Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: Klang »


Szerintem is nagyon jó kis tali volt.
Aki nem talált magának látnivalót,azt őszintém sajnálom. Azt ajánlom menjen el egyszer a müncheni High End Showra,és akkor lehet panaszkodni. Olyan sokoldalú felhozatalt mint amit a Cirokl kinált nem hiszem hogy bárhol talált,talál.
 
Lehet hogy nem szakértő barátokkal kellett volna menni ,és akkor még tetszett is volna valami.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Én kinn voltam két szakértő barátommal (én nem vagyok az). Gyakorlailag 0 látnivaló/hallgatnivaló volt. Egy helyen volt hallgatható készülékegyüttes, ugyanabban a szobában néhány esztétikus készülék, de azokat nem kapcsolták be vagy rosszkor voltam ott (3X). Máshol, leültem és már álltam is fel. Vettem egy AZ21-es Tungsram csövet az épülő füles erősítőmhöz egy idős bácsitól és ennyi (számomra) Ráadásul a fogam is megfájdult (erről persze nem tehetnek :-)) Ámultam milyen sok a kicsavarodott ízlést tükröző és igénytelen készülék volt. Értem én, hogy nincs pénz de azért van egy minimum. Nem is fényképeztem, nem volt érdemes. Elnézést, ha bárkit megbántottam, de nekem ez csalódás volt.
NL


 
Szerintem meg nem volt probléma, hiszen a találkozó címe:
 
Amatőr Audiofil Építők Találkozója
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Én kinn voltam két szakértő barátommal (én nem vagyok az). Gyakorlailag 0 látnivaló/hallgatnivaló volt. Egy helyen volt hallgatható készülékegyüttes, ugyanabban a szobában néhány esztétikus készülék, de azokat nem kapcsolták be vagy rosszkor voltam ott (3X). Máshol, leültem és már álltam is fel. Vettem egy AZ21-es Tungsram csövet az épülő füles erősítőmhöz egy idős bácsitól és ennyi (számomra) Ráadásul a fogam is megfájdult (erről persze nem tehetnek :-)) Ámultam milyen sok a kicsavarodott ízlést tükröző és igénytelen készülék volt. Értem én, hogy nincs pénz de azért van egy minimum. Nem is fényképeztem, nem volt érdemes. Elnézést, ha bárkit megbántottam, de nekem ez csalódás volt.
NL

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: CIROKL »



Reménykedtem,hogy ettől több minden történt a találkozón.


Szombaton megtörtént a találkozó és szerintem remélhetőleg sikeresebb volt mint az előző kettő .
Jó hangulat és nagy felhozatal volt , a hangoskodás ezúttal szervezettebb volt de még nem az igazi azt hozzá kell tennem .
Fotók a találkozóról,
ezeket nem én csináltam csupán csak megpróbáltam összeszedni az ott készült fotókat .

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: AVX »

Reménykedtem,hogy ettől több minden történt a találkozón.

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: CIROKL »



meddig lesz nyitva?
mert aznap legalább ötig dolgozom...


Sajnos akkor már szerintem senki nem lesz ott , az előző két találkozó az MAX 16-ig volt .

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: ANDS »



2011 - ben is ismét megrendezésre kerül az amatőr építők találkozója , egy plakát előzetesben /nem végleges / az időpont és a helyszín viszont az már adott tehát 2011 május 28. Budapest Gyáli út 22 Puskás Tivadar Távközlési Technikum .


meddig lesz nyitva?
mert aznap legalább ötig dolgozom...
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: CIROKL »



Most megy ki az értesítő több,mint 19000 embernek az AVX-ről.
Jó szórakozást és vásárlást mindenkinek!


 
Nagyon szépen köszöntem !

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Most megy ki az értesítő több,mint 19000 embernek az AVX-ről.
Jó szórakozást és vásárlást mindenkinek!


Köszönjük Béla!

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: AVX »


Most megy ki az értesítő több,mint 19000 embernek az AVX-ről.
Jó szórakozást és vásárlást mindenkinek!


Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: CIROKL »


2011 - ben is ismét megrendezésre kerül az amatőr építők találkozója , egy plakát előzetesben /nem végleges / az időpont és a helyszín viszont az már adott tehát 2011 május 28. Budapest Gyáli út 22 Puskás Tivadar Távközlési Technikum .


Avatar
MLuki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.07.20., kedd 10:42
Értékelés: 2

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: MLuki »


Sziasztok!
 
Örömmel veszem hogy villamosmérnök kollégám-akit Finta Zsoltnak hivnak-
erősitője elnyerte a tetszését jó pár embernek.
Az erősitő mint a fotókon is látható, már a finisben van, remélhetőleg a jövő évi Audiofil találkozón már meg is lehet fülelni.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: tunerman »



LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: tunerman »



LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: tunerman »



LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: tunerman »



LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Itt vannak a topik nyításánál megemlített "" Yellow Note "" fejhallgató erősítő építése közben készült képek....biztató!
 
Üdv: TJ.

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: earforce »


Egyébiránt pedig van ott rengeteg gyönyörű darab is, azokat nagyon nem dícsérgetitek.
én dícsértem azt is, ami szép, de egy ideje leragadtatok ennél a ladakék csövesnél
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nem azzal van a baj hogy véleményt nyílvánított valaki is(miért is lenne baj hiszen ez egy fórum) hanem az általánosítással és a stílussal. Érthető, hogy van akinek nem tettszik ez a kék szín hiszen nem egy szokványos erősítő szín, de attólmég nem kell ízléstelennek titulálni. Az, hogy a szobájába ki tenné be és ki nem az megintcsak attól függ, hogy az adott illetőnek milyen a stílusa. CSupa csupa szubjektív dolog. Egyébiránt pedig van ott rengeteg gyönyörű darab is, azokat nagyon nem dícsérgetitek.

Sok szobát láttam már itt a fórumon is.
Szerintem némelyikben nem az erősítő lenne a legnagyobb gond.
Nekem egyébként tetszik,hogy valaki még képes alkotni.
Sokszor láttam már fura színű autókat is.Azokat is megveszik.

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »



CIROKL
Ha provokálsz (értsd nem megszokott, kirívó, provokatív dizájnnal dobozolsz), miért lepődsz meg, ha más - akár szélsőségesen - állást foglal?
Nekem például a bátorság, ahogy ezt bevállalod tetszik, ugyanakkor egyik se kéne a szobámba.

Nem azzal van a baj hogy véleményt nyílvánított valaki is(miért is lenne baj hiszen ez egy fórum) hanem az általánosítással és a stílussal. Érthető, hogy van akinek nem tettszik ez a kék szín hiszen nem egy szokványos erősítő szín, de attólmég nem kell ízléstelennek titulálni. Az, hogy a szobájába ki tenné be és ki nem az megintcsak attól függ, hogy az adott illetőnek milyen a stílusa. CSupa csupa szubjektív dolog. Egyébiránt pedig van ott rengeteg gyönyörű darab is, azokat nagyon nem dícsérgetitek.

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: CIROKL »


ugyanakkor egyik se kéne a szobámba Ezt jól látod , nekem sem nincs egyetlen egy sem ebből már kinőttem , ezek nem is azért készültek !

Vendég

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: Vendég »



CIROKL
Ha provokálsz (értsd nem megszokott, kirívó, provokatív dizájnnal dobozolsz), miért lepődsz meg, ha más - akár szélsőségesen - állást foglal?
Nekem például a bátorság, ahogy ezt bevállalod tetszik, ugyanakkor egyik se kéne a szobámba.

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: CIROKL »


Ha valaki fényes ladakékre fest egy erősítőt, az lehet egyedi és lehet izléstelen is. Attól függ kinek mi... Nekem utóbbi! Ettől a hangja persze lehet jó, senki nem mondta, hogy nem... 
Melyikeket csináltad Cirokl? A kék is a tied? !36_7_11.gif' />' /><!--endemo-->

CIROKL

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Amatőr Audiofil Építők Találkozója

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ha valaki fényes ladakékre fest egy erősítőt, az lehet egyedi és lehet izléstelen is. Attól függ kinek mi... Nekem utóbbi! Ettől a hangja persze lehet jó, senki nem mondta, hogy nem...
 
Melyikeket csináltad Cirokl? A kék is a tied? !36_7_11.gif' />

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”