Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülékdoktor

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Vajon az elektromérnök is hallaná a "különbséget"?
Szerintem nem.
Azt azonban tudni kell, hogy a mérnökök nem hallják a nüanszokat, biztos csak azért, mert nem olyan jó a fülük.
Talán ezért is lettek mérnökök, szegények.
De az is lehet, hogy a mérnökké válás folyamátaban romlik a hallás, ez amolyan szövődmény féle lehet.
Ezért van annyi pocsék felvétel, beengedik a mérnököket a studióba is, pedig nem kéne, hisz botfülűek.
A hifi, bocsánat hájend fejlődését is leginkább a mérnökök gátolják szerintem.
Kevesebb mérnököt, több varázslatot, de leginkább: Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Szarkasztikus megjegyzésed némileg árnyalta ünnepi  jókívánságod, de feltehetően te is tudod, hogy a mérnöki hozzáállás egyszerűen nem elegendő az igazán jó audio produktumok létrejöttéhez. Több kell egy picivel.

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: rookakoma »


Elektromérnök kolléga sem értette... De a lényeg, hogy hallható.
Vajon az elektromérnök is hallaná a "különbséget"?
Szerintem nem.
Azt azonban tudni kell, hogy a mérnökök nem hallják a nüanszokat, biztos csak azért, mert nem olyan jó a fülük.
Talán ezért is lettek mérnökök, szegények.
De az is lehet, hogy a mérnökké válás folyamátaban romlik a hallás, ez amolyan szövődmény féle lehet.
Ezért van annyi pocsék felvétel, beengedik a mérnököket a studióba is, pedig nem kéne, hisz botfülűek.
A hifi, bocsánat hájend fejlődését is leginkább a mérnökök gátolják szerintem.
Kevesebb mérnököt, több varázslatot, de leginkább: Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Pár nap elteltével...
A legnagyobb változás abban van, hogy a mélyek sokkal jobbak lettek.
Eddig néha nyomtam alá sub-ot, ami kellemessé is tette az egész képet, de azóta, hogy a Wima bekerült, nem nyomtam be a sub-ot!
Amúgy olyan "finomabb" lett az összkép, mást nem is tudnék rá mondani. Egységes, szép, kerek zene...
Még másik helyiségekből is kellemes, nincs egy számnál sem a "hú, ezt tovább nyomom, mert idegesít" érzés...
 
Tetszik és ismét köszi!

 
Jönnek ki a bácsik meg a nénik a zenéből!
Baromi jó! 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Bekerült a Wima, tesztelgetés folyamatban...
 
R0012634a.jpg

 
Pár nap elteltével...
A legnagyobb változás abban van, hogy a mélyek sokkal jobbak lettek.
Eddig néha nyomtam alá sub-ot, ami kellemessé is tette az egész képet, de azóta, hogy a Wima bekerült, nem nyomtam be a sub-ot!
Amúgy olyan "finomabb" lett az összkép, mást nem is tudnék rá mondani. Egységes, szép, kerek zene...
Még másik helyiségekből is kellemes, nincs egy számnál sem a "hú, ezt tovább nyomom, mert idegesít" érzés...
 
Tetszik és ismét köszi!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Üdv.!
 
Reméltem, hogy ebben a témában már nem kell írnom, de az élet úgy hozta, hogy mégis kell! Sem a szerviz, sem a "MÚÚÚKKOOGGGYYYYYYYYYY!!!!!!!" nem jött be.
Röviden: a jelenség ugyanaz. A szervizben volt a gép egy hónapig, náluk nem adta be a hibát, ezért javítás nélkül visszakaptam. Mivel nálam továbbra is hibásnak bizonyult, visszaküldtem egy videóval együtt, amin látható, mi is történik. Ez alapján a "szervo panel" hibájára gyanakodtak és azt ki is cserélték. A gépet két napja kaptam meg, tegnap már újra előjött az akadozás. Azt mondták, lehet még ok a hálózat. Pontosabban az, ha 230 V az nem 230, hanem kevesebb. Egy elosztó és egy műszer segítségével kimértem, "stabil" 225 +- 1 V üzemi körülmények között. Mikor a hiba jelentkezik, ez az érték akkor sem változik.
Hogyan tovább? Felmerült még, hogy az 50 Hz a gond (talán nem annyi) vagy a gép vízszintezése (állvány híján nem 100%-os). Ez utóbbinak viszont ellentmond, hogy a hiba annak idején egyik napról a másikra jött elő, mindenféle módosítás nélkül.
 
Bármilyen ötletet szívesen vennék!

Keresd meg szervizes kollegánkat, hátha tud rajta segíteni. 06705040461 (8-18h)

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: kasumi »



Üdv.!
 
Reméltem, hogy soha nem kell majd orvoshoz fordulnom, de ma eljött az ideje. A páciens egy Cambridge Audio Azur 740C CD-lejátszó.
Életkora: 4 hónap
Tünetei: lejátszás közben, változó lejátszási idő elteltével egy-egy másodperces elnémulás/megállás/ugrás; olyan, mintha "elvesztené a fonalat" és próbálná újra megtalálni. Ez sikerül is neki, de később a hiba újra előfordul, néha akár 1 percen belül is. Több CD-vel is beadja a hibát.
 
Ötlet, javaslat?

Üdv.!
 
Reméltem, hogy ebben a témában már nem kell írnom, de az élet úgy hozta, hogy mégis kell! Sem a szerviz, sem a "MÚÚÚKKOOGGGYYYYYYYYYY!!!!!!!" nem jött be.
Röviden: a jelenség ugyanaz. A szervizben volt a gép egy hónapig, náluk nem adta be a hibát, ezért javítás nélkül visszakaptam. Mivel nálam továbbra is hibásnak bizonyult, visszaküldtem egy videóval együtt, amin látható, mi is történik. Ez alapján a "szervo panel" hibájára gyanakodtak és azt ki is cserélték. A gépet két napja kaptam meg, tegnap már újra előjött az akadozás. Azt mondták, lehet még ok a hálózat. Pontosabban az, ha 230 V az nem 230, hanem kevesebb. Egy elosztó és egy műszer segítségével kimértem, "stabil" 225 +- 1 V üzemi körülmények között. Mikor a hiba jelentkezik, ez az érték akkor sem változik.
Hogyan tovább? Felmerült még, hogy az 50 Hz a gond (talán nem annyi) vagy a gép vízszintezése (állvány híján nem 100%-os). Ez utóbbinak viszont ellentmond, hogy a hiba annak idején egyik napról a másikra jött elő, mindenféle módosítás nélkül.
 
Bármilyen ötletet szívesen vennék!
Újratervezés

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Kb. fél évente szoktam az összes csatlakozó felületeket áttisztítani Kontakt Gold 2000-el, és mindig elszíneződnek a fültisztító pálcikák. Állítólag, ez a kontakt tisztító spray, a jó minőségűek családjába tartozik... 
 
Üdv: nebulo

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Én is isopropyl-t használtam, bár lehet, hogy a fülelek által írtak spécibbek, esetleg van benne már segédanyag is...
Az izopropil alkohol tisztításra kiváló, de ha van valamilyen direkt színesfém kontaktus javító kence -az még dob rajta valamennyit. A  csak tiszta/koszos verzió számít a legtöbbet.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Üdv Tisztelt Fülelek !
 
Isopropyl alkohol 99%  jó megoldás?Én ezt használom. Volt olyan  történet nem is egyszer hogy ,én általában használt hifit veszek , pl stereo erösitőt megvettem tavaly ,addig be sem kötöttem amig ki nem tisztitottam az összes rca és hangfalcsatit,itt kb.10db fültiszitó lett full fekete az aljzatoktól,pedig nincsen sok csati  rajta .Mikor végeztem volt ám    Dacnál amit szintén nem kötöttem be hazahozatalkor itthon addig, mig el nem rendeztem a hátlap csatikat tisztitás terén,csak 4rca alj van össz ,meg egy iec csati ott is kb  5-6db fültiszitó  total fekete koszos.Ez biztos eszméletlen rossz hatással lehet a jelátvitelre,ha annyi kosz van a csatiknál hogy 1órán át lehet tisztitani őket  Azóta mindig ha szét kell kötnöm a motyót,  újrakontakt után a csatik kapnak egy kis isoprpylt,kontaktjavitóként. Ezt a tisztogatós dolgot amúgy pont a Hivox topikban olvastam kb 2 éve,azóta megszállott vagyok.  

 
Én is isopropyl-t használtam, bár lehet, hogy a fülelek által írtak spécibbek, esetleg van benne már segédanyag is...

Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »


A legfontosabb: pucolni és pucolni, azaz a kontaktusokat tessék oldószerrel megtisztítani, és igen előnyös némi kontakt javítószer használata, pl, Caig deoxit gold, vagy VdH solution, vagy Reson licon, vagy egyéb hasonló cucc. 
Üdv Tisztelt Fülelek !
 
Isopropyl alkohol 99%  jó megoldás?Én ezt használom. Volt olyan  történet nem is egyszer hogy ,én általában használt hifit veszek , pl stereo erösitőt megvettem tavaly ,addig be sem kötöttem amig ki nem tisztitottam az összes rca és hangfalcsatit,itt kb.10db fültiszitó lett full fekete az aljzatoktól,pedig nincsen sok csati  rajta .Mikor végeztem volt ám    Dacnál amit szintén nem kötöttem be hazahozatalkor itthon addig, mig el nem rendeztem a hátlap csatikat tisztitás terén,csak 4rca alj van össz ,meg egy iec csati ott is kb  5-6db fültiszitó  total fekete koszos.Ez biztos eszméletlen rossz hatással lehet a jelátvitelre,ha annyi kosz van a csatiknál hogy 1órán át lehet tisztitani őket  Azóta mindig ha szét kell kötnöm a motyót,  újrakontakt után a csatik kapnak egy kis isoprpylt,kontaktjavitóként. Ezt a tisztogatós dolgot amúgy pont a Hivox topikban olvastam kb 2 éve,azóta megszállott vagyok.  

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


A legfontosabb: pucolni és pucolni, azaz a kontaktusokat tessék oldószerrel megtisztítani, és igen előnyös némi kontakt javítószer használata, pl, Caig deoxit gold, vagy VdH solution, vagy Reson licon, vagy egyéb hasonló cucc.
Igenis, értettem! Köszönöm!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A legfontosabb: pucolni és pucolni, azaz a kontaktusokat tessék oldószerrel megtisztítani, és igen előnyös némi kontakt javítószer használata, pl, Caig deoxit gold, vagy VdH solution, vagy Reson licon, vagy egyéb hasonló cucc. 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



"Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes"

 
Bekerült a Wima, tesztelgetés folyamatban...
 


Vendég

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Vendég »



"Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes"

Elektromérnök kolléga sem értette... De a lényeg, hogy hallható.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



És így egyszerűen a biztivel párhuzamba kötve valójában mi történik a "hanggal"?
 
Bocsi, ha ilyeneket kérdezek, de nem értem a folyamatát...

"Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes"

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Ezt előre nem lehet tudni, a 250V feletti max feszültségű kondenzátorok nem feltétlen jobbak, és nem is rosszabbak.
A "gyorsítás"-t úgy kell érteni, hogy a vacak kondenzátor lassít, a jó meg nem. Jobb az impulzus átvitel, de ez kapcsolásfüggő is, itt nincs ökölszabály...

 
És így egyszerűen a biztivel párhuzamba kötve valójában mi történik a "hanggal"?
 
Bocsi, ha ilyeneket kérdezek, de nem értem a folyamatát...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Igen, van benne pár furcsaság 
 
Akartam még kérdezni, hogy a kondi esetében a 400/250-es helyett a nagyobbaknak lenne esetleg hozadéka vagy bőven elég egy cd-be ez is?
Egy helyen azt olvastam, hogy ez a megoldás "gyorsítja a hangot". Mit is csinál ez így akkor?

Ezt előre nem lehet tudni, a 250V feletti max feszültségű kondenzátorok nem feltétlen jobbak, és nem is rosszabbak.
A "gyorsítás"-t úgy kell érteni, hogy a vacak kondenzátor lassít, a jó meg nem. Jobb az impulzus átvitel, de ez kapcsolásfüggő is, itt nincs ökölszabály...

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Erős fenntartással érdemes olvasni a cikket, hiszen a tesztelő ízlése erősen benne van az értékelésében. Mindenesetre érdekes, hogy 1:10 árú kondenzátorok között is vagy minimális különbség van, vagy pont az olcsóbb a jobb. 
 
Igen, van benne pár furcsaság 
 
Akartam még kérdezni, hogy a kondi esetében a 400/250-es helyett a nagyobbaknak lenne esetleg hozadéka vagy bőven elég egy cd-be ez is?
Egy helyen azt olvastam, hogy ez a megoldás "gyorsítja a hangot". Mit is csinál ez így akkor?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Erre van egy egy érdekes konditesztes cikk:
 
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Erős fenntartással érdemes olvasni a cikket, hiszen a tesztelő ízlése erősen benne van az értékelésében. Mindenesetre érdekes, hogy 1:10 árú kondenzátorok között is vagy minimális különbség van, vagy pont az olcsóbb a jobb. 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Méréssel ízléseket biztos nem lehet mérni....
 
Erre van egy egy érdekes konditesztes cikk:
 
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Vendég

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Igaz, csak konkrét méréssel lehet eldönteni, melyik kondenzátor mennyire jó.

 
Méréssel ízléseket biztos nem lehet mérni....

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A nanofarad a helyes, és Y1 csoportú kondenzátor életvédelmi szempontok miatt. Ilyet a spéci audio kondi cégek nem gyártanak, teljesen jó a Wima vagy Epcos. Amúgy is ki vagyok akadva az eszelős árú "audiofül" kondenzátorokra, mindig lehet találni adott helyre normális árú megfelelő kondenzátort, aminél nem jobb semmivel az extra verzió. (hacsak a naggyondrágavótbisztosezatuti érzetet nem számítjuk)
Igaz, csak konkrét méréssel lehet eldönteni, melyik kondenzátor mennyire jó.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


A uF/nF már világos, régen jártam suliba 
 
Szóval tudnál esetleg egy olyan konkrét típust (lehet a Wima mellett akár drágább is: Hovland, Clarity, Jupiter) , amit tényleg érdemes lenne használni?

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


47nF Y1/Y2 kategóriájú kondenzátort ajánlom.
 
Köszönöm!
 
Esetleg egy konkrét jó minőségű típust és annak számát tudnál nekem írni, mert így utánanézve nekem azért ez egy kicsit káoszos 
A nF biztos? Mert az előzőekben uF-os kondiról írtál...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »

47nF Y1/Y2 kategóriájú kondenzátort ajánlom.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”