Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lenco L75 Diy

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »


Megkaptam...ismerkedünk:-) 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


marad az eredeti eddig még nem láttam más verziót .
ez is egy Lenco de a lényeg nem látszik.
ez a kar jó lenne rá



szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »



Üdv. Mindenkinek!
 
Én is átépítettem egy L 75-öt. Komoly szerkezet érdemes vele foglalkozni. Kérdezném, hogy oldottátok meg a motor felfüggesztését, mert szerintem azon lehetne még finomítani? Kinek mi vált be?

marad az eredeti eddig még nem láttam más verziót .

Avatar
G.Viktor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.12.30., csüt. 22:37
Értékelés: 48

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: G.Viktor »


Üdv. Mindenkinek!
 
Én is átépítettem egy L 75-öt. Komoly szerkezet érdemes vele foglalkozni. Kérdezném, hogy oldottátok meg a motor felfüggesztését, mert szerintem azon lehetne még finomítani? Kinek mi vált be?
 
DP csöves előerősítő, Fidelity Topas, Schmidt F. és Canare kábelek, Braun LS 130, Lenco L75.

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Sebesség váltás, hogy lesz? 
ez egy sebességes lesz  csak 33 mivel több lemezjátszóm is van 45-ös lemezem 2 db így nem érdekes.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »


eddig jutottam nagyon lassan halad a project
Sebesség váltás, hogy lesz? 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »



szerintem igen de én csak Rega karral próbáltam így más a hangzása jobb .
ez egy L 70 amihez nagyon gyenge doboz volt mindenképp csinálni kellett hozzá .
nem szívesen csinálom a famunkát mert nem értek hozzá mégis hozzáfogtam a 2.-hoz.
ennek már csak a motortartó része marad meg ,és lehet egy 12" kart teszek rá .
ettől függetlenül van egy Thorens TD 160 S MK V Linn Basic karral ,és ennek a hangja is nagyon jó.
sajnos a hangszedő miatt nem lehet eldönteni melyik a jobb talán nem is lehet

eddig jutottam nagyon lassan halad a project


szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Olvastam, hogy sok lenco megfordult a kezeid közt...milyen az átépítés után? Sokat javúlt a rétegelt lemez kaszniba?  
szerintem igen de én csak Rega karral próbáltam így más a hangzása jobb .
ez egy L 70 amihez nagyon gyenge doboz volt mindenképp csinálni kellett hozzá .
nem szívesen csinálom a famunkát mert nem értek hozzá mégis hozzáfogtam a 2.-hoz.
ennek már csak a motortartó része marad meg ,és lehet egy 12" kart teszek rá .
ettől függetlenül van egy Thorens TD 160 S MK V Linn Basic karral ,és ennek a hangja is nagyon jó.
sajnos a hangszedő miatt nem lehet eldönteni melyik a jobb talán nem is lehet


Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »


leszorítóm van igaz nem Bese
Olvastam, hogy sok lenco megfordult a kezeid közt...milyen az átépítés után? Sokat javúlt a rétegelt lemez kaszniba?  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Üdv:Szerez be hozzá egy Bese lemezleszorítót is,a kettő együtt sokkal jobb.
leszorítóm van igaz nem Bese


Avatar
carver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 10:19
Értékelés: 5

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: carver »

Üdv:Szerez be hozzá egy Bese lemezleszorítót is,a kettő együtt sokkal jobb.

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Ez a lényeg, hogy öröm legyen a zenehallgatás...
ma kaptam egy Bese féle filc alátétet  kb:4 mm első meghallgatásra is jobb megfogottabbak  a mélyek levegősebb a hang  nem rossz ,és nem drága

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



nagyon jók ezek a Audio Technika hangszedők korábban volt nekem is(AT 30+AT 630 trafó )Dual néven de ebbe pl:ma csak  a tű kerül 120 Euroba tehát nem olcsó dolog,és a régi lemezek a DL 103-al jobban szólnak .
a rendszerem persze nem eget verő(Scott 340B Receiver +Kef Cresta falak)de én nagyon szeretem a hangját

Ez a lényeg, hogy öröm legyen a zenehallgatás...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Rega rb250et én se tartom top karnak, de elég messze el lehet vele jutni az említett michell ellen súly és a átkábelezés sokat segít... Pont a Denon DL130 nem szolt benne sehogy a kuzma stogi kar után.  Az Audio Technika 33 PTG már sokkal szebben szól a regában... Persze az én rendszerembe az én fülemnek:-)
nagyon jók ezek a Audio Technika hangszedők korábban volt nekem is(AT 30+AT 630 trafó )Dual néven de ebbe pl:ma csak  a tű kerül 120 Euroba tehát nem olcsó dolog,és a régi lemezek a DL 103-al jobban szólnak .
a rendszerem persze nem eget verő(Scott 340B Receiver +Kef Cresta falak)de én nagyon szeretem a hangját

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



6 évig éltem együtt egy Rega 250-el.Szép volt jó volt elég volt.
A Regában használt olcsó csapágyak sajnos az egész hangképre rányomják a bélyeget.
Hiába a Koetsu Black és a Townshend Elite Rock lemezjátszó amit használtam, ez a kar volt
a rendszer sebezhető pontja.

Rega rb250et én se tartom top karnak, de elég messze el lehet vele jutni az említett michell ellen súly és a átkábelezés sokat segít... Pont a Denon DL130 nem szolt benne sehogy a kuzma stogi kar után.  Az Audio Technika 33 PTG már sokkal szebben szól a regában... Persze az én rendszerembe az én fülemnek:-)
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »



igen ez én is észrevettem pedig az enyém új én szereltem be.
nem azt mondom szoros a csapágyazása de nem annyira finom könnyed a mozgása.

nem ezekre mondtam hallottam 2000 kiadású sima lemezeket (nem olcsó ez sem),és nem jók

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »



Rega RB 300 (Michell )az ellensúly is Michell lehet átkábeleztetem Szalai Lászlóval .
most egy Denon DL 103 van benne szerintem nagyon jó .
egyre jobban kezdek abban hinni ha van két jó géped az fog jobban szólni ahol  jobb a hangszedő .
a másik lényeges dolog a lemez a korai lemezek (1950-60)hangzása teljesen más itt lehet hallani az óriási különbséget a vinyl és a digitális hang között.
bár ma nagy divat lemezeket nyomni de kizárt dolog hogy nagyon sok eléri a  régiek hangját.

igen ez én is észrevettem pedig az enyém új én szereltem be.
nem azt mondom szoros a csapágyazása de nem annyira finom könnyed a mozgása.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



Rega RB 300 (Michell )az ellensúly is Michell lehet átkábeleztetem Szalai Lászlóval .
most egy Denon DL 103 van benne szerintem nagyon jó .
egyre jobban kezdek abban hinni ha van két jó géped az fog jobban szólni ahol  jobb a hangszedő .
a másik lényeges dolog a lemez a korai lemezek (1950-60)hangzása teljesen más itt lehet hallani az óriási különbséget a vinyl és a digitális hang között.
bár ma nagy divat lemezeket nyomni de kizárt dolog hogy nagyon sok eléri a  régiek hangját.

nálam elég sok új kiadás van...és nekem tetszik Living Stereo, Mercury.... 45ös!!! ....bizony jók...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


én is Regaval fogom kipróbálni...:-)  
Rega RB 300 (Michell )az ellensúly is Michell lehet átkábeleztetem Szalai Lászlóval .
most egy Denon DL 103 van benne szerintem nagyon jó .
egyre jobban kezdek abban hinni ha van két jó géped az fog jobban szólni ahol  jobb a hangszedő .
a másik lényeges dolog a lemez a korai lemezek (1950-60)hangzása teljesen más itt lehet hallani az óriási különbséget a vinyl és a digitális hang között.
bár ma nagy divat lemezeket nyomni de kizárt dolog hogy nagyon sok eléri a  régiek hangját.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: arzachel »


6 évig éltem együtt egy Rega 250-el.Szép volt jó volt elég volt.
A Regában használt olcsó csapágyak sajnos az egész hangképre rányomják a bélyeget.
Hiába a Koetsu Black és a Townshend Elite Rock lemezjátszó amit használtam, ez a kar volt
a rendszer sebezhető pontja.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



elég nehéz ezt megfogalmazni a lenconak van egy jellegzetes hangzása nagyon jó basszussal de nem elég finom a magasai sem a legjobban .
a Rega szerintem mindenben jobb .
az lehet hogy egy mono hangszedővel (1970 előtt nyomott lemezekkel)a lenco kar  jobb .

én is Regaval fogom kipróbálni...:-)  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Rega kar milyen a lencohoz képest?
elég nehéz ezt megfogalmazni a lenconak van egy jellegzetes hangzása nagyon jó basszussal de nem elég finom a magasai sem a legjobban .
a Rega szerintem mindenben jobb .
az lehet hogy egy mono hangszedővel (1970 előtt nyomott lemezekkel)a lenco kar  jobb .

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



szia peterson!
 
mivel én is győri vagyok meghallgathatod mindkettőt az eredetit ,és az építettet.
az biztos egy majdnem tökéletes eredeti L 75(70-78) felújítása sem olcsó a ráfordított időről nem beszélve.
míg az épített ára további költség így valóban lehet akár 100-200000 ft is.

Rega kar milyen a lencohoz képest?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Bocs, félre érthető volt! Természetesen nem akarok senkinek sem a "zsebében turkálni", de az is félrevezető, hogy ezek az átépítések filléres dolgok még akkor is, ha a bele feccölt munkaórákat nem számolom. Ne számítson rá senki sem, ha egy kicsit is  komolyan gondolja, hogy egy jó közepes áru használt lemezjátszó ára alatt megússza! Persze az élvezet sok mindenért kárpótol, de erről már beszélgettünk...
szia peterson!
 
mivel én is győri vagyok meghallgathatod mindkettőt az eredetit ,és az építettet.
az biztos egy majdnem tökéletes eredeti L 75(70-78) felújítása sem olcsó a ráfordított időről nem beszélve.
míg az épített ára további költség így valóban lehet akár 100-200000 ft is.



Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: peterson »



Kíváncsi vagy hamar megöregszel. Szól a mondás
 
A külön topik jó ötlet. Viszont az árak feszegetése a mai időkben nem igazán célszerű dolog. 
Arról nem is beszélve hogy erősen változik a szórás, befektetett idő, anyag felhasználás amit elég nehéz beárazni főleg itthon. Nem lehet tudni milyen hibákat rejt az eredeti futó, hány darabot kell megvenni amíg lesz egy 100%-an működő példány, stb... 
Egyébként sem szokás sehol kiírogatni.

Bocs, félre érthető volt! Természetesen nem akarok senkinek sem a "zsebében turkálni", de az is félrevezető, hogy ezek az átépítések filléres dolgok még akkor is, ha a bele feccölt munkaórákat nem számolom. Ne számítson rá senki sem, ha egy kicsit is  komolyan gondolja, hogy egy jó közepes áru használt lemezjátszó ára alatt megússza! Persze az élvezet sok mindenért kárpótol, de erről már beszélgettünk...

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”