Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Na melyiket választanátok extra magasnak?
Csatolmányok
a1.png
a1.png (58.38 KiB) Megtekintve 2029 alkalommal
b1.png
b1.png (49.32 KiB) Megtekintve 2029 alkalommal

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszönöm, értem a lényeget.
A Quad egy meglehetősen robosztus állványba van építve, rendesen megemelve, és abszolút lecsupaszítva.
Nincsen előtte sem szövet, sem rács, sem fólia, szóval a magasátvitele sokkal jobb, mint gyári állapotában.
Magasabb poziciója miatt a mélye is feszesebb.
Ami kijön belőle magasban, az nagyon szép és természetes, azt nem szívesen vágnám le. A legtetején van néha hiányérzetem.
Lehet, hogy a végső célt nem fogalmaztam meg pontosan.
Hallottam Townshend supertweeterét más hangfalak tetején, és valóban nagy élményfaktort jelentett.
Valami ilyesmi elérésére gondoltam egy olcsóbb ribbonnal.
Lehet, hogy még följebbről kellene indítani a kis hangszórót, hogy ne nagyon szólaljanak meg együtt. Pl. 14.000 Hz. ?
Milyen összefüggés van a kondenzátor értéke, és a vágás között ?
Nagyobb értékü kondi használatánál kerűl magasabbra a vágás, vagy fordítva ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha megnézzük alaposan Troels mérését (ami pontosabb, mint a Sterophile-é), akkor a következőket láthatjuk:
Az érzékenység nem 86dB, hanem inkább csak 83. A magas átvitel 0 fokban, azaz középen mérve egészen jó, de 11fokban mérve már esik 6kHz felett rendesen. Ha ezt kiegészítjük a Dayton Minivel, akkor elméletileg lényegesen jobb lesz az iránykarakterisztika, de csak vízszintes irányban, a függőleges iránykarakterisztikát nem adja meg a gyár, de az ilyen hangszóróknál mindig jóval szűkebb.Ezenkívül az egy kondenzátorral való leválasztása a Daytonnak nagyon rossz ötlet, garantáltan kusza lesz a keresztváltási tartomány amplitúdó és fázis viszonya, ide sokkal komplikáltabb váltó kellene, és nem csak a Dayton felé, hanem a Quadra is, hiszen, ha "véletlenül" pont középen hallgatjuk és nincs levágva a Quad teteje, akkor jócskán felbillen a magasátvitel. A Quad impedancia menete ebben a 10kHz feletti tartományban nagyon változó, ezért komoly impedancia kompenzálás is kell, hogy korrekt legyen a váltó.
Amondó vagyok, hogy nem éri meg plusz magashangszórót használni, többet ront mint használ, inkább egy megfelelően méretezett állványra kell tenni a Quadot, amivel el lehet érni, hogy pont tengelyben legyen a hallgató füle.
Csatolmányok
Dayton mini.png
Dayton mini.png (53.43 KiB) Megtekintve 1690 alkalommal
Esl63Troels.png
Esl63Troels.png (166.13 KiB) Megtekintve 1690 alkalommal

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Annyit néztem a Mundorf-okat, hogy elírtam végül.

Az ár, a méret, az érzékenység és az imedancia miatt a
DAYTON AUDIO AMT MINI-8 AIR MOTION TRANSFORMER-re esett a választás.
8 Ohm-os, az érzékenysége 88 Db. A grafikont elnézve 10.000 felett inkább 85-86 Db - re számíthatunk.
A Quad ESL 63 érzékenysége 86 Db. 10.000 felett lassú esésbe kezd, és 20.000 - re már 8 Db - t esik.
Alapvetően innen jött az ötlet, hogy 10.000 - től meg kellene támogatni valamivel.

Ezekből az adatokból lehet pontosítani, vagy vegyek 1, 1.5, 2 mikrofarádosokat, és azokkal kisérletezzek ?
Annyi ragadt rám, már nem tudom honnan, hogy 400 Volt-os kondenzátor szükséges. Nem tudom, igaz-e.

Köszönöm, előre is.
Gyuri

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: turho »

Szeretném megkérdezni, ismeritek-e a Duratex fehér hangfalfestéket? Enyhén strukturált, erősen idő-és karcálló újrafestést szeretnék majd végezni egy fehér állódobozon.
Esetleg tudtok mondani alternatíváját, ami hasonlóan strapabíró? Akár spray verzióban is.
Célszínek: fehér és mokka-beige (még nem dőlt el).

Másik kérdés: milyen fából érdemes egy kb. 60x55 cm hangfaltalp-párost készítettni, ami időtálló? Olyan 20-30 mm vastagságban, cca. 100 kilós hangdobozok alá (esetleg van, aki csinál itt ilyesmit? Vagy ne fa legyen?)
Köszi!
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rock60 írta:
2023.02.03., pén. 22:51
Én sem értek ehhez a számoláshoz, azért gondoltam megkérdezni olyanoktól, akik járatosak a témában. Szerintem minden adat adott hozzá, mit kellene még mérni ?
Hiába írtad be több topikba is, sokadik nekifutásodra sem kaptál konkrét választ, mert a kérdés nem olyan egyszerű, mint gondolod. No meg a szakik már óvatosan osztogatnak tanácsokat, mert voltak cifra esetek, mikor a segítőkészség enyhén szólva nem kapott illendő viszonzást.

Mundorf AMT driverből sokféle létezik. Nem írtál típust, márpedig elég nagy a szórás köztük, pl. érzékenységben 90-100 dB között vannak és nem is alkalmas mindegyik super-tweeter szerepre. Jó lenne megmérni a konkrét hangszórók érzékenységét és impedancia menetét, enélkül sötétben tapogatózunk. De ha ez jó így neked, akkor kezdésként köss a tweeter elé sorosan egy 2 uF kondenzátort, aztán hallgasd meg, mit produkál! Vélhetően nem lesz jó, de szólni fog.

Mérés alapján magabiztosan meg lehetne határozni, milyen ponton és milyen meredekséggel kell vágni, na meg össze lehet hangolni az érzékenységet, fázist.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.02.03., pén. 22:51
Kösz, a Sonopartra én is gondoltam.
Én sem értek ehhez a számoláshoz, azért gondoltam megkérdezni olyanoktól, akik járatosak a témában.
Szerintem minden adat adott hozzá, mit kellene még mérni ?
Azért a Quad frekvencia menetét, és érzékenységét illene minél inkább összehangolni, illeszteni a ribbonnal, mert különben könnyen felborulhat, elbillenhet a hangkép egy nem kíván irányba. Ezt csak méréssel lehet megtenni, és ehhez kell a szakember.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Kösz, a Sonopartra én is gondoltam.
Én sem értek ehhez a számoláshoz, azért gondoltam megkérdezni olyanoktól, akik járatosak a témában.
Szerintem minden adat adott hozzá, mit kellene még mérni ?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.02.03., pén. 21:20
Azzal a kérdéssel fordulnék a hozzáértő urakhoz, hogy milyen értékű kondenzátort kell a magassugárzó elé kötni ?
Adva van egy Quad ESL 63 - as hangszóróm, aminek a tetejét szeretném egy kicsit "kitágítani ".
Egy 8 Ohm-os Mundorf AMT ribbon kerülne hozzáillesztésre, amolyan szuper-tweeterként működtetve.
Tulajdonképpen, hogy honnan lenne indítva, az meghallgatási kisérletezéssel kerülne megállapításra.
Első megközelítésként arra gondoltam, hogy kipróbálnám 8, 10 és 12000 Hz -től, mert a Quad amúgy is 10.000 felett kezd " lecsúszni ".
Tehát, a konkrét kérdésem az lenne :
Milyen értékű kondenzátort kell a 8 Ohm-os ribbon elé forrasztani, ha 8000, 10000 vagy 12000 Hz-től szeretném működtetni ?
Milyen típust ajánlotok, és azt hol lehet beszerezni ? Végúl is, két darabról van szó, gondolom, ezen nem érdemes spórólni.

Segítségeteket előre is köszönöm !
Gyuri
Itt találhatsz jó minőségű kondenzátorokat: https://sonopart.hu/kondenzator
Én nem vagyok szakértője a témának, de ez azért nem ilyen egyszerű kérdés, ennek a korrekt megválaszolását, minden bizonnyal csak mérések segítségével lehet. Nem hinném, hogy itt fogsz kapni olyan válasz, hogy "forrassz elé pl. egy 6.8 mf-os kondit, és tuti lesz, ez ennél összetettebb feladat.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Azzal a kérdéssel fordulnék a hozzáértő urakhoz, hogy milyen értékű kondenzátort kell a magassugárzó elé kötni ?
Adva van egy Quad ESL 63 - as hangszóróm, aminek a tetejét szeretném egy kicsit "kitágítani ".
Egy 8 Ohm-os Mundorf AMT ribbon kerülne hozzáillesztésre, amolyan szuper-tweeterként működtetve.
Tulajdonképpen, hogy honnan lenne indítva, az meghallgatási kisérletezéssel kerülne megállapításra.
Első megközelítésként arra gondoltam, hogy kipróbálnám 8, 10 és 12000 Hz -től, mert a Quad amúgy is 10.000 felett kezd " lecsúszni ".
Tehát, a konkrét kérdésem az lenne :
Milyen értékű kondenzátort kell a 8 Ohm-os ribbon elé forrasztani, ha 8000, 10000 vagy 12000 Hz-től szeretném működtetni ?
Milyen típust ajánlotok, és azt hol lehet beszerezni ? Végúl is, két darabról van szó, gondolom, ezen nem érdemes spórólni.

Segítségeteket előre is köszönöm !
Gyuri

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszönöm, megoldódott. Fülelek fórumtársnak köszönöm a segítséget ! :party:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Jó estét mindenkinek! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol tudnék beszerezni olyan hangszórórácsot, amelyik lefed egy 35 centis nyílást? Ha még jól rögzíthető is, az már csak hab a tortán...Nincs valakinek 2 elfekvő darab? Kösz. Gyuri

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzók és elektronikák

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Vikec29 írta:
2022.02.21., hétf. 20:47
Sziasztok egy kérdésem lenne!!! Van két topládám gyári állapotban nem mai darabok! Az egyiknél a magassugárzó egyszer recseg egyszer pedig tisztán szól ! Azt hittem hogy kontakt hibás a végfokom hangerő potija! Le kontakt sprayztem de nem az volt a baj ! Szét szedtem a hangfalat de minden eredeti forrasztás fix nem látni semmi hibát ! Valakinek van valami ötlete ? Esetleg lehet kábel hiba azt még nem ellenőriztem!
Általában a tekercselés lakja vagy epoxit enged el egy ponton,a pile és a tekercs alatt vagy a másik hogy a tekercselés egy részen elengedett.Bizonyos frekinél elhallgat.A másik ha felmelegszik a tekercselés ráfeszül és abba marad ,ez orvosolható

Vikec29
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.02.21., hétf. 20:35
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Hercegszántó

Re: Hangsugárzók és elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vikec29 »

Sziasztok egy kérdésem lenne!!! Van két topládám gyári állapotban nem mai darabok! Az egyiknél a magassugárzó egyszer recseg egyszer pedig tisztán szól ! Azt hittem hogy kontakt hibás a végfokom hangerő potija! Le kontakt sprayztem de nem az volt a baj ! Szét szedtem a hangfalat de minden eredeti forrasztás fix nem látni semmi hibát ! Valakinek van valami ötlete ? Esetleg lehet kábel hiba azt még nem ellenőriztem!

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

Egy alapszintű mérőeszközzel rendelkezem, természetesen mindig szoktam méregetni a beépítendő alkatrészt. A gond inkább az, hogy a Canton olyan furmányos cég, hogy nem adja meg az alkatrész értékét, magán a kondin is csak egy gyári szám szerepel, szerencsére a neten fellelhető egy, az enyémhez hasonló, CT1000/1 (az enyém CT1000/3) kapcsolási rajza, amelyiknél a kondenzátorok szerencsére ugyanazok, és ott szerepelnek az értékeik is.
[/quote]


Elektrolit kondenzátort (ideértve a prémium kategoriát is) csak a mély vagy a mélyközép áramkörében cserélek elektrolitre.
Három-utas rendszerben a középhangsugárzóhoz, már inkább MKT-t vagy MKP-t, dómsugárzó áramkörébe (már két-utasnál is) pedig szinte kizárólag csak MKP-t rakok. Az MKP stabilabb és meghálája a plusz forintokat, mert a legtöbb esetben finomodik a magasátvitel, növekszik a felbontás, összességben jobb és szebb lesz a hangzás. Persze, nem érdemes átesni a ló tulsó oldalára, a hangszórókészlet minősége alapvetően meghatározza, hogy egyáltalán érdemes-e MKP-vel helyettesíteni és azt is, hogy milyen árkategóriájúval. Az olcsó (ócska) kínai OEM dómokhoz csakis elkót ajánlott felhasználni.

Kisebb értékű, használt hangfalakba (kb. 50000 forintig bezárólag) én többnyire ClarityCap PX-t szoktam betenni az elko helyére - még sosem csalódtam benne.

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Jozef76 írta:
2022.02.09., szer. 18:53
feket663 írta:
2022.02.09., szer. 16:25
Amatőr61 írta:
2022.02.09., szer. 12:29



A váltóban nem szerencsés úgy alkatrészt cserélni, hogy nem méred meg a benne lévő, cserélendő alkatrészt.
Továbbá az új, beépítendő értékét is ellenőrizni kell.
Miért? A gyári szórás miatt.
Ezalól nem kivétel a Jantzen bipoláris elko sem. (Igaz, sokkal ritkábban, de a drágább MKP kondik is érintettek.)
Párszor már belefutottam, például legutóbb volt olyan, hogy 2 db, gyárilag 8,2µF Jantzen bipoláris mérve 9,9 és 10,1µF értékű volt - kénytelen leszek később felhasználni, oda, ahová eredetileg 10µF kell.
Javaslom, ha nincs műszered, akkor keress olyan fórumtársat, ismerőst, szervizt, aki meg tudja mérni a kondikat.
Egy alapszintű mérőeszközzel rendelkezem, természetesen mindig szoktam méregetni a beépítendő alkatrészt. A gond inkább az, hogy a Canton olyan furmányos cég, hogy nem adja meg az alkatrész értékét, magán a kondin is csak egy gyári szám szerepel, szerencsére a neten fellelhető egy, az enyémhez hasonló, CT1000/1 (az enyém CT1000/3) kapcsolási rajza, amelyiknél a kondenzátorok szerencsére ugyanazok, és ott szerepelnek az értékeik is.
A Cantonnál meg lehet valahol találni az alkatrészek értékeit az a szám alapján ami rajta van.
https://audiokarma.org/forums/index.php ... ad.740362/

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

feket663 írta:
2022.02.09., szer. 16:25
Amatőr61 írta:
2022.02.09., szer. 12:29
feket663 írta:
2022.02.07., hétf. 12:50
Üdvözlet mindenkinek! Egy Canton CT1000 doboz váltóját szeretném felújítani. Gyárilag 1 darab fóliakondenzátor és 3 darab bipoláris elkó alkotja a többi alkatrész mellett (mindegyik 12 dB/oktáv meredekségű). Valahol azt olvastam, hogy nem igazán célszerű a bipoláris elkókat direktben fóliakondikra cserélni, ha valaki nem tud mérni, így én is csak új, Jantzen premium elkókra cserélném a meglévő, gondolom az évtizedek alatt elmászott értékű bipoláris elkókat. Helyes ez a gondolatmenet? A jelenlegi hangminőséggel is tökéletesen elégedett vagyok, nem akarok jobb hangot, csak amit gyárilag tud.

A váltóban nem szerencsés úgy alkatrészt cserélni, hogy nem méred meg a benne lévő, cserélendő alkatrészt.
Továbbá az új, beépítendő értékét is ellenőrizni kell.
Miért? A gyári szórás miatt.
Ezalól nem kivétel a Jantzen bipoláris elko sem. (Igaz, sokkal ritkábban, de a drágább MKP kondik is érintettek.)
Párszor már belefutottam, például legutóbb volt olyan, hogy 2 db, gyárilag 8,2µF Jantzen bipoláris mérve 9,9 és 10,1µF értékű volt - kénytelen leszek később felhasználni, oda, ahová eredetileg 10µF kell.
Javaslom, ha nincs műszered, akkor keress olyan fórumtársat, ismerőst, szervizt, aki meg tudja mérni a kondikat.
Egy alapszintű mérőeszközzel rendelkezem, természetesen mindig szoktam méregetni a beépítendő alkatrészt. A gond inkább az, hogy a Canton olyan furmányos cég, hogy nem adja meg az alkatrész értékét, magán a kondin is csak egy gyári szám szerepel, szerencsére a neten fellelhető egy, az enyémhez hasonló, CT1000/1 (az enyém CT1000/3) kapcsolási rajza, amelyiknél a kondenzátorok szerencsére ugyanazok, és ott szerepelnek az értékeik is.
A Cantonnál meg lehet valahol találni az alkatrészek értékeit az a szám alapján ami rajta van.

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Amatőr61 írta:
2022.02.09., szer. 12:29
feket663 írta:
2022.02.07., hétf. 12:50
Üdvözlet mindenkinek! Egy Canton CT1000 doboz váltóját szeretném felújítani. Gyárilag 1 darab fóliakondenzátor és 3 darab bipoláris elkó alkotja a többi alkatrész mellett (mindegyik 12 dB/oktáv meredekségű). Valahol azt olvastam, hogy nem igazán célszerű a bipoláris elkókat direktben fóliakondikra cserélni, ha valaki nem tud mérni, így én is csak új, Jantzen premium elkókra cserélném a meglévő, gondolom az évtizedek alatt elmászott értékű bipoláris elkókat. Helyes ez a gondolatmenet? A jelenlegi hangminőséggel is tökéletesen elégedett vagyok, nem akarok jobb hangot, csak amit gyárilag tud.

A váltóban nem szerencsés úgy alkatrészt cserélni, hogy nem méred meg a benne lévő, cserélendő alkatrészt.
Továbbá az új, beépítendő értékét is ellenőrizni kell.
Miért? A gyári szórás miatt.
Ezalól nem kivétel a Jantzen bipoláris elko sem. (Igaz, sokkal ritkábban, de a drágább MKP kondik is érintettek.)
Párszor már belefutottam, például legutóbb volt olyan, hogy 2 db, gyárilag 8,2µF Jantzen bipoláris mérve 9,9 és 10,1µF értékű volt - kénytelen leszek később felhasználni, oda, ahová eredetileg 10µF kell.
Javaslom, ha nincs műszered, akkor keress olyan fórumtársat, ismerőst, szervizt, aki meg tudja mérni a kondikat.
Egy alapszintű mérőeszközzel rendelkezem, természetesen mindig szoktam méregetni a beépítendő alkatrészt. A gond inkább az, hogy a Canton olyan furmányos cég, hogy nem adja meg az alkatrész értékét, magán a kondin is csak egy gyári szám szerepel, szerencsére a neten fellelhető egy, az enyémhez hasonló, CT1000/1 (az enyém CT1000/3) kapcsolási rajza, amelyiknél a kondenzátorok szerencsére ugyanazok, és ott szerepelnek az értékeik is.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Elnézést, látom említve volt a márka (Jantzen)! De gondolom nem a prémium verzió volt. Bár a legolcsóbb Jantzen is 10%-os, szóval ebbe sem fér bele, hogy egy 8,2uF-os 9,9 meg 10,1 értékű legyen, valószínűleg félrecímkézték őket, mert ezek 10uF-nak tűnnek.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Amatőr61 írta:
2022.02.09., szer. 12:29
A váltóban nem szerencsés úgy alkatrészt cserélni, hogy nem méred meg a benne lévő, cserélendő alkatrészt.
Továbbá az új, beépítendő értékét is ellenőrizni kell.
Miért? A gyári szórás miatt.
Ezalól nem kivétel a Jantzen bipoláris elko sem. (Igaz, sokkal ritkábban, de a drágább MKP kondik is érintettek.)
Párszor már belefutottam, például legutóbb volt olyan, hogy 2 db, gyárilag 8,2µF Jantzen bipoláris mérve 9,9 és 10,1µF értékű volt - kénytelen leszek később felhasználni, oda, ahová eredetileg 10µF kell.
Javaslom, ha nincs műszered, akkor keress olyan fórumtársat, ismerőst, szervizt, aki meg tudja mérni a kondikat.
Ezek valóban hasznos tanácsok. Na de mi van azzal a 8,2uF kondival, a 9,9 és 10uF érték csak 20% tűréshatárba fér bele. Ilyen volt az általad vásárolt alkatrész? Ha nem (mondjuk 5% vagy 10%), akkor érdemes lenne típusát megemlíteni, hogy aki olyat vesz, készüljön rá. A kérdező által említett Jantzen Prémium elkók 5%-os tűréshatárúak, ha ezt tartják, akkor az értékekkel nem lesz gond.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

feket663 írta:
2022.02.07., hétf. 12:50
Üdvözlet mindenkinek! Egy Canton CT1000 doboz váltóját szeretném felújítani. Gyárilag 1 darab fóliakondenzátor és 3 darab bipoláris elkó alkotja a többi alkatrész mellett (mindegyik 12 dB/oktáv meredekségű). Valahol azt olvastam, hogy nem igazán célszerű a bipoláris elkókat direktben fóliakondikra cserélni, ha valaki nem tud mérni, így én is csak új, Jantzen premium elkókra cserélném a meglévő, gondolom az évtizedek alatt elmászott értékű bipoláris elkókat. Helyes ez a gondolatmenet? A jelenlegi hangminőséggel is tökéletesen elégedett vagyok, nem akarok jobb hangot, csak amit gyárilag tud.

A váltóban nem szerencsés úgy alkatrészt cserélni, hogy nem méred meg a benne lévő, cserélendő alkatrészt.
Továbbá az új, beépítendő értékét is ellenőrizni kell.
Miért? A gyári szórás miatt.
Ezalól nem kivétel a Jantzen bipoláris elko sem. (Igaz, sokkal ritkábban, de a drágább MKP kondik is érintettek.)
Párszor már belefutottam, például legutóbb volt olyan, hogy 2 db, gyárilag 8,2µF Jantzen bipoláris mérve 9,9 és 10,1µF értékű volt - kénytelen leszek később felhasználni, oda, ahová eredetileg 10µF kell.
Javaslom, ha nincs műszered, akkor keress olyan fórumtársat, ismerőst, szervizt, aki meg tudja mérni a kondikat.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

feket663 írta:
2022.02.07., hétf. 12:50
Üdvözlet mindenkinek! Egy Canton CT1000 doboz váltóját szeretném felújítani. Gyárilag 1 darab fóliakondenzátor és 3 darab bipoláris elkó alkotja a többi alkatrész mellett (mindegyik 12 dB/oktáv meredekségű). Valahol azt olvastam, hogy nem igazán célszerű a bipoláris elkókat direktben fóliakondikra cserélni, ha valaki nem tud mérni, így én is csak új, Jantzen premium elkókra cserélném a meglévő, gondolom az évtizedek alatt elmászott értékű bipoláris elkókat. Helyes ez a gondolatmenet? A jelenlegi hangminőséggel is tökéletesen elégedett vagyok, nem akarok jobb hangot, csak amit gyárilag tud.
A rózsaszín bipoláris kondik ami benne van visaton cég gyártotta nekik. Lehet kapni.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

feket663 írta:
2022.02.07., hétf. 12:50
Jantzen premium elkókra cserélném a meglévő, gondolom az évtizedek alatt elmászott értékű bipoláris elkókat. Helyes ez a gondolatmenet?
Igen.

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Üdvözlet mindenkinek! Egy Canton CT1000 doboz váltóját szeretném felújítani. Gyárilag 1 darab fóliakondenzátor és 3 darab bipoláris elkó alkotja a többi alkatrész mellett (mindegyik 12 dB/oktáv meredekségű). Valahol azt olvastam, hogy nem igazán célszerű a bipoláris elkókat direktben fóliakondikra cserélni, ha valaki nem tud mérni, így én is csak új, Jantzen premium elkókra cserélném a meglévő, gondolom az évtizedek alatt elmászott értékű bipoláris elkókat. Helyes ez a gondolatmenet? A jelenlegi hangminőséggel is tökéletesen elégedett vagyok, nem akarok jobb hangot, csak amit gyárilag tud.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

wittao írta:
2022.01.31., hétf. 19:06
Úgy gondolom a kommunikáció egy nagyon fontos dolog itt a két fél között, és akkor nem mérgesedett volna így el a kapcsolat. Rossz ezt így olvasni mindkét fél részéről.

Amik a tények:

Eredeti váltó:

DSC00781.jpg

Tuning: 350.000 Ft-ért

IMG_20201015_104711.jpg
Tüü tuning .jpg
IMG_20201015_105552.jpg


Egy külföldi tuning: 1200 EUR-ért (ma ez 420.000 Ft)

1643364078078.jpg
Nagyon szép és igényes munka😁😁 !!
Sajnos van itt a fórumon más tuning mester is akinek hasonló kaliberű munkájával volt szerencsém találkozni.
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”