Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fererencz írta:
2021.06.03., csüt. 15:27
Első körben azt szeretném megtudni, hogy ilyen "kis hiba" okát a váltóban, vagy a motorokban kell keresni? Ugyanis ezzel a kis EQ csalással talán meg nem mondanám, hogy valami nincs rendben (ha tényleg nincs rendben), tehát, mint laikus szerint, a hangszórókkal nincs gond, a hangolás (váltó) mászott el. Lehetnek az elöregedő (~25éves) kondik a ludasak? Vagy ez a hiba másra utal?
25 év nem akkora idő, ami erős öregedést indokolna az alkatrészeknél, de bármi lehetséges. Ha elmászott a váltás karakterisztikája, az nem csak a jelszintekben jelentkezik, hanem más paraméterekben is. Attól, hogy hangot ad ki, még lehet sérült a hangszóró is. De mindez csak értéktelen okoskodás a távolból.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

fapaci írta:
2021.06.03., csüt. 14:46
fererencz írta:
2021.06.02., szer. 19:50
A kérdésem az, hogy jól sejtem, valamitől kevesebb a magas, vagy több a közép? Milyen hibára utalhat ez? A váltó nehezen hozzáférhető...
Talán azt is sejted, hogy innen a távolból nem lehet erre mit mondani. Egy műszeres vizsgálat után fel lehet tárni és el is lehet hárítani a hibákat.
Igazából nem csak sejtem, hanem tudom is, hogy pontos megoldást, távgyógyítást nem fogok kapni. A kérdést sem jól tettem fel, bocsánat!

Első körben azt szeretném megtudni, hogy ilyen "kis hiba" okát a váltóban, vagy a motorokban kell keresni?
Ugyanis ezzel a kis EQ csalással talán meg nem mondanám, hogy valami nincs rendben (ha tényleg nincs rendben), tehát, mint laikus szerint, a hangszórókkal nincs gond, a hangolás (váltó) mászott el. Lehetnek az elöregedő (~25éves) kondik a ludasak? Vagy ez a hiba másra utal?

Sajnos eléggé furmányosan vannak összerakva, alig lehet belejutni, az alkatrészekhez hozzáférni. Annyira nem is képvisel nagy értéket, hogy elvigyem laborba elemzésre...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fererencz írta:
2021.06.02., szer. 19:50
A kérdésem az, hogy jól sejtem, valamitől kevesebb a magas, vagy több a közép? Milyen hibára utalhat ez? A váltó nehezen hozzáférhető...
Talán azt is sejted, hogy innen a távolból nem lehet erre mit mondani. Egy műszeres vizsgálat után fel lehet tárni és el is lehet hárítani a hibákat.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!

Vettem egy pár T+A dobozkát:
viewtopic.php?p=2617058#p2617058
A szerintem jó hangszórókészlete ellenére tetszik is, meg nem is a hangja. Ma kíváncsiságból az ieast lejátszón adtam a magasra +4dB-t, és sokkal jobb hangot kaptam, szinte már tetszik is. :D

A kérdésem az, hogy jól sejtem, valamitől kevesebb a magas, vagy több a közép? Milyen hibára utalhat ez? A váltó nehezen hozzáférhető...

Köszönöm a segítséget, tanacsot!
Nem szotkam hibázni.

Avatar
elkann
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2019.03.18., hétf. 13:54
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: elkann »

elkann írta:
2021.05.07., pén. 18:59
Sziasztok!
Magassugárzóban lévő ferrofluid száradás javítására tudtok ajánlani precíz és megbízható szakembert Bp-en vagy környékén?
Előre is köszönöm!
Bocsánat, rossz topicba írtam..
IsoTek Syncro Uni -> IsoTek Titan One -> IsoTek Genesis One -> ALAC tápkábel -> Auralic Aries G2.1 (+Hoer-Wege mod) ->ALAC tápkábel -> Audio Research GSI75 -> ALAC hangfalkábel -> Sonus Faber Grand Piano Home

Avatar
elkann
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2019.03.18., hétf. 13:54
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: elkann »

Sziasztok!
Magassugárzóban lévő ferrofluid száradás javítására tudtok ajánlani precíz és megbízható szakembert Bp-en vagy környékén?
Előre is köszönöm!
IsoTek Syncro Uni -> IsoTek Titan One -> IsoTek Genesis One -> ALAC tápkábel -> Auralic Aries G2.1 (+Hoer-Wege mod) ->ALAC tápkábel -> Audio Research GSI75 -> ALAC hangfalkábel -> Sonus Faber Grand Piano Home

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: turho »

Sziasztok!
Ez tűnt a legjobb helynek, itt kérdeznék. Hangdoboz festés.
Sikerült vennem egy SCR RP 300-ast (méretei, kinézete a neten megtalálható), a fehér festése viszont sérült itt-ott, (oldalán pl., szállítási sérülések,).
A nem távoli jövőben szeretném újrafesteni, valamy spray kivitelű, de komolyabb festékkel. Karc, ütésálló, erős bevonat legyen. (Színben a cappucino és a matt fehér között vacillálok).
Ki mit ajánl? Most kapható márka, pozitív tapasztalatokkal.
Másik kérdés: valóban létezik márvány hatású spray is màr? Működik?
Még kérdés: nem egyszínű, hanem pl. világos faerezetet imitáló bevonásra ,(nyír vagy hasonló, tehát középtől világosabb melegebb fa) valamilyen módszerrel van lehetőség? (furnér elvetve, az egy vagyon).
Harmadik: mindezeket ignorálnám, ha Szolnok város emberi közelségében van komoly szaki, aki segítene ebben, árajánlattal, stb. (Plusz tudja vinni-hozni segíteni a kiürített dobozt, sajnos betegségem miatt nem tudom kivitelezni a hurcolást).
Köszi.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

SoundMania írta:
2021.04.01., csüt. 08:46
pablotaxi69 írta:
2021.03.31., szer. 21:55

Én elhiszem,hogy te nagyon értesz ehhez,és minden tiszteletem azok előtt,akik ebben nagyon profik. De vannak akik egyszerű matőrként próbálnak valamit építeni,és ha nem jó valami,akkor kérdeznek. Lehet neked ezek a Focál sugárzók "szarok",de én ebből szeretném a magam ki várát megépíteni. Gondolom azért a SAL hangszóróinál kicsit jobbak...
Köszönöm az eddigi hozzászólásodat,majd megoldódik a gondom valahogy.
A "matőrök" lehet, hogy ilyenek , de sztem jobb lenne előbb kitalálni, mit akar az ember, majd megkérdezni, hogy vajon az jó lesz-e, majd nem felkapni a vizet, ha azt mondják neki, hogy nem lesz jó.
Az amatőr legalábbis előbb kérdez, aztán mikor már mindent tud a dologról és meg tudja hozni felelősségteljesen a saját kompromisszumaival a döntését, akkor nekiáll.....
Nem írtam , hogy ezek a hangszórók nem jók. A projekttel van probléma ahogy látom. Csak azt kérdeztem volna, hogy biztos, hogy ebből tudsz olyat csinálni amilyet szeretnél ? Mert gyanús, hogy nem! És nem (csak) a hangváltó miatt.....
Nem felkaptam a vizet, csak furcsa volt a "szarból várat építeni" megnyilvánulásod. De engedd el a témát nyugodtan... Kaptam már megfelelő segítséget.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pablotaxi69 írta:
2021.03.31., szer. 21:55

Én elhiszem,hogy te nagyon értesz ehhez,és minden tiszteletem azok előtt,akik ebben nagyon profik. De vannak akik egyszerű matőrként próbálnak valamit építeni,és ha nem jó valami,akkor kérdeznek. Lehet neked ezek a Focál sugárzók "szarok",de én ebből szeretném a magam ki várát megépíteni. Gondolom azért a SAL hangszóróinál kicsit jobbak...
Köszönöm az eddigi hozzászólásodat,majd megoldódik a gondom valahogy.
A "matőrök" lehet, hogy ilyenek , de sztem jobb lenne előbb kitalálni, mit akar az ember, majd megkérdezni, hogy vajon az jó lesz-e, majd nem felkapni a vizet, ha azt mondják neki, hogy nem lesz jó.
Az amatőr legalábbis előbb kérdez, aztán mikor már mindent tud a dologról és meg tudja hozni felelősségteljesen a saját kompromisszumaival a döntését, akkor nekiáll.....
Nem írtam , hogy ezek a hangszórók nem jók. A projekttel van probléma ahogy látom. Csak azt kérdeztem volna, hogy biztos, hogy ebből tudsz olyat csinálni amilyet szeretnél ? Mert gyanús, hogy nem! És nem (csak) a hangváltó miatt.....

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

pablotaxi69 írta:
2021.03.31., szer. 21:55

Én elhiszem,hogy te nagyon értesz ehhez...
Ne hidd el. ;)

Ha szeretnél minél többet kihozni a szettből, érteni kell hozzá és mérni. Egyik sem megúszható. Minden egyéb esetben biztosan rossz lesz és csak a szerencsén múlik, hogy miben és mennyire.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pablotaxi69 írta:
2021.03.31., szer. 21:17
SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 09:38
pablotaxi69 írta:
2021.03.30., kedd 20:43
Le tudnád rajzolni nekem,amit ajánlottál?
Egyszerű módon,úgy hogy amatőrként meg tudjam építeni? A Sonopartnál kapható alkatrészekből gondolom össze tudom rakni.
A mérésen mit értesz? Csinálok egy hangváltót hozzá, mikrofonnal megméred, de ha nem jó,akkor csinálni kell egy másikat?
Ennél egyszerűbbnek gondoltam,mivel az eredeti JMLab dobozban a mélyhez volt egy réztekercs, a magas elé meg volt kötve egy Kondi. Elsőnek ezeket használtam, de túl sok magasat,és túl kevés mélyet hallottam.851729_img_20210203_171548.jpg
És miből gondolod, hogy ez a magas/mély változni fog ? Az , hogy egy nagyon egyszerű elváltással esetleg az átmenet nem volt tankönyvszerű, a hangzás arány nem gondolom, hogy változni fog egy pontos hangváltóval. A hangkép lehet persze jóval jobb lesz a jó váltás miatt.
Amúgy miért ezt a szettet választottad ? Miért nem pl egy régi triangle szettet, ahol a mély-közép felett egy kondival van rákötve egy magas kb 10 KHz felett, tehát kvázi szélessávú a hangja.... ? Szerintem kis pénzért az egyik legszimpatikusabb megoldás az ilyen , nekem.....
Azért választottam ezt a szettet,mert ez volt. Régebbi Focal szériákban is volt ilyen, talán az Opál-okban.
Lehet az a gond,hogy kicsi a doboz hozzá. A Parabox 80 cm magas hangfalban is ilyen mélyközép van, és nem hiányolom a mélyhangot.
Ha jól néztem ennek olyan 50pár literes kellene, de még ott sem hiszem hogy nagyon mélyre menne, de legalább az egyensúlya meg lehet a hangképnek. Mekkora dobozba raktad?

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 17:15
fapaci írta:
2021.03.31., szer. 15:36
SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 12:55
Na akkor a kedvedért mégeccer :...
Köszönöm a magyarázatot, de még mindig nem értem, mi a különbség a "hangzásbalansz arány" és a "hangkép" között. Talán könnyebben átjönne az üzenet, ha ezeket valahogy definiálnád. Továbbá azt sem értem, hogy ha a keresztváltóval nem állítunk a megszólalási arányokon, akkor mégis mivel tennénk.
Csodálom, hogy neked kell ezt magyaráznom.
A hangképnek csak egy eleme a hangzásbalansz. Ott van még a térhatás, sávszélesség, dinamika, hogy csak párat említsek.
Hogy illeszted ezeket a hangszórókat úgy össze, hogy a mély eleve érzékenyebb, mégis mélyhiányos a kapott hang a tulajdonosnak?
Most arról ne is ejtsünk szót, hogy ahol ezeket a hangszórókat össze lehetne 'vágni', pont milyen nagynak látszó anomáliák vannak.
Vagy hogy egy hifi komponensnél én pl próbálnék a lineáris átvitele is törekedni, de itt azért pont úgy látom jócskán be kellene avatkozni, hogy az is teljesüljön. Persze megértem, hogy ezen a szinten ezeket nehéz összehozni ( sz.. rból várat), de azért mégis...... :)
Én elhiszem,hogy te nagyon értesz ehhez,és minden tiszteletem azok előtt,akik ebben nagyon profik. De vannak akik egyszerű matőrként próbálnak valamit építeni,és ha nem jó valami,akkor kérdeznek. Lehet neked ezek a Focál sugárzók "szarok",de én ebből szeretném a magam ki várát megépíteni. Gondolom azért a SAL hangszóróinál kicsit jobbak...
Köszönöm az eddigi hozzászólásodat,majd megoldódik a gondom valahogy.

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 09:38
pablotaxi69 írta:
2021.03.30., kedd 20:43
Le tudnád rajzolni nekem,amit ajánlottál?
Egyszerű módon,úgy hogy amatőrként meg tudjam építeni? A Sonopartnál kapható alkatrészekből gondolom össze tudom rakni.
A mérésen mit értesz? Csinálok egy hangváltót hozzá, mikrofonnal megméred, de ha nem jó,akkor csinálni kell egy másikat?
Ennél egyszerűbbnek gondoltam,mivel az eredeti JMLab dobozban a mélyhez volt egy réztekercs, a magas elé meg volt kötve egy Kondi. Elsőnek ezeket használtam, de túl sok magasat,és túl kevés mélyet hallottam.851729_img_20210203_171548.jpg
És miből gondolod, hogy ez a magas/mély változni fog ? Az , hogy egy nagyon egyszerű elváltással esetleg az átmenet nem volt tankönyvszerű, a hangzás arány nem gondolom, hogy változni fog egy pontos hangváltóval. A hangkép lehet persze jóval jobb lesz a jó váltás miatt.
Amúgy miért ezt a szettet választottad ? Miért nem pl egy régi triangle szettet, ahol a mély-közép felett egy kondival van rákötve egy magas kb 10 KHz felett, tehát kvázi szélessávú a hangja.... ? Szerintem kis pénzért az egyik legszimpatikusabb megoldás az ilyen , nekem.....
Azért választottam ezt a szettet,mert ez volt. Régebbi Focal szériákban is volt ilyen, talán az Opál-okban.
Lehet az a gond,hogy kicsi a doboz hozzá. A Parabox 80 cm magas hangfalban is ilyen mélyközép van, és nem hiányolom a mélyhangot.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: shany »

sutemenyx írta:
2021.03.31., szer. 18:28
Üdv Urak!

Tudja valaki hol lehet ilyet, pont ilyet kapni? Ezek a Greenwave GWA-3 hangfalnak a szövetes keretet helyére cuppantó tüskéi:
A4F67017-0312-42AE-922B-AA52D0073C9F.jpeg
https://www.monacor.hu/product/mbf-85

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

sutemenyx írta:
2021.03.31., szer. 18:28
Üdv Urak!

Tudja valaki hol lehet ilyet, pont ilyet kapni? Ezek a Greenwave GWA-3 hangfalnak a szövetes keretet helyére cuppantó tüskéi:
A4F67017-0312-42AE-922B-AA52D0073C9F.jpeg
Kell egy jó esztergályos és farag ilyet. Ha kijuttatod hozzám a jövő héten lehet meg tudom oldatni.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Üdv Urak!

Tudja valaki hol lehet ilyet, pont ilyet kapni? Ezek a Greenwave GWA-3 hangfalnak a szövetes keretet helyére cuppantó tüskéi:
A4F67017-0312-42AE-922B-AA52D0073C9F.jpeg
A4F67017-0312-42AE-922B-AA52D0073C9F.jpeg (2.58 MiB) Megtekintve 2278 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fapaci írta:
2021.03.31., szer. 15:36
SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 12:55
Na akkor a kedvedért mégeccer :...
Köszönöm a magyarázatot, de még mindig nem értem, mi a különbség a "hangzásbalansz arány" és a "hangkép" között. Talán könnyebben átjönne az üzenet, ha ezeket valahogy definiálnád. Továbbá azt sem értem, hogy ha a keresztváltóval nem állítunk a megszólalási arányokon, akkor mégis mivel tennénk.
Csodálom, hogy neked kell ezt magyaráznom.
A hangképnek csak egy eleme a hangzásbalansz. Ott van még a térhatás, sávszélesség, dinamika, hogy csak párat említsek.
Hogy illeszted ezeket a hangszórókat úgy össze, hogy a mély eleve érzékenyebb, mégis mélyhiányos a kapott hang a tulajdonosnak?
Most arról ne is ejtsünk szót, hogy ahol ezeket a hangszórókat össze lehetne 'vágni', pont milyen nagynak látszó anomáliák vannak.
Vagy hogy egy hifi komponensnél én pl próbálnék a lineáris átvitele is törekedni, de itt azért pont úgy látom jócskán be kellene avatkozni, hogy az is teljesüljön. Persze megértem, hogy ezen a szinten ezeket nehéz összehozni ( sz.. rból várat), de azért mégis...... :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 12:55
Na akkor a kedvedért mégeccer :...
Köszönöm a magyarázatot, de még mindig nem értem, mi a különbség a "hangzásbalansz arány" és a "hangkép" között. Talán könnyebben átjönne az üzenet, ha ezeket valahogy definiálnád. Továbbá azt sem értem, hogy ha a keresztváltóval nem állítunk a megszólalási arányokon, akkor mégis mivel tennénk.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fapaci írta:
2021.03.31., szer. 11:00
SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 09:38
Az , hogy egy nagyon egyszerű elváltással esetleg az átmenet nem volt tankönyvszerű, a hangzás arány nem gondolom, hogy változni fog egy pontos hangváltóval. A hangkép lehet persze jóval jobb lesz a jó váltás miatt.
Hogy mi? gondolkodik.gif
Na akkor a kedvedért mégeccer : Ezt írta az illető : "Ennél egyszerűbbnek gondoltam,mivel az eredeti JMLab dobozban a mélyhez volt egy réztekercs, a magas elé meg volt kötve egy Kondi. Elsőnek ezeket használtam, de túl sok magasat,és túl kevés mélyet hallottam."
Az adatlapokat nézve/látva szükséges lehet egy Zoli által javasolt váltás. De nem gondolom, hogy a most hiányzó mélyek és a túl sok magas nagyon megváltozna ( hangzásbalansz arány) 92dB-s mély és 91,5dB-s magassal . Az egész hangkép azonban lehet, hogy jobb lesz , ha az egyszerű váltóval pl. most kissé , vagy nagyon középorientált a hang, amit a Zoli által ajánlott váltó simíthat...... Nem lehetett így érteni az előbb ? Vagy télleg ezt ennyire magyarázni kell "hozzáértőnek" ? :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

SoundMania írta:
2021.03.31., szer. 09:38
Az , hogy egy nagyon egyszerű elváltással esetleg az átmenet nem volt tankönyvszerű, a hangzás arány nem gondolom, hogy változni fog egy pontos hangváltóval. A hangkép lehet persze jóval jobb lesz a jó váltás miatt.
Hogy mi? gondolkodik.gif

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pablotaxi69 írta:
2021.03.30., kedd 20:43
Le tudnád rajzolni nekem,amit ajánlottál?
Egyszerű módon,úgy hogy amatőrként meg tudjam építeni? A Sonopartnál kapható alkatrészekből gondolom össze tudom rakni.
A mérésen mit értesz? Csinálok egy hangváltót hozzá, mikrofonnal megméred, de ha nem jó,akkor csinálni kell egy másikat?
Ennél egyszerűbbnek gondoltam,mivel az eredeti JMLab dobozban a mélyhez volt egy réztekercs, a magas elé meg volt kötve egy Kondi. Elsőnek ezeket használtam, de túl sok magasat,és túl kevés mélyet hallottam.851729_img_20210203_171548.jpg
És miből gondolod, hogy ez a magas/mély változni fog ? Az , hogy egy nagyon egyszerű elváltással esetleg az átmenet nem volt tankönyvszerű, a hangzás arány nem gondolom, hogy változni fog egy pontos hangváltóval. A hangkép lehet persze jóval jobb lesz a jó váltás miatt.
Amúgy miért ezt a szettet választottad ? Miért nem pl egy régi triangle szettet, ahol a mély-közép felett egy kondival van rákötve egy magas kb 10 KHz felett, tehát kvázi szélessávú a hangja.... ? Szerintem kis pénzért az egyik legszimpatikusabb megoldás az ilyen , nekem.....

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

Le tudnád rajzolni nekem,amit ajánlottál?
Egyszerű módon,úgy hogy amatőrként meg tudjam építeni? A Sonopartnál kapható alkatrészekből gondolom össze tudom rakni.
A mérésen mit értesz? Csinálok egy hangváltót hozzá, mikrofonnal megméred, de ha nem jó,akkor csinálni kell egy másikat?
Ennél egyszerűbbnek gondoltam,mivel az eredeti JMLab dobozban a mélyhez volt egy réztekercs, a magas elé meg volt kötve egy Kondi. Elsőnek ezeket használtam, de túl sok magasat,és túl kevés mélyet hallottam.
851729_img_20210203_171548.jpg
851729_img_20210203_171548.jpg (338.32 KiB) Megtekintve 2011 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ezt a váltót így ne építsd meg, mert nem lesz jó. A magashoz nem ilyen impedancia kompenzáció kell (6,2Ohm 15uF), hanem egész más, és sorosan kötöttl-r-c tagot kell párhuzamosan kötni a hangszóróhoz. 12uF bipoláris elko, 7,3Ohm, 0,82mH vékony drótból, az ellenállását meg ki kell vonni a 7,3-ohmból és annyit kell csak sorba tenni.
A nagy Qt miatt nem szokott jól működni a 12dB/oktáv váltó a Focal magasakon, inkább harmadrendű (18dB/okt)kellene C -L -C, de a pontos értékekhez nem elegendő számolni, mérni is kell.
A mély 4ohmos, ekkora tekerccsel hamarabb fog vágni, mit kellene, de itt is mérni kell.

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

Elkészült az első "hangfalam". Egy 10 nm-es helyiségbe lesz.
Egy JmLab Laureate a doboz az alap, Kapott egy belső bitumenes lemez borítást( Paraboxomból lestem el),
a gyári hangcsillapító anyag ment vissza.
Ehhez kellene egy "távgyógyítású" hangváltó. Kaptam egy ajánlást már,a rajzon van.
Ehhez kérnék egy megerősítést,vagy esetleg javaslatot a véltoztatásra,mielőtt megrendelem az alkatrészeket a Sonopart-ról.
196861_valto_rajz.jpg
196861_valto_rajz.jpg (153.86 KiB) Megtekintve 2038 alkalommal
851729_focal_tweeter_tc90td5b-1-1-565x800.png
851729_focal_tweeter_tc90td5b-1-1-565x800.png (210.63 KiB) Megtekintve 2038 alkalommal
851729_7v014dbl-page-001.jpg
851729_7v014dbl-page-001.jpg (441.59 KiB) Megtekintve 2038 alkalommal
851729_img_20210218_202425.jpg
851729_img_20210218_202425.jpg (244.2 KiB) Megtekintve 2038 alkalommal
57ae7ba2-e800-442d-bf3f-490c1305c137.jpg
57ae7ba2-e800-442d-bf3f-490c1305c137.jpg (29.26 KiB) Megtekintve 2038 alkalommal

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Jozef76 írta:
2021.03.23., kedd 12:32
Tctronic írta:
2020.12.31., csüt. 11:12
Ok, de az eltérő típusuk párhuzamos kapcsolásának? pl. Jantzen,Mundorf, Clarity, közvetlen párhuzamos kapcsolásának. Én erre gondoltam:
IMG_20190501_122527.jpg
Ez lenne a Canton CT 800 hangváltó!
Uhhh...köszönöm! :)

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”