Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Aktív hangsugárzó építés

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: turho »

Nem teszek be képeket, nem az a lényeg. Méregettem 0 és 90 fokos, 1-3-5-7 pontos korrekciókat.
De nekem nem akar beválni, mindig fixen kapok egy jellemzően tompább, felsőbasszusban teltebb, mafasban hiányosabb, és szűkebb hangszínpadú eredményt. A legmélyebb basszus kevésbé skálázható, zömökebb. (Mintha komprimálnám).
Teljes sávos korrekciónál amúgy is érdekes ez a nyomott végeredmény. (Mintha 14 bit 32 kHz-re lemintavételezném az egészet).

Mindegy, összességében, bár néhány "vékonyabb" hangzású felvétellel még csábító is, de teljes egészében eddig nem tetszik az eredmény...

Azon gondolkodom, ha sima PEQ-val linearizálom a hangzást, ismervén mostmár a szoba gyengéit, lehet hogy jobb eredményt kapok.
(Csak az SHD Studio meg csupán PEQ célra kicsit erős....vagy nem).
Persze még nem adom fel, de ha nálam nem hozza amit szeretnék, megválok tőle.
Ennyire nem lehet pilótavizsgás. Az is lehet, hogy a 16 nm szobát nem szereti.

Adna általános tanácsot, aki a használat elején belefutott ilyesmibe?
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: turho »

Engem igen. :) Azért is van nagy hangdobozom. Rengeteg prog rock, jazz, fusion, illetve komolyzenei mű is simán tartalmaz 10-20-30 Hz-en hasznos zenei infot.
Csak 2 példa, amit a napokban hallgattam.

https://tidal.com/track/347041424

https://tidal.com/track/14516497

Persze hogy észrevenni, ha a zene legaljából elveszik némi erő. Régen volt olyan egyszerűbb cuccom, amin nem tűnt volna ennyire fel.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

turho írta:
2024.03.05., kedd 16:49
Szia. Sajna nem printscreeneltem a folyamatot. Most egy-két tippet várnék csak. Tetszetősebb és alul nagyon enyhén teltebb hatású hangképet kaptam. Viszont a legalját meg enyhén kiherélte a DIRAC (20-30 Hz). És néhány zenénél zavar. 0 fokos kalibrációval mértem, szoros egyszemélyes módban, és csak 3 mérési ponttal. De ha ez így tippadásra kevés, a következő mérési képeket lementem.
Zenénél zavar a 20-30Hz enyhe "kiherélése"? gondolkodik.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: turho »

Szia. Sajna nem printscreeneltem a folyamatot. Most egy-két tippet várnék csak. Tetszetősebb és alul nagyon enyhén teltebb hatású hangképet kaptam. Viszont a legalját meg enyhén kiherélte a DIRAC (20-30 Hz). És néhány zenénél zavar. 0 fokos kalibrációval mértem, szoros egyszemélyes módban, és csak 3 mérési ponttal. De ha ez így tippadásra kevés, a következő mérési képeket lementem.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

turho írta:
2024.03.05., kedd 11:23
Milyen mérési-szűrőgenerálási problémák okozhatnak olyat, hogy...
Ennyi infó alapján erre senki nem fog tudni válaszolni. Legalább néhány mérési ábrát és a környezetről néhány adatot tegyél közzé!

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: turho »

Sziasztok! Minidsdp SHD Studio, Dirac Live. Umik-1 kalibrált felállás. (Már az elején leszögezem, hogy a rew és egyéb kézi módszerekhez elég hüjje vagyok, ezért is próbálgatom a DIRAC-ot).

Milyen mérési-szűrőgenerálási problémák okozhatnak olyat, hogy bár a kapott hangkép tetszik, talán egy nagyonenyhe testet is kap némely zenénél alul, de: a hansúlyosan mély hangszeres zeneszámoknál mégis hiányosabb a sub rész, pár orgonával kísért számnál tűnt fel.
Pl. Dormérus Almighty God-jában a nagyon finom, mély orgona. Lopakszik a héttérben, jelen van. Bekapcsolt DIRAC-cal sok eltűnik belőle. Míg fentebbi mélytartományok 40-60 hz környékén enyhén teltebbek. Sok mérés után is ezt kapom, a célgörbét nem piszkálom.
Ördög ellen való ilyenkor az egyébként jó mért eredményt a legalsó mélytartomány hiánya miatt PEQ-val "erősíteni" ? Illetve esetleg milyen mérési hiba okozhatja a subsonic tartomány vesztését? C verzió, ott nem engedem beavatkozni a DIRAC-ot. Tehát 30 Hz alatt. (Bár ennek ellene szól maga a DIRAC elve). Köszi, ha van tippetek.
Egyébként, aki kis szobában, közelről hallgat nagy hangdobozt (mint én), az milyen módszerek szerint mér? Már végeztem 1 és 3 pontos mérést is.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

bazzs írta:
2021.05.02., vas. 19:53
Pofasra meg is csinaltad! Gratula hozza!
Jo zenelest vele!
Emlitette Zoli a ropi projektet? ( A forraskeresesed miatt kerdem.)
Köszi
Igen, elvileg kapok belőle :D
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Pofasra meg is csinaltad! Gratula hozza!
Jo zenelest vele!
Emlitette Zoli a ropi projektet? ( A forraskeresesed miatt kerdem.)
Finesse !

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Vinkler írta:
2021.04.25., vas. 21:25
suminator968 írta:
2021.04.25., vas. 20:20
Lassan alakulgat....
Mesélhetnél róla...
Nem akartam nulláról indulni, jó alkalom volt Szendi Gabi hirdetése. Emlékeim szerint tetszett anno aktív talin, így megalkudtunk az időközben félig szétbontott dobozokra. Számomra nem is volt kérdés, hogy ha már, akkor Scan Speak lessz az hangszóró, ill. hangszórók. A középnek mindenképp Iluminatort akartam, aztán szerencsével lett csipogó is, ráadásul a jobbik. Azért felhoztam Zolihoz bemérni, beállítani, de mindent rendben talált, anno Kalmi jó munkát végzett. Elegendő volt beszintezni az új közepet, magasat. Maradhatott az eredeti váltás 450-nél, és 3000-nél. Nagyon szépen egyenesen fut a freki szint, fázisok , torzítás rendben.
És akkor a hang. Nos az sokkal jobb, mint vártam. Ki merem jelenteni, az általam birtokolt négy aktív doboz közül ez a legjobb, nem is kicsivel. A mély tartomány , maga a hangszóró is benéz 30 Hz alá, a sub nyílással meg lazán megvan a 25 Hz :) Az Iluminátorok nem véletlen nem olcsóak, és ami nekem nagyon fontos, hatalmas teret rajzolnak, még az Ifi-vel a rendszer elején is. Nagyon bizakodó vagyok, ha kap egy kicsit rendesebb forrást is maga elé.... :)
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Picit állítgattunk, méricskéltünk :)
Naggyon finom cucc, az Iluminator :)
Csatolmányok
C48249A5-F19D-45FF-81CD-82A0EB90005B.jpeg
C48249A5-F19D-45FF-81CD-82A0EB90005B.jpeg (1.71 MiB) Megtekintve 3260 alkalommal
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

suminator968 írta:
2021.04.25., vas. 20:20
Lassan alakulgat....
Mesélhetnél róla...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Lassan alakulgat....
Csatolmányok
0F74CCEA-72EA-4B3C-BFD4-23C2916DBF34.jpeg
0F74CCEA-72EA-4B3C-BFD4-23C2916DBF34.jpeg (2.41 MiB) Megtekintve 3323 alkalommal
37B51D84-EBE8-4A0D-829E-2720E2FC249F.jpeg
37B51D84-EBE8-4A0D-829E-2720E2FC249F.jpeg (2.69 MiB) Megtekintve 3323 alkalommal
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fülelek írta:
2020.04.19., vas. 20:19
A kövezés nem jó megoldás semmire sem. :D
Az 50Hz szoba kiemelést valóban le lehet szedni dsp-vel mellékhatások nélkül, de a kiemeléssel együtt jár egy ennél magasabb frekvenciájú (80? 100?...) elég keskeny sávú beszakadás is, amit viszont nem lehet mellékhatás nélkül kompenzálni dsp-vel sem. Ha ez nálad csak kismértékű (<3-4dB), akkor szerencséd van, és nem kell vele foglalkozni.
Kösz :), pontosan így van ahogy írod, szerencsére a 100 Hz körüli beszakadás messze nem olyan vészes mint az 50 Hz-es kiemelés, bár egy ideje már gondolkodok a beszakadás javításán valahogy akusztikus elemekkel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A kövezés nem jó megoldás semmire sem. :D
Az 50Hz szoba kiemelést valóban le lehet szedni dsp-vel mellékhatások nélkül, de a kiemeléssel együtt jár egy ennél magasabb frekvenciájú (80? 100?...) elég keskeny sávú beszakadás is, amit viszont nem lehet mellékhatás nélkül kompenzálni dsp-vel sem. Ha ez nálad csak kismértékű (<3-4dB), akkor szerencséd van, és nem kell vele foglalkozni.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fülelek írta:
2020.04.16., csüt. 17:54
A szobához való igazítást felejtsd el, több hátránya van, mint előnye.
Most lehet, hogy sokan megköveznek, de nem érdekel. A Schroeder frekvencia alatt igenis van jelentősége a szobához való igazításnak akár DSP-vel. Nálam pl 50Hz-en egy nagyon zavaró (bizonyos zenéknél), magas Q értékű, több mint 10dB kiemelés van még olyan dobozzal is aminek ott már csökkent jó pár dB-t a hangnyomása süketszobai mérés alapján. Namost ezt az 50Hz-es csúcsot valószínűleg meg lehetne oldani akusztikus elemekkel is (esetleg elhelyezéssel), de DSP-vel korrigálva annyit lehet hallani, hogy nincs kiemelés és kész, a mélyhang jó (fülre is és mérve is), könnyedén követhető, semmi hiányérzetet nem hagy maga után. De nyilván ésszel kell használni a DSP-t, amilyen könnyen tud segíteni, olyan könnyen tud kárt is okozni.
Érdemes kipróbálni, egy PC forrás és egy USB mérőmikrofon elég is hozzá, a többit ingyenes szoftverekkel meg lehet oldani.

Avatar
KTomi0
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2013.06.18., kedd 09:10
Értékelés: 0

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: KTomi0 »

fapaci írta:
2020.04.16., csüt. 19:06
KTomi0 írta:
2020.04.16., csüt. 14:40
Hogy látjátok, egy nem high-end kétutas hangsugárzó aktív váltására a Linkwitz-Riley keresztvátók jobbak, vagy egy DSP-sek?
Ennek a kérdésnek ilyen formában nincs sok értelme. A L-R nem egy hardver típus, hanem keresztváltási metódus, méretezési mód. Egyaránt találkozhatsz vele passzív, aktív, hardveres és szoftveres (DSP) keresztváltókban. Az általad linkelt kártya szoftverében is választható opció.
Jogos, de a link alapján azért többé-kevésbé látszik, hogy mire gondolok.
fülelek írta:
2020.04.16., csüt. 17:54
A jelzett dsp adc és dac része nem elég jó, mindig várható fészkelődés zenehallgatáskor. (...)
Akkor nem erőlködök ezzel. Külső ADC-t és DAC-ot nem akarnék hozzá hegeszteni. A fáziskésleletető fokozatról láttam a topicban az eszmecserét.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KTomi0 írta:
2020.04.16., csüt. 14:40
Hogy látjátok, egy nem high-end kétutas hangsugárzó aktív váltására a Linkwitz-Riley keresztvátók jobbak, vagy egy DSP-sek?
Ennek a kérdésnek ilyen formában nincs sok értelme. A L-R nem egy hardver típus, hanem keresztváltási metódus, méretezési mód. Egyaránt találkozhatsz vele passzív, aktív, hardveres és szoftveres (DSP) keresztváltókban. Az általad linkelt kártya szoftverében is választható opció.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A jelzett dsp adc és dac része nem elég jó, mindig várható fészkelődés zenehallgatáskor. A szobához való igazítást felejtsd el, több hátránya van, mint előnye. A LR analóg aktív szűrő bevált eszköz, de hozzá kell adni a fokozatokhoz a magas ágba a fázis késleltető mindenáteresztő fokozatot, avagy mechanikailag kell megvalósítani a hangsugárzóban. (Döntött előlap, döntött doboz, előlap eltolás, stb.
De a legfontosabb, hogy a hangszóró motorok megfelelőek legyenek, illeszkedjenek egymáshoz, ne torzítsanak számottevően, ha már igyekszünk ilyen puccosan kiszolgálni őket. A végfokok nem megfelelő hangminősége is el tudja rontani a játékot.
És akusztikai mérési lehetőség nélkül nem érdemes belefogni, hacsak egy kipróbált és többeknél bevált tervvel nem rendelkezünk.

Avatar
KTomi0
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2013.06.18., kedd 09:10
Értékelés: 0

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: KTomi0 »

Sziasztok!
Hogy látjátok, egy nem high-end kétutas hangsugárzó aktív váltására a Linkwitz-Riley keresztvátók jobbak, vagy egy DSP-sek?
2 utas 24dB/oktáv LR váltó (ESP P09)
ADAU1701 (FreeDSP Classic)
A DSP előnyei:
- bármit be lehet állítani
- könnyen lehet finomhangolni
- hangsugárzóhoz lehet pontosan állítani
- szobához lehet igazítani
A DSP hátrányai:
- extra ADC-DAC átalakítás
- drágább
- bonyolultabb

Az LR előnyei:
- olcsó
- analóg
- egyszerűbb hibakeresés
Az LR hátrányai:
- nehéz állítani
- csak hangváltás

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

fapaci írta:
2020.03.25., szer. 07:48
adamthebrave írta:
2020.03.25., szer. 07:01
Hol tudok még hasonló anyagokat vásárolni?
Europe Audio

Bitumen lapot építőanyag boltokban is kapsz, nehéz lemez néven forgalmazzák. Hőlégfúvóval meg lehet olvasztani az egyik oldalát, erősen rátapad bármire.
Köszönöm a segítséget!
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

adamthebrave írta:
2020.03.25., szer. 07:01
Hol tudok még hasonló anyagokat vásárolni?
Europe Audio

Bitumen lapot építőanyag boltokban is kapsz, nehéz lemez néven forgalmazzák. Hőlégfúvóval meg lehet olvasztani az egyik oldalát, erősen rátapad bármire.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Segítséget szeretnék kérni.

Hangfalépítésbe vágtam a fejszét, a belső csillapításhoz öntapadós butiment és filcet vennék, ide adtam le a rendelésem illetve ezek a konkrét anyagok:

Bitumen lap: https://zajcsillapitas.net/webshop/prod ... x500x3mm_4

Filc: https://zajcsillapitas.net/webshop/prod ... x1500mm_12

Jött egy automata visszaigazoló email, de fizetni már nem tudtam ,mert az a levél se jött meg, illetve - ellentétben a honlapjukon hirdetettekkel - sem telefonon, sem elektronikus úton nem tudom őket elérni.

Hol tudok még hasonló anyagokat vásárolni?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo, belatom ez igy nem fog menni, koszonom az eddigi segitseget. ;)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Két azonosan működő magassugárzó garantáltan interferál, azaz akármilyen jók is önmagukban, alaposan hullámzó frekvenciamenet lesz az eredőjük.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Aktív hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ez egy jo alap lenne az aktiv hangsugarzohoz ha valaki vallalna az erosito beepiteset. :)

https://elektro.bazos.sk/inzerat/107135 ... -1025a.php
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”