Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Riaa phono

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: otlm »


A'la Clearaudio Balanced Reference...
Külön-külön jobban tetszene   .

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: otlm »



változó, van hogy az első darabokat magam forrasztom ha időm engedi vagy éppen sürgős és ha megakarok egy panel oda- vissza utat spórolni
általában inkább kiadom forrasztásra, mint ezt a panelt is. nem mintha nem tudnám beültetni de a közel 700 alkatrészével és ~1700 forrasztásával, kicsit túlmutat az erőforrásaimon
kis  mennyiség esetén kézi paszta diszpenzer, ügyes kezű beültetőt és infra mini kemence a költséghatékony

Köszi a választ! Egyébként baromira tetszenek a munkáid (ezt a dobozolást leszámítva ). Látszik hogy nagyon magas szinten űzöd ezt a hobbit, tulajdonképpen professzionálisnak mondanám a dolgaidat a tervezéstől a megvalósításig.

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


A'la Clearaudio Balanced Reference...
bár itt a két csatorna van a szeparált dobozokban, a táp és opcionális akku külön van: http://www.clearaudio.de/download/phono ... _de_en.pdf
egy korábbi phonom műszaki tartalma pont erre hasonlít nagyon...

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Egyet árulj el, a beültetést, forrasztást hogy csinálod? Hozzáférsz beültető, hullámforrasztó gépsorhoz, vagy otthon küzdesz vele pákával?
változó, van hogy az első darabokat magam forrasztom ha időm engedi vagy éppen sürgős és ha megakarok egy panel oda- vissza utat spórolni
általában inkább kiadom forrasztásra, mint ezt a panelt is. nem mintha nem tudnám beültetni de a közel 700 alkatrészével és ~1700 forrasztásával, kicsit túlmutat az erőforrásaimon
kis  mennyiség esetén kézi paszta diszpenzer, ügyes kezű beültetőt és infra mini kemence a költséghatékony

Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az előző phonom pont a fentiek fényében készült és épp a különálló  dobozokat és a plusz csatlakozókat és külső kábelt akartam elkerülni. Az összekötött dobozokkal ez teljesült, ráadásul sztem még jópofa is ez a megoldás...
A'la Clearaudio Balanced Reference...


Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: otlm »



 
 
Egyet árulj el, a beültetést, forrasztást hogy csinálod? Hozzáférsz beültető, hullámforrasztó gépsorhoz, vagy otthon küzdesz vele pákával?

 

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Az is lehet,hogy ez egy sima szabvány készülékméret.....~43cm
Bingo  -> 434mmm széles

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: otlm »


Az is lehet,hogy ez egy sima szabvány készülékméret.....~43cm.....ennyi erővel egy bármilyen készülékház sem férne el....
Akkor meg egy dobozba kell rakni és meg van oldva a probléma . Szerintem szerencsésebb lett volna, a két részt akkor is el lehet választani egymástól. Ha meg ilyen kétdobozos, akkor nem árt valami oldható kötés.
De nem akarom hogy megint belevigyetek egy olyan érvelési spirálba ahol butaságokra kell reagálnom.
Egy aprócska megjegyzés volt csupán erősen elismerő tartalom mellett, aki nem akarja érteni az nem érti.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: violin »



Lehet hogy jópofa, de szerintem nem praktikus szállításkor, áthelyezéskor ez a kötött elrendezés, meg egyáltalán elhelyezni is macerás lehet ha a dobozokat nem lehet egymás tetejére rakni. De mindegy is, ettől eltekintve tetszik.
Egyet árulj el, a beültetést, forrasztást hogy csinálod? Hozzáférsz beültető, hullámforrasztó gépsorhoz, vagy otthon küzdesz vele pákával?

 
Az is lehet,hogy ez egy sima szabvány készülékméret.....~43cm.....ennyi erővel egy bármilyen készülékház sem férne el....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: otlm »


Az előző phonom pont a fentiek fényében készült és épp a különálló  dobozokat és a plusz csatlakozókat és külső kábelt akartam elkerülni. Az összekötött dobozokkal ez teljesült, ráadásul sztem még jópofa is ez a megoldás...
Lehet hogy jópofa, de szerintem nem praktikus szállításkor, áthelyezéskor ez a kötött elrendezés, meg egyáltalán elhelyezni is macerás lehet ha a dobozokat nem lehet egymás tetejére rakni. De mindegy is, ettől eltekintve tetszik.
Egyet árulj el, a beültetést, forrasztást hogy csinálod? Hozzáférsz beültető, hullámforrasztó gépsorhoz, vagy otthon küzdesz vele pákával?

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Megint nagyon igényesen dolgoztál! Nekem csak a dobozok összekötése nem tetszik, szerintem jobb lett volna flexi kábellel a tápot bevinni, csatlakozókon keresztül.
Az előző phonom pont a fentiek fényében készült és épp a különálló  dobozokat és a plusz csatlakozókat és külső kábelt akartam elkerülni. Az összekötött dobozokkal ez teljesült, ráadásul sztem még jópofa is ez a megoldás...

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: otlm »


Megint nagyon igényesen dolgoztál! Nekem csak a dobozok összekötése nem tetszik, szerintem jobb lett volna flexi kábellel a tápot bevinni, csatlakozókon keresztül.
és készen...

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


és készen...





Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


küszül a doboz...



Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Elkészült a korrektorom fejlesztése.  Korábban két dobozban volt, külön tápegység és korrektor, de kicsi volt neki.  Mivel megürült a Pointe fémdoboza, adta magát, hogy ebbe építsem be szellősen az egészet.  Az alu előlapra faburkolat került.  Szerintem szépre sikerült a belseje is, a hangja meg lenyűgöző.  A korábbi Auricap kondikat Audio Note-ra cseréltem, a műszerellenállásokat tantalumokra. Az egyenirányítást egy Bendix 6080-as végzi, mindkét fokozatban 6072-esek vannak.  A Kuzmával nagyon jól dolgoznak együtt.  Az LGT mikor rákezdett a Szól a rádióra, csak néztem ki a fejemből.... 
 
Még kap egy elválasztó fémlapot a táp és a korrektor közé és a fa előlapra fodesztől rendelek egy csinos rozsdamentes acél lapot szépen gravírozva. A felesleges lukakat a hátsó részen belülről még letakarom.
 
A munka Takács Attila kezét dícséri.  Én csak a szerelésben, fúrás-faragásban segédkeztem, meg az alkatrészeket rendelgettem és Attilát nógattam hétről hétre.

 


Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A torony ezen összetevőjével szvsz nekik se lenne gondjuk:-)
Az SME szintjéhez illő választás, amihez nem kell mankó, kb. így néz ki:

Jóval drágább is, persze...


Tisztában vagyok azzal, hogy léteznek ipari rezgéscsillapító asztalok különböző felhasználásra. Így mikroszkópok, nagy pontosságú mérlegek, optikai mérőrendszerek számára.
A kérdés, hol húzzuk meg magunk számára a határt és mikor csinálunk a lakásunkból ipari laboratóriumot.
Én otthoni körülmények között szeretek zenét hallgatni a lakásom lakás funkcióját nem alárendelve. Mindamellett igyekszem magam és a készülékeim számára a lehetőségekhez igazodó feltételeket megteremteni.
 
Visszatérve Solid Tech Feet of Silence-ra, nagyon hatásosan tartja távol a környezetből a készülékekre ható zavaró rezgéseket. Ezt többszörösen hangolt csillapítással éri el. Ha megnézed a rezgésméréseket, láthatod, hogy egy nagyságrendnél is többet tart távol a rá helyezett készüléktől. A 3D-s felfüggesztése révén a rá helyezett tömeggel(esetemben közel 30kg) jóval a hallható sáv alá lehet tolni az alsó határfrekvenciát, ami a lemezjátszók kar/hangszedő rezonanciájának kb. harmada. Rendkívül egyszerűen lehet ellenőrizni, hogy az adott szinteket érő azonos mechanikai gerjesztésből mennyi jut el a hangszedőig, ha az a nem forgó LP-re van helyezve. Megdöbbentően jó hatásfokkal tartja távol a felállított rendszer a környezetből jövő rezgéseket.
Nem kell elhinni, én tudom, mert magamnak raktam össze.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: tunerman »


bta!
 
Amennyiben nem találsz sehol Nippon Chemi-Con KW kondit a fűtéstápba, akkor talán üzletelhetünk a KW-t megelőző szériából származó GW típusú darabbal...
 
Üdv: TJ.


LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minden tiszteletem a Mechanika Tanszéké, de azért figyelmedbe ajánlom a Solid Tech Feet of Silence és egyéb termékeit.
A torony ezen összetevőjével szvsz nekik se lenne gondjuk:-)
Az SME szintjéhez illő választás, amihez nem kell mankó, kb. így néz ki:

Jóval drágább is, persze...

Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem is nagyon teccik, a műszaki magyarázattal együtt :-)
Biztos elfogadható és elviselhető kompromisszum, csak a rezonanciamegtességgel ne emlegessük egy lapon, mert a Mechanika Tanszékről idáig fog hallatszani a röhögés. Még szerencse, hogy végetért a vizsgaidőszak.



bta!
 
Minden tiszteletem a Mechanika Tanszéké, de azért figyelmedbe ajánlom a Solid Tech Feet of Silence és egyéb termékeit. Ha érdekel, mérési eredményeket is fellelhetsz róluk. Ha érdekel. Ha nem, akkor csak fekveröhögj tovább nyugodtan. nem zavar.
Attól én még használom azt, mert működik és hatásosan működik.
 
http://www.solid-tech.net/products/isol ... ce-4537445
 
Az enyém a régebbi verzió még.
Az LP játszó rendszer 3Hz alatti rezonancia ponttal van elcsatolva a környezetétől, a felsőbb frekvenciákon a Feet of Silence is csillapít at SME saját felfüggesztése mellett.
 
Ha nem lenne jó, nem használnám. De az.
 
A Disk of Silence a 6 moons-ban. A Feet of Silence még hatásosabb a Disk of Silencénél is.
 
http://www.6moons.com/audioreviews/soli ... adius.html
 
De sok anyag fellelhető a Solidtech termékeiről - ha érdekel. Ha nem, lapozz.



Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Ősszel vagy télen összedobok egyet, aztán majd kiderül az igazság;) Azért ugye Bendix helyett mezei Sylvania vagy Tung-Sol 5687 Black Plate-tel is megszólal?:-) 86-osból milyet vegyek? Telefánk? Siemens? ...? Chemi-Con KW kerestetik, adok helyette sok-sok 350V-os Philips LL elkót


 
A Bendix 6900 helyett minden cső nagy visszalépés
A Sylvania 5687 BP GOLD BRAND még elmegy, ezt az USA elmebajon lehet venni, csak az MCRIAA kapcsolásban a fűtéstápját fel kell emelni féltáp feszültségre.
Az ECC86-osból a Mullard/Philips "A" gettertartós a legjobb.
A Nippon Chemi-Con KW kondenzátorról a legtöbb infót/képeket én raktam fel a netre - ezt tényleg nehéz lesz beszerezni, de megéri!
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sala szerint az audiofülek érzékenyek a visszacsatolásra, amit ő nagyvonalúan meg is értett. Én nem. Erre bta reposztolt, hogy ő sem hallott még számára megfelelően szóló visszacsatolt elektronikát. Amit én nagyon sajnáltam, és bemutattam, jóó legyen, valóban ~ezer alkatrészből és két dobozból álló konstrukciót. De amit én nagyra értékelek.
Mielőtt bta valami audiofil sznob csadabogár szerepében tűnne fel, aki 2 perc után "- Én ezt nem tudom tovább elviselni!" felkiáltássál kikapcsol(tat) bármiféle ellencsatolt elektronikát...
 
Az eredeti megfogalmazás szerint olyat nem hallott, ami "igazán jól szól" (kb.== fizetne is érte). Olyat már igen, ami jól szól, illetve együtt tudna vele élni. Ilyen például az eredeti ARC SP9, vagy ha marha olcsó rendszert kell ajánlani, akkor nem nagyon tud alternatívát mondani egy Goldring 1010 (1012) MM + szó szerint faék egyszerűségű Goldring PA1 phonó páros ellenében. Pedig abban aztán minden együtt van (integrált áramkör, visszacsatolásban kialakított RIAA korrekcióval, filléres dugasztáp...), amit az audiofilek utálnak.

Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »



http://www.elektroncso.hu/cikkek/mcriaa.php 
Aztán elbeszélgethetünk arról, hogy mitől lesz egy phono korrektor hallgatható.
 
Üdv: TJ.


Ősszel vagy télen összedobok egyet, aztán majd kiderül az igazság;) Azért ugye Bendix helyett mezei Sylvania vagy Tung-Sol 5687 Black Plate-tel is megszólal?:-) 86-osból milyet vegyek? Telefánk? Siemens? ...? Chemi-Con KW kerestetik, adok helyette sok-sok 350V-os Philips LL elkót

Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látom, nagy kedvenceddé vált ez a kép.
Nekem is nagyon teccik, a műszaki magyarázattal együtt :-)
Biztos elfogadható és elviselhető kompromisszum, csak a rezonanciamegtességgel ne emlegessük egy lapon, mert a Mechanika Tanszékről idáig fog hallatszani a röhögés. Még szerencse, hogy végetért a vizsgaidőszak.


Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igaz!Nem toronyhifi....


A kedvedért csináltam egy képet a jelen (és standard) felállásról.
Magyaráznám én neked, hogy a képen mi és miért szerepel, de úgyse értenéd meg.
Maradjunk csak annyiban, hogy minden elemnek megvan a maga műszaki oka - hidd el, ha már nem érted. Legyen az rezgéscsillapítás, izoláció, elcsatolás, tehetetlenségi tömeg növelés, rezonancia hangolás...


Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igaz!Nem toronyhifi....
 



Látom, nagy kedvenceddé vált ez a kép.
Kár, hogy csak pár hétig volt aktuális ez nálam, amíg el nem adtam a Van den Hul phono-t (és a Colibri XPP-t), amit megbízásból értékesítettem az akkori magyarországi görög nagykövet részére, mikor más országba helyezték át és nem akarta a hifijét magával vinni.
De csak viccelődj vele nyugodtan, neked ez jutott. Valami örömöd neked is kell, hogy legyen.



Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”