Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Riaa phono

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Egy kedves Ismerősöm által összedobott dual-mono MC-RIAA fono.
Sajnálatára kénytelen volt a méretek miatt fele annyi tápegységet belerakni, mint azt jó érzéssel bele művelt volna.
Azért így is elmegy...

Én teljesen laikus vagyok a témában, nincs is lemezjátszóm. A vitában sem kívánok részt venni. Viszont amit én is látok, hogy ez egy gyönyörű, a végletekig kimunkált, ultrapreciz kivitelű készülék. Jó zenehallgatást a tulajnak!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Ezt az előfokot, mc erősítőt nekem gyártotta Godina úr, azért lett ilyen, mert én ilyenre kértem. Hozzászólásából egyértelműen kiderül, hogy ön a büdös életbe nem lenne képes ilyen minőségű "kütyü" létrehozására, emberileg nem megfelelő hozzá és csak az irigység vezérli. És képzelje ez az "elavult" alkatrészekből készült erősítő mit váltott nálam? Egy 25 éves Godina erősítőt, ami most is kifogástalanul működik..
Nem akarom bizonygatni, hogy milyen minőséget képvisel, nagy valószínűséggel összecsuklana ha meghallaná.

Egy rövid hozzászólásból ilyen  következtetéseket levonni felettébb nagyképűségre és rosszindulatra vall.  Lehet, hogy ez is tartozéka az erősítőnek? 
Az OP27 felett tényleg eljárt az idő, ma már minden tekintetben sokkal jobbakat gyártanak. De ha már RIAA, miért nem csöves? Ja, mert MC pickupre nem sikeredett?  Hát ilyen ez a szakma, nehéz az élet a timföldeken

Avatar
frei34
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 17:11
Értékelés: 150

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: frei34 »


Camel a volt godina audio reklámembere. Minden fórumra felteszi ezeket a túlbonyolított kütyüket. Ráadásul ez nem is csöves, hanem az elavult OP27-es opákat használja. 
Ezt az előfokot, mc erősítőt nekem gyártotta Godina úr, azért lett ilyen, mert én ilyenre kértem. Hozzászólásából egyértelműen kiderül, hogy ön a büdös életbe nem lenne képes ilyen minőségű "kütyü" létrehozására, emberileg nem megfelelő hozzá és csak az irigység vezérli. És képzelje ez az "elavult" alkatrészekből készült erősítő mit váltott nálam? Egy 25 éves Godina erősítőt, ami most is kifogástalanul működik..
Nem akarom bizonygatni, hogy milyen minőséget képvisel, nagy valószínűséggel összecsuklana ha meghallaná.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Camel a volt godina audio reklámembere. Minden fórumra felteszi ezeket a túlbonyolított kütyüket. Ráadásul ez nem is csöves, hanem az elavult OP27-es opákat használja. 
Attól, mert öreg, még nem elavult a 27-es. Én sem vagyok már fiatal.  
Építettem belőle MC phonot DL-103-hoz. Árához képest szenzációs hangja van, bár az igaz,hogy kicsit kevesebb alkatrész van benne és esztétikailag is hagy kívánni valót maga után.  Viszont a DL-103 1/4 mV-ját felerősíti csöves végfok meghajtásához szükséges értékre. 
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: HoriTon »


Camel a volt godina audio reklámembere. Minden fórumra felteszi ezeket a túlbonyolított kütyüket. Ráadásul ez nem is csöves, hanem az elavult OP27-es opákat használja. 
Szia!
Mindegy, hogy mennyire elavult az alkatrész, ha jól szól! Múlt héten teszteltük ezeket a készülékeket és jól szerepeltek. Szvsz. még több van ezekben az előfokokban mint amit ott hallottunk. 
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: qqriq »



Egy kedves Ismerősöm által összedobott dual-mono MC-RIAA fono.
Sajnálatára kénytelen volt a méretek miatt fele annyi tápegységet belerakni, mint azt jó érzéssel bele művelt volna.
Azért így is elmegy...

 
Csak nem Godina Audio?
Utólag nagyítva a képet látni is az aláírást, így az előző kérdésem tárgytalan.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »


Egy kedves Ismerősöm által összedobott dual-mono MC-RIAA fono.Sajnálatára kénytelen volt a méretek miatt fele annyi tápegységet belerakni, mint azt jó érzéssel bele művelt volna.Azért így is elmegy...




"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sziasztok!
 
Szeretnék kérni segítséget tőletek. Barkácsolgatok ezt-azt, de ezek mindig utánépítések....
Visszakaptam egy több éve épített tranzisztoros phono-mat, és szeretnék rajta fejleszteni.
Síma stabkocka most a táp, ehelyett lenne egy egy soros stabilizátort és egy sönt stabilizátort is tartalmazó táp. ( a forrás, ihlet az audioworld.blog-ről származik...)
 
Ennek méretezését sajnos nem tudom elkészíteni. Megmondanátok nekem?
20V és 30mA az eredeti kapcsolás szerint a táp.
Ez lenne a kapcsolás. Indítanék egy kis 18V-os trafóval, LM317-ből stabilizátor, majd a sönt egy TL431 keresztül.
Mindkét oldal külön tápot kapna.
 
indiscreet_phono_tap.jpg

te is ki tudod számolni, benne van a pdf-ben. http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm317.pdf
meg itt: http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tl431.pdf

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Rag »


Sziasztok!
 
Szeretnék kérni segítséget tőletek. Barkácsolgatok ezt-azt, de ezek mindig utánépítések....
Visszakaptam egy több éve épített tranzisztoros phono-mat, és szeretnék rajta fejleszteni.
Síma stabkocka most a táp, ehelyett lenne egy egy soros stabilizátort és egy sönt stabilizátort is tartalmazó táp. ( a forrás, ihlet az audioworld.blog-ről származik...)
 
Ennek méretezését sajnos nem tudom elkészíteni. Megmondanátok nekem?
20V és 30mA az eredeti kapcsolás szerint a táp.
Ez lenne a kapcsolás. Indítanék egy kis 18V-os trafóval, LM317-ből stabilizátor, majd a sönt egy TL431 keresztül.
Mindkét oldal külön tápot kapna.
 

Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Folytatás:Hétfőn hozzá is kezdtem az MC trafó elkészítésének. Miután négyet legott szét is vágtam, így pénteken délelőttre eljutottam odáig , hogy elkészült 1 db trafócska, aminek a vasmagja Vacuumschmelze gyártmányú Mumetall. MéreteM34X30, 0,1mm-es lemezekből. A u-je 40000. Bitang nagy induktivitást lehet vele készíteni, ezért nagyon jó erre a célra. Igaz, a Mumetall könnyen telítésbe vihető, de egy MC pickup mikrovoltos nagyságú kimeneti feszültségét könnyedén feldolgozza. A trafó nem egészen 1 volt környékén megy telítésbe, ami elég jó túlvezérlési tartalékot jelent. A trafó teljesítménye 0,07Watt-ra van méretezve. RDCs=143 Ohm, RDCp=nem tudtam megmérni. Ls= nincs olyan műszerem, ami megmérné.   A nagyon finom speciális cellulóz szigetelés miatt, és a szekunder tekercsek vékonysága miatt óvakodni kell attól, hogy 2 Voltnál nagyobb DC, AC áramot adjunk a trafóra. Ezt csak azért írom, nehogy valaki szétmérje a trafót. Apropó mérés: a méréseket a szokásos módon végeztem. Szkópos mérést nem teszek fel, mert majd látjátok a fázis, és a Bode görbékből, hogy tök felesleges. Magát a mérést differenciál módban végeztem, mégpedig az alábbi módon: Szimuláltam a szekunder terhelést egy 47k ellenállással, amivel párhuzamosan kötöttem egy 510pF-es stirofex kondit, amivel a kábel kapacitást, RCA dugó, aljzat kapacitást, és a szokásos FET, illetve CSő megfelelő elektródáinak kapacitását szimuláltam.A primér tekercsekkel sorba kötöttem rendre 4,7 Ohm, 22 Ohm, és 33 Ohm ellenállásokat, szimulálva a hangszedők impedanciáját. A három mérést egy diagrammra tettem fel. Ha az 510 PF-es kondit kiiktatom, akkor a 95 Ohmos bemenet esetében az átviteli görbe 20kHz-n 0,2dB-nél metszi a függőleges tengelyt. A fázisgörbét szintén 95 Ohmos állásban vettem fel. Bátran állítom, hogy ezzel a trafóval nem lessz színezett a hang megszólalása, mivel a fázis eltérés minimális.Végül is elnézve a görbéket, azt kell mondanom, megérte egy hétig eszelni, próbálkozni, gépállítást finomítani, stb, stb. Bízom abban, hogy a trafó leendő gazdája majd meg is hallgatja, s a tapasztalatokról ezen topic oldalain beszámol nekünk.Most neki állok, mert tekerek 2-3 pár ilyen trafót, hogy összetudjam válogatni őket. Azt tudni kell mindenkinek, hogy már attól megváltoznak a mért adatok, ha pl a szigetelés rögzítésének helye megváltozik, vagy a huzal feszítés mértéke megváltozik, lévén hogy 0,09mm-es huzalból van a szekundér tekercs. A fentiek miatt lessz szabadon felhasználható trafóm.  A trafót csak lágyan szabad megfogni mint a napos cicát, és a kivezetéseket sem illik rángatni, mint az említett állatka bajszát sem. Túl rántásra a trafó érzékeny, mivel újra kell készíteni.Íme a két diagramm:


Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Egy barátomnak ajándékoztam egy MC illesztő trafót. Legott meg is hallgatta, s elhozta magával az annafürdői talira, ahol többen meghallgatták. Mit tesz Isten, éppen ott hallgatolózott egy másik barátom is, aki potenciális érdeklődő volt, de viszont egy FET bemenetű Borbély féle MC-RIAA kapcsolást hozott, összehasonlítandó a trafóval. A meghallgatás után (szerencsére) felkiáltott: neki már pedig ilyen trafó kell! Hogy miért döntött így, azt nem tudom, talán valaki kitudja következtetni. Miután pont ott voltam, ezért engem kért meg, hogy ugyan tekerjek már neki egy ilyen trafót, mert egy élete, egy halála: Ő enélkül már nem tud többet aludni.  
Nos egy pár ilyen MC illesztőt már készítettem, de most nagy lett a kihívás. Barátunk a FET es előfokkal olyan impedanciát állított be magának, amilyet akart, ugyanis az erősítő erősítése az imp. állítástól nem igazán változik. Mivel azt tapasztalta, hogy 150 Ohmos bemenetet szeret használni, így velem ezt közölte. Igen ám, de ez egy extrém bemeneti impedancia, azonkívül mivel az MC trafó impedanciát illeszt, félő volt, hogy a keletkező kimeneti fesszel nem lessz elég a kivezérlés. Ez ugye azért van, mert a szekunder tekercsnek 47k-s szabvány bemenetet kell meghajtania. Ilyenkor a trafót a terhelésének kb az ötödére kell illeszteni (10 kOhm), mert így valósítható meg a leglineárisabb átvitel. Úgy gondoltam jobban jár, ha többféle primér illesztést készítek neki, s nem csak a megfelelő hangerő miatt, hanem azért is, mert esetleg rábeszélik valamilyen jobb hangszedőre is. Így három bemenete lett a trafónak, amelyek rendre 18; 21; 30 dB-es átvitellel rendelkeznek, azaz fogadja a nagy, közepes, és a kis kimeneti impedanciás hangszedőket. A bemeneti impedanciák sorban: 30; 95; 155 Ohm lett. Vagy litván? Mivel itt is érvényes az ökölszabály, hogy a terhelés impedanciájának öt-tízszeresének kell lennie a generátor impedanciájának, így belátható, hogy a barátom ezzel a trafóval bármilyen hangszedőt tud hallgatni.
Nos ez feladta a leckét. Mániám, hogy csak tele rétegeket tekerek a trafókra, mert a közbeni kivezetésnél mindig görbül a drót, ezért a mágneses mező nem alföld lessz, hanem inkább dimbes dombos, azaz megbomlik a mágneses térerő szabályossága. Lehet, hogy ez nem érdekes, de abban a hobbyban, ahol még a hálózati biztosíték is HighEnd, nehogy már a térerő ne legyen az.   Magyarul sokat kellett totóznom a huzalok vastagságával, és a menetszámokkal is, hogy kellően mélyre, magasra menjen ez a trafó mindenféle illesztéssel, azonkívül jó legyen a fázis átvitel is, mert azt is igen fontosnak tartom. Olvashattátok más hozzászólásomban a színezetlen hanggal kapcsolatban.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Irvine »


Egy ismerősöm segítségével sikerült megtudni, hogy mi hogy működik, hová milyen táp kell.
Abban kérném a segítségeteket, hogy a fűtés oldali vagy az anód oldali feszültség szűrése a fontosabb, vagy mindkettő ugyanannyira fontos?
Milyen márkájú kondenzátorokat ajánlotok? A fűtés oldalon egy 1979-es gyártású Magyar MM 4700u/A 25 voltos kondenzátorok vannak. Gondolom ezek már kiszáradhattak, cseréjük indokolt.?
 
Illetve amire nem sikerült rájönnünk, hogy miért van összekötve a 12,6 voltos fűtés táp a 250 voltos anód táppal a pozitív-pozitív ága egy 330 K-s ellenállással?
Illetve a 250 voltos 0-hoz egy 82 K ellenállás ami sorba van kötve a 250 voltos pozitív rész 330 k-s ellenállásával?

Vendég

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egyenirányító ott van, a fűtésnek 12,6 volt szükséges azt már a cső adatlapján megnéztem. Az lenne kérdésem, hogy az anód feszültséget (250 volt)  is trafóról kell biztosítani?
 
Igen.
 
 
.

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Az egyenirányító ott van, a fűtésnek 12,6 volt szükséges azt már a cső adatlapján megnéztem. Az lenne kérdésem, hogy az anód feszültséget (250 volt)  is trafóról kell biztosítani?

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Valaki tud nekem segíteni abban, hogy ehhez a phonohoz mekkora teljesítményű, milyen kimeneti feszültségű trafó szükséges?
ECC83-as csövek vannak benne.
Mellékesen jegyzem meg hogy NEM én csináltam hozzám így került, negatív véleményeket nem kérek azt már kaptam.........
Előre is köszönöm!
 
http://rcpilot.hu/users/1501/12144/b_20 ... 047751.jpg
 
http://rcpilot.hu/users/1501/12144/b_20 ... 074064.jpg
 
Üdv!

25 VOLT-os a táp kondi, így azt tippelem 14-18 Volt lehet a tápfesz igénye egyenirányítás után.

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Irvine »


Valaki tud nekem segíteni abban, hogy ehhez a phonohoz mekkora teljesítményű, milyen kimeneti feszültségű trafó szükséges?
ECC83-as csövek vannak benne.
Mellékesen jegyzem meg hogy NEM én csináltam hozzám így került, negatív véleményeket nem kérek azt már kaptam.........
Előre is köszönöm!
 
http://rcpilot.hu/users/1501/12144/b_20 ... 047751.jpg
 
http://rcpilot.hu/users/1501/12144/b_20 ... 074064.jpg
 
Üdv!

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Irvine »


Köszönöm! Elolvasom, (újra) már ismertem az oldalt.
Nekem MM hangszedőhöz lenne szükségem phonora, arra tudsz valamit ajánlani?
 
Üdv!

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Sziasztok!
 
Szeretnék egy phonot összehozni és ahhoz kérnék segítséget. A neten vásárolható phonok közül aki már vett épített az mit javasol?
Esetleg ez? Jónak tűnnek benne az alkatrészek. http://boozhoundlabs.com/collections/al ... sk170-riaa
Esetleg a Hifi Magazinos HFM1 vagy inkább az Ágoston-Nagy, Audiofil-varázs II-ben lévő kapcsolás?
Minden javaslatot szívesen fogadok!
 
Üdv!

 
Szia!
 
http://elektroncso.hu/cikkek/mcriaa.php
 
Az oldalon található a kész MC-Phono-ról képek, amit én fotóztam a saját példányomról.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Irvine »


Sziasztok!
 
Szeretnék egy phonot összehozni és ahhoz kérnék segítséget. A neten vásárolható phonok közül aki már vett épített az mit javasol?
Esetleg ez? Jónak tűnnek benne az alkatrészek. http://boozhoundlabs.com/collections/al ... sk170-riaa
Esetleg a Hifi Magazinos HFM1 vagy inkább az Ágoston-Nagy, Audiofil-varázs II-ben lévő kapcsolás?
Minden javaslatot szívesen fogadok!
 
Üdv!

alfaati

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Köszi a biztatást  !
A kapcsolási rajz nem gond, abból van a neten elég sok. Inkább a tapasztalatok, hang érdekel. A gyári sajnos elég borsos áron van, használtban, aukción meg elég ritka.

500GBP alatt még nem láttam használtban. Igazad van. Nem is igazán szokták eladni, de ez értheto.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1100
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Győr

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: peterson »



Ha jól tudom, akkor valamelyik avx-es fórumtársnak van. Ha még meg van neki. Láttam az aláírásában. Lehet belemegy a szétszdésbe és az áramkor kirajzolásába
 
Nekem is volt 2-3 éve, elég sokáig egy 834P teljesen eredeti. Fantasztikus a RIAA rész. MC step up már kevésbé tetszett nekem. Legalább is az én rendszeremben. Nekem egy "friss szériás" hangero szabályzós volt. Osszeszerelés minosége hagyott némi kívánni valót maga után. Elcsúszott ferdén felcsavarozott front panel. Hátulján az IEC csati lotyogott pedig az enyém egy pár hónapos darab volt. Oyaide méretu IEC dugóval szerelt kábelt nem tudott fogadni mert a foldelés szorító csavar túl kozel kerult az IEC foglalathoz. Végul is a hangja pazar, és ez a lényeg.
 
NJ ajánlotta nekem annak idején a Torsten Loch tuningot hozzá aki ráadásul Britanniában él mint magam is, ezzel állítólag a "megtaláltad a szent grált" szintjére lehet emelni, de én nem csináltattam meg.
 
Sok sikert!

Köszi a biztatást  !
A kapcsolási rajz nem gond, abból van a neten elég sok. Inkább a tapasztalatok, hang érdekel. A gyári sajnos elég borsos áron van, használtban, aukción meg elég ritka.

alfaati

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Sziasztok!
 
Van valakinek (lehetőleg a közelemben) utánépített EAR 834 P phono-ja? Kíváncsi lennék a véleményekre, s szívesen meg is hallgatnám, ha a távolság nem szól bele. Esetleg eredetire is kíváncsi lennék!
A DIY oldalakon dicsérik ezt a phono-t, "könnyen megépíthető, s jó hangot lehet elérni vele" címen... ehhez nem értek sajnos, megépíteni se tudnám, ha oda kerül a sor, keresnem kell valakit aki profin megcsinálja. De ez majd a második lépés lesz.
 
Előre is köszi: Laci

Ha jól tudom, akkor valamelyik avx-es fórumtársnak van. Ha még meg van neki. Láttam az aláírásában. Lehet belemegy a szétszdésbe és az áramkor kirajzolásába
 
Nekem is volt 2-3 éve, elég sokáig egy 834P teljesen eredeti. Fantasztikus a RIAA rész. MC step up már kevésbé tetszett nekem. Legalább is az én rendszeremben. Nekem egy "friss szériás" hangero szabályzós volt. Osszeszerelés minosége hagyott némi kívánni valót maga után. Elcsúszott ferdén felcsavarozott front panel. Hátulján az IEC csati lotyogott pedig az enyém egy pár hónapos darab volt. Oyaide méretu IEC dugóval szerelt kábelt nem tudott fogadni mert a foldelés szorító csavar túl kozel kerult az IEC foglalathoz. Végul is a hangja pazar, és ez a lényeg.
 
NJ ajánlotta nekem annak idején a Torsten Loch tuningot hozzá aki ráadásul Britanniában él mint magam is, ezzel állítólag a "megtaláltad a szent grált" szintjére lehet emelni, de én nem csináltattam meg.
 
Sok sikert!

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1100
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Győr

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: peterson »


Sziasztok!
 
Van valakinek (lehetőleg a közelemben) utánépített EAR 834 P phono-ja? Kíváncsi lennék a véleményekre, s szívesen meg is hallgatnám, ha a távolság nem szól bele. Esetleg eredetire is kíváncsi lennék!
A DIY oldalakon dicsérik ezt a phono-t, "könnyen megépíthető, s jó hangot lehet elérni vele" címen... ehhez nem értek sajnos, megépíteni se tudnám, ha oda kerül a sor, keresnem kell valakit aki profin megcsinálja. De ez majd a második lépés lesz.
 
Előre is köszi: Laci

Avatar
Sziszi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.03.09., szer. 19:51
Értékelés: 85

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Sziszi »



Mit lehet kezdeni a szép kis Ortofon dobozkával? Egy MM/MC RIAA előerősítő pont belefér.
Olcsó és recycled.

Nagyon zsivány!
<p>JJ 322 PSE, ONKEN 360, LENCO, PS AUDIO,

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: rookakoma »


Mit lehet kezdeni a szép kis Ortofon dobozkával? Egy MM/MC RIAA előerősítő pont belefér.
Olcsó és recycled.



Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”