Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Solid State Triode MC RIAA

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Úgy látom, hogy elég komoly nézettséget ért el a topic az utóbbi fél évben: az utolsó betett fotókat nagyjából 4000x, a második oldalon lévőket több, mint 13000x nézték meg. Mindenkinek köszönöm, akit érdekelt! Ha esetleg valaki megépíti, tegye be ide nyugodtan a tapasztalatait -legyen az bármi is-.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Pár hete sikerült kinyírni a prototípus változatban a legelső 2SK389 fetet. Nem volt leföldelve a lemezjátszó, ami rá volt kötve, és túl sok statikus kisülés távozott a hangszedőn keresztül. Az egyik oldal egyszercsak elhallgatott. Volt helyette 2SK170, aminek a próbáját amúgyis meg akartam ejteni. 9-10mA IDSS-el rendelkező, válogatott darabokat próbáltam bele, és gyakorlatilag mikroszkópikusan változott csak meg a korrekció karakterisztikája. Az erősítés lett egy 10%-kal több. Végül nem is módosítottam semmi mást, hagytam mindent, ahogy volt.
Szóval gond nélkül megépíthető 9-10mA IDSS 2SK170-esekkel is.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Mégegy kis adalék az elvi működéshez:

A solid state triódás fokozatokban mivel az alsó fet trióda karakterisztikával bír, a felső pedig pentóda karakterisztikával, így a két ellentétes karakterisztikát megfelelő munkapont választással fedésbe lehet hozni, ez történik a gate-ekre kötött 270K és 180K finom beállításával, és ezzel minimalizálható a torzítás.
Szóval a lényeg, hogy azért képes egy fokozat ekkora erősítés mellett ilyen alacsony torzításra, mert az ellentétes karakterisztikák szépen kioltják a torzítást!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Tehát ahogy ígértem, az elvi dolgok:

- az első és az utolsó fokozat alsó jfetje egy-egy Solid State Trioda kapcsolás, amiknek a karakterisztikája teljesen az elektroncső triódákéval megegyező, a topic kezdetekor betettem erről fotót

- ezeket jfetes, azaz pentóda karakterisztikájú áramgenerátorral táplálva óriási erősítést kaphatunk nagyon alacsony, de triódákra jellemző torzítással

- az áramgenerátor ráadásul kettős funkcióval bír: egyrészt áramgenerátor, másrészt egyben source followere is a fokozatnak, így biztosítja a kimeneti relatíve alacsony impedanciát is, ahogy mondjuk egy SRPP kapcsolásban is tenné

- szóval az első és az utolsó fokozatot felfoghatjuk Trioda-Pentóda SRPP fokozatoknak is

- nagyon fontos elvi szempont, hogy a feszültségerősítő fokozatok (négypólusok) alsó vezérlési pontja, azaz az alsó jfetek source-a közvetelnül le van földelve, így ott nem tud keverdni a vezérlés a kimeneti árammal. A szubjektíven hallható dinamikára ez jó hatással van

- a másik fontos elvi szempont, hogy a RIAA hálózatra semennyire sem szabad visszahatnia az utánajövő erősítőfokozatnak, mert az szintén a hallható dinamika rovására megy, akár jelentősen. Ezt kifejezetten kipróbáltam, nagyságrendet esik tőle a készülék teljesítménye, pedig mérve nincs semmi probléma. Ezért került be egy source follower a RIAA hálózat után egyből, mert annak miller hatása semennyi sincs. Ez még a Kondo M7-ben sincs elkövetve, pedig az egy igencsak magas színvonalú dolog.


És akkor újra leírom:
Ez egy nyílt DIY topic, a kapcsolást bárki megépítheti magának saját használatra.
Viszont a kereskedelmi célú gyártását és forgalmazását nem engedélyezem, azt szellemi termék lopásaként kezelem.
Ez igaz a mostani és a korábbi változatokra is. A korlátozás a fent vázolt elvi működésre vonatkozik, nem csak a kapcsolás végleges formájára.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

A végleges kapcsolás 2SK389 fetekkel:
0931C692-A9DC-404C-9B96-04B900F38EE3.jpeg
0931C692-A9DC-404C-9B96-04B900F38EE3.jpeg (4.72 MiB) Megtekintve 5197 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Korábban készítettem egy tápot is hozzá, természetesen ez is a próbaverzióhoz hasonló módon készült, ám az alkatrészek ebben is kitesznek magukért:
AB9205D5-B8AE-4DE4-B5BA-437EBBBCDF2C.jpeg
AB9205D5-B8AE-4DE4-B5BA-437EBBBCDF2C.jpeg (2.28 MiB) Megtekintve 5555 alkalommal
704AA776-FF2A-4F8B-944E-85520EBCC033.jpeg
704AA776-FF2A-4F8B-944E-85520EBCC033.jpeg (2.69 MiB) Megtekintve 5555 alkalommal
Szép lassan haladnak a meghallgatások különböző rendszerekben, egyelőre pozitívak a visszajelzések.

Hamarosan felteszem majd az immár szubszónikus zajok szűrésére optimalizált változat kapcsolási rajzát is, a csatolókondenzátorok értékei változtak csak, más nem.

Ugyanakkor tervezem még egy következő változat kipróbálását, ami pontosan ugyanilyen lesz, csak 2SK389 helyett 2SK170 fetekkel. Lehet, hogy jobb lesz, lehet hogy nem.

Annyit még szeretnék hozzáfűzni, hogy ez egy nyílt DIY topic, a kapcsolást bárki megépítheti magának saját használatra.
Viszont a kereskedelmi célú gyártását és forgalmazását nem engedélyezem, azt szellemi termék lopásaként kezelem.
Ez igaz a mostani és a korábbi változatokra is. A kapcsolási rajz mellé le fogom újra írni a lényegesebb elvi megoldásokat, amikkel a működés megvalósul. A korlátozás ezekre vonatkozik.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

bigkópé írta:
2023.02.28., kedd 14:36
Fody írta:
2023.02.24., pén. 14:04
Az én tapasztalatom is az, hogy trafó nélkül levegősebb a hang. A trafó mocskosul el tudja színezni ill rontani a hangot. Össze szűkül a színpad, kevesebb dinamikája van. A magasak is lomhábbak! De ez szigorúan csak az én tapasztalatom! Mert rohadtul botfülű vagyok!!!
Valószínűleg igaz a botfülűség. Nem hallottál még jó MC stepup trafót. Hallgasd meg a 72 Audio trafóját. Amúgy félve kérdezem meg: elgurult a gyógyszered, hogy állandóan össze tévesztesz valakivel? Hmm?
Szia Akárki vagy, hallgattam a 72 Audio trafóját, itt Szegeden is van több ismerősömnek és alig várjuk hogy összehasonlítások a süti féle riaa-val!! Meg még más dolgokkal, pl Viva phono is a képben van!!

bigkópé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2022.06.23., csüt. 11:28
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: bigkópé »

"Mindenesetre óva intenélek a további ócsárolástól kedves Ottó(dyscus)! A kamuzás a bizonytalan hangú alkatrészekről elég vicces - vagy inkább ciki. Amint láthatod, kizárólag BlackGate kondenzátorok, rézfóliás kondenzátorok, -és bár nem általad, hanem a kanadai- Hammond által tekert fojtók vannak benne. Legutóbb a facebookon ezek miatt lelkendeztél és csóváltad a farkad, mint a kiskutya, tehát biztosan tudod most is, hogy miről van szó. Többször, több helyen kértem már -akkor a facebookon is-, hogy inkább ne szólj hozzá a posztjaimhoz, és én sem fogok a tiéidhez. Ezt én eddig is betartottam, és elvárom tőled is. Köszi!"
Te is a fody nevű betegségben szenvedsz? Azt sem tudom ki vagy, nem hogy a facebookon veled társalogjak. Az alkatrészekről amit írtam, az meg nem kamuzás. Olvasd el mégegyszer. Egyébként meg abból barkácsolhatsz, amiből akarsz. A fenét sem érdekli, csak hagyjátok már abba, hogy mással összetévesztetek. Ebben a fórumban az ideírogatók 30%-a idióta? Valami Dyscus nevű betegségben szenvedtek? Hmm? Olyanok vagytok mint Móricka. Annak is mindenről csak a b...szás jut eszébe. :D

bigkópé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2022.06.23., csüt. 11:28
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: bigkópé »

Fody írta:
2023.02.24., pén. 14:04
Az én tapasztalatom is az, hogy trafó nélkül levegősebb a hang. A trafó mocskosul el tudja színezni ill rontani a hangot. Össze szűkül a színpad, kevesebb dinamikája van. A magasak is lomhábbak! De ez szigorúan csak az én tapasztalatom! Mert rohadtul botfülű vagyok!!!
Valószínűleg igaz a botfülűség. Nem hallottál még jó MC stepup trafót. Hallgasd meg a 72 Audio trafóját. Amúgy félve kérdezem meg: elgurult a gyógyszered, hogy állandóan össze tévesztesz valakivel? Hmm?

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

supravox írta:
2023.02.25., szomb. 18:26
Fody írta:
2023.02.25., szomb. 08:47
Amúgy pont amiatt hogy tekercs van az mc hangszedőben, azért is olyan szép analógos a hangja. Így könnyebben tudja a tű lekövetni a barázdát! Ennek apropóján szeretnék én is a digitális forrásait után valami jó féle trafót illeszteni. De itt ugye csak egy tekercs van. A lemezjátszónál mint írtam ott már kettő!!
Van baj...
Hidd el tudom, már 40 éve, és nem az első erősítő leégetésem!!!😁😁😁

József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 16:34
Hát gondold át, hogy hogy működik egy trafó, meg az mc hangszedő, és meglátod hogy az ember is a majomtól származik!😁😁😁
A trafó a kölcsönös indukció nevű jelenségnek köszönheti, hogy létezik. Az MC, vagy MM hangszedő a mozgási indukció által kelt feszültséget mégpedig U= B x L x V nagyságút, ahol a V a vezető, vagy mágnes mozgási sebessége. Ezért hívják sebesség érzékeny hangszedőknek ezeket, mert nem a tű kitérés mértékétől, hanem annak sebességétől függ az indukált feszültség nagysága.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: supravox »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 08:47
Amúgy pont amiatt hogy tekercs van az mc hangszedőben, azért is olyan szép analógos a hangja. Így könnyebben tudja a tű lekövetni a barázdát! Ennek apropóján szeretnék én is a digitális forrásait után valami jó féle trafót illeszteni. De itt ugye csak egy tekercs van. A lemezjátszónál mint írtam ott már kettő!!
Van baj...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

Hát gondold át, hogy hogy működik egy trafó, meg az mc hangszedő, és meglátod hogy az ember is a majomtól származik!😁😁😁

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 10:00
Igen, ahogy mondod! Ugyanígy van a trafó esetében is!
Meg bármi más esetében!
És nem tudom már mikor beszélsz tekercsről meg trafóról....
Az embert is hívhatnák ennyi erővel majomnak!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 10:16
Miért küldi el háromszor???
Épp elég lassú a fórummotor, és türelmetlenül rányomsz 3x a küldésre :)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

Igen, rosszul fogalmaztam! Az analógos hangot a digitálisra értettem, a lemezjátszó esetében a melegebb hangra gondoltam, amit hozzá tesz a trafó!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Nem azért analóg a hangja a lemezjátszónak, mert trafó vagy tekercs van ott, hanem azért mert analóg a felvétel és teljesen analóg a visszajátszás is. Így a hibái ellenére mindig megtartja a zenének minden arányát, tehát a zene az zene marad még a legbénább lemezjátszó/hangszedő kombinációval is. Digitálisnál pedig pillanatnyi mintákra szét van szedve, majd megpróbáljuk összerakni. Olyan, mintha egy Eszterházy tortát szállítás előtt szétszednél alkotóelemeire, aztán a célhelyen megpróbàlnád összerakni. Nagyjából meg lehet csinálni, de ha nem jól van szétszedve, vagy nemjól összerakva, akkor nem lesz belőle az eredetire még hasonlító torta sem, csak mondjuk olyan Eszterházy szerű. Szélsőséges esetben nemhogy tortára nem fog hasonlítani, de maximum csak annyit lehet ráfogni majd, hogy hát ez még egy édességnek sem nevezhető, édes massza. Na hát ez van a digitális zenével.
Ebből az is következik, hogy ha a torta már csak összehányva érkezik ki a CD játszó kimenetén, egy trafó nem fogja tudni helyreállítani. Maximum körbekeni egy lapáttal, hogy legalább kerek legyen.
Ha jó digitális hangot szeretnél, ahhoz jó digitális lánc és jó digitális felvétel kell.
CD-ben is létezik ilyen, streamben is megoldható, csak nem nagyon olcsó.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

Igen, ahogy mondod! Ugyanígy van a trafó esetében is!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 09:29
Mert a tekercs könnyebb mint a mágnes!
Az mc hangszedőben lévő az pici trafó!
Értem, valóban könnyebb. De ez csak egy paraméter/dolog. Ahhoz, hogy jól szóljon egy hangszedő sok más is kell még!

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

Mert a tekercs könnyebb mint a mágnes!
Az mc hangszedőben lévő az pici trafó!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 08:47
Amúgy pont amiatt hogy tekercs van az mc hangszedőben, azért is olyan szép analógos a hangja. Így könnyebben tudja a tű lekövetni a barázdát! Ennek apropóján szeretnék én is a digitális forrásait után valami jó féle trafót illeszteni. De itt ugye csak egy tekercs van. A lemezjátszónál mint írtam ott már kettő!!
Arra nem gondoltál, hogy azért analógos a hangja mert analógot játszik le?
Mitől tudja letapogatni könnyebben?!
A tekercs az nem trafó!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 08:39
Amúgy gondoljatok bele, az mc hangszedőben is van tekercs, ugye egy nagyon kicsi trafónak is mondhatjuk, és ennek a jelét küldjük egy másik trafóra, aminek teljesen más a vasmagja, a tekercs is különböző anyag összetételű, ezáltal a mágnesezése, ill a freki átvitele is teljesen más. Ezért és még sok más miatt is van kompromisszum! Ezért van az is hogy egy komoly trafó készítő még a riaa, ill ha van az előfokodat is megkérdezi, és utána tesztelni, ha kell akkor újra tekerni. Legalább is Pávó Feri bácsi így csinálja!!!
Gondolj bele... Te mértetted amit itt leírsz?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Fody írta:
2023.02.25., szomb. 08:25
SoundMania írta:
2023.02.25., szomb. 07:43
Fody írta:
2023.02.25., szomb. 07:10


Nem csak az Ő trafóját hallgattam, hanem több félét, pl paravicini, audio note, ortofon t30, nekem az ortofon tetszett a legjobban, volt Pávó féle trafó is és nekem trafó nélkül jobban tetszett. Jobb volt a felbontás, és a színpadkép! De ez az én véleményem!!!
Jóról volt szó! :)
Hát ezek több száz ezres trafó, a paravicuni 400e forint, de attól még lehet rossz!!!
Igen, attól még nem jó.

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

Amúgy pont amiatt hogy tekercs van az mc hangszedőben, azért is olyan szép analógos a hangja. Így könnyebben tudja a tű lekövetni a barázdát! Ennek apropóján szeretnék én is a digitális forrásait után valami jó féle trafót illeszteni. De itt ugye csak egy tekercs van. A lemezjátszónál mint írtam ott már kettő!!

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Solid State Triode MC RIAA

Hozzászólás Szerző: Fody »

Amúgy gondoljatok bele, az mc hangszedőben is van tekercs, ugye egy nagyon kicsi trafónak is mondhatjuk, és ennek a jelét küldjük egy másik trafóra, aminek teljesen más a vasmagja, a tekercs is különböző anyag összetételű, ezáltal a mágnesezése, ill a freki átvitele is teljesen más. Ezért és még sok más miatt is van kompromisszum! Ezért van az is hogy egy komoly trafó készítő még a riaa, ill ha van az előfokodat is megkérdezi, és utána tesztelni, ha kell akkor újra tekerni. Legalább is Pávó Feri bácsi így csinálja!!!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”