Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy lemezjátszó építés

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Szeki2 írta:
2023.12.10., vas. 15:19
Jaj nekem... igen Szabolcs, a tiéd volt. Remélem nem (nagyon) bántad meg ezek után, hogy nekem adtad el a lemezjátszódat.
Bocsánat, de mindig kitalálok valamit :rolleyes: Tudom, te nagyon vigyáztál rá, én meg...

Biztos nem megfelelő a lemezjátszónak a center, bár nagyon merev és nehéz, de gondolom az "üreges" belső nem az igazi neki.
Egyelőre ez van, aztán majd kitalálok neki valamilyen állványt.
Ugyan már... Nagyon is jó helyen van. ;)

Egyébként, ha már ennyi energiát fordítottál a gép "elhangolására", akkor mindenképpen meg kellene próbálni a szubtányér cseréjét. Őrölt sokat hoz a hangon...

Online
Avatar
Szeki2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.12., kedd 13:39
Értékelés: 169
Tartózkodási hely: 1043 Budapest, 2120 Dunakeszi

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Szeki2 »

Jaj nekem... igen Szabolcs, a tiéd volt. Remélem nem (nagyon) bántad meg ezek után, hogy nekem adtad el a lemezjátszódat.
Bocsánat, de mindig kitalálok valamit :rolleyes: Tudom, te nagyon vigyáztál rá, én meg...

Biztos nem megfelelő a lemezjátszónak a center, bár nagyon merev és nehéz, de gondolom az "üreges" belső nem az igazi neki.
Egyelőre ez van, aztán majd kitalálok neki valamilyen állványt.
Üdv.: Jani

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Szeki2 írta:
2023.06.15., csüt. 20:52
Nagyon köszönöm! :smile53:
Csak annyit tudok mondani, hogy "feldúsultak" a mély hangok. Egyelőre ez sem biztos vélemény, mert nem megszokott lemezeket hallgattam rajta, hanem néhány újat, mert nagyon kíváncsi voltam rájuk. Talán ebből a néhány mondatomból is kiderülhet (meg talán a hangszóró készletből :rolleyes: ), hogy nem vagyok vájt fülű (szerencsére?); szeretem, ha jól vagy inkább szépen szól a zene, de nagyjából ennyi.
Hétvégi zenehallgató vagyok, szombaton felteszek néhány megszokott lemezt és akkor biztosabb véleményt tudok mondani.
hej... ez az én RP3-asom volt nem?

Lenyűgöző amit csináltál! :smile53:

Természetesen a hangsugárzón, nagyon rossz helyen van. (még akkor is, ha nem üzemel)

Online
Avatar
Szeki2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.12., kedd 13:39
Értékelés: 169
Tartózkodási hely: 1043 Budapest, 2120 Dunakeszi

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Szeki2 »

Nagyon köszönöm! :smile53:
Csak annyit tudok mondani, hogy "feldúsultak" a mély hangok. Egyelőre ez sem biztos vélemény, mert nem megszokott lemezeket hallgattam rajta, hanem néhány újat, mert nagyon kíváncsi voltam rájuk. Talán ebből a néhány mondatomból is kiderülhet (meg talán a hangszóró készletből :rolleyes: ), hogy nem vagyok vájt fülű (szerencsére?); szeretem, ha jól vagy inkább szépen szól a zene, de nagyjából ennyi.
Hétvégi zenehallgató vagyok, szombaton felteszek néhány megszokott lemezt és akkor biztosabb véleményt tudok mondani.
Üdv.: Jani

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Szeki2 írta:
2023.06.11., vas. 11:15
Egyelőre nincs igazán helye a lemezjátszónak, ezért - jobb híján - a centersugárzóra szoktam rakni...
... csak egy idő után elkezdett zavarni a szürke laminált lap... :rolleyes:
Szép munka lett! 36_1_11.gif
Szeretnék kérdezni egyet a kialakításáról, ha már ez egy diy topic. Én is tervezem átalakítani a Regámat, és 2 lehetőség között tanakodom, a famunkáról lenne szó, ahhoz értek valamennyire. Az egyik, hogy a motort elválasztanám a középső csapágytól, ami azt jelenti, hogy 2 plinth lenne egymás alatt, közte valamilyen Sorbothane elválasztás. Ez a megszokott upgrade manapság, plexiből szoktak ilyet csinálni.
A másik lehetőség, hogy a tiedhez hasonló nagy, stabil és merev favázba raknám ez egészet. Ezért szeretném megtudni, hogy mennyire vált be a hangzásban ez a nagyobb váz, amit csináltál?
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Szeki2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.12., kedd 13:39
Értékelés: 169
Tartózkodási hely: 1043 Budapest, 2120 Dunakeszi

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Szeki2 »

Egyelőre nincs igazán helye a lemezjátszónak, ezért - jobb híján - a centersugárzóra szoktam rakni...
... csak egy idő után elkezdett zavarni a szürke laminált lap... :rolleyes:
IMG_2396.JPG
IMG_2396.JPG (382.96 KiB) Megtekintve 945 alkalommal
IMG_2387.JPG
IMG_2387.JPG (413.22 KiB) Megtekintve 945 alkalommal
IMG_2386.JPG
IMG_2386.JPG (383.48 KiB) Megtekintve 945 alkalommal
20230429_150143.jpg
20230429_150143.jpg (593.13 KiB) Megtekintve 945 alkalommal
20230422_163550.jpg
20230422_163550.jpg (463.63 KiB) Megtekintve 945 alkalommal
Üdv.: Jani

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vázszerkezet gondolkodok sokat. Milyen lenne a legjobb? Előnyben a kompakt méret. Ötletek?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kis méretű titán rugót hol tudnék vásárolni?
Kizárólag titán kell.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Palm »

frenki485 írta:
2021.01.01., pén. 08:50
Palm írta:
2020.12.31., csüt. 16:56
Lemezjátszó építésébe fogtunk egyik barátommal és a tányér, a tányért tartó tengely és annak a háza kész csapágyazással.
Szíj hatásos lesz. A motor nemsokára meglesz. A szíj már megvan.
Az "alvázon" gondolkodunk most sokat, hogy milyent lenne célszerű építeni.
Jó lenne rárakni a vázra a motort és a hangszedő kart is valamilyen módon a tányéron kívűl.
Minél jobb hangminőség a cél.
A tápegység külön dobozba kerül.
Nem akarunk túlméretezett lemezjátszót építeni. Egyszerű legyen és jó.
3 "lábú" megoldás is felmerült.
Ötletek?
A 3 lábhoz szeretnék pár gondolatot írni:
Gyakorlatilag minden eszközöm három lábon áll, erősítők, DAC, Cd lejátszó, hangdobozok is.
A sors fintora, pont a lemezjátszóm nem, gyárilag 4 lába van, de már "agyalok rajta" hogy lehetne kiváltani 3-ra...
Szerintem-bár ez nyilván szubjektív- egyrészt jobban néznek ki a készülékek így, másrészt soha nem billeg 3 láb esetén és vízszintezni is sokkal könnyebb.
Egy jól eltalált méretű/anyagú CNC megmunkált bronz, vagy saválló acél tüske nagyon fel tudja dobni a lejátszó kinézetét, másrészt az akusztikai elcsatolásban is jól jön.
Sok sikert a projekthez, írjatok majd hogy halad a munka!
A súlyponthoz képest kell megfelelő távolságra rakni 3 tüskét. Persze a szerkezet is befolyásolja ezt, mert nem mindegy, hogy mit hová rakunk (fúrunk).
A 3 tüske előnye, hogy nem kell "szintezni". Megáll, ahogy van, nem "döcög". A másik, hogy kevesebb ponton érintkezik a talajjal.

Köszönöm!
Bizonyos alkatrészek CNC víz vagy lézer vágással készülnek majd, mert olcsó megoldás és azokat az alkatrészeket előállítani tökéletesen megfelel.
Vannak, amik hagyományos egyetemes maróval vagy esztergával készültek és majd fognak. Teljesen felesleges CNC maróval vagy esztergával megcsinálni, csak jóval drágább lenne.
A forgácsolás terén akkor van értelme a CNC-vel történő marásnak és esztergálásnak, ha olyan bonyolult munkát kell végezni, amit hagyományos esztergán vagy marón nem lehet, továbbá széria gyártás esetén (na meg ha munkahelyen engedik a "fusizást", ami már manapság sajnos ritkaság).
"Egyszerű" készülék tüskékhez a sima esztergálás tökéletes megoldás.
A hálózati tepelosztóm bronz tüskéi egyetemes esztergán készültek rúdanyagból (minimalizálva a hulladékot).
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Palm írta:
2020.12.31., csüt. 16:56
Lemezjátszó építésébe fogtunk egyik barátommal és a tányér, a tányért tartó tengely és annak a háza kész csapágyazással.
Szíj hatásos lesz. A motor nemsokára meglesz. A szíj már megvan.
Az "alvázon" gondolkodunk most sokat, hogy milyent lenne célszerű építeni.
Jó lenne rárakni a vázra a motort és a hangszedő kart is valamilyen módon a tányéron kívűl.
Minél jobb hangminőség a cél.
A tápegység külön dobozba kerül.
Nem akarunk túlméretezett lemezjátszót építeni. Egyszerű legyen és jó.
3 "lábú" megoldás is felmerült.
Ötletek?
A 3 lábhoz szeretnék pár gondolatot írni:
Gyakorlatilag minden eszközöm három lábon áll, erősítők, DAC, Cd lejátszó, hangdobozok is.
A sors fintora, pont a lemezjátszóm nem, gyárilag 4 lába van, de már "agyalok rajta" hogy lehetne kiváltani 3-ra...
Szerintem-bár ez nyilván szubjektív- egyrészt jobban néznek ki a készülékek így, másrészt soha nem billeg 3 láb esetén és vízszintezni is sokkal könnyebb.
Egy jól eltalált méretű/anyagú CNC megmunkált bronz, vagy saválló acél tüske nagyon fel tudja dobni a lejátszó kinézetét, másrészt az akusztikai elcsatolásban is jól jön.
Sok sikert a projekthez, írjatok majd hogy halad a munka!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Palm írta:
2020.12.31., csüt. 16:56
Lemezjátszó építése fogtunk egyik barátommal és a tányér, a tányért tartó tengely és annak a háza kész.
Szíj hatásos lesz. A motor nemsokára meglesz.
Az "alvázon" gondolkodunk most sokat, hogy milyent lenne célszerű építeni.
Jó lenne rárakni a vázra a motort és a hangszedő kart is valamilyen módon a tányéron kívűl.
Minél jobb hangminőség a cél.
Nem akarunk túlméretezett lemezjátszót építeni. Egyszerű legyen és jó.
3 "lábú" megoldás is felmerült.
Ötletek?
Kicsivel "lejjebb" is érdemes szétnézni:
viewtopic.php?f=28&t=49375
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Palm »

Lemezjátszó építésébe fogtunk egyik barátommal és a tányér, a tányért tartó tengely és annak a háza kész csapágyazással.
Szíj hatásos lesz. A motor nemsokára meglesz. A szíj már megvan.
Az "alvázon" gondolkodunk most sokat, hogy milyent lenne célszerű építeni.
Jó lenne rárakni a vázra a motort és a hangszedő kart is valamilyen módon a tányéron kívűl.
Minél jobb hangminőség a cél.
A tápegység külön dobozba kerül.
Nem akarunk túlméretezett lemezjátszót építeni. Egyszerű legyen és jó.
3 "lábú" megoldás is felmerült.
Ötletek?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Palm 2020.12.31., csüt. 17:03-kor.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Diy lemezjátszó építés

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kérésre nyitom ezt a témát.
Hajrá!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”