Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lp lemezmosó topik

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: antizigün »


https://www.ortofon.com/support/support ... stallation
 

 
kénes-szappanos desztvízben hisznek, ha lemezmosásról van szó
 

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: audiomeca »



Istenem! Mennyi marha van! Így és ezekhez hasonló módszerrel, soha se próbálkozz. Vagy ha mégis tartsd magadban...
 

Nagy az isten allatkertje 
LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Istenem! Mennyi marha van! Így és ezekhez hasonló módszerrel, soha se próbálkozz. Vagy ha mégis tartsd magadban...
 




Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »



Fél liter 1000 évre elég.
Próbáld meg itt: Kiss Norbert (kissn@freemail.hu)
Nekem 1200 Ft volt postával kb 10 ml.
1 literbe kell 5-7 csepp. Elméletileg 16 csepp 1 ml, azaz 10 ml elég 20-30 liter mosófolyadékhoz. Azzal el vagy egy darabig.

Köszönöm!
Tegnap Pesten a Rózsa utca 38/a alatti fotós boltban 1360Ft-ért vettem 250ml-t.
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Ha polcról nem is, de rendelésre van Triton X-100, információ szerint 9.900 Ft/ 0,5L. Legfeljebb fogj össze valakivel és felezzetek. Itt rendelheted meg: http://www.azurvegyszer.hu/kapcsolat.html
Fél liter 1000 évre elég.
Próbáld meg itt: Kiss Norbert (kissn@freemail.hu)
Nekem 1200 Ft volt postával kb 10 ml.
1 literbe kell 5-7 csepp. Elméletileg 16 csepp 1 ml, azaz 10 ml elég 20-30 liter mosófolyadékhoz. Azzal el vagy egy darabig.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


sajnálom,a kérdéseim nem PhD szintűek. nekem ez a tisztítás összetettebb min t kocsit mosni
 
pedig az autómosásnak is megvannak a trükkjei... szerintem ha veszitek a fáradtságot és visszaolvastok ebben a topikban, akkor elégé világos lesz, hogy mit miért kell használni... persze ennek ellenére csinálhatod úgy ahogyan Te tartod a legjobbnak...

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: antizigün »


jujj. Mi megy itt!
sajnálom,a kérdéseim nem PhD szintűek. nekem ez a tisztítás összetettebb min t kocsit mosni

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »

jujj. Mi megy itt!

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: antizigün »


A patikai alkohol horror drága. Izopropilalkohol van a gyári mosófolyadékba. Csapvizet hagyni rászáradni? Akkor vízköves lesz, az tuti serceg. Én 20%-os ecetben mosnám újra, vízkőmentesítéshez. Nno szóval én szeretem az általad linkelt mosót. Persze nem tudom mennyivel gyengébb az eredmény, ha csak egyel mosnék.
vízkő? annak nyoma látható pl lupéval?
ha számít, az így "tisztított" lemez nem hagy több port a stylus-on mint akármelyik másik

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Miért ne jönne ki? ....
 
Igazad van.
A lemezeid hallgathatod egy kristály hangszedős Tesla, vagy egy MM hangszedővel szerelt Pro-Ject lemezjátszón is. Mindkettő szól.... 
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »



Sajnos ez az eszköz nem igazán alkalmas korrekt lemeztisztításra. A felületéről le tudod vele szedni a koszt, de a barázda aljáról nem jön ki. Sőt, a felületről még több kerül oda.
Hogy kapcsolódjunk is a DIY topikhoz, szgk ablaktörlő motorral, ételtartó dobozzal, porszívó motorral, pc táppal és kis kézügyességgel (esetleg még esztergályos segítséggel) építhetsz rendes mosót magadnak. De a felhordott mosófolyadékot a kosszal legegyszerűbb esetben sima porszívóval is leszedheted. A youtube a barátod.

Miért ne jönne ki? Kétoldalról egy-egy sűrű szövésű kecskeszőr kefe takarítja a barázdákat. Még több kosz kerül a lemez felületéről a barázda mélyére? Miért szűnik meg a sercegés jelentős része mosás után? Egy tesztet szeretnék még elvégezni, hogy én is objektívebben lássam. Olyan általam mosott lemezt, melynél nem szűnt meg teljesen a sercegés, beadok gépi mosásra. Előtte készítek felvételt a lemezről és utána is az összehasonlíthatóság okán.
Nekem a gépi mosásban az a furi, hogy minimális mennyiségű mosófolyadékkal kefélik körbe a lemezt, majd néhány forduló után kiszippantják. Ellenben ebben a tálasban lényegesen tovább ázhat. Okki-nokki esetén felteszünk egy piszkos lemezt. Egyik oldal megpucol, majd fordítanám... node arra a felületre kellene letennem, ahol az elébb még a piszkos lemezfelület felfeküdt. Ezt a problémát olyan mesélte nekem, akinek van okki-nokkija. Azt nondja nagyon macerás a fél oldal után előbb a forgató korongot pucolgatni.
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »



https://hanglemeztasak.hu/Analogis_leme ... rtdet_tabs
 
sziasztok
 
ezen gondolkodom. jó ez így leszívás nélkül?

 
Sajnos ez az eszköz nem igazán alkalmas korrekt lemeztisztításra. A felületéről le tudod vele szedni a koszt, de a barázda aljáról nem jön ki. Sőt, a felületről még több kerül oda.
Hogy kapcsolódjunk is a DIY topikhoz, szgk ablaktörlő motorral, ételtartó dobozzal, porszívó motorral, pc táppal és kis kézügyességgel (esetleg még esztergályos segítséggel) építhetsz rendes mosót magadnak. De a felhordott mosófolyadékot a kosszal legegyszerűbb esetben sima porszívóval is leszedheted. A youtube a barátod.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »



nekem azért kellene ilyesmi mert a DIY mód inkább ront a lemez állapotán. így történik, de nem tudom hol van benne a hiba:
 
- az újonnan vett lp, ha papírtasakban érkezik, annyira fel van töltve hogy alig lehet kiszedni a papírból
- így lejátszható, de a lemezt leemelve felszedi az alátétet
- 4:1 arányban desztvíz+patikai alkoholt keverek
- felviszem a lemezre borotva pamaccsal vagy festőpárnával, a barázdákat követve
- leöblítem csapvízzel és hagyom száradni
- vagy öblítés helyett áttöröltem új mikroszálas kendővel, de az eredmény ua: a feltöltődés eltűnik de nagyon serceg
 
szóval mintha a port csak beletöröltem volna

A patikai alkohol horror drága. Izopropilalkohol van a gyári mosófolyadékba. Csapvizet hagyni rászáradni? Akkor vízköves lesz, az tuti serceg. Én 20%-os ecetben mosnám újra, vízkőmentesítéshez. Nno szóval én szeretem az általad linkelt mosót. Persze nem tudom mennyivel gyengébb az eredmény, ha csak egyel mosnék.
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: antizigün »


Én ebből vettem kettőt egy hónapja. Eddig kb 100 lemezt mostam meg. Szerintem nagyon jó hatásfokkal tisztít, de kétszer mosok gyakorlatilag. Nem hagyom leszáradni, hanem nem szöszölő, minőségi papírtörlővel szárazra törlöm. Ennek szerintem van egy olyan előnye, hogy tud a kosz ázni. A kettős mosás miatt a második tálba már szinte teljesen tiszta lemez kerül. Nagyon sokat javultak még egészen csúnya hatvanas évekbeli, belső tok nélküli usa lemezeim is.
nekem azért kellene ilyesmi mert a DIY mód inkább ront a lemez állapotán. így történik, de nem tudom hol van benne a hiba:
 
- az újonnan vett lp, ha papírtasakban érkezik, annyira fel van töltve hogy alig lehet kiszedni a papírból
- így lejátszható, de a lemezt leemelve felszedi az alátétet
- 4:1 arányban desztvíz+patikai alkoholt keverek
- felviszem a lemezre borotva pamaccsal vagy festőpárnával, a barázdákat követve
- leöblítem csapvízzel és hagyom száradni
- vagy öblítés helyett áttöröltem új mikroszálas kendővel, de az eredmény ua: a feltöltődés eltűnik de nagyon serceg
 
szóval mintha a port csak beletöröltem volna

Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »



https://hanglemeztasak.hu/Analogis_leme ... rtdet_tabs
 
sziasztok
 
ezen gondolkodom. jó ez így leszívás nélkül?

Én ebből vettem kettőt egy hónapja. Eddig kb 100 lemezt mostam meg. Szerintem nagyon jó hatásfokkal tisztít, de kétszer mosok gyakorlatilag. Nem hagyom leszáradni, hanem nem szöszölő, minőségi papírtörlővel szárazra törlöm. Ennek szerintem van egy olyan előnye, hogy tud a kosz ázni. A kettős mosás miatt a második tálba már szinte teljesen tiszta lemez kerül. Nagyon sokat javultak még egészen csúnya hatvanas évekbeli, belső tok nélküli usa lemezeim is.
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: antizigün »


https://hanglemeztasak.hu/Analogis_leme ... rtdet_tabs
 
sziasztok
 
ezen gondolkodom. jó ez így leszívás nélkül?

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Indy »


Én úgy tudom, hogy a gyógyszertárban kapható orvosi desztilláltvíz megfelel lemezmosáshoz. Én is épp ehhez csinálok löttyöt.
Én is azt használom.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »


Nem tudom.
Én úgy tudom, hogy a gyógyszertárban kapható orvosi desztilláltvíz megfelel lemezmosáshoz. Én is épp ehhez csinálok löttyöt.
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ha lemezmosó folyadékhoz kell, a gyógyszertári nem jó?Nem tudom.

Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »


Ha polcról nem is, de rendelésre van Triton X-100, információ szerint 9.900 Ft/ 0,5L. Legfeljebb fogj össze valakivel és felezzetek. Itt rendelheted meg: http://www.azurvegyszer.hu/kapcsolat.html
 
Uhh, köszönöm!
Ez olyan drága, hogy aktiváltam magam keresés ügyben. Ezt találtam, talán másnak is hasznos lehet:
http://www.syrex.hu/index.php?route=pro ... h=51_53_58
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »



Sziasztok!
 
Tudnátok adni tippet, Budapesten hol kaphatok cseppmentesítő folyadékot? Létezik még fotós üzlet, ahol polcról a kezembe nyomják?
Izopropilt beszereztem, orvosi desztvizet szintén. Már csak ez kellene
 
Köszönöm!

 
Ha polcról nem is, de rendelésre van Triton X-100, információ szerint 9.900 Ft/ 0,5L. Legfeljebb fogj össze valakivel és felezzetek. Itt rendelheted meg: http://www.azurvegyszer.hu/kapcsolat.html
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Hol lehet kapni kétszer desztillált vizet? Köszönöm
 
Ha lemezmosó folyadékhoz kell, a gyógyszertári nem jó?
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »


Sziasztok!
 
Tudnátok adni tippet, Budapesten hol kaphatok cseppmentesítő folyadékot? Létezik még fotós üzlet, ahol polcról a kezembe nyomják?
Izopropilt beszereztem, orvosi desztvizet szintén. Már csak ez kellene
 
Köszönöm!
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Hol lehet kapni kétszer desztillált vizet? Köszönöm

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”