Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: CIROKL »

Egyeb irant ennek a pici csőnek van mikrofoniàs hajlandósàga?

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »


én azért ebben sem lennék annyira biztos, mert a hosszabb és ívesen hajlított láb több elcsatolást végez, mint a rövid és merevebb láb.Majd kiderül.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Igaz- rosszul fogalmaztam.
A rezgést csillapítja...

én azért ebben sem lennék annyira biztos, mert a hosszabb és ívesen hajlított láb több elcsatolást végez, mint a rövid és merevebb láb.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Amennyiben egy cső mikrofoniàs abban az esetben tök mindegy mekkora a làb hossza .Igaz- rosszul fogalmaztam.A rezgést csillapítja...

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: CIROKL »

Amennyiben egy cső mikrofoniàs abban az esetben tök mindegy mekkora a làb hossza .

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »



 
Készülőben a panel,a csö lábait rövidre kell vágni,így elkerülhető a mikrofónia.


Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »


A kimenetet záró relének túl nagy jelentősége nincsen, viszont ha bekapcsolt állapotban a relé kontakt nyitva van, a fejhallgató kihúzásra kerül, majd vissza, akkor várható egy kattanó hang. Ha már van egy relé akkor inkább az anódfeszt kéne vele késleltetve bekapcsolni. A10uF kicsatoló kondi szegényes basszust fog átvinni. Ha éppen egy 100ohmos füles lenne rádugva akkor a -3dB pont 160Hz-re esik. A kicsatoló kondinak legalább 5xször nagyobbnak kéne lenni, a kimenetet záró relé kontaktus helyére egy 33k-100k ellenállás elegendő biztonságot ad.
Ez nem fejhallgató erősítő.
Le tesztelt működő elő erősítő.!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Készülőben van egy 6n16b 12x erősítésű előerősítő.
Bemeneti feszültség: 10 1000mV 
Erősítés: 12x 
anódfeszültsége rimple: <0.1mV 
Kimeneti teljesítmény késleltetés: 20 másodperc. 
Használható Dac I / V átalakításra, CD lejátszó kimeneti puffereként, Előerősítőként, inputbufferként Hypex D osztályú erősítőkhőz.
Vázlatok:
6n16buffer.jpg
6n16print.jpg
printl.jpg
 

A kimenetet záró relének túl nagy jelentősége nincsen, viszont ha bekapcsolt állapotban a relé kontakt nyitva van, a fejhallgató kihúzásra kerül, majd vissza, akkor várható egy kattanó hang. Ha már van egy relé akkor inkább az anódfeszt kéne vele késleltetve bekapcsolni. A10uF kicsatoló kondi szegényes basszust fog átvinni. Ha éppen egy 100ohmos füles lenne rádugva akkor a -3dB pont 160Hz-re esik. A kicsatoló kondinak legalább 5xször nagyobbnak kéne lenni, a kimenetet záró relé kontaktus helyére egy 33k-100k ellenállás elegendő biztonságot ad.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Készülőben van egy 6n16b 12x erősítésű előerősítő.
Bemeneti feszültség: 10 1000mV 
Erősítés: 12x anódfeszültsége rimple: <0.1mV Kimeneti teljesítmény késleltetés: 20 másodperc. Használható Dac I / V átalakításra, CD lejátszó kimeneti puffereként, Előerősítőként, inputbufferként Hypex D osztályú erősítőkhőz.
Vázlatok:



 
 

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »




Készítettem két különböző feszültséggel üzemeltethető anód késleltetőt. 
 
A 12 voltos verziót, a következő OTL-ben fogom üzembe helyezni.
A használatával megközelítőleg 30% nő a csö élettartama. 

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

Szép.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Anno a nyolcvanas években én is építettem ilyen csövekkel előerősítőt, riaa korrektort. Ez utóbbinál kiderült, hogy nem szabad egyenes lábakkal beforrasztani a csöveket, mert roppant mikrofóniás lesz, hanem minden lábat hosszan meghagyva vékony szilikoncsőbe húzva kell forrasztani a panelre, majd enyhén megcsavarni, hogy legyen tartása, de mégis könnyen mozogjon a panelhez képest. Kis erősítésű előfoknál nem feltétlen szükséges, de ott is javasolt.
Ez így van Zoltán  az OTL teljesen csendes, már készítettem egy pár kapcsolást, de itt nem volt semmi mikrofónia....

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »



( Ezt az egyik barátom készítette, csak azért raktam fel hogy lássátok hogy is néz ki.)

 
RIAA: szintén 200v/6,3v működési feszültség szükséges neki, a csö lábait le kell szigetelni, és a csöveket érdemes körbe tekerni réz szalaggal, amit hozzá kell kötni a GND-hez,így kiküszöbölhető a mikrofónia. 
 


 
Ha valaki elszeretné készíteni, most tudók küldeni egy kész, lakozott, kifúrt nyákot, és a hozzá való ezüst csillám kondikat,és igény szerint 3db csövet.
( Keressen meg püben )
 
A hangjáról annyit tudók elmondani hogy a készítője elvitte egy kiáltásra, és nagyon tetszett mindenkinek. 
De egy másik oldalon is elkészítették már,persze nem a sötét oldalon 
 
Fojtatás később.......
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Anno a nyolcvanas években én is építettem ilyen csövekkel előerősítőt, riaa korrektort. Ez utóbbinál kiderült, hogy nem szabad egyenes lábakkal beforrasztani a csöveket, mert roppant mikrofóniás lesz, hanem minden lábat hosszan meghagyva vékony szilikoncsőbe húzva kell forrasztani a panelre, majd enyhén megcsavarni, hogy legyen tartása, de mégis könnyen mozogjon a panelhez képest. Kis erősítésű előfoknál nem feltétlen szükséges, de ott is javasolt.
 

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Mini csövek - OTL - RIAA - I/V mini dac és más egyéb....

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Üdvözlet.
Azért nyittattam egy oldalt ezeknek a kis ceruza csöveknek, mert szerintem van helyük az audio láncban...
​Persze nem csak én gondolom így 
 


 
Kezdeném azzal akit érdekelnek ezek a kis csövek olvassák el ezt az oldalt:http://www.effectrode.com/signal-tubes/ ... ure-tubes/
 
Igenis vannak előnyei ezeknek a kis méretű csöveknek, amiket nem szabad figyelmen kívül hagyni,most csak egy párat emelnék ki.: Precíz szerelés (katonai minőség), csökkentett mikrofóniás hatások,hosszú élettartam (1000-2000 óra között.) 
 
Hazánkban a legegyszerűbben beszerezhető ilyen csö az orosz gyártású OTK 6N16B-V



 
Az első kapcsolás amit megépítettem egy OTL erősítő, amit tavaly tettek közzé a RÁDIÓTECHNIKA ÚJSÁGBAN.
200V/6,3V Működési feszültségek.
 
Néhány kép az alkatrészekről.






 
A kész erősítő próbadobozban, hallgatása folyamatban.

 
Az első benyomások nem rosszak: Precíz hangkép, jó tér érzet, nem érzem hiányát a mélyeknek, és a magas hangok is a helyén vannak, hosszan hallgatható nem fárasztó.
 
_A következő egy riaa lesz amit igyekszem elkészíteni....
 

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”