Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cirboka írta:
2021.11.03., szer. 21:00
6080-as végfok csőhöz nem lenne jó a kimenő se vagy pp kapcsolásban?
Nemtudom hogyan van bekötve az L9064, de alapvetően ezek a nagy RFT hangszórók könnyen hajthatóak, szeretik a csöves erősítőket önmagukban. Én L3060-as hangszórót használok kiegészítő magassal. A 2A3 pedig egy nagyonjó cső, kb 2-2.5W-ot tudsz kipréselni belőlük ezekkel a trafókkal.
A 6080 szintén nagyonjó…lenne, csak problémás. Gyakorlatilag nincs erősítése, rettentő nagy lesz a rács előfeszültség, avagy a katódfeszültség, ha autobiaszt hasznalsz. Míg 2A3-mal 50V-nak kell majd ennek lennie, addig 6080-nal 120V-nak. Ha autobiaszt hasznalsz, akkor ez levonódik a hasznos tápfeszültségből. Másrészről a 6080-nak ekkora feszültségen óriási torzítása lesz, a 2A3-nak jóval kevesebb. A 2A3 anodellenallasa 800ohm körül van, ehhez egy 3,2-3,5K-s trafó primerimpedancia adja a legnagyobb kivehető teljesítményt, 5K-val (ami a Capri trafó) picikét felülillesztett, de nem nagyon, az még tökjó. A 6080-nak viszont 280ohm is tud lenni az anodimpedancia, ehhez inkabb 1-1.5K körüli trafo lenne az idealis joval alacsonyabb tapfeszen, nagyobb anodarammal. 280-300V-ra, 5K trafoval nagyon nem idealis a beallitas a 6080-nak. A kivehető teljesitmeny igy nagyon alacsonyan, 1W körül alakul csak (probaltam).
A damping factor ugyan magasabb, de nincs rá szükséged, mert ezek az RFT-k nagyon merev felfüggesztésű, így magas öncsillapítású hangszórók, 3-4-5 körüli damping factorral is szépen teljesítenek. Szóval a 2A3 jobb választás, van orosz megfelelője is, a 6C4C azthiszem, csak annak 6,3V-os a fűtése talan.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
cirboka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.07.14., szomb. 10:01
Értékelés: 6

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: cirboka »

6080-as végfok csőhöz nem lenne jó a kimenő se vagy pp kapcsolásban?

Avatar
cirboka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.07.14., szomb. 10:01
Értékelés: 6

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: cirboka »

Értem.
2A3 nem tudom mennyire illene a hangfalhoz,mert Vermona L9064 lenne,plussz mgassal kiegészítve.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cirboka írta:
2021.11.02., kedd 19:56
Keresnék olyan vállakozó szellemű embert,aki egy Rft Capri rádióból kibontva a trafókat,panelt,egy hasonló deszka jellegű kivitelben csak a csöves erősítő részt életre keltené nekem.
A csöves egyenirányítás nem feltétel.
A rádió Tatabányán lenne,de postával gondolom máshová is eljuttatható.
Előre is köszönöm a segítséget!

rft.jpg
Nem érdemes életre kelteni. A kimenő trafók nagyonjók, a hálózati trafó is, a többi szemét.
7-8H körül van a primerinduktivitása a kimenőknek, EL84-hez ez alkalmatlan, 50-60Hz alatt nem fogsz semmit hallani. Ráadásul az eredeti kapcsolás teljesen béna is. 2A3-ra kell ráakasztani őket, ehhez segítség, hogy a nagyobb áramú 6,3V-os fűtőszekunder a táptrafón 2 részletből áll, egyenként 3.15V-osak. Ellenállások beiktatásával alkalmas 2db 2A3 fűtéséhez. A kisebbik fűtőszekunderrel pedig lehet fűteni driver csövet. ECC83-at, 85-öt vagy hasonlóakat. Az eredeti táptrafóval csöves egyenirányítást nem lehet csinálni, mert csak szimpla feszültség jön le, nem középmegcsapolásos.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
cirboka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.07.14., szomb. 10:01
Értékelés: 6

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: cirboka »

Keresnék olyan vállakozó szellemű embert,aki egy Rft Capri rádióból kibontva a trafókat,panelt,egy hasonló deszka jellegű kivitelben csak a csöves erősítő részt életre keltené nekem.
A csöves egyenirányítás nem feltétel.
A rádió Tatabányán lenne,de postával gondolom máshová is eljuttatható.
Előre is köszönöm a segítséget!
rft.jpg
rft.jpg (524.42 KiB) Megtekintve 1956 alkalommal

Avatar
patkopeti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2010.03.17., szer. 13:19
Értékelés: 7

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: patkopeti »

István !Írtam privátot !

Avatar
patkopeti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2010.03.17., szer. 13:19
Értékelés: 7

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: patkopeti »

Igy igaz amit írtál . Trafó burkolat nem volt a csövek burkolata igen . D.G tól került hozzám és a belsejében vajmi kevés alkatrész lakozott . A csöveket és kondikat visszaadtam az ismerősnek . Nos hogy milyen lesz a hangja még nem tudni , és a GU 50 is vegyes érzelmeket vált ki az emberekből , sőt mindenki le akar beszélni .Na de és itt a de Ágoston Lajos , és ha jól tudom Bazsó (elektroncső .hu ) sem vélekedett olyan nagyon rosszul erről a fajta csőről . Nem gond eddig három fajta GU50 várja majd hogy ki legyen próbálva .És mind Orosz , de három különböző . Egy fajta csak a búrában hasonlít a másik kettőhöz

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

patkopeti írta:
2021.10.22., pén. 16:12
Lehet hozzám kerültek azok az alkatrészként értékesített erősítő maradványai . Ugyanígy nézett ki (emlékeimben ) csak Jugó Kt 90 végcsövek voltak . Nálam landolt a 3 trafó . Most készül belőle egy GU 50 PP . Szegedi elektromérnök szaki rakja össze . A tápra azt mondta jól elkészített , a kimenők meg majd elválnak mit tudnak
Ha tényleg az?? mert Ei KT90-ek voltak az enyémben a végén, viszont én kiszedtem belőle minden ezüst belső drótozást, azt nem adtam ajándékba. Hangerő potik helyén egy-egy kis kapcsoló volt. Talán a Benic csatolók benne maradtak. Ellenben a perforált, trafókat borító burkolat itt maradt nálam.
Ha tényleg az én példányom landolt nálad, ezt a burkolatot oda tudom adni, nekem csak útban van. Alig használt ECC88 csövet is tudok még hozzá adni. /KT90 erősítőkben jobb hangra tartott fajta, GU 50-el én nem hallottam szerethető hangot, persze sok mindentől függ a hangzás/

További infó az enyémről. A végén már nem KS által tekert kimenő volt benne, magam tekertem valamivel jobb/más hangú kimenőt. Ezen tanultam, inkább vontam konklúziót, kimenő trafó tekerés nagy tapasztalatot, sok-sok változat próbát kíván. Tekerő gép nélkül (nekem csak kölcsön kézihajtány volt) és mérő park nélkül nem érdemes kínlódni vele. Ergo, aki mégis, az készítsen sokat, úgy kezd költség hatékony is lenni, és persze tapasztalat-tapasztalat is összejöhet.

Avatar
patkopeti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2010.03.17., szer. 13:19
Értékelés: 7

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: patkopeti »

Lehet hozzám kerültek azok az alkatrészként értékesített erősítő maradványai . Ugyanígy nézett ki (emlékeimben ) csak Jugó Kt 90 végcsövek voltak . Nálam landolt a 3 trafó . Most készül belőle egy GU 50 PP . Szegedi elektromérnök szaki rakja össze . A tápra azt mondta jól elkészített , a kimenők meg majd elválnak mit tudnak

johnwillow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2020.12.09., szer. 08:39
Értékelés: 0

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: johnwillow »

Köszönöm a válaszod! Ezzel is előrébb kerültem egy kicsit a beazonosításhoz. Azért várnék a továbbiakban is legalább egy közelítő árkategóriát. Még azt sem tudom, hogy működik-e? Meghallgatási próba előtt áll. 😁

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

johnwillow írta:
2021.10.13., szer. 11:24
Sziasztok! Tud valaki esetleg információt bizonyos magyar DIY Gránit Audió csöves erősítőkről?

Esetleg ehhez kapcsolódóan talán a Kóra Sándor név?

Az érdekelne, hogy megközelítőleg milyen értéket képviselhet a képeken lévő 20+ éves erősítő.

Köszönöm előre is. IMG-80576a96cd7751c01662cbdfbd0f0d42-V.jpg

IMG-6c6b99660f7c6ae3cb980c355de3f81c-V.jpg

IMG-7d583e939edd3aa4cabf26c4e96f30b0-V.jpg

IMG-e446580840255c7c7325682789bf4207-V.jpg
Nekem is készített Sanyi pontosan ilyen erősítőt, amit később átépített 807-es végcsövekkel. Igényes szerelés, de ezt azért DIY-ben felül lehet múlni . Kapcsolása egyszerű, amiben gyenge, az a kimenő trafó, sajna. Lakkozott 0,5mm-es dinamó lemezből készült, amit itt Trakisztól olcsón tudott szerezni, méretezése nem igazán volt szofisztikált.
Sajátomat pár alklommal tuningoltam, de később ezt leváltotta egy PP-DHT csöves erősítő, ezt pedig elajándékoztam egy barátomnak. Ő ezt alkatrészben próbálta értékesíteni, de nem nagy sikerrel.
Árat nem merek adni hozzá, azt viszont tudom, gyártási akkori ára viszonyában túlárazott volt, később jobbat kevesebbért lehetett találni. Sanyi már régóta leállt az erősítő gyártásról.

johnwillow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2020.12.09., szer. 08:39
Értékelés: 0

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: johnwillow »

Sziasztok! Tud valaki esetleg információt bizonyos magyar DIY Gránit Audió csöves erősítőkről?

Esetleg ehhez kapcsolódóan talán a Kóra Sándor név?

Az érdekelne, hogy megközelítőleg milyen értéket képviselhet a képeken lévő 20+ éves erősítő.

Köszönöm előre is.
IMG-80576a96cd7751c01662cbdfbd0f0d42-V.jpg
IMG-80576a96cd7751c01662cbdfbd0f0d42-V.jpg (398.89 KiB) Megtekintve 2336 alkalommal
IMG-6c6b99660f7c6ae3cb980c355de3f81c-V.jpg
IMG-6c6b99660f7c6ae3cb980c355de3f81c-V.jpg (406.87 KiB) Megtekintve 2336 alkalommal
IMG-7d583e939edd3aa4cabf26c4e96f30b0-V.jpg
IMG-7d583e939edd3aa4cabf26c4e96f30b0-V.jpg (435.67 KiB) Megtekintve 2336 alkalommal
IMG-e446580840255c7c7325682789bf4207-V.jpg
IMG-e446580840255c7c7325682789bf4207-V.jpg (394.18 KiB) Megtekintve 2336 alkalommal

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

greenbio írta:
2021.06.22., kedd 14:44
sziasztok!

hogy hívják azt a trutymót, amit kondik alá tesznek jellemzően hangváltókban, hogy rögzítve legyenek? köszi :)
Nézd meg ezeket: https://szerszamwebshop.hu/id/04379-TKK ... -Kod-FIXTG
A sárga még hangváltóhoz is jó lehet, mert rezgés álló.
Én a transzparens változatot ismerem és használom. Ez pl. nagy kondik ültetésénél simán alkalmazható és majd később amikor megint cserélni kell akkor is könnyen lehet vele bánni.
Az üzletet nem ismerem csak itt találtam meg így a hármat gyorsan és egyszerre. Több helyen is lehet kapni.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

greenbio írta:
2021.06.22., kedd 14:44
sziasztok!

hogy hívják azt a trutymót, amit kondik alá tesznek jellemzően hangváltókban, hogy rögzítve legyenek? köszi :)
FBS, ennél univerzálisabb kevés van, bírja a meleget, szinte mindent erősen ragaszt. Ezt használom meleg-forró csövesemben és még soha nem engedett el, nem öregszik.
https://www.praktiker.hu/epitkezes-laka ... aszto-70ml

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

greenbio írta:
2021.06.22., kedd 14:44
sziasztok!

hogy hívják azt a trutymót, amit kondik alá tesznek jellemzően hangváltókban, hogy rögzítve legyenek? köszi :)
Trutymó! :D

Amúgy tehetsz szilikon alapú ragasztót, pl ez elég jó:

https://www.praktiker.hu/epitkezes-laka ... tszo-125ml

Nem ecetsavas, nem büdös és kezelhető, emberi kiszerelésben van.

Vagy simán megteszi a sűritett tej-re hasonlító faipari ragasztó is, az keményebb:

https://www.praktiker.hu/epitkezes-laka ... szto-236ml

Az is lehet, hogy van “Audio” ragasztó, bár én nem tudok róla. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

hogy hívják azt a trutymót, amit kondik alá tesznek jellemzően hangváltókban, hogy rögzítve legyenek? köszi :)

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Camelflapping írta:
2021.06.01., kedd 20:18

- De hát ott ahol a jel digitális, ember! Semmi nem számít, csak az igen-nem.

Vagy mégsem...?
De szép is lenne az élet,ha ilyen egyszerű lenne :D
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

Diyer mese

Azon tűnődöm, hogy milyen sok áldozatot meghoz egy diyer, hogy az a zene minél élethűbben, hiánytalanul átjusson a forrástól a hangszórókig, aztán a fülünkhöz...
Vannak minőségi hangszedők, akár ezüst huzallal a pick-uptól az esetleges aranyozott aljzatig, minőségi, drága, aranyozott csatlakozó dugókon a kábel túlsó végén szintén aranypáros, az előerősítőben végighaladva, pátyolgatva, semmi se vesszen el. Aztán esetleg kilép, belép az előző környezetben a zene a következő interkonnekt pároson, majd szintén márkás csatlakozó párosokon - legjobb, ha aranyozott! - az is. Mindenütt a lehető legjobb, pénztárca fosztogató kábelek, csatlakozók elöl-hátul, méregdrága NOS csövek, akármik, csak jó drága legyen.
De valahol elindul az a jel, amikor igen piciny is tud lenni, kivéve, ha nem folyamatosan 100W-al a kanadai erdei motorfűrész közvetítését hallgatjuk...

Jut eszembe, ahogy a lazacok ugranak fel a vízesésen, mindannyian fel akarnak jutni a helyre, ahol ők is a világra jöttek.
De ott a vízesés, a sziklák, az éhes medvék és nem jut mind el a kívánt helyre.

Elindul az a szegény kis elektronikus jelecske, siklik az ezüst huzalon, aztán ott egy rémséges akadály, a kadmiumozott nyák sorkapocs, ami a csillárnál is simán funkcionál, felkapcsoljuk a villanyt, világosság van, naugye. Aztán átjut a jelecske kis része és odaér megint egy érvéghüvelyhez a rézdrótra préselthez, átverekszi magát egy vas-kadmium átmeneten, aztán az ónrétegen, majd a rézhuzalozott nyomtatott áramkörhöz.
Miközben drága ezüst, arany útja van a jelnek, rá kellene jönnünk, hogy nincsen kaki a kútban, csak a káváján, avagy minek a sok drága anyag, interkonnekt, csudafonott vezetéken, amikor filléres, nem odavaló alkatrészek hadán is át kell menjen a kis jelecske?

De olyan praktikus! ...csivirintem-csavarintom és bekötve az a drót, nem igaz...? :)
- De hát ott ahol a jel digitális, ember! Semmi nem számít, csak az igen-nem.
Vagy mégsem...?
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

frankie írta:
2021.06.01., kedd 17:43
Sütemény, tudom vicces a dolog, mivel egy 3eFt-os digi modulról beszélünk. 3x annyiba volt az alkatrész, de mégis hallható volt a javulás. De az is lehet, hogy egy Jupiter, vagy Miflex már pénzkidobás lenne....
Mindent értek! Annyit kell csak elkerülni, hogy úgy tegyél be valamit, hogy aztán azt mondod, hogy hát egy picit jobb, de ez ennyit nem ér.
Általában ér az annyit, csak nem mindenben hallatszik a teljes tudása, van hogy semennyi sem hallatszik a tudásából. Aztán ha nagyon rákapsz az alkatrész próbálgatásra, akkor nagyon fontos, hogy próba előtt mindent járass 100órát valami másban előtte. Van ami teljesen máshogy szól frissen vagy akár még pár óra után is, mint amúgy véglegesen.
Ha budapesti vagy, tudok kölcsönadni Miflex KPCU-t, de a lábából nem vághatsz. Tudok adni próbára még mást is, de előbb mérd meg, hogy van-e és mekkora feszültség rajta. Az ingyen próba azért jó, mert akkor nem kell feleslegesen megvenni drágán, ha mégsem érné meg.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: frankie »

Sütemény, tudom vicces a dolog, mivel egy 3eFt-os digi modulról beszélünk. 3x annyiba volt az alkatrész, de mégis hallható volt a javulás. De az is lehet, hogy egy Jupiter, vagy Miflex már pénzkidobás lenne....
DYNAUDIO Forever!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Dupla kuldes helyett..
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

frankie írta:
2021.05.31., hétf. 22:04
Igen, ilyen jellemzés érdekel. Köszönöm.

Szóval ez egy tpa3116d2-re modul, melyen gyárilag kék kocka mkp van 1u értékben. Csak kondik lettek anno cserélve, több ponton is, s óriási volt a javulás. Több modulon is elvégeztük a kondi cseréket, s a Jantzenes volt a legjobb hangú. Ezért is gondoltam mit tudna drágább kondikkal?

IMG_20200504_101320.jpg
Nem akarok rosszfej lenni, de ebben azért nembiztos, hogy meg fogod hallani egy jó rézfóliás kondi vagy egy blackgate elkó valódi kvalitásait, ebből kifolyólag nem is biztos, hogy megérné beletenni. Első körben megvizsgálnám a helyedben, hogy van-e feszültség a kondenzátor kapcsain. Ha nincs, akkor legjobban egy tömör vezetékdarabbal vagy egy kisértékű szénrúd ellenállással jársz. Ha van, akkor kell a kondi, de akkor elkóval is lehet próbálkozni. Amúgy én javasolnék körülnézni az ebayen. Szokott lenni alufóliás Jensen olajpapír kondenzátor, az is elég jó választás lehet.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tönkrement egy AN fólia kondenzátor???
Aztán megláttam a Diyaudion: https://www.diyaudio.com/forums/parts/2 ... ailed.html
:smile51: ;peace;

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: arzachel »

frankie írta:
2021.05.30., vas. 18:52
Kedves Fórumtársak.

Olyan kérdésem van, hogy ki milyen minőségű kondit használ az erősítő bemeneti részén. Én egy digi erősítőbe 1,5u Janzen Superior-Z-t tettem. Van-e valakinek tapasztalata Audyn, vagy Jupiter kondikkal?
Köszönöm.
Üdv!

Miután az Audio Note rézfóliás kondik tönkrementek az MC phonómban kicseréltem őket Jupiter rézfóliás kondikra.Azt kell mondanom hogy bőven megéri a pénzt amit kérnek érte.Nyílt zenei hang...szerintem Kínát nem látta ami nagyon lényeges. :D :D
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: frankie »

Igen, ilyen jellemzés érdekel. Köszönöm.

Szóval ez egy tpa3116d2-re modul, melyen gyárilag kék kocka mkp van 1u értékben. Csak kondik lettek anno cserélve, több ponton is, s óriási volt a javulás. Több modulon is elvégeztük a kondi cseréket, s a Jantzenes volt a legjobb hangú. Ezért is gondoltam mit tudna drágább kondikkal?
IMG_20200504_101320.jpg
IMG_20200504_101320.jpg (3.22 MiB) Megtekintve 3082 alkalommal
DYNAUDIO Forever!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”