Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangfalállvány készítés házilag

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Kifúrod a lyukat neki és beleragasztod, de ha így csinálod akkor ezt jobb a felső lapnál csinálni mert ott rámegy a súly, tartósabb marad...De ha ráveszed magad, márpedig ennyi pénzért érdemes akkor majd látod milyen lábakat kapsz. Mondom nem emlékszem , h neki 2 oldalon rögzíthető vagy csak 1...De nem egy nagy munka, és tényleg szép és praktikus...
Szerintem ráveszem magam, hétfőn vagy holnap neki is állok.
 
Szóval a ragasztott rész legyen felül, ahol a hangszóró helyezkedik el?
 
Milyen ragsztót érdemes válsztani?
 
Akkor szerintem veszek tüskéket is, remélem találok Sopronban, mert nincs otthon esztergapadom.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kifúrod a lyukat neki és beleragasztod, de ha így csinálod akkor ezt jobb a felső lapnál csinálni mert ott rámegy a súly, tartósabb marad...De ha ráveszed magad, márpedig ennyi pénzért érdemes akkor majd látod milyen lábakat kapsz. Mondom nem emlékszem , h neki 2 oldalon rögzíthető vagy csak 1...De nem egy nagy munka, és tényleg szép és praktikus...Az aljába ő csinált tüskéket is...Kihegyezett a munkahelyén 4 darab 6-os menetet és ez a lába az állványnak, ellenanyával felfogatta.5000 ft-ból nem lehet jobbat, szebbet sztem...

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Arra most nem emlékszem pontosan, de nekem úgy rémlik, mintha mindkét végén lett volna neki felfogatás...Ő a praktikerben vagy a baumaxban vette...De ha nincs is felfogatás akkor vannak azok a lyukfűrészek amiket fúrógépre lehet tenni és kifúrod a helyét. 
Erre a lyukfűrészre gondoltam: http://www.hidramix.eu/lyukfuresz.htm

Igen, ismerem ezeket a lyukfűrészeket, de az alján is rögzíteni kell nem?
 
Vagy elég ha bele van állítva a 2 láb? Vagy van ilyesmi célra valami jó fajta ragasztó?
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arra most nem emlékszem pontosan, de nekem úgy rémlik, mintha mindkét végén lett volna neki felfogatás...Ő a praktikerben vagy a baumaxban vette...De ha nincs is felfogatás akkor vannak azok a lyukfűrészek amiket fúrógépre lehet tenni és kifúrod a helyét.
 
Erre a lyukfűrészre gondoltam: http://www.hidramix.eu/lyukfuresz.htm

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Valami ilyet kell elképzelni, de ha jól emlékszem neki mindkét oldalt van felfogatás, de lehet egyik oldal kivan fúrva a cső helye...Ebben nem vagyok biztos. 
http://www.bqker.hu/november/termekeink ... allab1.htm

Értem, és az ismerősöd olyat talált amelyik alul-felül csavarozható? vagy hogy oldotta meg a másik oldalon a rögzítést?
 
Mod: Nem voltam elég figyelmes
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valami ilyet kell elképzelni, de ha jól emlékszem neki mindkét oldalt van felfogatás, de lehet egyik oldal kivan fúrva a cső helye...Ebben nem vagyok biztos.
 
http://www.bqker.hu/november/termekeink ... allab1.htm

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na itt az állványokat átlehetne beszélni, és szerintem sok jó ötlet van a topikban is ha visszaolvasunk...Egy ismerősöm nagyon szép kis állványt készített magának. A praktikerben vásárolt 2 darab lábat, asztalok , és egyéb termékekhez árulják.Van krómozott, fekete, fehér kinek melyik tetszik.Méretben is van 2-3 méret, úgy magasságban és vastagságban is.Ez egy üreges rúd láb, alól és felül 4-4 darab rögzítési lehetőséggel.
 
Vett 2 vastagabb és 2 vékonyabb lábat, vett bútorlapot, A csövek aljába belevágott egy darab hungarocellt és utána még kitömte a réseket purhabbal.Erre azért volt szükség mert a lábakat feltöltötte homokkal, és így nem szóródik ki.Alulra és a tetejére tette a bútorlapokat, amit az üzletben kérésre méretre is vágnak minden további nélkül.Tehát egy állvány áll egy vékony és egy vastaggal lábból, tetején alján bútorlap.Súlya is van rendesen, és nagyon mutatós.A rudak ára 700 ft /darab, a krómozott valamivel több...5000 ft-ból megvan a 2 állvány a dobozoknak.

Avatar
jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2007.04.28., szomb. 07:11
Értékelés: 132

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: jános bácsi »

Ha epokittel gittelsz próbáld úgy felhordani, hogy ne sokat kelljen csiszolni / 3-4 óra száradás után félkeményen elég jól alakitható még / Olyan helyen ahol az ember nem fér jól hozzá, az epokittet elég játékos csiszolni.


Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »




Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »




Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Kend ki autó glett-el,(azt könnyen csiszolhatod szépre) majd úgy fújd le.
Köszi! Tegeződhetünk..
 
Azt hiszem nincs itthon sem gitt, sem glett, de epokit az van, majd azzal jól betömöm a rúd és az OSB közti rést (mert végül is felraktam rá egy lapot belőle).
Most viszont az a gond, hogy egy kicsit meggörbültek a lapok a hegesztéstől, így nem nagyon fekszik fel rá az OSB lap. Ez egyiket jól odaszorítottam, majd holnap kiderül, úgy marad-e.
 
Akkor jöjjenek a képek.

Avatar
jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2007.04.28., szomb. 07:11
Értékelés: 132

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: jános bácsi »

Ujheggyel gyönyörűen ki lehet gittelni és lefújod szinre. Én pl. a Neoflexet szeretem fémre-fára. Szépen el lehet tüntetni a varratot.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Most készítem életem első acél hangfal állványát, a jóll bevált recept szerint, egy vastag lemezre hegesztek egy vastag csövet. 2 talpat már rá is hegesztettem, de nem lett valami szép a varrat. Kérdésem, hogy mit csináljak: szedjek le a varratból sarokcsiszólóval, vagy takarjam le inkább valamivel? Utóbbi is megoldható, mert van itthon OSB lap, ebből rá tudok tenni egy darabot középen kivágva, és még csillapítana is.
Képet nem szeretnél feltolni róla?
 
Én mindkettőt megcsinálnám, az én állványom is ilyen, most már . Mondjuk arra azért került bútorlap fedőlap, mert azt a hangfalat, amihez csináltam, volt szívem megfúrni, és hozzácsavarozni az állványt -tudom, barbár megoldás, de akkor ez még nem foglalkoztatott -, viszont a mostani, ami rajta van, gyári doboz, és fel sem merült bennem a gondolat, h állatkodjak.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Kend ki autó glett-el,(azt könnyen csiszolhatod szépre) majd úgy fújd le.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: frankie- »

Most készítem életem első acél hangfal állványát, a jóll bevált recept szerint, egy vastag lemezre hegesztek egy vastag csövet. 2 talpat már rá is hegesztettem, de nem lett valami szép a varrat. Kérdésem, hogy mit csináljak: szedjek le a varratból sarokcsiszólóval, vagy takarjam le inkább valamivel? Utóbbi is megoldható, mert van itthon OSB lap, ebből rá tudok tenni egy darabot középen kivágva, és még csillapítana is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: AVX »


Saját tüske.Hozzávalók:M6-os csavar+anya, köszörű, 2 féle reszelő, fűrész, satu.Elállítási ár:80-120Ft.
Az élét egy kicsit tompítottam, mert belemélyeszkedik a parkettába.

Tegyél a tüske alá érmét (1-2 Ft-os), és akkor nem mélyed bele a parkettába.

A feleségek imádják ezeket a tüskéket.

Avatar
Fülee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2005.09.10., szomb. 13:55
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Fülee »


Saját tüske.Hozzávalók:M6-os csavar+anya, köszörű, 2 féle reszelő, fűrész, satu.Elállítási ár:80-120Ft.
Az élét egy kicsit tompítottam, mert belemélyeszkedik a parkettába.

Tegyél a tüske alá érmét (1-2 Ft-os), és akkor nem mélyed bele a parkettába.

Avatar
sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 11:36
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: sac »


Saját tüske.Hozzávalók:M6-os csavar+anya, köszörű, 2 féle reszelő, fűrész, satu.
Elállítási ár:80-120Ft.
Az élét egy kicsit tompítottam, mert belemélyeszkedik a parkettába.

HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Avatar
sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 11:36
Értékelés: 1

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: sac »


Ez egy home made állvány háttereknek.Nagyon praktikus és jól néz ki és baromira stabil.

HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Avatar
Pisti80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2008.01.14., hétf. 18:16
Értékelés: 562

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Pisti80 »


Szia Pisti80!Nagyon szép az állványod .Mivel és hány rétegben lakkoztad?

Szia Csabacenter!
 
Maga a szín Mobihell gyögyház a lakk Lechler akril két rétegben az első réteget vízesen átcsiszoltam 1000-1500-2000-es papírral. Kabinban történt a fújás.
Az előkészítésre elment 2,5-3 Kg 2k-s füller , 2Kg 2k-s gitt az alap és a tető lap öntésre és fújásra kb. 4-5 kg műgyanta.
Ha érdekell privátban elküldöm vannak még képeim az állapotokról.

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »


kábel elvezetést ki hogyan oldja meg? Mert ugye maga az oszlop fel lesz töltve mögötte meg ideoda lifeg a kábel
Hagy lifegjen! De ha annyira zavar, akkor fúrj a fedő és az alsó lapra két lyukat és hegessz bele a zárt szelvény teljes hosszában egy csövet. A homok a zárt szelvény és a cső közé mehet. A csőben + mehet a kábel. Ha alul és felül is vannak tüskék, akkor a vezetéknek bőven van helye a doboz és az álvány alatt is. A vastagabb falú elméletben jobb, mert erősebb, de a másik 50x100-as zártszelvény is megfelelő. Üdv: Lipi
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Szia Pisti80!
Nagyon szép az állványod .Mivel és hány rétegben lakkoztad?

Avatar
Kowa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Kowa »

kábel elvezetést ki hogyan oldja meg? Mert ugye maga az oszlop fel lesz töltve mögötte meg ideoda lifeg a kábel

Avatar
Kowa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 23:02
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Kowa »


Mekkora az a zártszelvény?

lemértem 2 db ot is találtam az egyik 60x100mm a másik 50x100mm a 60x100 nak elég vastag fala van kb. 3-4 mm. Ez jó lenne?

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”