Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Sziasztok! Csak úgy kiváncsiságból kérdezném,hogy nincs valakinek komplett rajza valami jó kis stereo erőlködőre amit házilag is meg lehetne építeni vagy olyan hely ahol komplett végfokot (esetleg előerősítőt) lehetne kapni? Van nekem ugyanis egy 1kw-os toroid trafóm kondikkal meg egyenirányítással, 2*50V + 2*12V elméletileg ez egy erősítőtrafó. Szóval valami ötlet valakinek ,hogy mit kezdjek vele? (A nehezéken kívül)Köszöntem

Ez pont jó pl. a Quadhoz. Innen megrendelheted a beültetett panelt: http://www.giantsound.hu/

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: zoom »


Sziasztok! Csak úgy kiváncsiságból kérdezném,hogy nincs valakinek komplett rajza valami jó kis stereo erőlködőre amit házilag is meg lehetne építeni vagy olyan hely ahol komplett végfokot (esetleg előerősítőt) lehetne kapni? Van nekem ugyanis egy 1kw-os toroid trafóm kondikkal meg egyenirányítással, 2*50V + 2*12V elméletileg ez egy erősítőtrafó. Szóval valami ötlet valakinek ,hogy mit kezdjek vele? (A nehezéken kívül)
Köszöntem
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


80W/8Ohm, 160W/4Ohm 0.1% alatti torzítással 2*55V stabil és 2*40V (2*47.000uF kondérral) nem stabil táppal 
Üdv: DDL

D1 miért nem tranyó? Ha jól veszem ki az ott egy Wilson féle áramtükör. Nem jobb a szimmetriája, ha ott is ugyanolyan tranyókat használsz, mint a másik kettő?
 
sajti

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


80W/8Ohm, 160W/4Ohm 0.1% alatti torzítással 2*55V stabil és 2*40V (2*47.000uF kondérral) nem stabil táppal
 
Üdv: DDL


Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Azt nem írtam, hogy ezek után jöhet majd a mélyebb tuning. Nem kell hozzá más csak digitmulti (lsd. a mellékletet).  
A nyugalmiáramot ellenőríni kell majd (élesztésnél erre oda kell figyelni!)

Ez menni fog.
Az elejéről nincs rajzod véletlenül? Pár éve még találkoztam a sajátommal, de azóta volt pár költözés, és sajna lába kélt.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


Aha...de itt se találtam még csak hasonlót sem.
Pedig van ott! Válaszd az árlista, utána pedig a böngészés opciót. Aztán a keresőben állítsd be a "rack doboz" opciót.
 
sajti

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


Hmm, lehet, mégis eccerűbb lenne találni egy pont méretes potit, és kicserélni a recsegőst? Futok egy kört az alkatrészboltban, hogy egyáltalán mije van, aztán meglátom. Köszi az eddigieket, folyt.köv. hamarosan.

Azt nem írtam, hogy ezek után jöhet majd a mélyebb tuning. Nem kell hozzá más csak digitmulti (lsd. a mellékletet).
 
A nyugalmiáramot ellenőríni kell majd (élesztésnél erre oda kell figyelni!)


Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Én a RET-től veszem a Philips elkókat. A BC (BCC) nem tipus, hanem a Philips elkók mostani gyártója (eladták a gyártási jogokat) 
A dupla graetz technikailag nem megoldható ugyanis a trafó nem olyan felépítésű, ha jól emléxem. Egyébként hasznos lehetne.
 
A hangerőpotival az a baj, hogy ha nem hasznélsz illesztő fokozatot akkor max. 5-10k-s potit használhatnál. Az meg ide nagyon kevés lenne. Semmi nem hajtaná meg. Tehát vagy ugyanazt a fokozatot építed meg mégegyszer ami benne van, vagy építessz hozzá saját kútfőből (na jó kis segítséggel) egyet és akkor ahsználhatsz 100k-s potit.
 
rajz, meg egy kis tuning:
 
SE1025B
 
 
Üdv: DDL

Hmm, lehet, mégis eccerűbb lenne találni egy pont méretes potit, és kicserélni a recsegőst? Futok egy kört az alkatrészboltban, hogy egyáltalán mije van, aztán meglátom.
Köszi az eddigieket, folyt.köv. hamarosan.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


Köszönöm a választ, rögtön kérdeznék is:  
-Phillips kondik lelőhelye merre lehet? Én sajnos vidéki, itt helyben kizárt, hogy kapok. Ha nem sikerülne szerezni, milyen típus jöhet még szóba? A BC sorozat Low ESR? Vagy itt mindegy, mert nem GainClone készül?
-Érdemes lehet-e (szintén GC módra) végfokonként külön Graetz-t és puffereket beépíteni?
-Egy hangerőpotit szeretnék berakni. Az Orionban van egy bemeneti illesztőfokozat, ha jól rémlik egyszerű emitterkövető, ami a hangszínpanellal együtt ki fog kerülni a gépből. E nélkül a fokozat nélkül mennyire problémás meghajtani az erősítőt? Mekkora értékű potmétert válasszak, és milyen módon kössem be? Vagy inkább csináljak egy kis nyákot az eredeti bemeneti fokozattal és potival? 
 
Mélyebb és technikásabb dologra is vállalkoznék valamilyen szintig, de csak olyan kipróbált dologra, amihez nem kell komolyabb műszerezettség, mert szkópom, generátorom nincs sajnos, egy árva multimeter meg egy páka van összvissz. Viszont kíváncsi lennék, mit intéztél a sajátodban, hátha érdemes kerítenem egy jól felszerelt cimborát. 
Kapcsolási rajzod nincs véletlenül? 
 
Tudom sokat kérdezek, köszi a türelmed! 

Én a RET-től veszem a Philips elkókat. A BC (BCC) nem tipus, hanem a Philips elkók mostani gyártója (eladták a gyártási jogokat)
 
A dupla graetz technikailag nem megoldható ugyanis a trafó nem olyan felépítésű, ha jól emléxem. Egyébként hasznos lehetne.
 
A hangerőpotival az a baj, hogy ha nem hasznélsz illesztő fokozatot akkor max. 5-10k-s potit használhatnál. Az meg ide nagyon kevés lenne. Semmi nem hajtaná meg. Tehát vagy ugyanazt a fokozatot építed meg mégegyszer ami benne van, vagy építessz hozzá saját kútfőből (na jó kis segítséggel) egyet és akkor ahsználhatsz 100k-s potit.
 
rajz, meg egy kis tuning:
 
SE1025B
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Amit tudok ajánlani, viszonylag kis költséggel az az, hogy a végfopanelen lévő elkókat cseréld le Philips (BC) elkókra, a tápelkókat is. Az egyenirányító diódákat vmi schottky-ra (SB560). A bemeneten lévő elkót esetleg tantálra. Elő kell szednem a saját példányomat, ha ennél mélyebb (és tchnikásabb) dologra is vállalkozol. 
 
Üdv: DDL

Köszönöm a választ, rögtön kérdeznék is:
 
-Phillips kondik lelőhelye merre lehet? Én sajnos vidéki, itt helyben kizárt, hogy kapok. Ha nem sikerülne szerezni, milyen típus jöhet még szóba? A BC sorozat Low ESR? Vagy itt mindegy, mert nem GainClone készül?
-Érdemes lehet-e (szintén GC módra) végfokonként külön Graetz-t és puffereket beépíteni?
-Egy hangerőpotit szeretnék berakni. Az Orionban van egy bemeneti illesztőfokozat, ha jól rémlik egyszerű emitterkövető, ami a hangszínpanellal együtt ki fog kerülni a gépből. E nélkül a fokozat nélkül mennyire problémás meghajtani az erősítőt? Mekkora értékű potmétert válasszak, és milyen módon kössem be? Vagy inkább csináljak egy kis nyákot az eredeti bemeneti fokozattal és potival?
 
Mélyebb és technikásabb dologra is vállalkoznék valamilyen szintig, de csak olyan kipróbált dologra, amihez nem kell komolyabb műszerezettség, mert szkópom, generátorom nincs sajnos, egy árva multimeter meg egy páka van összvissz. Viszont kíváncsi lennék, mit intéztél a sajátodban, hátha érdemes kerítenem egy jól felszerelt cimborát.
Kapcsolási rajzod nincs véletlenül?
 
Tudom sokat kérdezek, köszi a türelmed!

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


Essünk neki.  
Üdv: DDL

Szia!
Mint már utaltam rá, a készülék ezer sebből vérzik. Amivel nem akarok foglalkozni, az a phono és a bemenetválasztó kapcsolók, ezt a panelt kompletten ki akarom venni a gépből, mert kontakthibás, recseg-ropog, nem látom értelmét szüttyögni vele, és ugyanezt a sorsot szánom a hangerő- és hangszínszabályzó panelnek is, hasonló okokból. Tehát csak a táp és a végfokok maradnának a dobozban.
A végfokok működnek, javítani még nem kellett őket, tehát az alkatrészek eredetiek, kivéve a kondenzátorokat. Néhány éve ugyanis úgy döntöttem, hogy a táp puffereit, valamint a végfokokban található összes elkot kicserélem, mert már régiek, biztos elfáradtak. Azt gondolom, hogy ebben volt is némi igazságom nekem, viszont a beépített kondenzátorok a legolcsóbb, így valószínűleg a leggyengébb minőségű típusból valók.
 
Nos, nagy vonalakban ennyit lehet tudni a készülék jelenlegi állapotáról. A cél az lenne, hogy ésszerű anyagi ráfordítással újra sok évig megbízhatóan működjön hűséges kis erősítőm, hangban pedig hozza a legjobb formáját. Ehhez szeretnék gyakorlati útmutatást kapni, amit előre is köszönök.

Amit tudok ajánlani, viszonylag kis költséggel az az, hogy a végfopanelen lévő elkókat cseréld le Philips (BC) elkókra, a tápelkókat is. Az egyenirányító diódákat vmi schottky-ra (SB560). A bemeneten lévő elkót esetleg tantálra. Elő kell szednem a saját példányomat, ha ennél mélyebb (és tchnikásabb) dologra is vállalkozol.
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Essünk neki.  
Üdv: DDL

Szia!
Mint már utaltam rá, a készülék ezer sebből vérzik. Amivel nem akarok foglalkozni, az a phono és a bemenetválasztó kapcsolók, ezt a panelt kompletten ki akarom venni a gépből, mert kontakthibás, recseg-ropog, nem látom értelmét szüttyögni vele, és ugyanezt a sorsot szánom a hangerő- és hangszínszabályzó panelnek is, hasonló okokból. Tehát csak a táp és a végfokok maradnának a dobozban.
A végfokok működnek, javítani még nem kellett őket, tehát az alkatrészek eredetiek, kivéve a kondenzátorokat. Néhány éve ugyanis úgy döntöttem, hogy a táp puffereit, valamint a végfokokban található összes elkot kicserélem, mert már régiek, biztos elfáradtak. Azt gondolom, hogy ebben volt is némi igazságom nekem, viszont a beépített kondenzátorok a legolcsóbb, így valószínűleg a leggyengébb minőségű típusból valók.
 
Nos, nagy vonalakban ennyit lehet tudni a készülék jelenlegi állapotáról. A cél az lenne, hogy ésszerű anyagi ráfordítással újra sok évig megbízhatóan működjön hűséges kis erősítőm, hangban pedig hozza a legjobb formáját. Ehhez szeretnék gyakorlati útmutatást kapni, amit előre is köszönök.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


Üdv: DDL
Szia DDL!
Ha jól tudom, nem ismeretlen előtted az Orion SE1025B erősítők lelkivilága. Nos, nekem kallódik egy igen zilált, ám működő példány a kamrában. Szeretném újra harcképes állapotba hozni, esetleg némi moddal a hangját szebbé varázsolni. Ehhez szeretnék némi segítséget, tanácsot kapni Tőled, meg persze mástól is, aki otthon van a témában.
Ha benne vagy, akkor vázolnám a project részleteit.
Segítesz?

Essünk neki.
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Üdv: DDL
Szia DDL!
Ha jól tudom, nem ismeretlen előtted az Orion SE1025B erősítők lelkivilága. Nos, nekem kallódik egy igen zilált, ám működő példány a kamrában. Szeretném újra harcképes állapotba hozni, esetleg némi moddal a hangját szebbé varázsolni. Ehhez szeretnék némi segítséget, tanácsot kapni Tőled, meg persze mástól is, aki otthon van a témában.
Ha benne vagy, akkor vázolnám a project részleteit.
Segítesz?

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Aha...de itt se találtam még csak hasonlót sem.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


Köszi  
De az oldalon nincsenek dobozok feltüntetve.

Mert elcsesztem. Nem Lomex, hanem Elimex. A honlap sémája ugyanaz!
 
Sajti

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Nem tudtam hova tenni,szerintem ide illik legjobban.Nos...tud valaki olyan céget,magánembert aki vállalna Ehhez hasonló(persze egyszerűbb bordákkal megoldott) dobozt építeni.És a Plinius feliratot se kérném rá.

Lomex. www.lomex.hu
 
Van mindenféle dobozuk, többek között olyan is, aminek az oldala hűtőborda. Kicsit aranyárban van, de viszonylag masszív
 
sajti

Köszi
 
De az oldalon nincsenek dobozok feltüntetve.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


Nem tudtam hova tenni,szerintem ide illik legjobban.Nos...tud valaki olyan céget,magánembert aki vállalna Ehhez hasonló(persze egyszerűbb bordákkal megoldott) dobozt építeni.És a Plinius feliratot se kérném rá.

Lomex. www.lomex.hu
 
Van mindenféle dobozuk, többek között olyan is, aminek az oldala hűtőborda. Kicsit aranyárban van, de viszonylag masszív
 
sajti

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: svga »


és mit raknál bele?
valami végfok-félét?

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Nem tudtam hova tenni,szerintem ide illik legjobban.
Nos...tud valaki olyan céget,magánembert aki vállalna Ehhez hasonló(persze egyszerűbb bordákkal megoldott) dobozt építeni.És a Plinius feliratot se kérném rá.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na lehet kicsit eltúloztam azt hogy nem szakértők. nem kontárok, hobbiból csinálják, és imho azért értenek hozzá.... csak nem ez a munkájuk.... vagy nem is tudom hogy kéne írni <br />
 
<br />
hangfalépítésről már le is tettem, mert azt ahogy olvasgattam főleg ilyen hozzá nem értőnek mint nekem eléggé nehéz jót építeni.
<br />
 
<br />
de erősítőt? azt akkor ugye érdemes?

a 90 es évek rádioteknika évkönyveiben olyan kiváló hangfaltervek vannak már többet is épitettem belőlük gyönyörüen szólnak lekörözik még a jobb gyáriakat is igaz akkoriban még a KEF is kiadta a terveit vagy nem tudom, hogy került bele

ezt jól megmondtam 2001

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na lehet kicsit eltúloztam azt hogy nem szakértők. nem kontárok, hobbiból csinálják, és imho azért értenek hozzá.... csak nem ez a munkájuk.... vagy nem is tudom hogy kéne írni <br />
 
<br />
hangfalépítésről már le is tettem, mert azt ahogy olvasgattam főleg ilyen hozzá nem értőnek mint nekem eléggé nehéz jót építeni.
<br />
 
<br />
de erősítőt? azt akkor ugye érdemes?

a 90 es évek rádioteknika évkönyveiben olyan kiváló hangfaltervek vannak már többet is épitettem belőlük gyönyörüen szólnak lekörözik még a jobb gyáriakat is igaz akkoriban még a KEF is kiadta a terveit vagy nem tudom, hogy került bele

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

épitettem egy 100l -es exponenciális tölcséres hangfalat két keresztváltót akarok beépiteni a közép és a magas hangokat külön dobozból akarom leadni egy kétutas6db/oktáv Fx150Hz és továbbvezetve szintén kétutas 12db/oktávFx2500Hz van-e értelme vagy az egyszerübb megoldások jobbak?

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


TUNING: Nekem egy sima QUAD panel lett feltuningolva most nem akarok mindent leírni csak a fontosabbakat pl: hogy 2db BD-249C helyett 6db 2N3773-as tranzisztor van benne, a tranzisztorok egyenkénti teljesítménye (2N3773) 125W ebből egy oldalon van 6db ami magában is tekintélyes és persze a tápot is megnöveltem 90V-ra!!!

WOW ! 2*90V az brutál ...
Most is van egy 40VA-s Quadom a padláson :-)

Annyira, hogy a meghajtónak leírt BD-k ki sem bírják...
 
sajti

Hááát igen. A 100V-os tranyó nem nagyon szeresse a kb. 170V-ot Na meg arról sem vagyok meggyőződve, hogy a 140V-os 2N3773 is sokáig húzza Nem beszélve a BD-k híresen nagy (és lineáris) bétájáról az A-osztályú részben. Mi hajtja meg??
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


TUNING: Nekem egy sima QUAD panel lett feltuningolva most nem akarok mindent leírni csak a fontosabbakat pl: hogy 2db BD-249C helyett 6db 2N3773-as tranzisztor van benne, a tranzisztorok egyenkénti teljesítménye (2N3773) 125W ebből egy oldalon van 6db ami magában is tekintélyes és persze a tápot is megnöveltem 90V-ra!!!

WOW ! 2*90V az brutál ...
Most is van egy 40VA-s Quadom a padláson :-)

Annyira, hogy a meghajtónak leírt BD-k ki sem bírják...
 
sajti

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”