Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »


Üdv Mindenkinek!
 
Ma reggel voltam dys-cusnál meghallgatni a legújabb erősítőt amit készített.
Még bejáratás alatt van még nyersen szól, de már így is megmutatta mire képes.
Nekem ez jobban tetszik mint a nagy végfoka, remélem nem lesz harag Otto!
A zenekari részletek nagy részletességgel megmutatja a  hangok nem egy maszlagból szólalnak meg, minden hangszer felismerhető tisztán.Nem megy a zeneiség rovására ez az egész!
A nagybőgőnél nem volt hiányérzetem abszolút akár kottát meglehetett volna írni.
Lehet itt fikázni bárkit aki feltölti a saját építését hogy hogy néz ki vagy ebből a csőből nem lehet jó hangot csinálni meg milyen alkatrészekből készült vagy mit tudom én!
Ennek egy eredménye lesz!
Nem tesznek fel ide semmit azért hogy jól lehúzzák!
Ottoról meg annyit hogy bizony jó dolgokat hoz össze, lehet hogy nem jön be mindenkinek, de ö nem csinál titkot hogy miből készíti a készülékeit amit fényképpel is dokumentál és nem mellékes a méréseket is kiteszi róla!
 

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: shany »


Saját véleményem az ügyben:
- A szakszerű segítségnyújtás, és a "meggyőződésem, hogy szakszerűen segítek" között jókora különbség lehet.
- A diy készülékekre van jóval specifikusabb fórum is
- én pl. leírtam az építgetéseim, tervezéseim, méréseim, tapasztalataim jó részét az utóbbi időkből. Más is megteheti.
- nekem sokkal többet jelent egy ténylegesen megalapozott, szakmai negatív vélemény, akár fikázás, sz@rozás, mint 10 "húú de klassz"

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: mgus »


Nem a kapcsolási rajztól fog megszólalni valami hanem ahogy elkészítjük az erősítőt és a lényeg pont itt van, aki készít az tapasztal is míg aki csak a rajzokat nézegeti az nem.
El lehet készíteni úgy is hogy két azonos erősítő kapcsolás teljesen más más hangon szólal meg, ez az én véleményem a kapcsolási rajzokról.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: MOT64 »


...
Szintén építgetek, de pont ezért nem publikálok semmit!

Én is. Leírom azt is, hogy szerintem mért nem jellemző a DIY publikálás.
 
Egy saját fejlesztésű erősítő, DAC, hangdoboz elkészítése gyakran hónapok, vagy több mint egy év munkája. A vele járó élményekkel és kudarcokkal együtt. A DIY cuccok legtöbbje soha sem készül el, abban az értelemben, hogy mindig javítgat, újít rajta a készítője. Ezt ugye egy gyári készülékkel nem igen tesszük.
A hosszas munka végeztével aztán működik a készülék, gyönyörködünk benne és a hangjában, de dokumentáció gyakran csak néhány papírra vetett elképzelés, ötlet, vázlat formájában marad az építés után. A skiccek többsége vagy nem válik be, vagy el sem jut a kipróbálás-megvalósítás szakaszába.
És akkor most ha valaki ezt közkincsé szeretné tenni, jöhet a munka nagyobbik része. Aki már készített gyártási dokumentációt tudja, hogy legalább annyi időt vesz igénybe mint maga a tervezés. Sok munka, nem igen fűlik már hozzá a fogunk.
E nélkül viszont közreadni felesleges. Apró rajzocskák, vázlatok alapján reprodukált készülékek, meg sem közelítik az eredeti minőségét. A alkalmazott alkatrészek, fogások, ezer apró trükk ismerete nélkül csak silány repró készül szeretve építgetett "gyermekünkből". Netán még vissza is kaphatjuk, hogy nem ezt ígérted.
Éppen ezért továbbra is szívesen segítek és adok tanácsot bárkinek, ha úgy érzem, hozzászólásommal tudom segíteni céljai elérésében. Próbálok olyan dolgokat leírni, amik mögött gyakorlati tapasztalat és szakmai hozzáértés is áll. A semmit sem mondó felesleges blogozástól és beszólásoktól ezután is igyekszem tartózkodni. Így talán a többieknek is egyszerűbb lesz magukat átrágni a fórum oldalain.

Avatar
zozoweb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2011.09.30., pén. 07:38
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Pécs

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: zozoweb »



Végig olvastam az utolsó pár oldalt, engedjetek meg néhány megjegyzést.
 
Végre valaki (dys-cus mester) tisztességesen végigméri a saját maga által készített erősítőt, közreadja az eredményeket. Diagramokkal és fényképekkel dokumentálja az eredményeit, úgy, ahogy az egy tisztességes mérnöktől elvárható. Erre néhányan neki esnek, hogy így, meg úgy és ne dicsérje magát. Szerintem ez felháborító és nem más mint sárga irigység.
Kedves mindenki, barátaim a fórumon: nem irigykedni kell, hanem felfejlődni erre a szintre. Megtanulni valamit, érteni hozzá, tisztességesen művelni és akkor joggal büszke magára és az általa készített készülékekre bárki is.
Sajnos már én is tapasztaltam, hogy jóindulatú, szakmai alapon és tapasztalatokra épülő, segítőkész hozzászólásomat úgy hurrogták le többen, hogy nem is tudtam hirtelen hová keveredtem. Pl. ezt külföldi fórumokon meg szokták köszönni. Meg aztán írni is meg kéne tanulni, legalább egy kicsit.
 
Még annyit: mindenki kapcsolási rajzért kiált. Nem akarom őket elkeseríteni, de az önmagában még kevés a sikerhez. Szakmai hozzáértés, megfelelő gyakorlat és tudás hiányában a kapcsolási rajzból fabrikált készülék súlyos nagy csalódás lehet. Láttam már olyan amatőrt, aki egy multiméterrel és egy forrasztópákával fejlesztette a készülékeit, próba-szerencse alapon. A végén ő is nagyon büszke volt. De mire? Pocsékul szólt a cucc.
 
Szóval ne bántsátok Ottót! Én annak örülök, hogy vannak köztünk szakemberek is, nem csak olyanok, akik a más munkáját magasról leszólják, miközben az Ebay-es panelok összeforrasztásán túl még sosem merészkedtek.
 
Bocsánat, ha valakinek a lelkébe tapostam volna, de az előző hozzászólások nekem estek rosszul.

Szívemből szóltál!
Minden elismerésem a tiéd Ottó!
Tudni illik nem csak trafótekerésben, de egyéb sok más kérdésben, még alkatrész beszerzésben is mindig a segítségemre állt Ottó amikor hozzá fordultam!
Szintén építgetek, de pont ezért nem publikálok semmit!
Forrás: Saját építésű Audio PC+ Roon server PC I5-I7 8 és 12 körös full lineáris táp+ clockok
DAC: Chord Qutest+módosított powerbank
Előfok+füles: Saját építésű módosított Zana Deux
Végfok: Saját építésű Csöves 6C33C SE
Hangfal: AudioPhysic Virgo 3, Focal Clear
Kábelek: Freebá, Nordost, VH Audio

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szamóca »




Különben biztos vagyok benne hogy sokan késszettinek diy erősítőket csak valamiért nem osszák meg velünk, ami meg igazán jól sikerült és bizonyított az meg nem publikus ....
 

Egy elég szűkkörű társaság épít manapság erősítőket. Ezek közül is rettentő kevesen publikálnak, mert a "nagyok" részéről rögtön indul a fikázás, kötözködés, az "én akkor is okosabb, szebb, kvalifikáltabb, többet látottabb vagyok, és majd letöröm én a szarvadat!" típusú megnyilvánulás. Vannak kivételek persze, akik valóban készségesek, segítőkészek, de ez pár emberke csupán.
Ezért kevés a leírás, és egyre kevesebb lesz.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Nem tudom mennyire értesz az erősítőkhöz, de a magyar nyelvvel hadilábon állsz, az már biztos! Gondolom telóról nyomod, de a felét nem értettem, miről is hadoválsz...
Az összetett szavakat kell összeolvasni, mert ezeket szinte mindig szétválasztva, különírja, és akkor egyszerűbb lesz értelmezni.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »



Hű mi volt itt, még aludtam?
Pedo én nem haragszom rád. Miért haragudnék. A helyzet az, hogy lehet tényleg máshol kellene írni a KIT-ekről, meg eladott erősítőkről, de még nem tudok önálló topicot nyitni. 
Köszönöm a védelmet, ha valaki bántani akart volna. Egyedül Teac úr vallásügyi ocsmányságát olvastam, de annyira szánalmas, hogy nem is reflektáltam rá. Mégegyszer köszi az észrevételeket. Nem kell ám sok műszer egy ilyen "publikációhoz". Inkább bátorság, mert az írigyek tényleg mindig fikáznak. Persze van olyan is akiről tudom, hogy viccből csinálja, mert megteheti, mivel tizenéve ismerjük egymást.Ez valamiféle vicces virtuskodás.   Mégegyszer köszönöm Attila.

 
Valamennyire csak igazam van, na egy picit.
Nehéz elintézni az önálló topit....?
Különben biztos vagyok benne hogy sokan késszettinek diy erősítőket csak valamiért nem osszák meg velünk, ami meg igazán jól sikerült és bizonyított az meg nem publikus ....
 
Kérném a moderátort hogy takarítson egy kicsit, ha lesz hozzá kedve  , ne piszkoljuk be a topikot

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Nem tudom mennyire értesz az erősítőkhöz, de a magyar nyelvvel hadilábon állsz, az már biztos! Gondolom telóról nyomod, de a felét nem értettem, miről is hadoválsz...
Olvasd el figyelmesen és rá jössz mit kérdeztem.:http://www.elektroncso.hu/cikkek/amptitok.php

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »




 
Ha valakit érdekel találtam egy kitűnő erősítőt.:http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=6 ... start=1350
Ezt nem bírtam meg állni bocsánat.

A D51? Az tényleg jól sikerült darab. Gyárival össze lett hasonlítva, kiállta a próbát. Azt is hallották már vagy ezren biztos.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Hű mi volt itt, még aludtam?
Pedo én nem haragszom rád. Miért haragudnék. A helyzet az, hogy lehet tényleg máshol kellene írni a KIT-ekről, meg eladott erősítőkről, de még nem tudok önálló topicot nyitni. 
Köszönöm a védelmet, ha valaki bántani akart volna. Egyedül Teac úr vallásügyi ocsmányságát olvastam, de annyira szánalmas, hogy nem is reflektáltam rá. Mégegyszer köszi az észrevételeket. Nem kell ám sok műszer egy ilyen "publikációhoz". Inkább bátorság, mert az írigyek tényleg mindig fikáznak. Persze van olyan is akiről tudom, hogy viccből csinálja, mert megteheti, mivel tizenéve ismerjük egymást.Ez valamiféle vicces virtuskodás.   Mégegyszer köszönöm Attila.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »



 
Ha valakit érdekel találtam egy kitűnő erősítőt.:http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=6 ... start=1350
Ezt nem bírtam meg állni bocsánat.

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Én nem bántottam senkit,csak kérdeztem, - a rajz szerintem jár az erősítő mellé pont ezért mert kevés ahoz hogy meg építsd. Így akár bár honnan bár ki álltál meg tervezet erősítőt meg csinálok és magaménak mondhatóm hogy mekkora ász vagyok.
Irigy nem vagyok
Tisztelem Ottó munkáit de azért tomik hogy segítsük egymást, ennek az erősítőnek nem itt a helye mert eladásra csinálja tömeg gyártásban.
Meg építeni meg főleg nem akaróm, meg sértődni nem kell ezen én így gondolóm, a stílus ki hozza belőlem az állatot. Lehet köpködni tesék.

Nem tudom mennyire értesz az erősítőkhöz, de a magyar nyelvvel hadilábon állsz, az már biztos! Gondolom telóról nyomod, de a felét nem értettem, miről is hadoválsz...

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Én nem bántottam senkit,csak kérdeztem, - a rajz szerintem jár az erősítő mellé pont ezért mert kevés ahoz hogy meg építsd. Így akár bár honnan bár ki álltál meg tervezet erősítőt meg csinálok és magaménak mondhatóm hogy mekkora ász vagyok.
Irigy nem vagyok
Tisztelem Ottó munkáit de azért tomik hogy segítsük egymást, ennek az erősítőnek nem itt a helye mert eladásra csinálja tömeg gyártásban.
Meg építeni meg főleg nem akaróm, meg sértődni nem kell ezen én így gondolóm, a stílus ki hozza belőlem az állatot. Lehet köpködni tesék.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: MOT64 »



Meg szoktak kapcs rajzót is felteni.!
Azért ne dicsérd halálra magadat.
Olyan szépen le írsz mindent Ottó de a lényeges dolgokat hiányolom, remélem nem futottam át.
Pl hogyan van stabilizálva az anód fesz, van e késleltetés vagy egyszerre indul a fűtéssel. A felhasznált alkatrészek be szerezhetők itthon, vagy kintről méreg drágán.

Végig olvastam az utolsó pár oldalt, engedjetek meg néhány megjegyzést.
 
Végre valaki (dys-cus mester) tisztességesen végigméri a saját maga által készített erősítőt, közreadja az eredményeket. Diagramokkal és fényképekkel dokumentálja az eredményeit, úgy, ahogy az egy tisztességes mérnöktől elvárható. Erre néhányan neki esnek, hogy így, meg úgy és ne dicsérje magát. Szerintem ez felháborító és nem más mint sárga irigység.
Kedves mindenki, barátaim a fórumon: nem irigykedni kell, hanem felfejlődni erre a szintre. Megtanulni valamit, érteni hozzá, tisztességesen művelni és akkor joggal büszke magára és az általa készített készülékekre bárki is.
Sajnos már én is tapasztaltam, hogy jóindulatú, szakmai alapon és tapasztalatokra épülő, segítőkész hozzászólásomat úgy hurrogták le többen, hogy nem is tudtam hirtelen hová keveredtem. Pl. ezt külföldi fórumokon meg szokták köszönni. Meg aztán írni is meg kéne tanulni, legalább egy kicsit.
 
Még annyit: mindenki kapcsolási rajzért kiált. Nem akarom őket elkeseríteni, de az önmagában még kevés a sikerhez. Szakmai hozzáértés, megfelelő gyakorlat és tudás hiányában a kapcsolási rajzból fabrikált készülék súlyos nagy csalódás lehet. Láttam már olyan amatőrt, aki egy multiméterrel és egy forrasztópákával fejlesztette a készülékeit, próba-szerencse alapon. A végén ő is nagyon büszke volt. De mire? Pocsékul szólt a cucc.
 
Szóval ne bántsátok Ottót! Én annak örülök, hogy vannak köztünk szakemberek is, nem csak olyanok, akik a más munkáját magasról leszólják, miközben az Ebay-es panelok összeforrasztásán túl még sosem merészkedtek.
 
Bocsánat, ha valakinek a lelkébe tapostam volna, de az előző hozzászólások nekem estek rosszul.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Meg szoktak kapcs rajzót is felteni.!
Azért ne dicsérd halálra magadat.
Olyan szépen le írsz mindent Ottó de a lényeges dolgokat hiányolom, remélem nem futottam át.
Pl hogyan van stabilizálva az anód fesz, van e késleltetés vagy egyszerre indul a fűtéssel. A felhasznált alkatrészek be szerezhetők itthon, vagy kintről méreg drágán.

Semmiféleképpen nem dícsérem magam, én csak bemutattam egy erősítőt, amit kitaláltam, és jók a mérései. Meg jól is szól, mert már sokan hallották pl a győri audio találkozón. Meg hát azt is láthatod, hogy hogy viszonyul egy másik, igaz SE erősítőhöz műszaki paramétereiben.
Lényeges dolgok: Az áramkörben egyedül a -Ug fesz előállító részben van egy 51 Voltos Zener, más stab nincs benne. Nem is kell, habár egyszer meg kellene próbálni a meghajtó rész stabilizálását. Az erősítő kitalálásakor fontos volt az olcsóság, vagyis inkább az, hogy az alkalmazott csövek határozzák meg a bekerülési költséget. Jelen esetben a végcsövek 62 rugóba kerültek, de ez megoldható akár 22 rugóból is. A meghajtó rész 2-2 csöve kijöhet 60 rugóból (Telefunken csövek) és kijöhet 8 rugóból is. Késleltetés annyi van benne, hogy az első cső fűtésénél van egy RC tag, ami viszonylag lassan adja a fűtést a csőre. Máshol semmi féle késleltetés nincs. De az nem is befojásolja a kapott hangot. Külön áramköri lapon megépíthető, beépíthető, kipróbálható. Az alkatrészek egy része beszerezhető itthon méregdrágán, Pl csövek, mint már írtam, vagy külföldről olcsón. Igazából 3 shopban szoktam shoppingolni. A linkeket ide teszem. A fotók alapján ki tudod találni, melyik alkatrészt hol szerzem be. Kivétel a Tropical Fish Philips-Mullard kondi, amelyikből van bőven a sifonérban. Azt nem az angoloktól vásárlom, meg a Siemens MP vaxpapír kondikat sem. Ha ezek nincsenek, akkor leginkább Orange Drop kondit javaslok, ami Forintért is megvásárolható. Azoknak is nagyon szép hangja van, pontosabban nincs saját hangjuk. 
A rajz az jó kérdés. A blokk séma itt is fent van, lapozz vissza. Mivel saját fejlesztés, így a rajzot csak annak adom oda, aki meghallgatja nálam az erősítőt, és az után pisztolyt rántva el is viszi, mert nem tud nélküle élni. A másik lehetőség a rajzhoz való jutáshoz a KIT, amely nem csak a kapcsolást, hanem a NYÁK beültetést is tartalmazza. Mint írtam itt korábban, ez egy olyan DIY project, amely hasonlít az AN Kit-ekhez, vagy a Hafler KIT-hez. Mindazon által legalább egy szkóp, vagy egy hangfrekis csővolt mérő kell a beállításhoz.
Azért vagyunk, hogy kérdezzünk, és válaszoljunk. Kérdezz még nyugodtan. Biztos sok minden van, ami még érdeklődésre ad okot, csak nekem természetes, de más nyilván nem tudja. Máris eszembe jutott egy dolog: A végcsövek 6k-ra vannak illesztve, 75mA a nyugalmi áramuk, amit beégetés után majd visszaveszek 50mA-ra, s a tápfesz 315 Voltra állt be úgy, hogy minden cső beállt a munkapontjára. A táp terheletlenül 425 Volt, ez 50mA-es nyugalmi áramnál 419 Volt, és jelenleg 415Volt. Pár Voltot fog még változni a bejáratódás során. A kimenőtrafó RDC-je 2X59 Ohm-teljesen szimmetrikus, 1%-on belül van a két féltekrenc- Ebből kiszámíthatod, hogy mennyi az Anódfeszely mondjuk 50mA-os beállításnál. Az erősítő kb 5-6Wattig A osztályban megy, aztán vált B-be. A szekunder is teljesen szimmetrikus, ugyanis így valósítható meg csak a CFB. Az UL leágazás valahol a 0 és 100% között van, helye megint csak befolyásolja a hangzást. A kimenő primér induktivitása 24H felett van egy-két tizeddel. Az Np=2000 menet, a szekundér 82 Menet, ide lehet a hangszórót kötni, és erre szimmetrikusan, folytatólagosan mindkét oldalon van még nem túl sok menet feltekerve, ahová a 6L6-ok katódja kapcsolódik. Tehát a katódok a primérbe vannak kötve, aminek a közepe a földre kapcsolódik. Nincs külön CFB tekercs, mint a Quad-nál, vagy McIntoshnál. a Meghajtó cső áramgenyával van ellátva az újabb verzióknál. Az áramgenya FET-je 300Ft-körül mozog. Na szóval kérdezz még, legfeljebb nem válaszolok.
A linkek:
A TAD SVT 6L6GC csövek beszerzési helye:   http://stageshop.hu/webaruhaz/
Foglalatok, meghajtók, SM kondik, Arcol ellenállók, és az Orange Drop kondik:  http://www.etronic-parts.com/index.php
Ellenállások, kondik, csatlakozók:   http://www.hificollective.co.uk/catalog
Na most már bárki megtudja építeni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Meg szoktak kapcs rajzót is felteni.!
Azért ne dicsérd halálra magadat.
Olyan szépen le írsz mindent Ottó de a lényeges dolgokat hiányolom, remélem nem futottam át.
Pl hogyan van stabilizálva az anód fesz, van e késleltetés vagy egyszerre indul a fűtéssel. A felhasznált alkatrészek be szerezhetők itthon, vagy kintről méreg drágán.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


A néccögjelek fotózásának mániákusait megnyugtatom, azokat is lefotóztam a szkóp képernyőjéről. Ámbátor tudni véltem, hogy azok sem fognak kivetni valót hagyni maguk után. Mert ugye az átvitelből következtetni lehet rájuk. Nos tessék itt vannak. 
Itt jegyzem meg, hogy valahogy így kellene közzétenni egy DIY termék elkészültét, nem úgy, hogy: ecsém betettem egy darab drótot, meg kicseréltem a kondikat, oszt akkorát szól, hogy lever mindent, mint vak a sörös kriglit. Meg csinátam egy RIAA korrektort, hát az aztán veri még a Bikfic MM128 MkIII gyártmányú HígEnd riát is. Sajna sok ilyennel lehet találkozni, nem csak itt, hanem máshol is. 
Persze ebbe is bele lehet kötni, hogy az a drót a fotón miért van meghajlítva, vagy odaforrasztva, ahol van, stb. Az ilyen kritikák mindig azt takarják, hogy az illető vagy nem készített még semmit, vagy a collos-toknál modernebb mérőezközt nem ismer.  Persze lehet hívatkozni arra, hogy nincs műszere valakinek, de akkor hogy tud építeni bármit is? Egyébként meg ha már a NET-re írogat, akkor nem igaz, hogy nincs számítógépe egy hangkártyával.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Nyilvánvalóan, ha már vacakoltam az EMU-val, meg az ámítógéppel, felvettem a torzításokat is.A THD igen alacsony, annál kissebb már csak az IMD. Érdekes jelenség, hogy ugye azt írják, a sugártetródák inkább harmadik harmonikust termelnek, a triódák meg másodikat. Nos az én erősítőm mindkettőt termeli, de csak mértékkel, és közel egyformán. Ez akkor azt jelenti, hogy jó a csövek beállítása, vagy azt, hogy ahogy mondani szoktam: a TauCeti tkp. egy hídkapcsolású erősítő, amelyben két SE erősítő van összekapcsolva a kimenőn keresztül. Az IMD-ről nincs mit mondani: az a jól beállított csöves erősítők esetén kellemesen kis értékű.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Igen, igen, felvettem a szokásos computeres átvitelt is, és a fázisgörbét is, amit én továbbra is fontosnak tartok. A Bode diagrammon rajtahagytam egy általam javított DIY211SE erősítő átviteli görbéjét. Remélem senki nem itél el azért, ha azt mondom: egy ilyen SE nekem ingyen sem kéne, szóljon az 3 Wattig akármilyen szépen. Volt, aki azt állította, hogy a 211SE hangján nem lehet meghallani azt a kis púpot. Dehogynem kéremszépen, csak összekell hasonlítani egy másik erősítővel, jelesül a TauCeti vel. A fázis görbe is szép, ez az erősítő kevésbé fogja színezni a hangot, mint pl a 211SE. A zongora valószínűleg zongora hangon fog megszólalni. Láthatjuk, hogy az információ áram fősodratában a 100Hz-5k tartományban a fázis eltérés majdnem 0, de mindenféleképpen ígéretesen alacsony.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: MOT64 »


Nagyon szép munka dys-cus, gratulálok. Biztosan remek a hangja is.
 

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Természetesen be is mértem. A készülék reggel óta be volt kapcsolva, elmondható, hogy cca. 5 órát működött. A beállításokat finomítottam, szkóppal a torzítást beállítottam, áramokat véglegesítettem. Igen jó kis készülék kerekedett belőle. Megmértem az átvitelt hanggenerátorral, és csővoltmérővel. Mindig is tudtam, hogy ennek az erősítőnek nagyon jó mélyátvitele van a szimmetrikus felépítés, és az alkalmazott CFB miatt. Nos íme a számszerű értékek. Még egy fontos dolog: az erősítő 30 Wattos. Ez atzért fontos, mert ennek fényében tessék kritizálni a méréseket.
 
 3W  -3dB  3,7Hz-79kHz
10W -3dB  6Hz-67kHz
18W -3dB  13Hz-38,7kHz
Ez utóbbit mondhatjuk teljesítmény sávszélességnek is. Úgy az átlagos HígEnd erősítőknél ez 50Hz-12kHz-ig szokott tartani. Nem is adják meg, de akinek megvannak a régi nagyhírű HFM példányai, az abban egy pár csöves hasonló adatát megnézheti...
Ugye milyen rosszak?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Elkészült a nagy mű. Meghallgatni még nem hallgattam meg, de gondolom hasonlóan fog szólni mint a másik TauCetik, mivel nagy eltérés nincs. Kívülről a fotón látható. Ha valaki a fán fehér szennyeződést láűt, az a maszkoló szallag maradéka. Még az erősítő kap egy külső tisztízást.Elkészült a nagy mű. Meghallgatni még nem hallgattam meg, de gondolom hasonlóan fog szólni mint a másik TauCetik, mivel nagy eltérés nincs. Kívülről a fotón látható. Ha valaki a fán fehér szennyeződést láűt, az a maszkoló szallag maradéka. Még az erősítő kap egy külső tisztízást.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.11.26., szomb. 21:08
Értékelés: 8

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

nagyon varom mar. esetleg irhatnal az altalad modositott ARC erositokrol is...
Igazi zenet akarsz? Menj koncertre, hangversenyre.... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Köszönöm a dícséreteket. Most is ezen dolgozom. Méréseket is teszek majd fel.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”