Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »



ez nem opamp, és beszerezhető az eredeti, nem kell helyettesíteni.


 
Van valami tipped mert magyarországon csak dip tokos van nekem SMD kellene.
Nemzetközi oldalról még nem próbáltan alkatrészt beszerezni.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ez nem opamp, és beszerezhető az eredeti, nem kell helyettesíteni.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »



Szeretném a segítségeteket kérni egy erősítőbe kellene egy LA4570 M
típusú műveleti erősítő.
Ha valaki tud helyetesítő alkatrészt és megírná azt megköszönném mert én nem megyek semmire.


 
Segitség valaki!

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Kedves TIGRIS és lamalas, 
van még más ok is a melegedésre,
 
1 a kis és nagyfrekis gerjedés

Igen, a gerjedes okozhat kellemetlen melegedest. Mondjuk egy gyari erositonel nehezebben tudom elkepzelni, bar valoban erdemes lenne egy szkoppal ranezni.
 
2. ha a kimeneten egyenfesz van
Azt mar kevesbe tudom elkepzelni, hogy a kimeneten levo egyenfesz. miert okozhat extra melegedest, de az elkepzelheto, hogy kicsit melegebb lesz a szokasosnal.
 
... ha DC csatolt (ezt kétlem) ...
Miert? Az a vegfok IC szinte biztos hogy DC csatolt (persze nem 100% amig nem ismeri az ember az IC-t). Az ilyen erositokben nem nagyon hasznalnak kondis kicsatolast.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi ezeknek majd utána nézetek

Avatar
to_bias
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 23:43
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: to_bias »

bocsi, még annyit, hogy a gerjedés is lehet szinfüggő, kis jeleknél oszcillál, nagyobb jeleknél már nem, csak akkor már normális a melegedés

Avatar
to_bias
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 23:43
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: to_bias »


Kedves TIGRIS és lamalas,
 
van még más ok is a melegedésre,
 
a szóban forgó erősítő mindig melegedett, vagy csak mostanában?
Ha mindig, akkor inkább konstrukciós hiba, hacsak mostanában, akkor lehet tönkre ment benne vmi. ettől még szólhat,
 
1 a kis és nagyfrekis gerjedés
Az alacsonyfrekist azt lehet hallani, a nagyfrekisnek is vannak hallható tünetei, pl a magas hangok olyan grízesen, torzan szólhatnak, és furcsa alapzaja van a rendszernek.
okok pl ha a táp hidegítő kondi kiszárad. Le kellene ellenőrízni, s cserélni ha hibás.
Jó lenne egy szkópot ráakasztani a kimenetre, ha nincs, esetleg egy jobbfajta kéziműszerrel is tudnád indikálni (dc-ben 0 V, AC-ben mutat valamit, akár több száz mV is) . De mindenképp a szkópot javaslom.
 
2. ha a kimeneten egyenfesz van
leellenőrízheted , ehhez megfelel a legolcsóbb kéziműszer is. Ha kivezérlés nélkül a kimeneten egyen fesz van (normális esetben ez néhány mV-tól néhányszor 10mV-ig elfogadott) ha ennél nagyobb, az is melegítheti a végfokot, lényegében egyenáram folyik a hangszórón.
bekapcsoláskor jelentkezhet a hangszóró memránján egy lökés, ill. a membránnak nem ugyanott van a nyugalmi helyzete ki és bekapcsolt állapotban
okok szivároghat a csatolókondi, ha DC csatolt (ezt kétlem) akkor egy előző fokozatban mászhatott el vmi
 
üdv tóbiás /to bias

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Szeretném a segítségeteket kérni egy erősítőbe kellene egy LA4570 M
típusú műveleti erősítő.
Ha valaki tud helyetesítő alkatrészt és megírná azt megköszönném mert én nem megyek semmire.
 
Köszi

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Várható volt h nem A osztályú mert azok igen nagyra tudnak nőni 100W környéki teljasítményen.
Egy 2*100W-os A osztályú rősítő rtafója kb 400W!

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

értelek, köszönöm a segítséget...

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Mert a melegedés az nem az A osztály jellegzetessége? Én úgy tudom azok melegednek jobban.
Sztem ne menjunk bele jobban az erositok osztaly kerdesebe A melegedes egyebkent a kovetkezoktol fugg:
 
- mekkora a vegerosito tapfeszultsege (mert ez meghatarozza, hogy a vegtranzisztorokon mekkora a nyugalomban merheto CE feszultseg)
- mekkora a vegtranzisztorokon atfolyo nyugalmi aram
- mekkora a vegtranzisztorok "junction to case" hoellenallasa
- mekkora a hutoborda hoellenallasa
- mennyire szellozik a hutoborda
 
Ezek alapjan a kovetkezok magyarazhatjak a kis kivezerlesen magas homersekletet:
 
- (irrealisan) nagy a tapfeszultseg (ez nem valoszinu)
- nagy a nyugalmi aram (ez elkepzelheto)
- nagy az IC-ben levo vegtranyok hoellenallasa
- nagy a hutoborda hoellenallasa (ez is valoszinu, mert sporolosak szoktak lenni a hutofelulettel mert kell masnak a hely)
- rossz szellozes (ez is elkepzelheto)
 
Ezeken kivul ki tudja milyen turpissagok lakozhatnak egy olyan vegerositoben amirol szinte nem tudunk semmit, mert egy IC-be bele rejtik az egeszet.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mert a melegedés az nem az A osztály jellegzetessége? Én úgy tudom azok melegednek jobban.
 
Egyébként Lacy-nak is ilyen van őrá kérdeztem rá, h nem -e tudja miféle...Ha félre értettelek én kérek elnézést

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Ne haragudj, de en nem ertekeltem az erositodet: se jot, se rosszat nem irtam rola csak annyit, hogy kommersz kivitel. Ez nalam nem azt jelenti, hogy rossz. Ha nalad igen, akkor sajnalom, nem az volt a celom, hogy ertekeljem, foleg nem negativ iranyba. Egyebkent igazad van, a legtobb HM erosito kommersz kivitel.
 
Ha pedig AB osztalyban dolgozik az erosito (nemtom honnan derult ki hirtelen), akkor pedig nem indokolt a tulzott melegedes foleg nem kis hangeron! Persze kerdes, hogy hova allitottak be a vegtranzisztorok munkapontjat az ICn belul ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Közben kiderült AB osztályban dolgozik, és mivel nálam kis hangerőn szokott működni ezért is melegszik, ugye az A osztály és jellemző a melegedés.
 
De ha jól emlékszem, nem azt kértem, h értékeljük a gép minőségét hanem, a melegedésre kérdeztem rá! Egyébként ha ez kommersz akkor a mostani Hm erősítők 90%-a az mi? Na téma OFF...
 
Köszi a segítségeket...

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »

Megneztem a szerviz konyvet ... sejteni lehetett, hogy ICs vegfok van benne: egy Panasonic gyartmanyu RSN310R36-P tipusu IC szolgaltatja a delejt a hangsugarzoknak. Ebbol gyakrolatilag semmi nem derul ki. Rovid keresgeles utan nem talaltam meg a neten az IC adatlapjat amibol talan tobb mindent ki lehetne deriteni, de vegulis mindegy, mert akar ismerjuk az IC-t akar nem, tul sokat ugysem lehet tenni, hogy barmit is "alakitsunk" a vegfokon. A kommersz erositoknel mar elmult a diszkret elemes (tranyos) vegerositok korszaka ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: memme »


Csinálnál róla egy képet és a műszaki paraméterei is kellenének.
Abbol már ki lehet találni, hogy milyen Aó ABó a tiszta Bó nak kicsi a valószinűsége

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ezt én is levettem, de errort ír mikor megakarom nézni, de azért köszi...Kicsomagolni sem engedi , már ott is egyből hiba jön elő...

Avatar
Effkuge
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 10:12
Értékelés: -1

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Effkuge »


Tigris!
 
Az SA-AX7-ről beszéltek?
 
Ha igen, akkor klikk
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... A-AX7.html
 
Gugli jóbarát...

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen class H+ van benne...
Ezt mar tudjuk, de ez nem mond semmi konkretumot Kapcsolasi rajzot es szervizkonyvet kellene latni.

Na olyat én is szeretnék látni De egy 7-8 éves gépnél ezt beszerezne nem eccerű

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Igen class H+ van benne...
Ezt mar tudjuk, de ez nem mond semmi konkretumot Kapcsolasi rajzot es szervizkonyvet kellene latni.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Igen class H+ van benne...

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Azert mielott nagy furasba-faragasba kezdenel en elobb kideritenem, hogy pontosan milyen erosito lapul abban a dobozban. Be kellene szerezni a szerviz konyvét es abbol el lehetne donteni, hogy milyen erositorol van szo illetve azt is, hogy a beallitasok (munkaponti feszultsegek es aramok) valoban a gyarilag ajanlott erteken vannak-e. Nekem meg mindig gyanus, hogy H osztalyu az erosito es elegge melegszik.
 
Ja es mellesleg a hangminosegnek nem sok koze van ahhoz, hogy mekkora a vegtranzisztorok homerseklete ... legalabbis emiatt en nem aggodnek

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Olyanom van..Legfeljebb annyit csinálok, h az oldalán teszek egy próbát...Köszi nektek is a segítséget...

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: orionr »


Bár elvileg ha szépen óvatosan furkálom meg vékony heggyel, akkor nem is szabadna lepattognia...Gondolom én
Én megcsinálnám! Szépen berajzolod és egy normális fúróval kifúrkálod. Legjobb ez a kis mini fúró, lehet változtatni a fordulatszámát, egészen 15ezerig. kb.

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bár elvileg ha szépen óvatosan furkálom meg vékony heggyel, akkor nem is szabadna lepattognia...Gondolom én

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”