Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
toti71
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2007.01.14., vas. 08:40
Értékelés: 9

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: toti71 »

Nem rossz, de minek egy DAC-nak 2,9 A-es trafó?

zene:
cd(k): micromega stage 1; PHILIPS CD450; PHILIPS CD670
LP: Thorens TD166 mkII, Goldring Eroica LX + CA Azur 640P;
erősítő(k): Primare A10 és Pointe Sima MkII;
hangsugárzó: Chario Hiper 2000 mkII;
kábelek:IC: SATA, IXOS, Gotham GAC-3; Hf: Straigth Wire; táp: DIY Eupen 3G2.5, DIY LAPP, Hirakawa (műszermadzag)
film 2.0: Philips DVD 763SA

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: svga »


Én viszont egy jó kis toroidos tápegység mellett szavaznék.
A kapcsolóüzemű táplálással nagyon nem értek egyet.
http://www.hqelektronik.hu/info/hu/trafo12v_35t.html

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: svga »


Ha kell egy 12V 2A kapcsoló üzemü táp akkor nekem az is van
Már csak egy jó kis alu ház kellene

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát, akkor pontosítanék: 1 millió forintos DAC-ig, és 17-18 millió forintos rendszerig egyértelműen előnyös az akkus táplálása a DAC-nak, e fölött pedig nincsenek ismereteim, de szívesen veszem, ha ön megosztja velem a sajátjait arra vonatkozóan, mely, a fentebb említettnél, "magasabb szintű" DAC-nál találta gyengébbnek az akkus táplálást a hálózatinál. Természetesen mindezt saját tapasztalatai alapján.

Meglátásom szerint ez itt DIY topik. A DIY eszközök értéke pénzben nem fejezhetők ki, mert egyedi darabokról van szó. Külön szerencsém, hogy "alkotásaim" hangját össze tudom hasonlítani pénzbeni értékmérővel nagyra tartott "gyári" berendezések hangjával. Önnek is felajánlom, szívesen meglátogatom. Akkumulátort nem viszek magammal, azt Önnek kell biztosítania. A DAC 2 x 24 V (+24, 0, -24) tápról üzemel. Az erősítő úgyszintén. Bizton állíthatom, hogy az 1 mó forintos DAC és a 17-18 mó forintos rendszer nem ellenfél. A hangfal már más kérdés. Én nagy érzékenységű, szélessávú SONIDO (Varga István úr) 17-es hangszóróval épített hátulterhelt tölcsért használok. Az erőítő alacsony tápfeszültsége miatt legfeljebb 27 V pp kimenetet képes szolgáltatni. Ez nekem még éppen elegendő. Ha az Ön hangfala érzéketlen, megépítem híd kapcsolású változatát.

Akkor nézzük szép sorjában.
 
1.) Ez valóban a DIY DAC topik.
 
2.) Pont ezért merült fel a DAC-ok különböző, az eredeti konstrukciótól eltérő, táplálási lehetősége, ami ugye szintén DIY kategória, ha az eredetileg akkumulátoros táplálású DAC-ot hálózati táplálásúra alakítunk (VibaVoice Pocket DAC), vagy fordítva.
 
3.) Erre vonatkozóan írtam, hogy saját tapasztalataim alapján a akkumulátoros táplálás hangminőség javulást okoz.
 
4.) És szintén erre vonatkozóan írtam, azt hogy:
Én meg saját tapasztalatból mondhatom (több készüléken is vizsgálva), hogy jobb az akkus táplálás. Persze, a rendszernek el kell érnie egy bizonyos szintet, hogy kijöjjenek a különbségek.A pocket DAC pedig akkus táplálásra lett tervezve, mint azt VibaVoice számtalanszor elmondta/leírta.

 
5.) Ön ebből a szövegkörnyezetből ragadta ki az alábbi mondatot:
Persze, a rendszernek el kell érnie egy bizonyos szintet, hogy kijöjjenek a különbségek. 


Lehet, hogy azt a szintet érdemes egy kicsit tovább növelni. Hátha mégsem az akku ....
és válaszolt rá, mint látjuk, meglehetősen maliciózus hangnemben. 
6.) Erre, még mindig a DIY témánál és a DAC-oknál maradva, leírtam, hogy pontosan milyen típusú táplálás
  Bizonyára önnek van igaza, habár nekem, hogy a DAC-oknál maradjunk, nem tűnik egyszerű dolognak egy PS Audio Power Plant Premierről, egyáltalán nem alap Siltech kábellel táplált MSB Platinum DAC alkotta "szint tovább növelése", és ott még bizony egyértelmű javulást hozott az akkumulátoros táplálás.  ........ és milyen típusú DAC, ezzel meghatározva a szintjét is, esetén éreztem javulást, és azt is, hogy a számomra ennél magasabb szintre lépni nem tűnik egyszerű dolognak. Nem azért, mert nem lehetséges, hanem azért, mert már egy ilyen kategóriás dac is meghaladja a lehetőségeimet. 
7.) Fura mód, ebből a hozzászólásomból is csak az alábbi részt emelte ki:
........... Tehát, akkor pontosítanék: 1 millió forintos DAC-ig, és 17-18 millió forintos rendszerig egyértelműen előnyös az akkus táplálása a DAC-nak, e fölött pedig nincsenek ismereteim, de szívesen veszem, ha ön megosztja velem a sajátjait arra vonatkozóan, mely, a fentebb említettnél, "magasabb szintű" DAC-nál találta gyengébbnek az akkus táplálást a hálózatinál. Természetesen mindezt saját tapasztalatai alapján. és ajánlgat nekem valamiféle összehasonlítgatást az ön rendszere, és az általam említett között, amivel kapcsolatban megjegyezte, hogy
Lehet, hogy azt a szintet érdemes egy kicsit tovább növelni. Hátha mégsem az akku .... , a nélkül, hogy akkor még tudta volna, vagy most tudná, hogy milyen szintet képvisel az a rendszer. 
8.) Most talán azt kellene írnom, hogy az ilyenfajta "farokméregetésből" már rég kinőttem, de nem lenne igaz, mert soha nem is voltam benne. Sőt, egyáltalán nem óhajtok semmiféle összehasonlítgatásba belemenni, de ha kívánja, készségesen kijelentem, akár így hallatlanban is, hogy az ön rendszere jobb bármelyik eddig általam hallottnál. (Remélem, így már rendben vagyunk.)
 
9.) A kérdésemből, mely így hangzott:
.......... de szívesen veszem, ha ön megosztja velem a sajátjait arra vonatkozóan, mely, a fentebb említettnél, "magasabb szintű" DAC-nál találta gyengébbnek az akkus táplálást a hálózatinál. Természetesen mindezt saját tapasztalatai alapján. pedig egyértelműen látszik, hogy az ön saját tapasztalataira vonatkozott, és nem valamiféle összehasonlítgatásra. 
10.) Tehát, ha ön, mindannyiunk okulására leírja, hogy mit tapasztalt amikor a saját DAC-jának hálózati táplálását lecserélte akkumulátorosra, majd vissza (ha egyáltalán meg történt ez a dolog, mert eddig erre vonatkozóan még egyetlen szót sem írt), akkor azt nagyon szépen megköszönöm, mert mint fentebb is számtalan helyen látszik, az ön tapasztalataira lettem volna kíváncsi a DAC-ok akkumulátoros táplálásával kapcsolatban, a "majd én megmutatom milyen ár-, vagy minőségi színvonalú gyári készülékekkel van partiban az én DIY láncom" típusú megnyilatkozások helyett.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Uraim!Ha mindenki ilyen segítőkész lenne már rég nem itt tartana ez az ország!    

Hozzászólásodat háromféle módom tudtam értelmezni.

De a 3 smiley remélem meggyőz arról,hogy véleményem szerint tiszteletre méltó tetéttek azt,amit!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: memme »

Ha kell egy 12V 2A kapcsoló üzemü táp akkor nekem az is van

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Uraim!Ha mindenki ilyen segítőkész lenne már rég nem itt tartana ez az ország!
Hozzászólásodat háromféle módom tudtam értelmezni.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Uraim!Ha mindenki ilyen segítőkész lenne már rég nem itt tartana ez az ország!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Tehát, akkor pontosítanék: 1 millió forintos DAC-ig, és 17-18 millió forintos rendszerig egyértelműen előnyös az akkus táplálása a DAC-nak, e fölött pedig nincsenek ismereteim, de szívesen veszem, ha ön megosztja velem a sajátjait arra vonatkozóan, mely, a fentebb említettnél, "magasabb szintű" DAC-nál találta gyengébbnek az akkus táplálást a hálózatinál. Természetesen mindezt saját tapasztalatai alapján.

Meglátásom szerint ez itt DIY topik. A DIY eszközök értéke pénzben nem fejezhetők ki, mert egyedi darabokról van szó. Külön szerencsém, hogy "alkotásaim" hangját össze tudom hasonlítani pénzbeni értékmérővel nagyra tartott "gyári" berendezések hangjával. Önnek is felajánlom, szívesen meglátogatom. Akkumulátort nem viszek magammal, azt Önnek kell biztosítania. A DAC 2 x 24 V (+24, 0, -24) tápról üzemel. Az erősítő úgyszintén. Bizton állíthatom, hogy az 1 mó forintos DAC és a 17-18 mó forintos rendszer nem ellenfél. A hangfal már más kérdés. Én nagy érzékenységű, szélessávú SONIDO (Varga István úr) 17-es hangszóróval épített hátulterhelt tölcsért használok. Az erőítő alacsony tápfeszültsége miatt legfeljebb 27 V pp kimenetet képes szolgáltatni. Ez nekem még éppen elegendő. Ha az Ön hangfala érzéketlen, megépítem híd kapcsolású változatát.

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: svga »


Nekem van egy Vibavoice pocket dac-om elfekvőben, valahol az alkatrészes szekrényben.Épitesz hozzá egy komolyabb lineáris tápot,és egy dobozba szerkeszted.Korrekt RCA csatlakozókkal, IEC aljzattal -szerintem- ennél olcsóbban lehetetlen megcsinálni. igy lessz egy jó kis sajátkészitésű DAC-od,és még dolgozhatsz is vele

üdv svga

Ha jol ertem van egy, mar megkrealt DAC, amit aruba bocsajtanal reszemre. Tap konstrualas rejtelmeibe viszont bele kell asnom magam. Nem nullarol indulnek, de van mit - halistennek - tanulni boven. Vegulis csak egy kulon szakma:-) Tenyesszen ki valaki, kerem!
Udv.: szivacs

Úgy gondoltam, hogy a DAC-ot, és még néhány alkatrészt ,amit nélkülözni tudok,mert van belőle még kb.50db Téritésmentesen mint leendő DIY felajánlom.
Ezeket vagy felhasználod,vagy veszel helyette jobbakat ha van rá keret.
De mint irtad nem akarsz rá tizezreket költeni.
Üdv svga


Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: svga »


Pl. így?
Igen valahogy igy

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze ezt lehet, hogy csak a tápokra értette....
Valószínűleg, ez lehet a megoldás, mert nem véletlen, hogy az egész pocket rendszer (DAC, előfok, végfok) akkumulátoros táplálásra van kitalálva.
Az meg aztán végkép nem lehet a véletlen műve, hogy Szentgyörgyi úr mindig, mindenütt akkumulátoros meghajtással demózta a pocket rendszert, pedig talán összetudott volna ütni hozzá egy kapcsolóüzemű tápot, ha már képes volt egy transzformátoros előerősítőt megalkotni, ami azért jóval bonyolultabb, mint egy kapcsolóüzemű táp.
Egyébként, én, akárhány bemutatóján jártam, mindig az akkumulátoros táplálás mellett kardoskodott, és talán még sokan emlékeznek rá, hogy itt a fórumon is (mikor még volt saját topikja), meg a Hi-Fi-piacon is annak idején, éppen ő volt a fő harcosa az akkumulátoros rendszereknek.
Ugye, nem felejtettük el a szintén akkumulátoros Altman rendszer kontra Viba Pocket rendszer kapcsán folyó, már-már vérre menő vitákat sem, amikből jól kiderült, miért is tartja jobbnak az akkumulátort, mint energiaforrást, a hálózati áramnál.
 
Kár, hogy ki lettek törölve (tudom-tudom, saját kérésére) a topikjai, és nem csak bezárva, mert elég sok érdekes, hasznos információ halmozódott ott föl (a vitákon kívül), amiknek kár volt elvesznie.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


A pocket DAC pedig akkus táplálásra lett tervezve, mint azt VibaVoice számtalanszor elmondta/leírta.
 


Nekem is van egy ilyen pocket dacom. És nekem Vibavoice Laci azt mondta, hogy 2A 12V kapcsolóüzemű táppal muzsikál a legjobban. Persze ezt lehet, hogy csak a tápokra értette....

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze, a rendszernek el kell érnie egy bizonyos szintet, hogy kijöjjenek a különbségek. 


Lehet, hogy azt a szintet érdemes egy kicsit tovább növelni. Hátha mégsem az akku ....

Bizonyára önnek van igaza, habár nekem, hogy a DAC-oknál maradjunk, nem tűnik egyszerű dolognak egy PS Audio Power Plant Premierről, egyáltalán nem alap Siltech kábellel táplált MSB Platinum DAC alkotta "szint tovább növelése", és ott még bizony egyértelmű javulást hozott az akkumulátoros táplálás.
Tehát, akkor pontosítanék: 1 millió forintos DAC-ig, és 17-18 millió forintos rendszerig egyértelműen előnyös az akkus táplálása a DAC-nak, e fölött pedig nincsenek ismereteim, de szívesen veszem, ha ön megosztja velem a sajátjait arra vonatkozóan, mely, a fentebb említettnél, "magasabb szintű" DAC-nál találta gyengébbnek az akkus táplálást a hálózatinál. Természetesen mindezt saját tapasztalatai alapján.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Persze, a rendszernek el kell érnie egy bizonyos szintet, hogy kijöjjenek a különbségek. 


Lehet, hogy azt a szintet érdemes egy kicsit tovább növelni. Hátha mégsem az akku ....

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »

Nad 512 = MN6474 IC. Tehat erdemes-e egyaltalan mocorognom.. van aki hallotta mar mindkettot?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »


A bekapcsolva hagyosdinal jelet is kell kuldozgetni rajta, tehat dolgoztatni, vagy eleg ha csak feszultseg alatt van es "nem hul ki"?
A masij amin gondolkodom, hogy egy NAD 512 dac chipjehez hogyan viszonyulna, megtaltosodna? Lerontana, vagy csak mas lenne? Lovesem sincs.

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Maga miert vedlette le a Kaporka nicket?
Tudja, közben rájöttem, hogy egészen más dolog, ha az embert az első szerelme szólítja Kaporkának 14 évesen, mintha vadidegen 20 éves gyerekek teszik ezt személyesen is 46 évesen.
 
Nem tudom ezen a szinten szamit-e, hogy dobozolva uzemel vagy nem, illetve a boritas anyaga, egy fenyo kasznira gondoltam, azt meg tudom igenyesen munkalni.
Szerintem, ennek a picurka jószágnak majdnem mindegy, hogy dobozban, vagy doboz nélkül üzemel, és szerintem a doboz anyagára sem lehet nagyon kényes, ha már egyszer doboz nélkül került forgalomba. (Azért, valami jó árnyékoló anyagból készült doboz lehet, hogy hozna valami icurka-picurka javulást, de többe kerülne, mint maga a DAC.) Az ellenben, lehet, hogy nem árt, ha azért van legalább egy kicsi szellőzése a doboznak.
 
Akku vs. halozat teren - amit en tudok- nem egyertelmuen jobb a telep, de ha tenyleg igy lett megalmodva.
Én meg saját tapasztalatból mondhatom (több készüléken is vizsgálva), hogy jobb az akkus táplálás. Persze, a rendszernek el kell érnie egy bizonyos szintet, hogy kijöjjenek a különbségek.
A pocket DAC pedig akkus táplálásra lett tervezve, mint azt VibaVoice számtalanszor elmondta/leírta.
 
.. Viszont nem hallottam meg Vibat, amennyire szavakban bemutathato, meselnetek a hangjarol? Van ehhez kapcsolasi rajz is?
Én csak a komplett pocket rendszerben hallgattam, de ott jól muzsikált, az árához képest pedig kiemelkedően jól.
Kapcsolási rajzról nem tudok, de ez olyan egyszerű szerkezet, hogy valójában a nyák lapról mindenki számára könnyen visszafejthető.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Még egy kiegészítés:
a pocket DAC úgy jó, ahogy van. A bedobozolás a kényszerű kábelezés miatt rontana rajta.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Nekem van egy Vibavoice pocket dac-om elfekvőben, valahol az alkatrészes szekrényben.Épitesz hozzá egy komolyabb lineáris tápot,és egy dobozba szerkeszted.Korrekt RCA csatlakozókkal, IEC aljzattal -szerintem- ennél olcsóbban lehetetlen megcsinálni. igy lessz egy jó kis sajátkészitésű DAC-od,és még dolgozhatsz is vele

üdv svga

Ha jol ertem van egy, mar megkrealt DAC, amit aruba bocsajtanal reszemre. Tap konstrualas rejtelmeibe viszont bele kell asnom magam. Nem nullarol indulnek, de van mit - halistennek - tanulni boven. Vegulis csak egy kulon szakma:-) Tenyesszen ki valaki, kerem!
Udv.: szivacs

Kedves Venomer, nem kívánok DAC-ot árúba bocsátani, mert annyira nagyon drága, hogy meg sem próbálkozok vele. Ráadásul az általam használt alkatrészek között van olyan, ami már nem beszerezhető. A tápegység egyáltalán nem bonyolult dolog. Trafó, egyenirányító, puffer. Ami bonyolult, az a trafó, egyenirányító, puffer kiválasztása. Az általam elfogadható minőségű trafó ára elfogyasztaná a "játékra" szánt pénzedet. Az egyenirányító - puffer páros ugyancsak. Gáborka - Kaporka - Mikrostúdió véleményével ellentétben én az akkumulátoros táplálást komolytalannak tartom. "Sárkányölő" Szentgyörgyi úr biztosan szivesen fogad téged otthonában, hogy megízleld a pocket DAC hangját. Ő azt modja, hogy bekapcsolva kell tartani néhány napig és akkor jön meg a hangja. Én is így tapasztaltam. Akkorra a hang semlegessé, simává válik. Jó szívvel tudom ajánlani.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »


Maga miert vedlette le a Kaporka nicket?
Nem tudom ezen a szinten szamit-e, hogy dobozolva uzemel vagy nem, illetve a boritas anyaga, egy fenyo kasznira gondoltam, azt meg tudom igenyesen munkalni.
Akku vs. halozat teren - amit en tudok- nem egyertelmuen jobb a telep, de ha tenyleg igy lett megalmodva... Viszont nem hallottam meg Vibat, amennyire szavakban bemutathato, meselnetek a hangjarol? Van ehhez kapcsolasi rajz is?

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem van egy Vibavoice pocket dac-om elfekvőben, valahol az alkatrészes szekrényben.Épitesz hozzá egy komolyabb lineáris tápot,és egy dobozba szerkeszted.Korrekt RCA csatlakozókkal, IEC aljzattal -szerintem- ennél olcsóbban lehetetlen megcsinálni. igy lessz egy jó kis sajátkészitésű DAC-od,és még dolgozhatsz is vele

üdv svga

Ha jol ertem van egy, mar megkrealt DAC, amit aruba bocsajtanal reszemre. Tap konstrualas rejtelmeibe viszont bele kell asnom magam. Nem nullarol indulnek, de van mit - halistennek - tanulni boven. Vegulis csak egy kulon szakma:-) Tenyesszen ki valaki, kerem!
Udv.: szivacs

Sokkal egyszerűbb, ha tápépítés helyett akkumulátorról táplálja, ahogy azt Szentgyörgyi úr is megálmodta, amikor elkészítette ezt a DAC-ot. Ráadásul még jobb hangminőséget is kap, mintha a konnektorból venné a "kraftot". És mivel igen kicsi az áramfelvétele, ezért, ha a bedobozolás mellett dönt, akkor akár a dobozban is elhelyezhet egy kicsi, pl. a modellezők által használt akkumulátort, vagy, ha nagyobb dobozban akarja elhelyezni, akkor akár nagyobbat is, sőt abba akár már a töltőt is elhelyezheti, és így minden meg van egyben.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »


Nekem van egy Vibavoice pocket dac-om elfekvőben, valahol az alkatrészes szekrényben.Épitesz hozzá egy komolyabb lineáris tápot,és egy dobozba szerkeszted.Korrekt RCA csatlakozókkal, IEC aljzattal -szerintem- ennél olcsóbban lehetetlen megcsinálni. igy lessz egy jó kis sajátkészitésű DAC-od,és még dolgozhatsz is vele

üdv svga

Ha jol ertem van egy, mar megkrealt DAC, amit aruba bocsajtanal reszemre. Tap konstrualas rejtelmeibe viszont bele kell asnom magam. Nem nullarol indulnek, de van mit - halistennek - tanulni boven. Vegulis csak egy kulon szakma:-) Tenyesszen ki valaki, kerem!
Udv.: szivacs

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


"Elősször tisztázni kell magadban, hogy multibites, vagy egybites DAC-ra vágysz inkább. A multibites drágább, de az eredmény jobb." 
Na ez így ex catedra egyszerűen nem igaz, még akkor sem, ha sokan hivatkoznak erre a neten.
Mind a kettőnek van előnye és hátránya, ráadásul kategórián belül is vannak jelentős hangminőségi különbségek.

Kedves Fülelek,
izlések és pofonok nagyon különbözőek lehetnek. Amit írtam, nem izlésből, hanem tapasztalatból írtam.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: fülelek »


"Elősször tisztázni kell magadban, hogy multibites, vagy egybites DAC-ra vágysz inkább. A multibites drágább, de az eredmény jobb."
 
Na ez így ex catedra egyszerűen nem igaz, még akkor sem, ha sokan hivatkoznak erre a neten.
Mind a kettőnek van előnye és hátránya, ráadásul kategórián belül is vannak jelentős hangminőségi különbségek.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”