Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 37

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: MOT64 »



Nem tartom szerencsésnek a "hit" szó használatát ez ügyben, hiszen a fizikában, méréstechnikában - gyakorlatilag nem léteznek olyan paraméterek, jellemzők, amelyek magyarázatot adnának kábelek, és egyben a különféle - készülékekben is megtalálható - passzív alkatrészek sajáthangjára.
Tehát ez hivatalosan egy nem létező, és sokak szerint csak képzelt dolog.
És valóban, az agy, a "hallás" is képes nem létező hangok, hangi élmények előállítására is.
 
Az meg persze a másik oldal, hogy az agy arra is képes, hogy létező, ténylegesen érzékelt ingereket iktasson ki az érzékelési folyamat végén, pusztán a belénkivódott meggyőződésnek, tagadásnak való megfelelés miatt...

De bizony, léteznek. Az a gond, hogy egyszerű multiméterrel vagy oszcilloszkóppal nem mérhető dolgokról van szó. Jóval drágább műszerparkot igényel a dolog.  Bár már láttam szkópos mérési eljárást kábeljellemzők mérésére is.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: shany »


.... megragadtál azon a szinten, ahol éppen vagy.
 
 
Te is nézted a Csillagkapu sorozatot?  
 
Érdekes, hogy nem is írtam a témához való személyes viszonyulásomról, mégis ismerni véled...és véleményezed is. De, semmi gond.

Avatar
tibi9703
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015.01.10., szomb. 18:56
Értékelés: 4

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: tibi9703 »


Tisztelt Fórumozók!
 
Érdeklődésem van a téma iránt, esetleg tudna nekem valaki ajánlani szakirodalmat, mely segítségével átláthatom egy csöves erősítő működési elvét? Alap dolgokat tudok (elektroncső működése, áramkörök, ellenállások), tehát olyan kellene, ami csak erősítőkre vonatkozik.
Erősítő: Denon AVR-2113
Front: Polk Audio Signature S20
Center: B&W CC3
Surround: Polk Audio Signature S10
Megjelenítő: Panasonic Viera TX-50EX700E
Lejátszás: Mini M8 SII LibreELEC

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Nem tartom szerencsésnek a "hit" szó használatát ez ügyben, hiszen a fizikában, méréstechnikában - gyakorlatilag nem léteznek olyan paraméterek, jellemzők, amelyek magyarázatot adnának kábelek, és egyben a különféle - készülékekben is megtalálható - passzív alkatrészek sajáthangjára.
Tehát ez hivatalosan egy nem létező, és sokak szerint csak képzelt dolog.
És valóban, az agy, a "hallás" is képes nem létező hangok, hangi élmények előállítására is.
 
Az meg persze a másik oldal, hogy az agy arra is képes, hogy létező, ténylegesen érzékelt ingereket iktasson ki az érzékelési folyamat végén, pusztán a belénkivódott meggyőződésnek, tagadásnak való megfelelés miatt...

Tényleg téves volt a "hit" szót használni, inkább a "pénz"-t kellett volna...Mert egy kábelemért sem adtam volna ki pénzt, ha nem hallom a különbséget(gondolom mindannyian így vagyunk vele), és mindegyik kábel más-más helyen teljesít jó szolgálatot, és nem csereszabatosak. Ez nem egy képzelt dolog, kedves shany, sajnálom, hogy te megragadtál azon a szinten, ahol éppen vagy.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 37

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég egyértelműen. Csak annyit akartam a témához hozzátenni, hogy némi keresgéléssel és kísérletezessel sikerülhet olyan kábelt találni, ami a drága és már sznobnak számító kategóriájú kábelnél jobban szól. Konkrétan jobb sávszélek, analitikusabb és tisztább középtartomány. Nem csak az én rendszeremben szólt jobban, az ên full félvezetős rendszerem után egy teljesen csövesben is kiprobáltuk, ott is repült a 20e Ft feletti kategóriájú kábel. Persze az ízlés és megszokás itt is nagy úr.

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Nem tudom értelmezni a normál illesztési viszony kifejezést egy darab kondenzátorral kapcsolatban. Sőt igazából sehogy sem.
 
Ha minden azonos, akkor az ugyanaz a kábel.
 
Az idézet nekem arról szól, hogy valaki az egyik nehezen védhető elmélettel harcolva gyárt egy másikat, újabbat, egy sajátot, a korrekt műszaki információk helyett.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: shany »


Pedig mérhető, és reprodukálható hatásokról van szó, na nem ilyen vicces conteo szinten, mint az idézetben, hanem apró hatásokról, különbségekről. Illetve nem mindig olyan apró, pl. CAT5 madzagoknál bepárhuzamositva, jelentős párhuzamos C taggal.
 
 
Nyilván nem olyan helyzetre gondolok, ahol pl.már az RCA kábel kapacitása jelentős hatást gyakorol a meghajtó fokozat túl nagy magas kimenőimpedancija miatt, extrém magas ellenállású hangszórókébel, stb.
 
Milyen külöbséget lehet kimérni a hangfrekvenciás jelben, normál illesztési viszonyok között, megegyező kapacitású pl. egy Wima MKP és Mundorf Supreme kondi esetében ?
 
Vagy hasonló ellenállású ( hosszú, keresztmetszetű ) sodrott/tömör, azonos mechanikai elrendezésű (akár azonos impedanciájú ) hangszórókábelek között?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Pedig mérhető, és reprodukálható hatásokról van szó, na nem ilyen vicces conteo szinten, mint az idézetben, hanem apró hatásokról, különbségekről. Illetve nem mindig olyan apró, pl. CAT5 madzagoknál bepárhuzamositva, jelentős párhuzamos C taggal.
Erről szól az idézet. Ha olyat akarunk gyártani, ami beleszól, akkor olyat fogunk gyártani.
A vérhányend elítéli, ördögtől valónak kiáltja ki a hangszínkorrektorokat, DSP-ket, és bármit a jelútban, ami az"eredeti" hangképet (milyen is az?) megváltoztatja. Viszont a kábelek által okozott változást meg isteníti?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Pedig mérhető, és reprodukálható hatásokról van szó, na nem ilyen vicces conteo szinten, mint az idézetben, hanem apró hatásokról, különbségekről. Illetve nem mindig olyan apró, pl. CAT5 madzagoknál bepárhuzamositva, jelentős párhuzamos C taggal.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Idézet egy olyan hazai tervező, gyártó embertől, akinek köztudottan van fogalma a hangosító készülékekről.
 
"A kábel mint olyan nem valami bonyolult dolog.
Egyszerű logikával, netán paraszti ésszel belátható, hogy kb. úgy
viszonyul a komplexitása mondjuk az erősítőhöz, mint egy egysejtű az
elefánthoz. Mégis nagy őrület lett, elsősorban persze hifis körökben.
Igaz, akár a műszakiak, akár az egyszerű zenehallgatók ezzel a
bolondériával sokat kezdeni mind a mai napig nem tudnak, de a Heed
termékek elsősorban hifi kereskedőkön keresztül kerülnek el a
közönséghez, még egyelőre alapvetően a hifis közönséghez. Márpedig ott a
kábel: fétis. És mivel minden igyekezet ellenére a kábel azért
alapvetően nem tudna beleszólni egy rendszer reprodukciós képességébe,
ezért más nem marad, sok gyártó és guru olyan kábeleket kezdett el
készíteni amik mégis bele tudnak. Azaz inkább elrontják, elrondítják
mindazt amit nem feltétlenül volna feladatuk elrontani - már ha egyszerű
kábelek lennének. De mert valamiféle elvárás lett, hogy halljon valami
figyelemfelkeltőt a nagyérdemű, ezért csak az az út járható, hogy
trükkök sorával elrontsák azt, ami eredendően egész jó volt. Aztán majd
lesz akinek az a "pirosasan színezett" lesz a tetsző, lesz akinek a
"zöldessárga", a lényeg az, hogy legyen valamiféle (bármiféle)
különbség. Egyes esetekben odáig is elmennek, hogy a készülékeket
illesztik el egymástól (illesztetlenség) és akkor a kábel egyébként nem
számító jellemzői is teret nyernek. Egy a lényeg, csináljon valamit az a
szerencsétlen kábel, bármi áron! Így aztán persze nem csoda, hogy van
különbség ott, ahol nem volna nagyon szabad legyen. Igaz, még így is
sokszor nehezen különválasztható a pszichoszomatikus hatás a valóstól,
továbbá még az elrontott vezetők sem a zenei attribútumokba szólnak bele
alapvetően, de amíg csak felszínes tonális különbségekre figyel a
hobbisták zöme, addig ennyi éppen elég. (Továbbá a hit is nagy úr,
akinek manifesztálódott a Megváltó, annak a logika és az ész érvek már
ördögtől való gonoszságok, ez azonban már egy külön fejezet.)"

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: shany »


....senki nem hinne benne(köztük én sem), ha nem hallaná a különbséget.
 
 
Nem tartom szerencsésnek a "hit" szó használatát ez ügyben, hiszen a fizikában, méréstechnikában - gyakorlatilag nem léteznek olyan paraméterek, jellemzők, amelyek magyarázatot adnának kábelek, és egyben a különféle - készülékekben is megtalálható - passzív alkatrészek sajáthangjára.
Tehát ez hivatalosan egy nem létező, és sokak szerint csak képzelt dolog.
És valóban, az agy, a "hallás" is képes nem létező hangok, hangi élmények előállítására is.
 
Az meg persze a másik oldal, hogy az agy arra is képes, hogy létező, ténylegesen érzékelt ingereket iktasson ki az érzékelési folyamat végén, pusztán a belénkivódott meggyőződésnek, tagadásnak való megfelelés miatt...

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Maximálisan egyet értek veled. Az én cuccaimban a hálózati kábel 300Ft/m-es madzagból van. A hanszórókábelért 251Ft/m -t fizettem, majd ezután a drága Audioquest kábelt visszaadtam a gazdájának, hogy még egy kicsit gyakoroljon a gyártó, ha jó kábelt akar csinálni.
Szóval jó erősítőt kell építeni és nem a gyengét kell méregdrága spagócával feljavítani. Persze azért a kábelen is sok múlik, elismerem, de nem az ára határozza meg a minőségét egértelműen. Úgyhogy hajrá JJÓÓÓ DIY erősítők.

Nagyon nagy butaságot hangoztattok dys-cus-szal együtt...az persze természetes, hogy a jó erősítő jól szól a te csirkebeleddel is, de egy jó kábellel még ezen is lehet fokozni, ez nem kérdés. Az már viszont az, hogy nem az ár határozza meg, melyik illik jól az adott rendszerbe, attól, hogy Audioquest, még nem biztos, hogy jó is...talán mást is kellett volna próbálni...nem megmagyarázni kell, kedves dys-cus, hanem hallani, mert senki nem hinne benne(köztük én sem), ha nem hallaná a különbséget.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 37

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: MOT64 »



"Inkább azt kell mondani, vannak erősítők, meg azok tápegységei, amik érzékenyebbek a hálózati táplálás minőségére, benne minden tényezővel, aminek egyik eleme csak a készülék előtti 2m-nyi kábel, és vannak készülék és tápegységek amik kevésbé érzékenyek."
Nos akkor én most beletrafáltam az utóbbi csoportba.
De ha van ilyen, akkor nálam sokkal nagyobb spillerek, pl a hazai gyártók is, meg a külföldiek is, akik terveznek is, gyártanak is miért nem olyan erősítőket, tápokat terveznek, amik jól szólnak a mezei 630 Forintos madzaggal is? Mekkora reklám lenne már:
 
Ha a mi erősítőnket vásárolja megspórol 199370 Forintot a speciel HighEnd kábelen, mert az nem kell!
Szerintem mindenki vinné mint a cukrot. 
PS.: A reklám ötletért rabatot  kérek.

Maximálisan egyet értek veled. Az én cuccaimban a hálózati kábel 300Ft/m-es madzagból van. A hanszórókábelért 251Ft/m -t fizettem, majd ezután a drága Audioquest kábelt visszaadtam a gazdájának, hogy még egy kicsit gyakoroljon a gyártó, ha jó kábelt akar csinálni.
Szóval jó erősítőt kell építeni és nem a gyengét kell méregdrága spagócával feljavítani. Persze azért a kábelen is sok múlik, elismerem, de nem az ára határozza meg a minőségét egértelműen. Úgyhogy hajrá JJÓÓÓ DIY erősítők.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


"Inkább azt kell mondani, vannak erősítők, meg azok tápegységei, amik érzékenyebbek a hálózati táplálás minőségére, benne minden tényezővel, aminek egyik eleme csak a készülék előtti 2m-nyi kábel, és vannak készülék és tápegységek amik kevésbé érzékenyek."
Nos akkor én most beletrafáltam az utóbbi csoportba.
De ha van ilyen, akkor nálam sokkal nagyobb spillerek, pl a hazai gyártók is, meg a külföldiek is, akik terveznek is, gyártanak is miért nem olyan erősítőket, tápokat terveznek, amik jól szólnak a mezei 630 Forintos madzaggal is? Mekkora reklám lenne már:
 
Ha a mi erősítőnket vásárolja megspórol 199370 Forintot a speciel HighEnd kábelen, mert az nem kell!
Szerintem mindenki vinné mint a cukrot. 
PS.: A reklám ötletért rabatot  kérek.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Értem én, hogy valamit csinál a kábel, de olyan jó lenne, ha valaki elmagyarázta volna, mitől műxik ez a dolog. De még kedves Fülelek barátunk ,is bölcselkedik, de az okra nem világít rá. 
Annak viszont mérhetetlenül örülök, hogy olyan erősítő kapcsolást tudtam kifejleszteni, ami "irtózik" a drága kábeltől, és csak a mezei 630 Forintossal szól jó. Ez bizony sérti a kábelgyártók érdekeit. De higgye el mindenki nem akarattal lett ilyen ez az erősítő, véletlenül szereti a rossz kábelt. Bár a Lottó ötöshöz lenne ennyi szerencsém! 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



"3. A spéci hálózati kábelek vagy javítanak, vagy sem a mezei pévécébe öntött deróthoz képest, de hogy rontásról lenne szó, az bizony inkább a készülék hibája szokott lenni, ami meg kijavítható."

Milyen hibára gondolsz? Kifejthetnéd, mivel valami nagy leleményről lehet szó, mivel ezen erősítőt, és előerősítőt több 100-an leírom: több százan hallották már szólni, s hibáról még senki nem beszélt. Főleg nem a táp hibájáról. De persze az ördög nem alszik, lehet baklövés egy trafóban, meg a hozzátartozó 4 diódában.
 

táp hiba?
Ezt így nem lehet kijelenteni. Inkább azt kell mondani, vannak erősítők, meg azok tápegységei, amik érzékenyebbek a hálózati táplálás minőségére, benne minden tényezővel, aminek egyik eleme csak a készülék előtti 2m-nyi kábel, és vannak készülék és tápegységek amik kevésbé érzékenyek.
Speciel nálam, hiába van egy bumszli 900W-os toroid trafóm, kiterhelve csak 380W-al (A osztály, fűtések, meg trióda hatásfok) tápkondik mind BG-WKZ, csöves CLC fojtós táp a végcsövekhez, CRC HEXFRED a meghajtókhoz, mégis rohadtul átlátszik rajta a hálózati áram minőség, ahogy a tavaszi Krizsi triódáson sem jött ki belőle jó hang, az egyik, valószínűbb ok éppen a hálózat-hálókábel minőség lehetett.
És bizony, itthon nálam PSaudio PPP elé dugott hálókábel is belehallatszik a zenébe, ahogy fülelek említette, sőt, egy-egy HIVOX  ALCES a PPP után is funkcionál. Ez utóbbit próbáltam már kihagyni, de többször úgy jött ki, hasznos a jelenléte.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ezt azért érdemes elolvasni: http://www.hagtech.com/pdf/snubber.pdf
 
Én is készítek olyan kábelt, ami dachoz, előfokhoz, cédajátékoshoz jó, de teljesítményerősítőhöz  (mindegy, hogy csöves, vagy félvezetős!) már nem. Ahhoz más kábel kell.
 
A hálózati kábel nem vesz el semmit a hangfrekvenciás jelből, ez nonszensz. Inkább hozzáad és/vagy demodulál különféle zavaró jeleket és információkat, amik hatnak az erősítőre, no meg a végén a hallgatóra. A különféle elektronikák különbözőképp érzékenyek a bejutó zavarokra, emiatt nincs abszolút tuti kábel.
Pl. ott van az PS audio tápgenerátora, ami újracsinálja a hálózati 230voltot kistorzítású precíz 50Hz-cel. Nem gondolná az ember, hogy lenne bármilyen különbség az őt tápláló hálózati kábelek között, pedig van.  
 
Olyan jó lenne, ha a hozzászólások megértésére is (legalább) annyi energiát fordítanának az olvasók, mint a félreérthetőség keresésére.
Ez kis hazánkban az összes fórumon fellelhető probléma, bármi is legyen a téma.

 
 
 
 
 

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


"Akkor meg miért dugtátok a csövesbe??"
Szóval egy kábel határozza meg, hogy milyen technológiát hallgassunk? Ezen mosolygok.
 
"Itt szerintem egészen másról van szó, de nem szívesen magyarázom meg, mert többféle magyarázat lehetséges"
Azért én szívesen venném, ha megmagyaráznád, mert én ehhez nem értek, hogy egy hálózati kábel hogy műxik, s miért vágja le a csöves erősítő hangját. 
 
"3. A spéci hálózati kábelek vagy javítanak, vagy sem a mezei pévécébe öntött deróthoz képest, de hogy rontásról lenne szó, az bizony inkább a készülék hibája szokott lenni, ami meg kijavítható."
Milyen hibára gondolsz? Kifejthetnéd, mivel valami nagy leleményről lehet szó, mivel ezen erősítőt, és előerősítőt több 100-an leírom: több százan hallották már szólni, s hibáról még senki nem beszélt. Főleg nem a táp hibájáról. De persze az ördög nem alszik, lehet baklövés egy trafóban, meg a hozzátartozó 4 diódában.
 
"amúgy szívesen fülügyre venném" Nov 25-ig lehet, utánna már nem lessz nálam. Kecskemét a helyszín.
 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

A csöves elöfokkal  viszont nagyon jól működött!Azt nem tudtam hogy Otto hozza a csöves erősítőt is mert ha tudom akkor vittem volna Valhallától származó AG IV tápkábelt az biztos bírta volna!  

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Azt a hálózati kábelről tudni kell hogy forrás vagy előfokhoz készült és itt meg egy csőves erősítőbe volt!
Akkor meg miért dugtátok a csövesbe??
Trabanttal nem vontatunk lószállító trélert, hiába lehet ráakasztani a vonóhorogra

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Fülelek!
 
Valóban szörnyen szólt a csöves erősítő a Valhalla  hálózatival.Unalmas lagymatag hang hallottunk és se magas hangok se mély hangok nem voltak.Ezt mind a 4-en egyértelműen állítottuk!

Evvel azt szeretnéd mondani, hogy a hálózati kábel magas és mély vágást okozhat?     És mégis, hogyan?
Itt szerintem egészen másról van szó, de nem szívesen magyarázom meg, mert többféle magyarázat lehetséges, és mivel nem voltam ott, így nem tudom kiválasztani a megfelelőt, vagy a lehetséges okok kombinációit.
Mindenesetre Valhalla Ákos bármelyik kábele sokkal jobb, mint egy pc zsinór, ebben biztos vagyok.  

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »


Fülelek!
 
Valóban szörnyen szólt a csöves erősítő a Valhalla  hálózatival.Unalmas lagymatag hang hallottunk és se magas hangok se mély hangok nem voltak.Ezt mind a 4-en egyértelműen állítottuk!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »



1. Azért mert egy  tranyós előfok nem szólt jól, vagy nem illeszkedett a rendszerbe kellően, még nem jelenti azt, hogy  érdemes ebből mélyreható következtetést levonni.
2. Minden csoda 3 napig tart... Az előerősítő használatának előnyei és/vagy hátrányai műszaki indokokkal elég jól behatárolhatók.
3. A spéci hálózati kábelek vagy javítanak, vagy sem a mezei pévécébe öntött deróthoz képest, de hogy rontásról lenne szó, az bizony inkább a készülék  hibája szokott lenni, ami meg kijavítható.
4. Lásd előbb, én ugyan még nem hallottam (amúgy szívesen fülügyre venném), de ami műszakilag számomra ismert róla, az igen pozitív. De lehet, hogy a hálózati trafó és a tápegység körül lehetne még rajta reszelni, hogy ne rontson rajta egy spéci hálózati. 
5.Abszolút téves következtetés, de ha az ellentettjét állítanád, az is
6. Evvel egyetértek. 

Azt a hálózati kábelről tudni kell hogy forrás vagy előfokhoz készült és itt meg egy csőves erősítőbe volt!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Hú de fognak itt utálni engem!  A kábelek miatt. A teszt kicsit összetettebb volt:
Egy barátunk DP-amcsi tranyós előfok-ESS hangfalát hallgattuk meg először. Halvány gőzöm sincs milyen kábelekkel. Arról sincs halovány elképzelésem, hogy az elő, és végfok milyen márkájú, mert elfelejtettem.
A hang tragikus volt, a hegedű vinnyigástól a fülem, a női énekhangtól a fogam fájdult meg. 
Aztán betettük a már korábban bemutatott előfokot, Walhalla kábellel. A hangkép nagyjából a helyére került, elmúltak egészségügyi problémáim. Aztán kitaláltuk, hogy a mezei 600Ft-os hálózatit (előfok eredetije) kössük be az előfokba. A hang észrevehetően leromlott, kezdett hasonlítani az eredeti felálláshoz. Számomra ez érdekes volt, de csak hümmögtem, mivel az előfok hangját jól ismerem, az nem ilyen. (saját előfokom is pont ugyanilyen)
 
Végfokot váltottunk, a DP és a pre fokozat kiiktatódott, helyükbe bekerült a TauCeti, minden más maradt. Nos volt meglepetés! A TauCeti nem szólt jól. Részletek vesztek el belőle, amolyan nagyon unalmas, összemosott hangja volt. Ezt leginkább házigazdánk mondta ki. Mondom magamban: ilyen nincs, mivel ez a készülék máshol igen jól teljesített, sokat készítettem már belőle, s mindenki meg van elégedve a hangjával. És ekkor fejemre esett az alma mint nagy becsű elődünknek: vegyük már ki a drága kábelt, helyére tegyük be a 600Ft-ost (egész pontosan 630Ft). És láss csodát, minden a helyére került. A végeredményt az előzőekben olvastátok.
 
Számomra a tanulságokat 6 pontban tudnám összefoglalni:
1, Tranyós előfokot még véletlenül sem szabad egy csövi rendszerbe betenni, de egyébként is tovább élünk, ha csak csöves cuccot hallgatunk.
2, Egy jó előerősítő csodákra képes.
3, Egy drága kábel viszont eliminálni tudja egy gyengébb végfok gyengébb hangját. Ez a kábel lerontotta az előfok hangminőségét a DP végfokhoz. Ettől úgy tűnt, a végfok jobb, de nem, mert az előpfok kábelcserénél ez kiderült.
4, A TauCeti hangját is le lehet rontani egy drága kábellel. 
5, A fentiekből következik, hogy a spec. hálózati kábel drága, és hangminőség lerontására, vagy a gyenge hangminőség elfedésére jó.
6, És a végső következtetés: Először vegyünk jó elektronikát, olyat, ami a 630 Ft-os dróttal is jól szól, és utána ha sok pénzünk van, akkor cserélgessük a kábeleinket.
 
Piszok jó kedvem támad, mikor akárkinél olyat látok, hogy az erősítőt az ócskapiacon vette 10 rugóért, és 200rugós kábeleket használ hozzá. Azt hiszik, ettől jobban szól.

1. Azért mert egy  tranyós előfok nem szólt jól, vagy nem illeszkedett a rendszerbe kellően, még nem jelenti azt, hogy  érdemes ebből mélyreható következtetést levonni.
2. Minden csoda 3 napig tart... Az előerősítő használatának előnyei és/vagy hátrányai műszaki indokokkal elég jól behatárolhatók.
3. A spéci hálózati kábelek vagy javítanak, vagy sem a mezei pévécébe öntött deróthoz képest, de hogy rontásról lenne szó, az bizony inkább a készülék  hibája szokott lenni, ami meg kijavítható.
4. Lásd előbb, én ugyan még nem hallottam (amúgy szívesen fülügyre venném), de ami műszakilag számomra ismert róla, az igen pozitív. De lehet, hogy a hálózati trafó és a tápegység körül lehetne még rajta reszelni, hogy ne rontson rajta egy spéci hálózati. 
5.Abszolút téves következtetés, de ha az ellentettjét állítanád, az is
6. Evvel egyetértek. 

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Hú de fognak itt utálni engem!  A kábelek miatt. A teszt kicsit összetettebb volt:
Egy barátunk DP-amcsi tranyós előfok-ESS hangfalát hallgattuk meg először. Halvány gőzöm sincs milyen kábelekkel. Arról sincs halovány elképzelésem, hogy az elő, és végfok milyen márkájú, mert elfelejtettem.
A hang tragikus volt, a hegedű vinnyigástól a fülem, a női énekhangtól a fogam fájdult meg. 
Aztán betettük a már korábban bemutatott előfokot, Walhalla kábellel. A hangkép nagyjából a helyére került, elmúltak egészségügyi problémáim. Aztán kitaláltuk, hogy a mezei 600Ft-os hálózatit (előfok eredetije) kössük be az előfokba. A hang észrevehetően leromlott, kezdett hasonlítani az eredeti felálláshoz. Számomra ez érdekes volt, de csak hümmögtem, mivel az előfok hangját jól ismerem, az nem ilyen. (saját előfokom is pont ugyanilyen)
 
Végfokot váltottunk, a DP és a pre fokozat kiiktatódott, helyükbe bekerült a TauCeti, minden más maradt. Nos volt meglepetés! A TauCeti nem szólt jól. Részletek vesztek el belőle, amolyan nagyon unalmas, összemosott hangja volt. Ezt leginkább házigazdánk mondta ki. Mondom magamban: ilyen nincs, mivel ez a készülék máshol igen jól teljesített, sokat készítettem már belőle, s mindenki meg van elégedve a hangjával. És ekkor fejemre esett az alma mint nagy becsű elődünknek: vegyük már ki a drága kábelt, helyére tegyük be a 600Ft-ost (egész pontosan 630Ft). És láss csodát, minden a helyére került. A végeredményt az előzőekben olvastátok.
 
Számomra a tanulságokat 6 pontban tudnám összefoglalni:
1, Tranyós előfokot még véletlenül sem szabad egy csövi rendszerbe betenni, de egyébként is tovább élünk, ha csak csöves cuccot hallgatunk.
2, Egy jó előerősítő csodákra képes.
3, Egy drága kábel viszont eliminálni tudja egy gyengébb végfok gyengébb hangját. Ez a kábel lerontotta az előfok hangminőségét a DP végfokhoz. Ettől úgy tűnt, a végfok jobb, de nem, mert az előpfok kábelcserénél ez kiderült.
4, A TauCeti hangját is le lehet rontani egy drága kábellel. 
5, A fentiekből következik, hogy a spec. hálózati kábel drága, és hangminőség lerontására, vagy a gyenge hangminőség elfedésére jó.
6, És a végső következtetés: Először vegyünk jó elektronikát, olyat, ami a 630 Ft-os dróttal is jól szól, és utána ha sok pénzünk van, akkor cserélgessük a kábeleinket.
 
Piszok jó kedvem támad, mikor akárkinél olyat látok, hogy az erősítőt az ócskapiacon vette 10 rugóért, és 200rugós kábeleket használ hozzá. Azt hiszik, ettől jobban szól.
 
 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”