlani olyat aki vállal lemezmosást Győr vonzáskörzetében?
 
Üdv.
Szia,Baross ut , Dr Petz Lajos ut sarok, Zenebutik.

alfaati

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »


A CES azért tratogat mindíg valami érdekes meglepetést:
 
http://hifipig.com/keith-monks-discover ... -ces-2016/
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Minden kedves LP mosó Fórumtársunknak boldog Újesztendőt !

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Sziasztok!
 
Tud valaki ajánlani olyat aki vállal lemezmosást Győr vonzáskörzetében?
 
Üdv.

Bálint Feri (= Newport lemezbolt) havonta jár Győrbe előadást tartani a Mandala caféba. Ha oda bemész, a tulajjal tudsz egyeztetni, és elég hamar visszakapod a lemezeidet.
Egy 5let.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Bzoli63
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2014.07.25., pén. 19:14
Értékelés: 17

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Bzoli63 »


Sziasztok!
 
Tud valaki ajánlani olyat aki vállal lemezmosást Győr vonzáskörzetében?
 
Üdv.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Fordított ozmózissal előállított lágy víz. Akvarisztikában szokták használni.
Akkor szerintem nem.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dondusfi »


Az mi ? Fordított ozmózissal előállított lágy víz. Akvarisztikában szokták használni.
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Ha jól olvastam akkor a patikai deszt víz helyett jó lehet az ozmó víz is?
Az mi ?
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Ha jól olvastam akkor a patikai deszt víz helyett jó lehet az ozmó víz is?
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dondusfi »


Kiss Norbert (kissn@freemail.hu) név és cím rémlik 99%-os valószínűséggel. Egy e-mailt megér.
Igen jól emlékeztél! Köszi szépen!
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Hoppá!!!Köszi a tippet.Akkor itt fogom legyártatni A Loricraft kecskeszőr keféjének a másolatát.
 
Ha van fa vagy műanyag test, amiben elkopott a szőr, ne dobd ki, "újraszőrözik".
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: tollact »


Hoppá!!!Köszi a tippet.Akkor itt fogom legyártatni A Loricraft kecskeszőr keféjének a másolatát.
Nekem ilyen van...

LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Kefe-fejlemények, akiket érdekel.
Igaz, nem DIY, de a neten fellelhető gyári kefék árának töredékéért készítettek egy tökéletes kefét a lemezmosáshoz a Dob u. 3. alatt (http://1001kefe.hu). Alapanyag puha, a kért szálhosszra vágott vékony szálú kecskeszőr, a kért szélességben és sűrűséggel. :-)

 
Hoppá!!!Köszi a tippet.Akkor itt fogom legyártatni A Loricraft kecskeszőr keféjének a másolatát.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Köszi. Honnan rendelted?
Kiss Norbert (kissn@freemail.hu) név és cím rémlik 99%-os valószínűséggel. Egy e-mailt megér.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dondusfi »



Én Triton X-100-at teszek bele 7-8 csepp / liter. Postával kb. 1200 Ft volt 10 ml. Ez kb 20-30 literhez elég.
A lötty 70 % dest.víz és 30 % izopropil.
 
Köszi. Honnan rendelted?
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Lenne még egy-két hülye kérdésem:
Ahogy olvasgattam van aki a desztvíz izopropil mellé tritont tesz. Alább irták a semleges mosogatószert. Együtt is lehet keverni? Vagy mosogatószer vagy triton? Ez jó lehet? http://www.zoldpolc.hu/1051-altalanos-e ... tito-750ml
Cseppmentesítőt nem találtam. Tud vki ajánlani vmilyet?
Előre is köszönöm

Én Triton X-100-at teszek bele 7-8 csepp / liter. Postával kb. 1200 Ft volt 10 ml. Ez kb 20-30 literhez elég.
A lötty 70 % dest.víz és 30 % izopropil. 
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dondusfi »


Lenne még egy-két hülye kérdésem:
Ahogy olvasgattam van aki a desztvíz izopropil mellé tritont tesz. Alább irták a semleges mosogatószert. Együtt is lehet keverni? Vagy mosogatószer vagy triton? Ez jó lehet? http://www.zoldpolc.hu/1051-altalanos-e ... tito-750ml
Cseppmentesítőt nem találtam. Tud vki ajánlani vmilyet?
Előre is köszönöm
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


lehet hogy figyelmetlen voltam
 
Lehet, pedig számtalanszor felmerült ez a kérdés a fórumon, a kereső ebben is segít.
 
De akkor mégegyszer, nincs ökölszabály erre, mindenkinek megvan a saját receptje, vagy éppen amit meg tud venni, de többnyire 80-90% bidesztillált víz/aqua purificata, 10-20% tiszta izopropil alkohol, pár csepp semleges mosogatószer, pár csepp cseppmentesítő szokott lenni kb.
 
Belső tasakot hanglemezeket forgalmazó itthoni webshopokban lehet, továbbá Ebay, Amazon, ilyesmi, Pesten többek között a Newport lemezboltban, illetve egyéb, mosást is kínáló boltokban biztosan.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dondusfi »


Sziasztok!
 
Disco antistat-val szeretnék lemezt mosni. Első nekifutásban egy 20 db-t. Ehez szeretnék mosófolyadékot kotyvasztani, de (lehet hogy figyelmetlen voltam ) nem találtam pontos mennyiséget, arányokat. Örülnék ha valaki leírná.
Antisztatikus belső bugyit tud vki ajánlani: hol, milyet érdemes venni?
 
Előre is köszi
Viktor
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”