Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

V-Fet Single Ended Amplifier

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Még a végén jobb lesz mint a csöveseid
 
 

 
A topik alcíme is csak a kérdést fogalmazza meg - a választ még nem kaptuk meg.
Mindenesetre nagyon érdekes és tanulságos a V-FET-es SE erősítő megépítése!
 
Üdv: TJ.

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: nehai »

Még a végén jobb lesz mint a csöveseid

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Lassan elnyeri végleges kivitelezését a V-FET SE, sikerült a tápegységbe újabb bontott, jóminőségű elektrolit kondenzátorokat beépíteni...
 
Azonnali javulás a természetességben és a valóságos hangzásban - mi lesz ha bejáratódik?
 
Üdv: TJ.

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: Tomi »


" Ezzel a megállapítással kötözködnék. Audio élmény interpretációról van szó, vagyis a minőségi alkatrészek kérdése sokkal kevésbé releváns." 
 
Ez szerintem pont fordítva van, minél ígényesebb egy terv és a technológia, annál fontosabb a felhasznált anyagok szerepe. Ezt a pl. a műszaki gyártmányoknál nem is lehetne másképp, mert összedől a megépített híd..
 
Üdv: TJ.

Nem azt vitatom, hogy a jó minőségű alkatrészeknek ne lenne hozadéka. Van, viszont egy szintig csak. Technológiától függően. (...) Pl. 100 forintos alkatrészekből összetákolt a legbénább asztalos által is lekoppintható hangfalakat félmilliós áron árul a Dynaudio. Hányinger.


 
OFFTOPIC:

A jó minőségű alkatrészeknek szerintem is csak "egy szintig" van jelentősége. Mégpedig addig a szintig, amíg igényesek vagyunk a saját precíz, értékes és produktív munkánkra. Aki ezt a veszélyes szintet messze elkerüli, az emiatt nyugodtan aludhat.  
Persze, ez alól az a dán kóklertársaság az impotens asztalosaival kivétel.
 
Csak ne ma lett volna a kezemben egy olyan zongoralakk-politúros doboz, aminek a tükrében borotválkozni lehet... Kértek érte 1000 Eurót se... (Contour 1.3 SE).
 
Csak megvan ebben a topikban is a közös nevező, a MINŐSÉGRE és HITELESSÉGRE való tekintettel.
 
 
 
Nagy gratula a vashoz!!!

Leho, ez így is van. Ugye mennyivel jobb lett volna, ha a többi Dyno is legalább ilyen köntösben tárult volna a nagyérdemű elé? Ettől függetlenül még így is sok az 1000 EUR azért a dobozért. Persze biztos a munkadíj ilyen drága, mert, hogy nem az alkatrészek és a mérnöki teljesítmény, az biztos.
 
Összehasonlításul:
 
Dynaudio Contour S1.4 - 2600 €
 
vs.
 
Dynaudio BM15A -2500 €
 
(árak természetesen valamennyire szórnak)
 
Nem ordít a különbség senkinek? Mindkettő kétutas, de míg az előbbi egy passzív monitor, addig az utóbbi egy teljesen aktív rendszer 30 dB vágási meredekséggel, az egyik referencia a világ stúdióiban?
 
Nekem ezzel van a bajom, nem a márkával. A márka nagyon jó, csak a cég nagyon furán szabja az árakat. Mindenkinek ajánlom az utóbbi monitor meghallgatását, maradandó élmény.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: lehoako »


" Ezzel a megállapítással kötözködnék. Audio élmény interpretációról van szó, vagyis a minőségi alkatrészek kérdése sokkal kevésbé releváns." 
 
Ez szerintem pont fordítva van, minél ígényesebb egy terv és a technológia, annál fontosabb a felhasznált anyagok szerepe. Ezt a pl. a műszaki gyártmányoknál nem is lehetne másképp, mert összedől a megépített híd..
 
Üdv: TJ.

Nem azt vitatom, hogy a jó minőségű alkatrészeknek ne lenne hozadéka. Van, viszont egy szintig csak. Technológiától függően. (...) Pl. 100 forintos alkatrészekből összetákolt a legbénább asztalos által is lekoppintható hangfalakat félmilliós áron árul a Dynaudio. Hányinger.


 
OFFTOPIC:

A jó minőségű alkatrészeknek szerintem is csak "egy szintig" van jelentősége. Mégpedig addig a szintig, amíg igényesek vagyunk a saját precíz, értékes és produktív munkánkra. Aki ezt a veszélyes szintet messze elkerüli, az emiatt nyugodtan aludhat.  
Persze, ez alól az a dán kóklertársaság az impotens asztalosaival kivétel.
 
Csak ne ma lett volna a kezemben egy olyan zongoralakk-politúros doboz, aminek a tükrében borotválkozni lehet... Kértek érte 1000 Eurót se... (Contour 1.3 SE).
 
Csak megvan ebben a topikban is a közös nevező, a MINŐSÉGRE és HITELESSÉGRE való tekintettel.
 
 
Nagy gratula a vashoz!!!

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Meghallgatási Teszt:
 
Egyik barátomnak odaadtam meghallgatásra a V-FET SE erősítőt, hogy a saját építésű, elektroncsöves SE-vel (6SN7 + JJ 300B + HANG kimenő) hasonlítsa össze. A forrás MARANTZ CD-84-es volt, a hangfalak ESS Model 9-esek voltak - a zenei anyag Patricia Barber + DALI demo CD voltak.
 
A meghallgatás után visszahozta az erősítőt és a következő véleményét mondta el:
 
A csöves 300B SE melegebben, kellemesebben és nyugodtan zenél, a mélytartománya dús és domináns.
 
A V-FET-es rendkívül tiszta, nagyon gyors, kiegyenlített frekvencia tartományú és pontos, a tér megnyílik, számtalan eddig nem hallott részlet bukkan fel a lemezről. Neki ez az új információ már néha sok is...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Értem én, csak viccöltem. Igen nem tűnik rossznak az a Dyno monitor. Én is szeretnék aktív, triamplifikált rendszert összehozni, jobban lehetne garázdálkodni a tervezésnél.
Ez a beszéd!
potatomelon.wordpress.com

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: nehai »

Értem én, csak viccöltem. Igen nem tűnik rossznak az a Dyno monitor. Én is szeretnék aktív, triamplifikált rendszert összehozni, jobban lehetne garázdálkodni a tervezésnél.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: Tomi »


... Csak körül kell nézni mit akarnak ránk sózni. Persze a fordítottja is igaz. Pl. 100 forintos alkatrészekből összetákolt a legbénább asztalos által is lekoppintható hangfalakat félmilliós áron árul a Dynaudio. Hányinger...
Ezt nem mered betenni a Dynos topikba

Nézd, feleslegesen nem szítom a tüzet, ez a trollokra vall. Ettől függetlenül ott is felvállalom a véleményem. Az ember egy hiszékeny állat, azt szokták mondani "a legjobb szokás, ha nincs szokásod". Aki körmeszakadtáig a Dyno-hoz ragaszkodik minden észérv ellenére, azt minek győzködni, nekem nem fáj. Max a hülyeség lépi át nálam az ingerküszöböt, amikor agyonajnározzák mindenféle komolyan vehető indok nélkül.
 
Mondok viszont most egy meglepőt. A Dynaudio BM15A az egyik legjobb monitor sugárzó, a világ legjobb stúdióiban használják én is annak tartom, és az kerül annyiba, mint néhány nevetséges passzív társa. Viszont azt meg nem hiszem, hogy ismerik a Dyno-s fórumtársak, pedig ha azt dicsérnék csak feleannyira, mint a Contour-okat, akkor még el is fogadnám a véleményüket.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: nehai »


... Csak körül kell nézni mit akarnak ránk sózni. Persze a fordítottja is igaz. Pl. 100 forintos alkatrészekből összetákolt a legbénább asztalos által is lekoppintható hangfalakat félmilliós áron árul a Dynaudio. Hányinger...
Ezt nem mered betenni a Dynos topikba

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: Tomi »


" Ezzel a megállapítással kötözködnék. Audio élmény interpretációról van szó, vagyis a minőségi alkatrészek kérdése sokkal kevésbé releváns." 
 
Ez szerintem pont fordítva van, minél ígényesebb egy terv és a technológia, annál fontosabb a felhasznált anyagok szerepe. Ezt a pl. a műszaki gyártmányoknál nem is lehetne másképp, mert összedől a megépített híd..
 
Üdv: TJ.

Nem azt vitatom, hogy a jó minőségű alkatrészeknek ne lenne hozadéka. Van, viszont egy szintig csak. Technológiától függően. Na, de itt azért nem érintettünk komoly technológiákat, az erősítőtechnológiában pl. eléggé konzervatív ismereteink vannak, talán a "D" osztály kilendíti egy kicsit a dolgot. Egy JLH class "A" a mai napig alapkapcsolás. Viszont mindig valami technológiai újítást próbálnak kihasználni arra, hogy iszonyat áron adjanak el, holott a hozadéka kicsi vagy nem észlelhető vagy nincs is. Csak körül kell nézni mit akarnak ránk sózni. Persze a fordítottja is igaz. Pl. 100 forintos alkatrészekből összetákolt a legbénább asztalos által is lekoppintható hangfalakat félmilliós áron árul a Dynaudio. Hányinger.
Az a legtisztább ha az ember tisztában van az értékekkel és épít pl egy V-FET-es erősítőt magának. Mindenkit csak bíztatni tudok a DIY-re. Hajrá!
potatomelon.wordpress.com

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: tunerman »


" Ezzel a megállapítással kötözködnék. Audio élmény interpretációról van szó, vagyis a minőségi alkatrészek kérdése sokkal kevésbé releváns."
 
 
Ez szerintem pont fordítva van, minél ígényesebb egy terv és a technológia, annál fontosabb a felhasznált anyagok szerepe. Ezt a pl. a műszaki gyártmányoknál nem is lehetne másképp, mert összedől a megépített híd..
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: NZS »

Az a lényeg, hogy a second hand anyagokból nem e-hulladék, hanem egy klassz erősítő lett. Én ehhez gratulálok! NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: audiomeca »

LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: Tomi »


"van aki a bakelit sercegését hiányolja"  
Maradjunk a vinil-nél

Akkor már maradjunk a PVC-nél, ha pontosak akarunk maradni. De mondhattam volna polisztirolt, kartont, sellakot...
potatomelon.wordpress.com

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: audiomeca »


"van aki a bakelit sercegését hiányolja"
 
Maradjunk a vinil-nél
LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: Tomi »



...Tehát valóban van realitása az audió minőségű alkatrészek hangzást javító hatásáról értekezni!...

de erre ugye azé' nem most jöttél rá? vagy eddig véletlen volt a BG kondik, stb. beépítése a T34-be?

A megjegyzés a topik olvasóinak szólt - már + is érkezett az első reakció...
 
Az audió minőségű alkatrészek/kiegészítők hatása az átlag zenehallgatók többségének érdektelen, vagy nem hallható. Tehát ez szerintük a felesleges pénzkidobás és a parasztvakítás kategóriája - ez a vélemény sokszor hangzik el.
Még szerencse, hogy vannak olyan komponensek és készülékek, amelyek nem ezeknek az embereknek, és nem az ő tudásszintjüknek felel meg. Sokszor leírtam már, hogy már régen tönkrement volna mindegyik High-End gyártó és az oda beszállító alkatrészgyártók, ha nem lenne egyértelműen jól hallható a minőségi különbség az ő javukra.
 
Üdv: TJ.

Ezzel a megállapítással kötözködnék. Audio élmény interpretációról van szó, vagyis a minőségi alkatrészek kérdése sokkal kevésbé releváns.
 
Itt van például a megszokás: van aki a bakelit sercegését hiányolja, vagy a csöves erősítők melegségét. Vagy az útkeresés: változik idővel a zenei ízlés, pl. rock helyett inkább jazz és ahhoz olyan rendszert keres az ember, ami azt jobban artikulálja. Esetleg ebben éli ki a tökéletesség keresést és váltogatja folyton a rendszerét az ember. Ha leáll, akkor pont az értelme veszik el.
 
Ez az egész hifizés sokkal inkább hitbeli, mint tudományos hozzáállás kérdése. A hifi gyártók a tudományosság álcája mögé bújnak és ezért rohadt pipa is vagyok az egészre, mert az emberek beveszik ezt a rengeteg maszlagot mindenféle gondolkodás nélkül.
 
Ettől függetlenül a V-FET-es erősítő készítése jó buli, az ember büszke a kreálmányára, mint saját gyermekére, de aztán semmi több. Nem azt mondom, hogy rossz az átviteli karakterisztikája, Sőt biztos vagyok benne, hogy nagyon ott van ez a kis erősítő, egyszerűen csak nem erről szól a dolog.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: tunerman »



...Tehát valóban van realitása az audió minőségű alkatrészek hangzást javító hatásáról értekezni!...

de erre ugye azé' nem most jöttél rá? vagy eddig véletlen volt a BG kondik, stb. beépítése a T34-be?

A megjegyzés a topik olvasóinak szólt - már + is érkezett az első reakció...
 
Az audió minőségű alkatrészek/kiegészítők hatása az átlag zenehallgatók többségének érdektelen, vagy nem hallható. Tehát ez szerintük a felesleges pénzkidobás és a parasztvakítás kategóriája - ez a vélemény sokszor hangzik el.
Még szerencse, hogy vannak olyan komponensek és készülékek, amelyek nem ezeknek az embereknek, és nem az ő tudásszintjüknek felel meg. Sokszor leírtam már, hogy már régen tönkrement volna mindegyik High-End gyártó és az oda beszállító alkatrészgyártók, ha nem lenne egyértelműen jól hallható a minőségi különbség az ő javukra.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: violin »


...Tehát valóban van realitása az audió minőségű alkatrészek hangzást javító hatásáról értekezni!...

de erre ugye azé' nem most jöttél rá? vagy eddig véletlen volt a BG kondik, stb. beépítése a T34-be?

...csak olyat talált a fiók alján...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Mire nem jo a Sony CDP-101 
- Bando hálózati transzformátorok
- Hűtőbordák
- Hitachi OFC vezetékek
- NEC teljesítmény tranzisztorok
- Elna "FOR AUDIO" elektrolit kondenzátorok
 


...kész kincsesbánya...

Csak hallgatni ne kelljen.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: violin »


Mire nem jo a Sony CDP-101 
- Bando hálózati transzformátorok
- Hűtőbordák
- Hitachi OFC vezetékek
- NEC teljesítmény tranzisztorok
- Elna "FOR AUDIO" elektrolit kondenzátorok
 


...kész kincsesbánya...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Mire nem jo a Sony CDP-101 
- Bando hálózati transzformátorok
- Hűtőbordák
- Hitachi OFC vezetékek
- NEC teljesítmény tranzisztorok
- Elna "FOR AUDIO" elektrolit kondenzátorok
 

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: audiomeca »

Mire nem jo a Sony CDP-101
LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A kedvező meghallgatási tapasztalatokra való tekintettel a kicsatoló elkókat (Philips) kicseréltem Elna "FOR AUDIO" kondikra, hogy további infót nyerjek a V-FET SE hangminőségéről...
Lényegesen javult a hangzás, főleg a levegőssége, térhatása nőtt meg az erősítőnek, valamint pontosabb és dinamikusabb is lett.
Tehát valóban van realitása az audió minőségű alkatrészek hangzást javító hatásáról értekezni!
 
Üdv: TJ.

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

V-Fet Single Ended Amplifier

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszi.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”