Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: orionr »


Na igen ettől a hőeloszlástól akarom megszabadítani...Ne melegedjen túl a többi alkatrész benne...Csak ugye ha kifurkálom akkor meg csúnya lesz a teteje...Ilyen festést meg nem tok rá tenni. Illetve azt sem tom, hogy van ez kezelve, lehet nem is festés hanem eloxálás, vagy a fene tudja mi van ezeken...
Valami festéssel megoldható. +nem is látszik.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: orionr »


Csak mielött kifúrod vedd le mert a fémforgács árt az rősítőknek
De az áramkörök hamarabb elérik a céljukat...

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak mielött kifúrod vedd le mert a fémforgács árt az rősítőknek
Wáááá gondoltam, h magas labda lesz

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na igen ettől a hőeloszlástól akarom megszabadítani...Ne melegedjen túl a többi alkatrész benne...Csak ugye ha kifurkálom akkor meg csúnya lesz a teteje...Ilyen festést meg nem tok rá tenni. Illetve azt sem tom, hogy van ez kezelve, lehet nem is festés hanem eloxálás, vagy a fene tudja mi van ezeken...

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »

Csak mielött kifúrod vedd le mert a fémforgács árt az rősítőknek

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: orionr »


Szia Tigi 
Az a melegedés, szerintem természetes, de az a lemez hűtőborda nem a legjobb megoldás. Valami komolyabb h.borda biztos segitene a hűtésen, ha nagyon szerelő kedvedben vagy.

 
Szia
De attól félek én is amit a többiek is leírtak, h elmehet a hangja ha nagyon lehűtöm. Gondolom ezeknél is van egy üzemi hőfok. Én a többi alkatrész miatt gondoltam, h jobb lenne ha kevésbé melegedne. Nem tudom ha a gép szellőzését javítanám az is beleszól az üzemi hőfokba? Mármint ez alatt azt értem, ha a házat jobban kifurkálnám a mostanitól, mert a teteje csak egy vékony kis 5x15 cm-es részen szellőzik.

Annyira nem hűtenéd le, ne izgulj! A végtranyók hőelvezetését oldanád meg, elsősorban. Szerintem nem rontana a hangon, sőt!.....
Viszont a felső lemez kifúrkálása jó ötlet, mert a gép belseje hamarabb megszabadúl a hőtől.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Tigi 
Az a melegedés, szerintem természetes, de az a lemez hűtőborda nem a legjobb megoldás. Valami komolyabb h.borda biztos segitene a hűtésen, ha nagyon szerelő kedvedben vagy.

 
Szia
De attól félek én is amit a többiek is leírtak, h elmehet a hangja ha nagyon lehűtöm. Gondolom ezeknél is van egy üzemi hőfok. Én a többi alkatrész miatt gondoltam, h jobb lenne ha kevésbé melegedne. Nem tudom ha a gép szellőzését javítanám az is beleszól az üzemi hőfokba? Mármint ez alatt azt értem, ha a házat jobban kifurkálnám a mostanitól, mert a teteje csak egy vékony kis 5x15 cm-es részen szellőzik.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: orionr »


Szia Tigi!
Az a melegedés, szerintem természetes, de az a lemez hűtőborda nem a legjobb megoldás. Valami komolyabb h.borda biztos segitene a hűtésen, ha nagyon szerelő kedvedben vagy.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy végfet 130c fokot is elvisel károsodás nélkül.
Es ezzel egyutt az elettartama is csokken Sztem teljesen felesleges magas homersekleten uzemelnie egy vegfoknak (hacsak nem A osztalyu). De vegulis mindegy, mert ha Tigris erositoje a kezdetektol fogva magas homersekleten uzemelt, akkor maradjon is ugy.

Na én is épp ez miatt estem gondolkodóba...Régi gép, de fizikailag talán 3 éve megy aktívan...Be volt dobozolva...
 
Ezen is van ventilátor de abba nemigen bízom, mert nem a hőfokot szabályozva kapcsol be, hanem terhelés függvényében. Magyarul ha jobban feltekerem akkor bekapcsol, független attól, h meleg vagy nem a gép.
 
A válaszokat köszönöm azért, akkor nem bántom.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Egy végfet 130c fokot is elvisel károsodás nélkül.
Es ezzel egyutt az elettartama is csokken Sztem teljesen felesleges magas homersekleten uzemelnie egy vegfoknak (hacsak nem A osztalyu). De vegulis mindegy, mert ha Tigris erositoje a kezdetektol fogva magas homersekleten uzemelt, akkor maradjon is ugy.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Így van szerintem hagyd úgy ahogy van, télen még jól is jön egy picit.
Ha kezdettől fogva ilyen meleg akkor ez az üzemi hőfoka, szerintem is ha lejjeb lenne hűtve a végfokja a hangja is változna és valszeg nem pozitív irányba.
Az én piomban is van 2 venti(egyik a tápot hűti a másik a végfokokat)de még soha nem kapcsolt be, kivéve mikor megmértem a teljesítményét, de akkor már kellet is mivel 1600W nál járt a teljesítménívelvétel és jóval elhagyta a 7x100W ot.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »

Egy végfet 130c fokot is elvisel károsodás nélkül.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mindig ilyen meleg volt...

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »

Ez a H osztaly mar csak hab a tortan, sztem nem emiatt melegszik (persze a kerdes, hogy milyen erosito fokozatot tamogat a H osztaly ... altalaban AB osztalyba szoktak rakni az ilyen jellegu erositoket es ezt tamogatjak meg egy un. H osztalyu fokozattal, de ettol meg nem lenne szabad melegednie annyira amennyire leirtad). Ha mindig igy melegedett, akkor elvileg (talan) nincs gond, nem kell vele foglalkozni biztos igy terveztek az erositot. Ha viszont ez ujkeletu dolog es eddig nem csinalta akkor vmifele problemara lehet kovetkeztetni.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Annyit ír: Továbbfejlesztett H+ osztályú erősítő-áramkör, ez nekem sokat nem mond... Szóval azt mondod nem érdemes a hőfokkal babrálni...Ez nekem is megfordult a fejemben...De az a fura, h elég hamar eléri ezt a hőfokot...Ebből arra következtetek nem véletlen... Bár a fene sem tudja ezeknél mi az optimális hőfok...Azért köszi a választ...

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Ez biztosan HA egy speciális beálitási mód.
 
Ha az erősítőd melegszik az csak azt jelenti, hogy be van kapcsolva (régi indián bölcsasség)
Az az igazság, hogy van a berendezésnek egy üzemi hőfoka ami lehet 60 c is.
Ha nagyobb bordát teszel rá akkor altolod az üzemi hőfokát.
Azt sem tartom kizártnak hogy a hangján is meg fogod hallani.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ez egy hm erősítő class h van ráírva, nem hiszem, h A osztályú

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


szétkaptam az erősítőm, belenéztem mit lehetne tenni ez miatt a nagy melegedés miatt, de nem sok jót találtam ki...Nem mintha zavarna de a tetején a szellőzőrács ami a hűtőborda felett van szinte süt....
Milyen erositod van? Lehet hogy a vegtranzisztorok A osztalyban uzemelnek es azert melegszik ennyire. A osztaly eseten ez termeszetes. Mielott hozzanyulnal az erositohoz ezt kellene eloszor kideriteni!

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tigris.Nincs benne ventillátor ami elvezeti a hő egy részét?Ha nincs akkor még talán ezzel is meg lehetne csinálni azokat a trükközéseket mint egy pc-s videókártyával.Pl:Nagyobb jobb minőségű hűtőborda vétele.Pc-sek ebben biztos tudnának segíteni.

Van benne de az csak nagyobb terhelés esetén kapcsol be, de én alapból nem vagyok a ventilátorok híve...Ha nem muszáj azt ki is szedném belőle, ha a hűtését meglehetne máshogy oldani...

Avatar
baliska
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.04.04., pén. 21:14
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: baliska »


Tigris.Nincs benne ventillátor ami elvezeti a hő egy részét?
Ha nincs akkor még talán ezzel is meg lehetne csinálni azokat a trükközéseket mint egy pc-s videókártyával.Pl:Nagyobb jobb minőségű hűtőborda vétele.Pc-sek ebben biztos tudnának segíteni.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

szétkaptam az erősítőm, belenéztem mit lehetne tenni ez miatt a nagy melegedés miatt, de nem sok jót találtam ki...Nem mintha zavarna de a tetején a szellőzőrács ami a hűtőborda felett van szinte süt....A bordák elég gagyik, de nem tudom ennek a cseréje vezetne -e valamire. Sima vékony milliméteres alulemezekből van. Na ez ami hőt elvezet Nem az az igazi öntött hűtőborda, vagy azt belülre nem is használják vajon? Ki leste már meg az erősítőjét belülről, milyen hűtőborda van benne? Meg erről a végfokokat lelehet -e szedni valahogy, ugyanis rá van ragasztva vagy, h a fenébe van az ott... Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban? Lehet ezen segíteni, vagy ne törődjek vele?

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Azt tudom h, a TDA7294 fetes végü.
 
Mér nem emlékszem arra h, hilyen tipusu fetek vannak az erősítőben amit csináltam. A barátom rendszeresen csinál erősítőket és tőle kértem a panelt és az alkatrészeket.
Cserébe tekertem neki egy 1000w os toroid trafót, ezt ne kérdezd h, abból mit fog csinálni mert azzal már hegeszteni is lehet.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Én most valami fetes bigyót használok zenére majd teszek fel képeket, mér megjött az ALPS poti is szóval alakul a dolog
Ezt nem teljesen ertem ... mire erted a bigyot? Erositore gondolsz? Amugy a TDA7294 is FET-es vegű

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »

Én most valami fetes bigyót használok zenére majd teszek fel képeket, mér megjött az ALPS poti is szóval alakul a dolog

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Régen csináltam TDA2030 erősítőt de nekem nem tetszett a hangja.Ti miért használjátok ezt a tipust.
 
Most TDA 7294 es típusból csináltam erősítőt.

Meresekre egeszen jo kis erosito, tok egyszeruen elkeszitheto, olcso, stb. Mellesleg tartalek erositonek is jo akar TV, PC melle, konyhaba, WC-be, furdoszobaba, vagy ki hova szeretne tenni En sem "minosegi" zenehallgatasra hasznalom.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”