Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Ebből és a számtalan megépített "CS"interface+TDA kombinációból gondoltam azt,hogy működik a dolog.Azt hittem, hogy a tda elé elég egy if tuner és "kész", de akkor tévedtem.
 
Amiért mégis szeretnék valamiféle megoldást erre a problémára,az ez:
biztosan sokan vagyunk,akiknek a jó minőségű audio cd megfizethetetlen,a számítógép zaja pedig elviselhetetlen.Marad a tömörített,még elfogadható minőségű zenei anyag,amit egy olcsó dvd-vel lejátszva egy külső dac-on át igen jelentős minőségjavulás érhető el(legalábbis a dvd saját hangjához képest,merthogy az hallgathatatlan!).Aztán ott van még a kíváncsiság és a rejtett értékek, amik hajtják az amatőrt.Ha tényleg nem működik a fent említett dolog,nagyon sajnálom,kár, hogy így van.
 
 
Akkor a belsőről készült képeket nincs értelme feltennem ide!(?)


A CS8416 hardware üzemmódban kizárólaf 24 bites jelet ad ki magából. Ez egyenlőre nagy baj. Járatom az agyam, hátha eszembe jut valamilyen megoldás a problémádra.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »


Sajnos ebben a témában nincs gyakorlatom,a digitális világban nem ismerem ki magam,segítségem viszont van,a gyakorlati résszel boldogulnánk valahogy.Nem tudom,mi a különbség az olcsó dvd-k és egy audio cd digitális kimeneti jelének illesztésével kapcsolatosan, de volt már néhány készülékem,amire rákötve a dvd digit coax-ját működött a dolog(Sony dtc1000,Marantz dcc,Sony ja3es,egyebek).Ebből és a számtalan megépített "CS"interface+TDA kombinációból gondoltam azt,hogy működik a dolog.Azt hittem, hogy a tda elé elég egy if tuner és "kész", de akkor tévedtem.
 
Amiért mégis szeretnék valamiféle megoldást erre a problémára,az ez:
biztosan sokan vagyunk,akiknek a jó minőségű audio cd megfizethetetlen,a számítógép zaja pedig elviselhetetlen.Marad a tömörített,még elfogadható minőségű zenei anyag,amit egy olcsó dvd-vel lejátszva egy külső dac-on át igen jelentős minőségjavulás érhető el(legalábbis a dvd saját hangjához képest,merthogy az hallgathatatlan!).Aztán ott van még a kíváncsiság és a rejtett értékek, amik hajtják az amatőrt.Ha tényleg nem működik a fent említett dolog,nagyon sajnálom,kár, hogy így van.
 
Van még egy elképzelés,ami lehet,hogy eleve elvetélt ötlet,de azért felvetem.Lehetne e egy pl. dvd író digital videó bemenetét valahogyan erre a célra használni?Konkrétan egy Philips dvd íróról van szó,aminek nincs digitális bemenete,csak kimenete.Felmerülhet a kérdés, hogy minek,amikor ott az író,az lejátssza az mp3-at dvd -n.Sajnos nem játssza le,gondolom beteg szegény.Csak a cdr-t,de nem nagyon akaródzik arra írni.Ha mégis megoldható a dv bemenet táplálása digit coax-ról, az ötleteket szívesen fogadnám. Köszönettel!Üdv!
 
Akkor a belsőről készült képeket nincs értelme feltennem ide!(?)

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Szia kedves ESEL!Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál.Ami biztos: azon a panelen, ahol a tda van,SAA 7220P/C,PCF2705P,HEF4094BP és MC14504BPC van a közelében.Gondolom ebből az első az,ami minket érdekel.Hogy lássuk az egészet,próbálok teljes kapcsolást szerezni,illetve belső képeket is feltenni.Amit most tudni lehet: azon a panelen, ami fogadja a digitjelet,ami az antennáról érkezik SDA3302 ic van.Innen továbbmegy egy modulba, amiben SAA7500WP van.
Valószínüleg ezután megy a jel a SAA7220 és TDA panelra.Előljáróban ennyi,de igyekszem a képekkel szolgálni.Még egyszer köszönöm a segítségedet!


Sajnos ezek a chipek 16 bit-re képesek, a dvd felbontását nem tudják!

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Szia kedves ESEL!Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál.Ami biztos: azon a panelen, ahol a tda van,SAA 7220P/C,PCF2705P,HEF4094BP és MC14504BPC van a közelében.Gondolom ebből az első az,ami minket érdekel.Hogy lássuk az egészet,próbálok teljes kapcsolást szerezni,illetve belső képeket is feltenni.Amit most tudni lehet: azon a panelen, ami fogadja a digitjelet,ami az antennáról érkezik SDA3302 ic van.Innen továbbmegy egy modulba, amiben SAA7500WP van.
Valószínüleg ezután megy a jel a SAA7220 és TDA panelra.Előljáróban ennyi,de igyekszem a képekkel szolgálni.Még egyszer köszönöm a segítségedet!


Első pillantásra nem tűnik reménytelennek. Van valamilyen barkács gyakorlatod?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Doky »


Ha esetleg valakit érdekelne...
Van az egyik ismerősnek egy Philips cd 723-as játékosa (TDA1545 – SAA7378) szép állapotban, amiben elfáradt a "lézer" és nem akar rá költeni (van vagy 10 lejátszója)!
Pár ezresér átadó a dolog!
Ha valakit érdekelne a dolog akkor keressen priviben!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »


Szia kedves ESEL!Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál.Ami biztos: azon a panelen, ahol a tda van,SAA 7220P/C,PCF2705P,HEF4094BP és MC14504BPC van a közelében.Gondolom ebből az első az,ami minket érdekel.Hogy lássuk az egészet,próbálok teljes kapcsolást szerezni,illetve belső képeket is feltenni.Amit most tudni lehet: azon a panelen, ami fogadja a digitjelet,ami az antennáról érkezik SDA3302 ic van.Innen továbbmegy egy modulba, amiben SAA7500WP van.
Valószínüleg ezután megy a jel a SAA7220 és TDA panelra.Előljáróban ennyi,de igyekszem a képekkel szolgálni.Még egyszer köszönöm a segítségedet!

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Üdv!Pontosítanám elképzelésemet a Philips ft-990 sat tuner átalakítását illetően.
Szóval van ez a cucc,amiben van minden,ami kell.Ebből szeretnék egy olyan dac-ot,ami fogadja a pl. elé kötött akármilyen dvd lejátszó digitális jelét(coax) és szól is sztereóban.TDA 1541A van benne, ez elé kellene egy alap kapcsolás mondjuk CS8416-tal.(Azért ez,mert olcsó és kapható-persze kérdés,hogy egyáltalán működik e együtt a kettő)Kerestem,de nem találtam ilyet sehol.A CS8416 adatlapján van egy, ami a bemeneti illesztést mutatja,de a probléma a tda-hoz való bekötés.Nem valami csúcs hangú dac-ot szeretnék összehozni, hanem egy egyszerű,funkcionálisan működőt.
Minden irányomban tett segítő hozzászólást szívesen fogadnék és nagyon hálás lennék a megoldásért.Köszönöm!Üdv!


Meg kell fejtened, hogy a tuner TDA 1541A chip előtt milyen chip-et találsz. Ha az egy digit szűrő, akkor elképzelhető (számomra legalább is) megoldás.

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »


Üdv!Pontosítanám elképzelésemet a Philips ft-990 sat tuner átalakítását illetően.
Szóval van ez a cucc,amiben van minden,ami kell.Ebből szeretnék egy olyan dac-ot,ami fogadja a pl. elé kötött akármilyen dvd lejátszó digitális jelét(coax) és szól is sztereóban.TDA 1541A van benne, ez elé kellene egy alap kapcsolás mondjuk CS8416-tal.(Azért ez,mert olcsó és kapható-persze kérdés,hogy egyáltalán működik e együtt a kettő)Kerestem,de nem találtam ilyet sehol.A CS8416 adatlapján van egy, ami a bemeneti illesztést mutatja,de a probléma a tda-hoz való bekötés.Nem valami csúcs hangú dac-ot szeretnék összehozni, hanem egy egyszerű,funkcionálisan működőt.
Minden irányomban tett segítő hozzászólást szívesen fogadnék és nagyon hálás lennék a megoldásért.Köszönöm!Üdv!

Avatar
underattack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 09:23
Értékelés: 26

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: underattack »


Sziasztok,
 
nekem is van egy vibavoice pocket dac-om.
+ van egy T-amp-om is.
 
kacérkodom én is az akksis táplálással.
 
Szerintetek megoldható lenne ez egy db akksival párhuzamosan kötve rá az eszközöket, vagy ez nem túl jó ötlet?
 
Erre az akksira gondoltam - (ha jól sejtem a mostani hifi-shown szereplő human audio akksis erősítőben is ilyen akku van)
 
kombinálva az egészet mondjuk egy ilyennel és egy váltókapcsolóval, ha be van kapcsolva az erősítő/DAC, akkor nincs akksi töltés, ha lekapcsolom, akkor a töltő bekapcsolna...
 
minden tanácsot szívesen veszek.
 
köszi

Avatar
nakamisi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 20:18
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nakamisi »


Sziasztok!Én is szerettem volna építtetni dac-ot,de le kellett tennem róla.Van egy komplett philips 304mk2 panelem,rajta 2xTDA1540.Nem tudom mekkora az esélye annak,hogy valaha is a kezem ügyébe kerül egy működő ugyanilyen cd,amiben pont ez a rossz,ezért megválnék tőle.Van még mechanika,trafó,lézerfejek is,ha érdekel valakit.Esetleg elcserélnék dolgokat,megoldásért cserébe.
Átalakíttatnék egy philips sat tunert,amiben tda1541 dac van,de kell elé valami interface dolog és állítólag valahogyan a mute funkciót is meg kell szüntetni.Ha valaki tud,kérem segítsen.Köszi.Üdv!

Avatar
electro_static
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 17:50
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: electro_static »


Egy két fórumon ígérgettem, hogy teszek fel képet ha elkészült. Nos végre megszólalt egy pár hete a Buffalo II. Ha valakinek van a Twisted Pear (vagy más) táppal és kimenő fokozattal épített, akkor szívesen meghallgatnám.


Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Újabb info az UTC A-20 DIY DAC-hoz:
 
http://webcache.googleusercontent.com/s ... hu&ct=clnk
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tunerman »

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turizoli »



 
Szia!
 
innen -> klikk
ott van egy mail cím s abba kell kírni konkrét tételeket s ír neked hozzá árat
én(!) ilyen ajánlatott kaptam (ez Bruttó!):
 
 


 
Shanahan ,ez nagyon jó cím.Így legalább tudok rendelni a Luxmanhoz végfokokat...Köszi.
Meg volt már ez a cím ,csak eszembe sem jutott ,hogy megkérdezzem őket.De tök rendesek és szereznek nekem eredeti tranyót.


 
 


Avatar
joepapa42
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.06.08., kedd 10:24
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: joepapa42 »


Meg tudnád mutatni a két kapcsirajzon mit vágtál el mit hova kötöttél?
 
"A forrás egy ultragagyi cm10 chipes 750 ft-os usb hangkártya, i2s-en bekötve a Grundig cd3 DAC paneljére. Tápellátás magából a cd-ből"
 
Hasonló dolgon agyalok egy yamaha cd-450 est kellene usb hangkártyáról hajtani, milyen usb hangkártya ez pontosan, ami olcsó is és te már meg is találtad az i2S-t rajta-benne.
 
Bár lehet a yamaha cd-450 es YM2601 ic nem is eszik i2s-t és bukik az egész projekt, de akkor van egy i2s es philips cd-615 ösöm hamár meglenne az usb-s hangkártyám és eljutnék a winam-tól az i2s ig:)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TDA1547-tel készjtett már valaki külső dac-ot? Ez a hangzás a kedvencem, beszereztem egy Grundig CD3 cd-lejátszót donornak, hátha lehetne valahogy pcm inputot fabrikálni rá, vagy az egész hóbelevancot házasítani akár cm-108 chippel.Alapkérdésem: az saa7350 ami a tda1547 előtt van, fogad-e szabvány pcm jelet, és hogyan és hol és hogyan konfiguáljuk helyesen.
Második kérdésem: ezt a segítséget nem feltétlenül ingyen kérem, áldoznék rá ha sikerülne, vagy valami módon "ellenszolgáltatnám" aki segít.
Készülékjavításokba ilyesmiben valamelyest otthon vagyok, de ez most nekem is "új terület" teljesen, egyébként is hobbista pákász vagyok.
SAA7350 pdf
TDA1547 pdf
 
A grundig cd-lejátszó lehetne egy az egyben a dac, ha kivitelezhető. vagy futómű kidob, és a DA-nyákját használnám valamileyn "alkalmas" receiverrel.
Van cs8414-em, de nem jöttem rá, illeszthető-e hozzá a tda1547....
Köszi előre is, üdv Zoli

Válaszolok magamnak: a félig DIY DAC7 usb-dacom félkész, gyakorlatilag az szól.
nagyon szépen szól, 92 % öröm
A forrás egy ultragagyi cm10 chipes 750 ft-os usb hangkártya, i2s-en bekötve a Grundig cd3 DAC paneljére. Tápellátás magából a cd-ből, mute áramkör semlegesítve, lemez nem forog. Lehengerlően jól szól (számomra). Köszönöm aki segített, manta-z, akki és a többiek....
Persze most jönnek a "gondok":
Létezik hogy az i2s jel nem tiszta, vagy a cm108-as akkora xar (ennyi pénzért....) hogy nem hibátlan az i2s jele? nagyon alacsony szinten, de egy másodpercenként kb. 2-3-szor "zümmögő" pulzáló ütemes jelem még van mint zavarjel. Ha awinampon a hangerőt a legkisebbre teszem (tehát a 0 felett 1 lépéssel) és adok a végfokra, remekül lehet hallani. Pause esetén eltűnik. Ha a winampot újra play-ra teszem, egy 1 mp-es hosszabb zúgás, utána ez a pulzáló izé....mondom, nagyon halk, de nekem nem kéne oda
Maga a winamp, vagy a pc is generálhatja ezt? (Standard Dell noti).
Próba jövőhéten tud cs8414-essel folytatódni.
Minden tanácsot szívesen veszek. Ilyen szépen még nem szól amúgy itthon egy xar MP3:)
tehát a DAC7 (saa7350+tda1547) usb dac deszkamodell ))) alakul. (Kimeneti opak gyárilag JRC5532D-k).



Avatar
joepapa42
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.06.08., kedd 10:24
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: joepapa42 »


Azt hiszem tudom mi az amit mondasz, a pulzáló hang.
 
Állítsd úgy össze a cuccot, hogy halld! HÚZD KI A NOTEBOOK BÓL A TÁPZSÍNÓRT!
Ha eltűnt az amire gondolok, engem notebook sin generátornak használva mérés során szívatott meg megkerestem szkópon a zavart, gondoltam ilyen szar a...aztán energiatakarék égők kikapcsol, aztán hvezeték mozgatás, amikor a noti tápmazzagnál voltam változott, kihúztam eltűnt...én meg már felüláteresztőszűrőztem az erősítő elején, és beletoltam 10gramm ónt, aztán le lehetett szednia gólyafészket...
 
 

TDA1547-tel készjtett már valaki külső dac-ot? Ez a hangzás a kedvencem, beszereztem egy Grundig CD3 cd-lejátszót donornak, hátha lehetne valahogy pcm inputot fabrikálni rá, vagy az egész hóbelevancot házasítani akár cm-108 chippel.Alapkérdésem: az saa7350 ami a tda1547 előtt van, fogad-e szabvány pcm jelet, és hogyan és hol és hogyan konfiguáljuk helyesen.
Második kérdésem: ezt a segítséget nem feltétlenül ingyen kérem, áldoznék rá ha sikerülne, vagy valami módon "ellenszolgáltatnám" aki segít.
Készülékjavításokba ilyesmiben valamelyest otthon vagyok, de ez most nekem is "új terület" teljesen, egyébként is hobbista pákász vagyok.
SAA7350 pdf
TDA1547 pdf
 
A grundig cd-lejátszó lehetne egy az egyben a dac, ha kivitelezhető. vagy futómű kidob, és a DA-nyákját használnám valamileyn "alkalmas" receiverrel.
Van cs8414-em, de nem jöttem rá, illeszthető-e hozzá a tda1547....
Köszi előre is, üdv Zoli

Válaszolok magamnak: a félig DIY DAC7 usb-dacom félkész, gyakorlatilag az szól.
nagyon szépen szól, 92 % öröm
A forrás egy ultragagyi cm10 chipes 750 ft-os usb hangkártya, i2s-en bekötve a Grundig cd3 DAC paneljére. Tápellátás magából a cd-ből, mute áramkör semlegesítve, lemez nem forog. Lehengerlően jól szól (számomra). Köszönöm aki segített, manta-z, akki és a többiek....
Persze most jönnek a "gondok":
Létezik hogy az i2s jel nem tiszta, vagy a cm108-as akkora xar (ennyi pénzért....) hogy nem hibátlan az i2s jele? nagyon alacsony szinten, de egy másodpercenként kb. 2-3-szor "zümmögő" pulzáló ütemes jelem még van mint zavarjel. Ha awinampon a hangerőt a legkisebbre teszem (tehát a 0 felett 1 lépéssel) és adok a végfokra, remekül lehet hallani. Pause esetén eltűnik. Ha a winampot újra play-ra teszem, egy 1 mp-es hosszabb zúgás, utána ez a pulzáló izé....mondom, nagyon halk, de nekem nem kéne oda
Maga a winamp, vagy a pc is generálhatja ezt? (Standard Dell noti).
Próba jövőhéten tud cs8414-essel folytatódni.
Minden tanácsot szívesen veszek. Ilyen szépen még nem szól amúgy itthon egy xar MP3:)
tehát a DAC7 (saa7350+tda1547) usb dac deszkamodell ))) alakul. (Kimeneti opak gyárilag JRC5532D-k).



Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Minél kisebb feszültségű egy elkó, annál vacakabb ugyanabból a szériából.Gyakorlatilag az 50-63 volt feszültségű, low esr, 105 fokos elkók a legjobbak, persze van különbség a gyártók és szériák között, de nem olyan jelentős, mint az áruk közötti különbség.

igen már megkaptam a felhomályosítást
csakhát pl. én eléggé korlátozott vagyok helyileg ...
így is ahogy nézem 1-2 nem is függőlegesen lesz elhelyezve a nyákon ...
 
esetleg az hogy 90°-ba meg lesz törve a kondi lába az gáz? vagy végülis teljesen mindegy?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: fülelek »


nem tudjátok ELNA Cerafine -ból honnan lehetne beszerezni ilyet?:470uF/16V
 
mert ahonnan jönnének a többiek ott csak 25V-s van
nem tudom hogy az 5V -os ágra nem e lenne sok (vagy mi ...)
fizikai méretével nem lenne gond
 
BK-ból lenne de az ~1200/db (annyit nem szívesen adnék érte  )
 


Szia! Végülis honnan rendelted az Elna cerafine elkokat? Itt simlicet találtam raktáron csak: http://www.audio-cube.nl/elnaform.htm

Minél kisebb feszültségű egy elkó, annál vacakabb ugyanabból a szériából.
Gyakorlatilag az 50-63 volt feszültségű, low esr, 105 fokos elkók a legjobbak, persze van különbség a gyártók és szériák között, de nem olyan jelentős, mint az áruk közötti különbség.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Szia! Végülis honnan rendelted az Elna cerafine elkokat? Itt simlicet találtam raktáron csak: http://www.audio-cube.nl/elnaform.htm
Szia!
 
innen -> klikk
ott van egy mail cím s abba kell kírni konkrét tételeket s ír neked hozzá árat
én(!) ilyen ajánlatott kaptam (ez Bruttó!):
 
ELNA Cerafine:
470uF/16V - 405ft/db.
330uF/16V - 475ft/db.
220uF/16V - 385ft/db.
100uF/16V - 300ft/db.
100uF/35V - 360ft/db.
10uF/50V - 345ft/db.

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: csupafül »


nem tudjátok ELNA Cerafine -ból honnan lehetne beszerezni ilyet?:470uF/16V
 
mert ahonnan jönnének a többiek ott csak 25V-s van
nem tudom hogy az 5V -os ágra nem e lenne sok (vagy mi ...)
fizikai méretével nem lenne gond
 
BK-ból lenne de az ~1200/db (annyit nem szívesen adnék érte  )
 


Szia! Végülis honnan rendelted az Elna cerafine elkokat? Itt simlicet találtam raktáron csak: http://www.audio-cube.nl/elnaform.htm
Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


NYÁK gyártást senki se vállal?
vagy hol foglalkoznának ilyennel?
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Biztos nem variálnék vele ennyit, ha csak egy kell. Opampot pillanatragsztóval a nyákra, elő a legvékonyabb pákahegyet, 0.4-es ónozott drótrarabokat (praktikusan: alkatrészláb ) aztán hajrá) 
Csak forrasztani tudóknak javallott, akik biztosak benne, hogy nem fogják megsütni az opampot:-)

na igen az alter. az lenne hogy egymás tetejére forrasztom őket
csakhát akkor hogy néz ki?
meg igen ha célt téveszt az ón akkor kuka ...
 
ezért lenne jó egy szerelőkeret

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szasztok   
jobb híján ide írok ... 
 
tud valaki itt nyákot gyártani?
vagy olyan helyet tudtok ahol foglalkoznak ilyennel?
 
egy ilyen nyák-ra lenne szükségem: -> klikk
 
egy helyen kérdeztem ott azt mondták mivel egyedi a cucc min. 10db-ot csinálnának 4.000-ért ...
nekem max 3 kéne 
 
Üdv. 

Biztos nem variálnék vele ennyit, ha csak egy kell. Opampot pillanatragsztóval a nyákra, elő a legvékonyabb pákahegyet, 0.4-es ónozott drótrarabokat (praktikusan: alkatrészláb ) aztán hajrá)
 
Csak forrasztani tudóknak javallott, akik biztosak benne, hogy nem fogják megsütni az opampot:-)

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


szasztok
 
jobb híján ide írok ...
 
tud valaki itt nyákot gyártani?
vagy olyan helyet tudtok ahol foglalkoznak ilyennel?
 
egy ilyen nyák-ra lenne szükségem: -> klikk
 
egy helyen kérdeztem ott azt mondták mivel egyedi a cucc min. 10db-ot csinálnának 4.000-ért ...
nekem max 3 kéne
 
Üdv.

Avatar
electro_static
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 17:50
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: electro_static »


Most ezen az oldalon nézek dobozokat; ha valaki hasonló DIY projektben és érdekelheti innen valami akkor beszéljünk; ha többen rendelnénk, csökkennének a fajlagos szállítási költségek.
http://www.vt4c.com/shop/program/main.p ... 2&hit_cat=

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”