Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

Avatar
Tomato
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 15:55
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomato »


Ott kaphatsz segítséget is az építéshez.
Én is szívesen segítek az ilyen jellegű dolgokban. x)

Akkor még inkább ott a helyed! :lol!:

2005 szeptember 9-e óta regisztrált tag vagyok. :lol!:
 
Erősítőhöz fűzném még hozzá, hogy néha gebasz szokott lenni a kapcsolással, mert van mikor földhurok alakul ki. Azt meg mi ugye nem szeretjük... :lol!:
AKG K172HD

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Ott kaphatsz segítséget is az építéshez.
Én is szívesen segítek az ilyen jellegű dolgokban. x)

Akkor még inkább ott a helyed! :lol!:

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Tomato
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 15:55
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomato »


Ott kaphatsz segítséget is az építéshez.
Én is szívesen segítek az ilyen jellegű dolgokban. x)
AKG K172HD

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: szamóca »

Ott kaphatsz segítséget is az építéshez.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Tomato
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 15:55
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomato »


Sziasztok, 
egy kis aktív (HIVI B3S) hangszórót szeretnék építeni (hálószobai TV-hez, laptophoz). Ehhez keresek valami jó kis erősítő (10-20 W-os) KIT-et.
Tud valaki ajánlani valamit?
 
Üdv.

Kezdésnek szerintem ez bőven megteszi: TDA2030
 
Már építettem ebből a végfok IC-ből, és mondhatni egész jó. Igaznem kitből építettem,hanem módosítottam a gyári kapcsolást, de lényegében hasonló.
 
Persze ebből neked kellő kell, mert ugye mono kit. De lesz egy dual mono rendszered mondjuk külön tápegységekkel hozzá, meg kicsit pengébb alkatrészekkel és egész jó hangot kihozhatsz belőle.
AKG K172HD

Avatar
tvircsak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 14:32
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: tvircsak »


Sziasztok,
 
egy kis aktív (HIVI B3S) hangszórót szeretnék építeni (hálószobai TV-hez, laptophoz). Ehhez keresek valami jó kis erősítő (10-20 W-os) KIT-et.
Tud valaki ajánlani valamit?
 
Üdv.

Avatar
GeriSoft
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2008.04.21., hétf. 13:58
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: GeriSoft »


Udv, 
Nem tudom miert kell legvegso esetnek hagyni a legkezenfekvobb es legegyszerubb modositast (IC csere)??? En biztos ezzel kezdenem es ha nem tetszik egyik sem akkor epitenek ujat. Mellesleg azt sem tudjuk, hogy mit kellene tudni ennek a bizonyos eloerositonek? Csak egy sima bufferrol van szo? Vagy tenyleg egy alacsonyabb jelszintet kellene megemelni, hogy a vegfokot ki tudja vezerelni rendesen? (mondjuk vhogy az az erzesem hogy nem a vegfok teljes kivezerlese a cel ...)
 
A csoves technikaban nincs nagy tapasztalatom, igy abban sajnos nem tudok tanacsot adni neked.

Sorry, akkor pontosítanék.
 
sok sok bemenetet illeszteni a végfokhoz.
TV, video, CD, számítógép, tuner, stb
Sajnos mindenk más és más a jelszintje, úgy kb a rádió a leggyengébb, 3-400mV, a Cd és a Mac a legerősebb, a CD 1V, a mac kb 7-800mV jelszintű
 
A végfok jelenleg TDA7294, max 1V a bemenő, (1,3V állítólag a full max)
 
Tehát nem kell alacsony jelszintű fokozat.
 
A jelenlegi megtartása meg, miért is nem, nem tudom, csak elképzeltem, hogy jobb lenne egy új, mint ezt toldozgatni...

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Udv,
 
Nem tudom miert kell legvegso esetnek hagyni a legkezenfekvobb es legegyszerubb modositast (IC csere)??? En biztos ezzel kezdenem es ha nem tetszik egyik sem akkor epitenek ujat. Mellesleg azt sem tudjuk, hogy mit kellene tudni ennek a bizonyos eloerositonek? Csak egy sima bufferrol van szo? Vagy tenyleg egy alacsonyabb jelszintet kellene megemelni, hogy a vegfokot ki tudja vezerelni rendesen? (mondjuk vhogy az az erzesem hogy nem a vegfok teljes kivezerlese a cel ...)
 
A csoves technikaban nincs nagy tapasztalatom, igy abban sajnos nem tudok tanacsot adni neked.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
GeriSoft
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2008.04.21., hétf. 13:58
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: GeriSoft »


Építenék egy új előerősítőt, a régi NE5532-es IC-s helyett.... lehet csöves is, vagy IC-s, de akkor OP270 vagy OPA2607 féle kapcsolás érdekelne igazán.....

Ha IC-s is jo akkor miert nem csereled ki az NE muv. erositot vmi masra? Azzal is lehet varialni. Termeszetesen figyelembe kell venni az adott muv. erosito ajanlott gyari kapcsolasat es a bekoteset is! Ha pedig egyik IC sem jon be, akkor kell vmi tranyos/csoves kapcsolast kiprobalni.

jaja, gondolkoztam rajta, hogy van bőven lábkompatibilis IC, amit csak be kell tenni, ez se rossz gondolat, de legvégső eset, inkább újat építenék.
És leginkább csövessel szemezek, de mivel ebben sok rutinom nincs, nem tudom, melyik kapcsolás, melyik csőkészlet a jó, melyik a gagyi kategória.
 
Ha lenne csöves megbízható kapcsolásod, jól jönne

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Építenék egy új előerősítőt, a régi NE5532-es IC-s helyett.... lehet csöves is, vagy IC-s, de akkor OP270 vagy OPA2607 féle kapcsolás érdekelne igazán.....

Ha IC-s is jo akkor miert nem csereled ki az NE muv. erositot vmi masra? Azzal is lehet varialni. Termeszetesen figyelembe kell venni az adott muv. erosito ajanlott gyari kapcsolasat es a bekoteset is! Ha pedig egyik IC sem jon be, akkor kell vmi tranyos/csoves kapcsolast kiprobalni.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
GeriSoft
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2008.04.21., hétf. 13:58
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: GeriSoft »


Még jó, hogy tudod mit akarsz :lol!:
ha azt mondom, X kell, lehülyéznek, hogy jobb az Y, ha Y, lehülyéznek, hogy a Z
 
ha leírom, érdekel az X Y és Z is, lehülyéznek, hogy nem tudom, mit akarok.
 
Király dolog fórumozni

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Még jó, hogy tudod mit akarsz

Avatar
GeriSoft
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2008.04.21., hétf. 13:58
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: GeriSoft »


Építenék egy új előerősítőt, a régi NE5532-es IC-s helyett.
De nem találok sehol semmi igazán jó kapcsolást.
Mindenhol az LM1036 meg a régebbi TDA-s köszön vissza, ezeket kihagynám.
 
Tudtok valami jó kapcsolást, amit megéri megépíteni? lehet csöves is, vagy IC-s, de akkor OP270 vagy OPA2607 féle kapcsolás érdekelne igazán.
Vagy FET-es, semmi sem kizárt.
 
hangszín és balansz szabályzó nem igazán érdekel, ha lehet, ne legyen benne, vagy átkötöm, mert a jelenlegi is 5éve úgy áll, ahogy akkor álllt, mikor bedobozoltam újra.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »

ja és tényleg jó erősítő csak kell egy kis tuning bele mert a NEM kokomlistás alkatrészek köszönnek vissza belőle

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Azért érdekes ?
Van kézi müszered?
Mert nem igazán szokott leégni a trafója, vagy ha igen az büdös és van külső jele is.
Van viszont hővédő dizti benne (nem tudom hogy ebbe a típusba szereltek e)ami ha túlmelegszik akkor megszakítja az áramkört.
A trafót meg tudod te is tekerni ha leégett, csak egy unalmas Vasárnap délután kell meg egy motor tekercselő ismerős aki ad hozzá zománchuzalt meg szigetelést.
Én is magam tekerem

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Üdv.
Van egy olyan gondom, hogy kaptam egy Videoton EA7386-S erősítőt, ami nem kap áramot. Toroid trafó van benn. A trafóba még megy áram, de belőle nem jön ki. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, de valamilyen megoldást szeretnék találni, mivel ez egy igen jó erősítő.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes e javíttatni a trafót, vagy újat kell bele venni?


Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Eladásra megy mert kell a zseton de a következő már marad
Az egy egyszerű IC -s végfok lessz TDA 7294- es remek kis darab láttam olyan Teac erősitőt amiben ilyen volt csak rendes tápot kell építeni hozzá.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Grat hozzá!
 
Nagyon szép!

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Egy kicsit feldobom a totyikot
Elkészült az erősítőm dual monó 2x160W
 
http://kepfeltoltes.hu/view/080921/P717 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080921/P717 ... es.hu_.jpg

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Szia
 
Elösször hózd ki a konektorból szedd szét és nézegesd.
Lessz benne egy nagy trafó kondenzétorok meg rengeteg alkatrész.
Szerintem valamelyik csatlakozót nem dugták rendesen vissza.
Ha egyszerre csak egy csatlakotót húzol le és teszed vissza a helyére akkor nem tudod elrontani feltéve ha nem feszegeted erölteted.
 
De sajnos még rendeteg oka lehet a probléménak.

Avatar
szilu
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2007.03.09., pén. 13:14
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: szilu »


Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, gondoltam itt a hozzáértőknek lesz ötletük mi lehet a baja az erősítőmnek. Bocs ha nem illik ide, de nem találtam jobb topicot.
 
Pioneer SA706 erősítőmben javítani kellett a tápegységet. Nem kértem, de megtisztították a potikat is, meg voltam elégedve. A javítás óta a bal csatornában zaj, búgás hallható, mitől lehet ez? Dühítő a tehetetlenségem mert nem értek hozzá, pedig szeretnék, hiába vizslatom az áramköröket, fogalmam sincs hogyan működik.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

sini, hq, hqvid.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


elvézést nem tudom de szvaxik a gépem.
 
Melyik nagykerről beszélsz?

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »



ez nem opamp, és beszerezhető az eredeti, nem kell helyettesíteni.


 
Van valami tipped mert magyarországon csak dip tokos van nekem SMD kellene.
Nemzetközi oldalról még nem próbáltan alkatrészt beszerezni.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

igen, a felületszerelt verziót rendelni kell, de szerintem bármelyik elektronikai alkatrészbolt meg tudja tenni, ha én látom a nagykernél, akkor ők is.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”