Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Adtam neki egy kis olvasnivalót (egy 3 éve inditott fórumot a hangfalépítésről ), de nem válaszolt a levelemre.
Talán elment a kedve tőle!
 
Peti mikor jönnek meg a hangszóróid?
Elmennék majd megstírölni!
Most kicsit beszéltek le erről a Vifaról, mert nem papírmembrános.
 
Léva

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »

Adtam neki egy kis olvasnivalót (egy 3 éve inditott fórumot a hangfalépítésről ), de nem válaszolt a levelemre.
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszike a magyarázatot!
 
Norbi:
Választottál már hangszórót?
 
Léva

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello valaki tudna segíteni hogy csinálljak hangfalat? Most csinállok először.Aki tud küldjön egy e-mailt:nemedinorbert@freemail.hu ha valaki tud képpel is.
 
Köszi Norbi

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


Az valóban úgy van, hogy a reflexcsőben lévő levegő térfogatát is ki kell vonni, hogy hogy megkapjam a Vb-t, vagy csak amit a cső anyaga elfoglal a dobozból?Remélem nem fogalmaztam hülyén.
 
Léva

A reflexcsőben lévő levegő, mint tömeg működik, a dobozban lévő pedig, mint rugó. A két funkció teljesen különböző. Na ez a hivatalos magyarázat
A nem hivatalos pedig, hogy a reflexcső dobozba lógó részének a térfogatát ki kell vonni a tényleges térfogat kiszámolásához. De nem a belső, hanem a külső átmérővel! Ez persze csak akkor igazán lényeges, ha vastag falú a cső...
 
sajti

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az valóban úgy van, hogy a reflexcsőben lévő levegő térfogatát is ki kell vonni, hogy hogy megkapjam a Vb-t...
Igen.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az valóban úgy van, hogy a reflexcsőben lévő levegő térfogatát is ki kell vonni, hogy hogy megkapjam a Vb-t, vagy csak amit a cső anyaga elfoglal a dobozból?
Remélem nem fogalmaztam hülyén.
 
Léva

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Péter!
Jól gondold meg azt a 25litert!A Vas/Vb arány kb.:0,4-es qts-nél áll 1-re,ami negyedrendű csebisev féle felüláteresztőt fog eredményezni! Valszeg Leva által ajánlott 15lityi jobban passzolna a 0,34-es qts-hez,ami 1,6-1,7-es Vas/Vb-t eredményez.
Üdv Doki!

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor nem jó képlettel számoltál Hogy szól a képlet? 
OFFTOPIC:

Aug. eleje

WinISD Beta!
És ez közel pontosan számol.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Akkor nem jó képlettel számoltál Hogy szól a képlet?
 
OFFTOPIC:

Aug. eleje
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az XT-s magas 4 ohmos. Mindenképp 6 vagy 8 ohmosat kerestem.Olcsó? Nekem tetszik a hangja. Egyébként meg ha jobbat akarok megveszem az eggyel nagyobb testvérét.
24 literes (előre) reflex a dobozom.
 
De most ugyse ezzel vagyok elfoglalva, mindjárt nősülök

Kicsit sok az a 24 L.
Én 15-re számoltam!
 
 
OFFTOPIC:

Mikor nősülsz?

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Az XT-s magas 4 ohmos. Mindenképp 6 vagy 8 ohmosat kerestem.
Olcsó? Nekem tetszik a hangja. Egyébként meg ha jobbat akarok megveszem az eggyel nagyobb testvérét.
24 literes (előre) reflex a dobozom.
 
De most ugyse ezzel vagyok elfoglalva, mindjárt nősülök
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Léva! 
Leírom, de még nem jött meg a mély hangszóróm
Na beszéltema  céggel, kedden vagy szerdán ér haza külföldről a srác aki a hangszórókkal foglalkozik, és akkor kiderül. Egyébként 2 hete már meg kellett érkeznie a szállitmánynak. És meg szoktak jönni amiket rendelnek, tehát ettől nem félek.
 
Magas: Vifa D27TG-05-06
Mély: Vifa PL18WO-09-08

Karakterre mindkét hangszóró nagyon jó, sőt a 16-os elég mélyre is menne, de a magasnak milyen hangja van? Feltűnően olcsó!
Mekkora dobozba teszed?
 
Az XT25TG30-04 ring-radiator nem lett volna jobb?

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szia Léva!
 
Leírom, de még nem jött meg a mély hangszóróm
Na beszéltema céggel, kedden vagy szerdán ér haza külföldről a srác aki a hangszórókkal foglalkozik, és akkor kiderül. Egyébként 2 hete már meg kellett érkeznie a szállitmánynak. És meg szoktak jönni amiket rendelnek, tehát ettől nem félek.
 
Magas: Vifa D27TG-05-06
Mély: Vifa PL18WO-09-08
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Léva, a te hangváltódat ki csinálta? Van hangfalad frekimenetéről infód/képed?
A szatellitben lévőt Varga úr csinálta.
Nincs sajnos kép róla, pedig el akartam hozni Varga úrtól. Úgy nagyjából le tudom írni milyen a menete.
Csak gyári görbét tudnék betenni, de az nem teljesen fedi a valóságot.
Peti, írd már le plz, milyen hangszórókból lesz a te hangfalad!
 
Léva

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »

Léva, a te hangváltódat ki csinálta? Van hangfalad frekimenetéről infód/képed?
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tegnap meghallgattam a Scan-speak hangfalakat.
Írok róla kicsit.
 
Hasonló korú srác volt a vendéglátó, mint én. Rögtön az elején leírnám, hogy lenyűgöző a srác lelkesedése a hifi iránt, ugyanakkor már beteges is.
Családi házban laknak, így nem kellett a szomszédoktól tartani. Mikor beléptem a szobájába majdnem dobtam egy hátast, hogy mekkorák a dobozai. Mint kiderült a beszélgetés során, több rétegű a doboz fala, jó 5-6 cm vastag (!!!). Volt ahol eredeti diófa borítás volt rajta, volt ahol diófa furnér. Az állványt is ő csinálta hozzá, több MDF lapot egymáshoz ragasztott, és abból fargicsálta ki a vaskos lábat. A dobozokat hosszú hónapokig készítette, de meglátszott rajtuk. Abszolút hobbi szinten foglalkozik az építéssel, de a szobájában lévő bútorok - amit szintén ő csinált - igényességről árulkodnak. Otthon van egy kisebb műhelyük. Mikor a dobozépítés került szóba, szinte remegő kézzel dobta fel, hogy szívesen segít építeni.
Na vissza az hangfalhoz!
Csak annyit a paraméterekről, hogy egy 17 cm-es mélyközép + 26 mm-es magas a készlet, a hangváltóját egy elvetemült Mekkmester készítette. A mélyközép tekercse kb. akkora mint egy cd-tartó henger (!). A 4 tekercsért 70e jó magyar pénzt kellett legombolnia. (szerk.: az őrült!)
A doboz nettó térfogata kb. 30 L volt, ami a hangszóró ismereteiben 2x akkora, mint az ideális dobozméret...mindegy, hallgassuk meg.
A lánc: Sony XA30ES cd, Myrayd előfok, Vincent SP 331 hibrid végfok, Neotech NS-1952-3 hangfalkábel, és szintén vmi jó drága Neotech IC.
Szólt..., szépen szólt..., de valahogy többet vártam tőle. Azt gondoltam hatalmas tere és színpada lesz, de nem csinált sokkal nagyobbat az enyémnél. A végefelé jöttem rá, hogy a Vincent fogja vissza. Állítom egy Luna-Canopus párossal még jobb hangja lett volna. Elvittem magammal a hangfalkábelemet (csak próbaképp), már tudom, miért nem adok ki sok pénzt hangfalkábelre. Természetesen gyengébben muzsikált, mint a Neotech, de még ezzel is abszolút hallgatható volt. Ahogy beszélgettünk, kinyögte az srác, hogy néhol kevesli a mélyet, néhol bőven elég. A szobája kb. 15 m2 lehetett. Óva intettem a mélyládától, pedig már kinézte a hangszórót is. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy miért érzi helyenként kevésnek a mélyet. Mivel túl nagy dobozt csinált neki, ezért a középmély be van szakadva kicsit, és hogy ezen állításomat igazoljam is neki, beraktunk olyan zenét amiben a középmély dominál, és bizza igazam lett. A második hiba, ami nagyon szembeötlő volt, hogy hiába a bazinagy váltó, nem igazán volt összelőve, és a váltás környékén én kis kiemelést vettem észre, ami zavaró volt egyes zenékben. Még1 rendellenességet vettem észre, volt nálam mélyhangteszt, és az ő kérésére betettük. Újabb hátas, SZÉLZAJA VOLT!!!
A doboz túl nagy térfogata miatt, a hangszóró visszatérési ideje is jócskán megnőtt, amit én nagyon éreztem a zárt dobozom után. Kicsit mosottak voltak a mélyek.
Múlt héten már konzultáltam egy másik illetővel, akinek szintén ilyen hangfala van, csak ő betartotta az dobozméretet, így még1 esélyt kap a Scan-speak, hogy bizonyítson. A raklap újság ami elém lett téve abból kiderült, hogy a Scan-speak bizony ott van a legnagyobb gyártók dobozaiban.
Arra jó volt, hogy rájöjjek az erősítő mennyire fontos a láncban.
Na "röviden" ennyi vót!
 
Léva

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »

Igen, azt.
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És tekercsből mit ajánlanátok?
Sonido tekercseit dícsérik!
 
Léva

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


A Bennic és a Rifa jobb mint a Visaton (ezt azok mondták, akik kipróbálták ezen márkájú kondikat).Üdv!

Szerintem is. Pont ezért kérdeztem . . .
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


A Bennic és a Rifa jobb mint a Visaton (ezt azok mondták, akik kipróbálták ezen márkájú kondikat).
Üdv!
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


A Bennic kondikkal mi a gond ?

Mindig van jobb...

És a Visaton az tényleg jobb ?
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Bennic kondikkal mi a gond ?

Mindig van jobb...

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Egy kis segítségkérés!Mire érdemes lecserélnem a Bennic kondikat, a Monacor tekercseket, és a sima mittudomén kerámiabetétes ellenállataimat.
Egy Sonido által készült hangváltó alkatrészei lettek kicserélve az alább felsoroltakra, ami elég nagy változás eredményezett a hangfal gazdája szerint. Scan-speak hangfalról van szó!
Megkérdeztem a Visaton alkatrészárakat:
Légmagos réz tekercs 0,22 mH - 390 HUF
MKP kondi 4,7 mikroF - 870 HUF
6,8 mikroF - 1100 HUF
MOX 10 W-os ellenállás - 310 HUF
 
Ajánlottak még Remix, Roe, Rifa, Intertechnik alkatrészeket.
Ha vki tud ezeknél jobbat, ne fogja vissza magát és kérem a beszerhetőséget is adja meg.
 
Köszi!
Léva

A Bennic kondikkal mi a gond ?

TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy kis segítségkérés!
Mire érdemes lecserélnem a Bennic kondikat, a Monacor tekercseket, és a sima mittudomén kerámiabetétes ellenállataimat.
Egy Sonido által készült hangváltó alkatrészei lettek kicserélve az alább felsoroltakra, ami elég nagy változás eredményezett a hangfal gazdája szerint. Scan-speak hangfalról van szó!
Megkérdeztem a Visaton alkatrészárakat:
Légmagos réz tekercs 0,22 mH - 390 HUF
MKP kondi 4,7 mikroF - 870 HUF
6,8 mikroF - 1100 HUF
MOX 10 W-os ellenállás - 310 HUF
 
Ajánlottak még Remix, Roe, Rifa, Intertechnik alkatrészeket.
Ha vki tud ezeknél jobbat, ne fogja vissza magát és kérem a beszerhetőséget is adja meg.
 
Köszi!
Léva

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”