Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
Szkeptikus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.03.02., kedd 07:58
Értékelés: -2

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Szkeptikus »


Sziasztok, 
Felkeltette az érdeklődésem a Buffalo II DIY kit, viszont forrasztópáka még nem volt a kezemben...
 
Ha esetleg lenne valaki, aki megállapodás szerinti ellentételezés fejében összerakná nekem a kit-et azt nagyon megköszönném.
 
Erről lenne szó:
 
http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx
 
Privátban várom a jelentkezéseket.
 


Majd segítek.
Csak a DAC-ot rendeld meg, és max a placid tápot, de hálozati trafó nélkül.
A többi itthon jobb minőségben megoldható.
Én trafós kimenettel használom, neked is ezt a megoldást ajánlom.
 
 
Üdv

Nagyon köszönöm. A többit privátban.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok, 
Felkeltette az érdeklődésem a Buffalo II DIY kit, viszont forrasztópáka még nem volt a kezemben...
 
Ha esetleg lenne valaki, aki megállapodás szerinti ellentételezés fejében összerakná nekem a kit-et azt nagyon megköszönném.
 
Erről lenne szó:
 
http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx
 
Privátban várom a jelentkezéseket.
 


Majd segítek.
Csak a DAC-ot rendeld meg, és max a placid tápot, de hálozati trafó nélkül.
A többi itthon jobb minőségben megoldható.
Én trafós kimenettel használom, neked is ezt a megoldást ajánlom.
 
 
Üdv

Avatar
Szkeptikus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.03.02., kedd 07:58
Értékelés: -2

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Szkeptikus »


Sziasztok,
 
Felkeltette az érdeklődésem a Buffalo II DIY kit, viszont forrasztópáka még nem volt a kezemben...
 
Ha esetleg lenne valaki, aki megállapodás szerinti ellentételezés fejében összerakná nekem a kit-et azt nagyon megköszönném.
 
Erről lenne szó:
 
http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx
 
Privátban várom a jelentkezéseket.
 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Csak nem adom fel ezt a cd3 panel projecemet (DAC7) olyan könnyen...hátha van valakinek ötlete vagy tud segíteni.Szóval: A főpanel saa7350-tda1547 kombójét akarom megvalósítani önálló dac-nak. Az saa ic-n beállítottam a 3 lábbal az i2s bemenetet. I2s bemenő jelnél gyönyörűen szólna a cucc, de:
Órajeleket hallok, illetve sípolásokat a kimeneten, és elég nagyszinten ahhoz hogy marha zavaró legyen. Periodikus, másodpercenkénti 3-4 jelcsomagos burstos sípolást. Egy dolgot tudtam eddig elérni: A panel kvarckristályát kicseréltem 11.2 mhz-ről 16 mhz-re, ezzel ugyanúgy szól, csak ezek a digitális jelfolyam-zavarok magasabb frekvenciájúak lettek. A cd-transzport alatti, másik panelon lévő SM digitális szűrőt eleve kikerültem (teszik ezt marantz cd-42-esekben is, tuningként) és direktben i2s jelet kapott az saa7350 3 bemenőlába. Ami helyesen is van bekötve, mert a zavarjelek mellett, a zene tisztán, fázishelyesen és balanceolhatóan szól.
De akkor mi a bánat ez az órajel a kimeneten, illetve ezek a jelcsomagok? Ellenőriztem már háromszor is hogy tényleg megfelelően van-e konfigolva az saa az i2s inputhoz, de az rendben van. Kérek ötleteket ha gyakorlatozott már valaki ilyenekkel.

Kész a DAC, asrc ic nélküli verzió. Van ugyan egy ad1890-em (lesz) de src4192 vagy hasonló modernebb amiben gondolkodom. i2s be-és kimenettel kellene beillesztenek a cs8414 és az saa7350 közé. A dac7 20 bites jelet (is) fogad. Tippje van valakinek? SOP tokozás, vagy dip kellene, a legkisebb smd-vel nem bírok el házi egyszerű eszközökkel...
A DAC7 marha jól szól (mostmár), rendesen körülépítve. (A'la Marantz cd17).
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Csak nem adom fel ezt a cd3 panel projecemet (DAC7) olyan könnyen...hátha van valakinek ötlete vagy tud segíteni.
Szóval: A főpanel saa7350-tda1547 kombójét akarom megvalósítani önálló dac-nak. Az saa ic-n beállítottam a 3 lábbal az i2s bemenetet. I2s bemenő jelnél gyönyörűen szólna a cucc, de:
Órajeleket hallok, illetve sípolásokat a kimeneten, és elég nagyszinten ahhoz hogy marha zavaró legyen. Periodikus, másodpercenkénti 3-4 jelcsomagos burstos sípolást. Egy dolgot tudtam eddig elérni: A panel kvarckristályát kicseréltem 11.2 mhz-ről 16 mhz-re, ezzel ugyanúgy szól, csak ezek a digitális jelfolyam-zavarok magasabb frekvenciájúak lettek. A cd-transzport alatti, másik panelon lévő SM digitális szűrőt eleve kikerültem (teszik ezt marantz cd-42-esekben is, tuningként) és direktben i2s jelet kapott az saa7350 3 bemenőlába. Ami helyesen is van bekötve, mert a zavarjelek mellett, a zene tisztán, fázishelyesen és balanceolhatóan szól.
De akkor mi a bánat ez az órajel a kimeneten, illetve ezek a jelcsomagok? Ellenőriztem már háromszor is hogy tényleg megfelelően van-e konfigolva az saa az i2s inputhoz, de az rendben van. Kérek ötleteket ha gyakorlatozott már valaki ilyenekkel.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Szükségem lenne minőségi, alacsony jitteres usb to pcm megoldásra, tud valaki segíteni?
(Rajz, ötlet, készülék, kit, minden érdekel, tanács is....). A cm108 nem biztos hogy atombiztos megoldás lesz (van digital out és i2s out is a kis vackon, de hogy milyen minőségű.....).
Köszi előre is.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


TDA1547-tel készjtett már valaki külső dac-ot? Ez a hangzás a kedvencem, beszereztem egy Grundig CD3 cd-lejátszót donornak, hátha lehetne valahogy pcm inputot fabrikálni rá, vagy az egész hóbelevancot házasítani akár cm-108 chippel.Alapkérdésem: az saa7350 ami a tda1547 előtt van, fogad-e szabvány pcm jelet, és hogyan és hol és hogyan konfiguáljuk helyesen.
Második kérdésem: ezt a segítséget nem feltétlenül ingyen kérem, áldoznék rá ha sikerülne, vagy valami módon "ellenszolgáltatnám" aki segít.
Készülékjavításokba ilyesmiben valamelyest otthon vagyok, de ez most nekem is "új terület" teljesen, egyébként is hobbista pákász vagyok.
SAA7350 pdf
TDA1547 pdf
 
A grundig cd-lejátszó lehetne egy az egyben a dac, ha kivitelezhető. vagy futómű kidob, és a DA-nyákját használnám valamileyn "alkalmas" receiverrel.
Van cs8414-em, de nem jöttem rá, illeszthető-e hozzá a tda1547....
Köszi előre is, üdv Zoli

Válaszolok magamnak: a félig DIY DAC7 usb-dacom félkész, gyakorlatilag az szól.
nagyon szépen szól, 92 % öröm
A forrás egy ultragagyi cm10 chipes 750 ft-os usb hangkártya, i2s-en bekötve a Grundig cd3 DAC paneljére. Tápellátás magából a cd-ből, mute áramkör semlegesítve, lemez nem forog. Lehengerlően jól szól (számomra). Köszönöm aki segített, manta-z, akki és a többiek....
Persze most jönnek a "gondok":
Létezik hogy az i2s jel nem tiszta, vagy a cm108-as akkora xar (ennyi pénzért....) hogy nem hibátlan az i2s jele? nagyon alacsony szinten, de egy másodpercenként kb. 2-3-szor "zümmögő" pulzáló ütemes jelem még van mint zavarjel. Ha awinampon a hangerőt a legkisebbre teszem (tehát a 0 felett 1 lépéssel) és adok a végfokra, remekül lehet hallani. Pause esetén eltűnik. Ha a winampot újra play-ra teszem, egy 1 mp-es hosszabb zúgás, utána ez a pulzáló izé....mondom, nagyon halk, de nekem nem kéne oda
Maga a winamp, vagy a pc is generálhatja ezt? (Standard Dell noti).
Próba jövőhéten tud cs8414-essel folytatódni.
Minden tanácsot szívesen veszek. Ilyen szépen még nem szól amúgy itthon egy xar MP3:)
tehát a DAC7 (saa7350+tda1547) usb dac deszkamodell ))) alakul. (Kimeneti opak gyárilag JRC5532D-k).

ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


TDA1547-tel készjtett már valaki külső dac-ot? Ez a hangzás a kedvencem, beszereztem egy Grundig CD3 cd-lejátszót donornak, hátha lehetne valahogy pcm inputot fabrikálni rá, vagy az egész hóbelevancot házasítani akár cm-108 chippel.
Alapkérdésem: az saa7350 ami a tda1547 előtt van, fogad-e szabvány pcm jelet, és hogyan és hol és hogyan konfiguáljuk helyesen.
Második kérdésem: ezt a segítséget nem feltétlenül ingyen kérem, áldoznék rá ha sikerülne, vagy valami módon "ellenszolgáltatnám" aki segít.
Készülékjavításokba ilyesmiben valamelyest otthon vagyok, de ez most nekem is "új terület" teljesen, egyébként is hobbista pákász vagyok.
SAA7350 pdf
TDA1547 pdf
 
A grundig cd-lejátszó lehetne egy az egyben a dac, ha kivitelezhető. vagy futómű kidob, és a DA-nyákját használnám valamileyn "alkalmas" receiverrel.
Van cs8414-em, de nem jöttem rá, illeszthető-e hozzá a tda1547....
Köszi előre is, üdv Zoli

ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
perempe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.05.24., hétf. 16:55
Értékelés: 12

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: perempe »


Magamnak ezt építem meg:
Alien USB DAC (Burr-Brown chip - PCM2702 - legjobb USB chip jelenleg, a Keces USB is erre épül!)
11K-ért lehet rendelni priviben. Remix kondikkal szerelem. (Felárért Wima vagy más is megoldható.)
 
Építők véleményei
TV: Panasonic TX-32PX20 * DVD: LG DVX9700 * Jazz J9940 hangfalak * DD dekóder: Audio Storm 5.1 Pro * Beltéri: RADIX Delta 2000 plus * épülő alu polcsugárzó (Fountek FW168, Seas 27TBFC/G)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: pj- »


TDA 1541X4
Ezekkel a KIT-el az a baj, hogy nem tudni, hogy valójában miből is épül fel.
Azaz, milyen anyagokat, milyen tápokkal dolgozik.
Az, hogy alapból TDA1541A tartalmaz lehet jó és rossz is.
Annyira nem merülnék el benne, de eleve gyors diódákat és kis puffer LOW ESR kondikat kell alkalmazni a tápokban, s ha jól láttam ez nyitásból nem úgy van. Valszeg szép lassú hangja lehet.

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintetek milyenek lehetnek ezek a kitek? 
 


Túlmintavételezett, IC-s buffer egy döglött diszkrét I/V után.
A 4x TDA meg kétszer TDA, vagyis..., és vevőnek kel még + az analog kijáratot hozátenni.
Egy Sony CDP227esD-t vegyél inkább. :kiraly:

Avatar
pvil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2007.11.21., szer. 15:43
Értékelés: 40

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: pvil »


Nem teljesen a DIY témába vágó dolog, de mivel itt többször szóba került a VBV pocket dac és toti71 fórumtárs ideirányított, így most ide is felteszem a kérdésem.
Amit a DAC-olás topicban írtam:
 
 
"Üdv Mindenkinek!
 
Lenne egy kérdésem: érdemes lenne a jelenleg cd lejátszónak használt sony dvp-ns 955 dvd lejátszóm hangját egy "olcsó" VBV pocket dac beiktatásával feljavítani?
Esetleg még egy IEC aljzatot is beépítenék.
Várható némi javulás, vagy inkább maradjon a dvd gyári dac-ja és ne foglalkozzak vele?
Azért erre gondoltam mert jelenleg nem tudok többet áldozni a dologra!
 
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
 
pvil"

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Kaptam egy vidéki cimborámtól hétvégén egy régi, elvileg erősítőből való panelt. 2 optikai aljzat (toslink), Yamaha ym3623B, YM3404B, 2xpcm56P-L, az alján 4560, lm833, 66368, ls145 és 74hc xx ic-k. Illetve komplett kimenőfokozat analóg, szerintem mutetranyók, és szűrő barna vastagréteg tokban (dn2041b).  made in Japan felirat. Ez mire lehet jó manapság? Érdemes vele foglalkozni? érdekel egy ilyen valakit?

kép

ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Kaptam egy vidéki cimborámtól hétvégén egy régi, elvileg erősítőből való panelt.
2 optikai aljzat (toslink), Yamaha ym3623B, YM3404B, 2xpcm56P-L, az alján 4560, lm833, 66368, ls145 és 74hc xx ic-k. Illetve komplett kimenőfokozat analóg, szerintem mutetranyók, és szűrő barna vastagréteg tokban (dn2041b). made in Japan felirat. Ez mire lehet jó manapság? Érdemes vele foglalkozni? érdekel egy ilyen valakit?
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

TDA 1541X4

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Szerintetek milyenek lehetnek ezek a kitek?

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


nem tudjátok véletlenül, a cm108-nak melyik 3 lábát és hová kell kötni a tda1543-asra? :kiraly: (Google-val nem lelem biztosra).
Illetve a tda1543 legegyszerűbb, line-outként való bekötési rajza kellene...
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Van egy usb hangkártyám, előszerváltam...cm108 chipes. erre akasztható valami dac? I2s kimenetes elvileg...
Kipróbáltam, botrány xarul szól, kint van valami órajel is a hangkimenetén :DDD viszont elég sokat tud(na).
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Köszönöm hogy időt szánsz-szántál rám és egyengeted az "ötletparádé"-mat :kiraly:
Kérlek, javasolj egy beszerezhető dac-ot, ami tartalmazza a szűrőt, és dobozon belül beköthető, amennyiben tudsz ilyet. hangi irányultságom: az utóbbi időben vagy 10-15 cd-lejátszót hallgattam, és a technics sl-pg520 állt a legközelebb a nagyon sokrétű zenei ízlésemhez, dinamikus és elég mélyremenős hangú, "dögös" megszólalást kedvelek....viszont nem sok dac-ot ismerek. (Azt hiszem ez a lejátszó MASH 1-bites gép volt...).
(Egyébként, digitális kimenete van a 2902e-nek, de csak a 3.3 voltos pcm jelfolyam, ugye? Tehát, ehhez kell receiver, vagy fogadóképes DA converter ha akarok valamit....)
Üdv Zoli

Az 1 bites DAC-oknak én nem vagyok híve, abban segíteni nem tudok. Az analóg IC cseréje után nem is látom értelmét hasonló átalakító kipróbálásának.
A digitális kimenet nem PCM, hanem S/PDIF. A feszültség értékének nincs jelentősége.

csak zavarlak még ezzel...javasoltál tlc272cd ic-t....dip8 tokos tlc272-m van pár darab. Elvileg ugyanaz, nem? Próbának megteszi?

igen, csak a tok különbözik. Egyébként egyáltalán nem zavarsz. Ha tudok, segítek.

Elkövettem mindent amit egy ilyennel el lehet és érdemes (mármint a zsebdac-cal)
Megnövelt minőségibbre cserélt csatolóelkók, nyers usb tápkondi csere, nagyfrekis párhuzamos kondi zavarszűrő, árnyékolólemez beapplikálása a nyák alá....) Magyon jól szól most is szerény rendszeremben. (Valdus500 hangfalpár 2x3 m Oelbach Silver line hangfalkábellel, Technics SUV-650 input directben)
Nem taknyolgatok feleslegesen, olvasgattam és AD8052 lesz bele az nagy ugrás mindenképpen. nagynehezen találtam a jrc2740-hez adatlapot (njm is gyártja) és abból kisül, hogy elég alap OPA. Találtam itthon nyákban 4558D-ket is, de attól sem estem hanyatt
Köszi mindent, üdv Zoli!
(Ui: ha valaki eladna DIY usb+spdif coax vagy opti inputos dac-ot, mailezzen vagy pü....pénz kicsi, én nem tudom megépíteni. Volt egy faxa az eladó rovatban, lecsúsztam róla )
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Köszönöm hogy időt szánsz-szántál rám és egyengeted az "ötletparádé"-mat :kiraly:
Kérlek, javasolj egy beszerezhető dac-ot, ami tartalmazza a szűrőt, és dobozon belül beköthető, amennyiben tudsz ilyet. hangi irányultságom: az utóbbi időben vagy 10-15 cd-lejátszót hallgattam, és a technics sl-pg520 állt a legközelebb a nagyon sokrétű zenei ízlésemhez, dinamikus és elég mélyremenős hangú, "dögös" megszólalást kedvelek....viszont nem sok dac-ot ismerek. (Azt hiszem ez a lejátszó MASH 1-bites gép volt...).
(Egyébként, digitális kimenete van a 2902e-nek, de csak a 3.3 voltos pcm jelfolyam, ugye? Tehát, ehhez kell receiver, vagy fogadóképes DA converter ha akarok valamit....)
Üdv Zoli

Az 1 bites DAC-oknak én nem vagyok híve, abban segíteni nem tudok. Az analóg IC cseréje után nem is látom értelmét hasonló átalakító kipróbálásának.
A digitális kimenet nem PCM, hanem S/PDIF. A feszültség értékének nincs jelentősége.

csak zavarlak még ezzel...javasoltál tlc272cd ic-t....dip8 tokos tlc272-m van pár darab. Elvileg ugyanaz, nem? Próbának megteszi?

igen, csak a tok különbözik. Egyébként egyáltalán nem zavarsz. Ha tudok, segítek.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Köszönöm hogy időt szánsz-szántál rám és egyengeted az "ötletparádé"-mat :kiraly:
Kérlek, javasolj egy beszerezhető dac-ot, ami tartalmazza a szűrőt, és dobozon belül beköthető, amennyiben tudsz ilyet. hangi irányultságom: az utóbbi időben vagy 10-15 cd-lejátszót hallgattam, és a technics sl-pg520 állt a legközelebb a nagyon sokrétű zenei ízlésemhez, dinamikus és elég mélyremenős hangú, "dögös" megszólalást kedvelek....viszont nem sok dac-ot ismerek. (Azt hiszem ez a lejátszó MASH 1-bites gép volt...).
(Egyébként, digitális kimenete van a 2902e-nek, de csak a 3.3 voltos pcm jelfolyam, ugye? Tehát, ehhez kell receiver, vagy fogadóképes DA converter ha akarok valamit....)
Üdv Zoli

Az 1 bites DAC-oknak én nem vagyok híve, abban segíteni nem tudok. Az analóg IC cseréje után nem is látom értelmét hasonló átalakító kipróbálásának.
A digitális kimenet nem PCM, hanem S/PDIF. A feszültség értékének nincs jelentősége.

csak zavarlak még ezzel...javasoltál tlc272cd ic-t....dip8 tokos tlc272-m van pár darab. Elvileg ugyanaz, nem? Próbának megteszi?
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Köszönöm hogy időt szánsz-szántál rám és egyengeted az "ötletparádé"-mat :kiraly:
Kérlek, javasolj egy beszerezhető dac-ot, ami tartalmazza a szűrőt, és dobozon belül beköthető, amennyiben tudsz ilyet. hangi irányultságom: az utóbbi időben vagy 10-15 cd-lejátszót hallgattam, és a technics sl-pg520 állt a legközelebb a nagyon sokrétű zenei ízlésemhez, dinamikus és elég mélyremenős hangú, "dögös" megszólalást kedvelek....viszont nem sok dac-ot ismerek. (Azt hiszem ez a lejátszó MASH 1-bites gép volt...).
(Egyébként, digitális kimenete van a 2902e-nek, de csak a 3.3 voltos pcm jelfolyam, ugye? Tehát, ehhez kell receiver, vagy fogadóképes DA converter ha akarok valamit....)
Üdv Zoli

Az 1 bites DAC-oknak én nem vagyok híve, abban segíteni nem tudok. Az analóg IC cseréje után nem is látom értelmét hasonló átalakító kipróbálásának.
A digitális kimenet nem PCM, hanem S/PDIF. A feszültség értékének nincs jelentősége.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Én közben megléptem egy behringer uca-202 vásárlást, és nagyon nem bántam meg. A Creative termékek elmehetnek a ....-ba (Talán az e-mu nagyszéria kivételével) :kiraly:pcm2904 alapú a dac, tuningolni szeretném a kimenőfokozatát, de itt el is akadtam, nem tudom összeszedni, mit érdemes rakni a nyilván 5 voltról menő kimenő OPA helyett: JRC2740
Semmit sem találtam érdemben róla, 8 lábú smd, és kész....tud valaki segíteni?

Mérd meg légyszíves, hogy a tápfeszültség melyik lábakon található és milyen értékű. Rendszerint a 4-es és 8-as lábakon található.

Holnap délelőtt megmérem és írok a neten azt írták hogy a cseréje jót tehet, mert elég alap opa, de hogy mire lehet cserélni ami sokkal jobb hangú, azt már nem leltem....
Kicseréltem benne az összes 22 mikrós csatolóelkót 47 mikrós Nichikon-okra, talán a basszusa egyenesbe jött
Foglalkoztat, a pcm2904-nek ami benne van, van-e bármilyen kimenete bármilyen külső dac ic-hez ami felér a tda1541-1543 és társaival.

A pcm2904 nem tartalmaz digitális kimenetet.

Bocs, én vagyok a barom, PCM2902E IC, nem 2904.....ezen digital in is van, sőt talán, ha oda jelet kap, be is kapcsol

A PCM2902 tartalmaz digitális kimenetet. Ha kiegészítő DAC-ot akarsz hozzákapcsolni, szükséged van receiver-re, bár ha dobozon belül oldod meg a kapcsolatot, ez elmaradhat. Szükséged van digitális szűrőre, ami a digitális jeleket felbontja a DAC számára "emészthető" jelsorozattá. Választhatsz olyan DAC-ot is, amelyik a szűrőt magába foglalja, ekkor a szűrő is elmaradhat.
Ez a chip tartalmaz analóg bemenetet is, digitális bemenetet is. Ha a digitális bemeneten jelet érzékel, automatikusan ezt a bemenetet kapcsolja be.
Javaslom próbáld ki a HQ-ban kapható TLC272CD jelű duál amp IC-t a jelenlegi JRC helyén. Az ára a 200 Ft-ot sem éri el.
Sok sikert.

Köszönöm hogy időt szánsz-szántál rám és egyengeted az "ötletparádé"-mat
Kérlek, javasolj egy beszerezhető dac-ot, ami tartalmazza a szűrőt, és dobozon belül beköthető, amennyiben tudsz ilyet. hangi irányultságom: az utóbbi időben vagy 10-15 cd-lejátszót hallgattam, és a technics sl-pg520 állt a legközelebb a nagyon sokrétű zenei ízlésemhez, dinamikus és elég mélyremenős hangú, "dögös" megszólalást kedvelek....viszont nem sok dac-ot ismerek. (Azt hiszem ez a lejátszó MASH 1-bites gép volt...).
(Egyébként, digitális kimenete van a 2902e-nek, de csak a 3.3 voltos pcm jelfolyam, ugye? Tehát, ehhez kell receiver, vagy fogadóképes DA converter ha akarok valamit....)
Üdv Zoli
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Én közben megléptem egy behringer uca-202 vásárlást, és nagyon nem bántam meg. A Creative termékek elmehetnek a ....-ba (Talán az e-mu nagyszéria kivételével) :kiraly:pcm2904 alapú a dac, tuningolni szeretném a kimenőfokozatát, de itt el is akadtam, nem tudom összeszedni, mit érdemes rakni a nyilván 5 voltról menő kimenő OPA helyett: JRC2740
Semmit sem találtam érdemben róla, 8 lábú smd, és kész....tud valaki segíteni?

Mérd meg légyszíves, hogy a tápfeszültség melyik lábakon található és milyen értékű. Rendszerint a 4-es és 8-as lábakon található.

Holnap délelőtt megmérem és írok a neten azt írták hogy a cseréje jót tehet, mert elég alap opa, de hogy mire lehet cserélni ami sokkal jobb hangú, azt már nem leltem....
Kicseréltem benne az összes 22 mikrós csatolóelkót 47 mikrós Nichikon-okra, talán a basszusa egyenesbe jött
Foglalkoztat, a pcm2904-nek ami benne van, van-e bármilyen kimenete bármilyen külső dac ic-hez ami felér a tda1541-1543 és társaival.

A pcm2904 nem tartalmaz digitális kimenetet.

Bocs, én vagyok a barom, PCM2902E IC, nem 2904.....ezen digital in is van, sőt talán, ha oda jelet kap, be is kapcsol

A PCM2902 tartalmaz digitális kimenetet. Ha kiegészítő DAC-ot akarsz hozzákapcsolni, szükséged van receiver-re, bár ha dobozon belül oldod meg a kapcsolatot, ez elmaradhat. Szükséged van digitális szűrőre, ami a digitális jeleket felbontja a DAC számára "emészthető" jelsorozattá. Választhatsz olyan DAC-ot is, amelyik a szűrőt magába foglalja, ekkor a szűrő is elmaradhat.
Ez a chip tartalmaz analóg bemenetet is, digitális bemenetet is. Ha a digitális bemeneten jelet érzékel, automatikusan ezt a bemenetet kapcsolja be.
Javaslom próbáld ki a HQ-ban kapható TLC272CD jelű duál amp IC-t a jelenlegi JRC helyén. Az ára a 200 Ft-ot sem éri el.
Sok sikert.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Én közben megléptem egy behringer uca-202 vásárlást, és nagyon nem bántam meg. A Creative termékek elmehetnek a ....-ba (Talán az e-mu nagyszéria kivételével) :kiraly:pcm2904 alapú a dac, tuningolni szeretném a kimenőfokozatát, de itt el is akadtam, nem tudom összeszedni, mit érdemes rakni a nyilván 5 voltról menő kimenő OPA helyett: JRC2740
Semmit sem találtam érdemben róla, 8 lábú smd, és kész....tud valaki segíteni?

Mérd meg légyszíves, hogy a tápfeszültség melyik lábakon található és milyen értékű. Rendszerint a 4-es és 8-as lábakon található.

JRC2740 mérés
 
1: 2.5 v
2: 2.5 v
3: 2.5 v
4: 0 v (És ő a föld)
5-6-7: szintén 2.5 V
8: 4.9 v
 
tehát ez a mért eredmény, ide kellene egy (illetve 2) recommended OPA
(Ami beszerezhető itthon is....).
 
A különálló füleserősítője 4556A.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”