Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Az Egglestonworks kisszériás, manufaktúrális gyártó. Egyedi hibák akármikor előfordulhatnak, erre való a garancia.
 
Másrészt nehezen tudom elhinni most is, hogy ne lett volna valahogy belenézve és rosszul visszadrótozva legalább a magas...
 
Szóval ne temessük talán az Egglestonworks-öt, jó cuccból dolgoznak, Kalmi meg majd "finomhangolja". És, ahogy a nagy könyvben meg van írva, a matéria és az idea egymás farkába harap.    :taps:  :taps:

Valahol(stereophile talán) tegnap láttam tesztet erről a dobozról és ott is volt beesés 2kHz-től.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Az Egglestonworks kisszériás, manufaktúrális gyártó. Egyedi hibák akármikor előfordulhatnak, erre való a garancia.
 
Másrészt nehezen tudom elhinni most is, hogy ne lett volna valahogy belenézve és rosszul visszadrótozva legalább a magas...
 
Szóval ne temessük talán az Egglestonworks-öt, jó cuccból dolgoznak, Kalmi meg majd "finomhangolja". És, ahogy a nagy könyvben meg van írva, a matéria és az idea egymás farkába harap. :taps: :taps:

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha elégedett, vele, akkor felesleges! A lényeg, hogy neki tetszik!

Neki sem tetszik,csak ámítja magát.

Most csak szobadísznek használom, de majd ha megérkezik a szörnyeteg...... :taps: :taps:

Hallgasd meg a másikat.
Utána meg csináljatok egy mérést.
Én sem szívesen szedném szét a drága dobozom,de egy mérés miatt nem kell szétszedni.

szerintem nem szégyen ha több millios hangfalban találunk tervezési hibákat hangváltó, kábelezés, stb. majdnem mindegyiken lehetne csiszolni, finomítani a tulaj kénye, kedve szerint.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha elégedett, vele, akkor felesleges! A lényeg, hogy neki tetszik!

Neki sem tetszik,csak ámítja magát.

Most csak szobadísznek használom, de majd ha megérkezik a szörnyeteg...... :taps: :taps:

Hallgasd meg a másikat.
Utána meg csináljatok egy mérést.
Én sem szívesen szedném szét a drága dobozom,de egy mérés miatt nem kell szétszedni.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...mert még mindig hiányzik az a dolog ott amit én nagyon is hiányolok, a kraft!!
Kraft?
 
Ugorj el hozzá mostanában! :taps: Azt hiszem te még a korábbi állapotról beszélsz...hacsak nem voltál olyan gyors, hogy tegnap délután 5 óra óta ott jártál.
Most megvan az a kanapéba paszírozós élmény, amit én az első meghallgatástól is vártam!

megyek,megyek, megyek, meghallgatom, azt írok pár sort

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha elégedett, vele, akkor felesleges! A lényeg, hogy neki tetszik!

Neki sem tetszik,csak ámítja magát.

Most csak szobadísznek használom, de majd ha megérkezik a szörnyeteg...... :taps: :taps:

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


...mert még mindig hiányzik az a dolog ott amit én nagyon is hiányolok, a kraft!!
Kraft?
 
Ugorj el hozzá mostanában! Azt hiszem te még a korábbi állapotról beszélsz...hacsak nem voltál olyan gyors, hogy tegnap délután 5 óra óta ott jártál.
Most megvan az a kanapéba paszírozós élmény, amit én az első meghallgatástól is vártam!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Majd bemérjük ezt is, azt kiderül :taps: :taps:
 
Kalmi!!
 
szeretettel várlak egy egglestonworks savoy vérnyomásmérésre.

Látod Kalmi így kell egy pénzes ügyfelet megfogni.
Majd felezünk.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha elégedett, vele, akkor felesleges! A lényeg, hogy neki tetszik!

Neki sem tetszik,csak ámítja magát.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vikibácsi!

Szegény elsírná magát,ha kiderülne,hogy a sokmilliós doboza ugyanilyen lenne.
Nekem lenne egy fogadásom,hogy így van.
Szerintem mérd be a dobozát,ha ő is akarja.

Majd bemérjük ezt is, azt kiderül :taps: :taps:
 
Kalmi!!
 
szeretettel várlak egy egglestonworks savoy vérnyomásmérésre.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha elégedett, vele, akkor felesleges! A lényeg, hogy neki tetszik! 
Nem írom le még ezután sem az összes Egglestonworks-öt, de ez az Andra I teljesen gyári állapotú volt, mi szedtük szét először! Ezek bizony súlyos tervezési hibák voltak!

Még jó,hogy nem egy dyno volt
Hú mekkora magyarázkodás lenne miatta,meg hányan lehülyéznének.
Ennyit a nagy szaktudásról :taps:

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vikibácsi!Azon, hogy tervezési hibából adódóan -7dB-s vögy keletkezett az átvitelben 2 kH és 10 kHz között, illetve szintén tervezési hibából adódóan a 80-200 Hz közötti tartomány nem volt jelen, illetve hogy ugyancsak tervezési hibából adódóan 100 Hz nél + 5 dB-s púpot csinál a mélyszekció...szóval ezen nincs az az erősítő, nincs az a kábel ami segítene!
Persze nyilván lehet, hogy a tied nem hemzseg az ilyen bakiktól, de hidd el nekem Gábor Andrájának gyári hibáira nem volt "tuti tipp"!!!!

én hallottam Gábor rendszerét elég sokszor, de alá is írom hogy amit ti ott modifikáltatok biztos jobb lett, meg fogom hallgatni nemsokára én is, mivel jó nyomon követni mikor valakinek a rendszere javulgat-javulgat a jó irányba, meg persze az egglestonwors hangfallal rendelkező tulajok tábora összetart, segítünk ahogy tudunk. :taps:
 
 
Visszatérve a hangra, tovább lehet überelni Gábornál minőséget, jó elektronikákkal, amiben adtam neki egy jó tippet, mert még mindig hiányzik az a dolog ott amit én nagyon is hiányolok, a kraft!!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ha elégedett, vele, akkor felesleges! A lényeg, hogy neki tetszik!
 
Nem írom le még ezután sem az összes Egglestonworks-öt, de ez az Andra I teljesen gyári állapotú volt, mi szedtük szét először! Ezek bizony súlyos tervezési hibák voltak!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Vikibácsi!

Szegény elsírná magát,ha kiderülne,hogy a sokmilliós doboza ugyanilyen lenne.
Nekem lenne egy fogadásom,hogy így van.
Szerintem mérd be a dobozát,ha ő is akarja.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egglestonommal nincs semmi baj, csak jó elektronika kell hozzá, ami  szegeden akkor ott nem sikerült demozni.

Én kétszer voltam.Második alkalommal egy teljesen más elketronikával rakta össze.semmivel sem volt jobb.
Mindent a szobára fogott.Én nem hiszem,hogy csak a szoba volt az oka.

én hallottam az andra II jól szólni, nagyon is jó, hát csak számoljuk ki magyar pénzbe mennyivel is hajtották :taps: :taps:
 
Krell one előfok: 9.000.000ft
Krell two végfok 11.000.000ft
esoteric p1, és d1 combo 6.000.000ft
transparent reference kábelel már le se merem írni.
 
itt már az is nagyon sokat számított ennél a rendszernél, hogy sima 1 pár hangfalkábellal, vagy bi-wire dupla pár hangfalkábellal kötötték össze a hangfalalt.
 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Vikibácsi!
Azon, hogy tervezési hibából adódóan -7dB-s vögy keletkezett az átvitelben 2 kH és 10 kHz között, illetve szintén tervezési hibából adódóan a 80-200 Hz közötti tartomány nem volt jelen, illetve hogy ugyancsak tervezési hibából adódóan 100 Hz nél + 5 dB-s púpot csinál a mélyszekció...szóval ezen nincs az az erősítő, nincs az a kábel ami segítene!
Persze nyilván lehet, hogy a tied nem hemzseg az ilyen bakiktól, de hidd el nekem Gábor Andrájának gyári hibáira nem volt "tuti tipp"!!!!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Egglestonommal nincs semmi baj, csak jó elektronika kell hozzá, ami szegeden akkor ott nem sikerült demozni.

Én kétszer voltam.Második alkalommal egy teljesen más elketronikával rakta össze.semmivel sem volt jobb.
Mindent a szobára fogott.Én nem hiszem,hogy csak a szoba volt az oka.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hifis-nek megmondtam a tuti tippet, hogyan tudja az Egglestonworks minőségét tovább überelni,ami eddig is hiányzik a rendszeréből, innentől kezdve már nem a  modifikációról beszélünk   :taps:  :taps:
Szerintem a tiedet is szét kellene kapni,de legalább bemérni.
Szegeden kétszer hallgattam meg a dobozod.
Nekem iszonyatosan nem tetszett.

Egglestonommal nincs semmi baj, csak jó elektronika kell hozzá, ami szegeden akkor ott nem sikerült demozni.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hifis-nek megmondtam a tuti tippet, hogyan tudja az Egglestonworks minőségét tovább überelni...
Megtudhatnánk?

itt a fórumon nemsokára le is fogom írni, csak jöjjon el az ideje, már nem kell hozzá sokat aludni. :taps: :taps:

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


hifis-nek megmondtam a tuti tippet, hogyan tudja az Egglestonworks minőségét tovább überelni,ami eddig is hiányzik a rendszeréből, innentől kezdve már nem a  modifikációról beszélünk   :taps:  :taps:
Szerintem a tiedet is szét kellene kapni,de legalább bemérni.
Szegeden kétszer hallgattam meg a dobozod.
Nekem iszonyatosan nem tetszett.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 210
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: nehai »


hifis-nek megmondtam a tuti tippet, hogyan tudja az Egglestonworks minőségét tovább überelni...
Megtudhatnánk?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 210
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: nehai »


Egy fórumtársunk Gábor (Hifis) megkeresett, hogy hallgassam meg a rendszerét, melynek a következő (volt) a felépítése:...
Nem semmi, egy ilyen kaliberű doboznál :taps: Elismerésem, hogy mertél belenyúlni

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hifis-nek megmondtam a tuti tippet, hogyan tudja az Egglestonworks minőségét tovább überelni,ami eddig is hiányzik a rendszeréből, innentől kezdve már nem a modifikációról beszélünk :taps: :taps:

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


ps.: még mindig fenntartom azon véleményem, hogy ha 'illetéktelen kezekbe' kerül egy DSP (kvázi EQ), akkor nagyon el lehet vinni vele a hangot rossz irányba. szóval csak hangmérnököknek való, nekik is CSAK okosan
Erre írtam, hogy mérés nélkül nem is szabad hozzányúlni.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: earforce »


gratula mindenkinek a végeredményért, Kalminak, hogy jótékonyan belenyúlt egy háromezercsilliárddolláros dobozba, hifisnek pedig azért, mert belátta igenis van tuningpotenciál még egy Egglestonworks-ben is
 
nagyon kíváncsi vagyok az így kapott hangra, ebben a nem túl "budget" kategóriás rendszerben.
 
viszont meglepődtem az +5dB-s dombon, mely 100Hz környékén még mindig jelen van DSP nélkül :taps:
 
ps.: még mindig fenntartom azon véleményem, hogy ha 'illetéktelen kezekbe' kerül egy DSP (kvázi EQ), akkor nagyon el lehet vinni vele a hangot rossz irányba. szóval csak hangmérnököknek való, nekik is CSAK okosan :taps:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”